Jump to content

21ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Μυστικό


Tiessa
 Share

Recommended Posts

Μόλις αποφάσισα το τι θα γράψω. Θυμήθηκα μια ιδέα που είχα το καλοκαίρι και που ταιρίαζει κουτί.

 

Το θέμα είναι αν θα μπορέσω να φτάσω το ελάχιστο όριο των λέξεων...

 

Άρπαξε το τσεκούρι κι έλα στην παρέα...

Δε μίλησα για μέγιστο. Μίλησα για ελάχιστο.

Κοινώς πρέπει να ρίξω το τράβηγμα του Προκρούστη.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 677
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinoHajiyorgi

    50

  • Tiessa

    66

  • TheTregorian

    42

  • Stanley

    68

Top Posters In This Topic

Posted Images

Έρχεται σύντομα κοντά σας... Χωρίς διαφημίσεις, χωρίς περιττές σελίδες, χωρίς περίσσια επιθέτων και άσκοπες περιγραφές... Καθαρή ψυχολογία στο μυαλό του αναγνώστη... Πόσο υπομονή έχεις εσύ; Ναι, εσύ, ο αναγνώστης, να διαβάσεις, να κρίνεις, να συμπονέσεις και τελικά, να εκπλαγείς με το πόσο παραπάνω υπομονή έπρεπε να έχεις δείξει...

 

...Υπομονή...

 

Σύντομα...

 

Εσύ, έχεις την υπομονή να το περιμένεις; Εγώ δεν έχω την υπομονή καν να το γράψω...

 

Γιατί εγώ τώρα κάτι σκέφτηκα με αυτό που έγραψες...tease.gifwhistling.gif

 

Πλάκα-πλάκα,τελείως συμπτωματικά,αυτό που θα δώσω τώρα είναι ό,τι πιο στεγνό έχω κάνει ποτέ μου!!clap.gifdeath.gifbounce8.gif

 

Νιχ,άμα είναι έτσι να σου δώσω εγώ κανένα πόδι,μην πάει χαμένο...

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σύντομα κοντά σας... Χωρίς διαφημίσεις, χωρίς περιττές σελίδες, χωρίς περίσσια επιθέτων και άσκοπες περιγραφές... Καθαρή ψυχολογία στο μυαλό του αναγνώστη... Πόσο υπομονή έχεις εσύ; Ναι, εσύ, ο αναγνώστης, να διαβάσεις, να κρίνεις, να συμπονέσεις και τελικά, να εκπλαγείς με το πόσο παραπάνω υπομονή έπρεπε να έχεις δείξει...

 

...Υπομονή...

 

Σύντομα...

 

Εσύ, έχεις την υπομονή να το περιμένεις; Εγώ δεν έχω την υπομονή καν να το γράψω...

 

Γιατί εγώ τώρα κάτι σκέφτηκα με αυτό που έγραψες...tease.gifwhistling.gif

 

Πλάκα-πλάκα,τελείως συμπτωματικά,αυτό που θα δώσω τώρα είναι ό,τι πιο στεγνό έχω κάνει ποτέ μου!!clap.gifdeath.gifbounce8.gif

 

Νιχ,άμα είναι έτσι να σου δώσω εγώ κανένα πόδι,μην πάει χαμένο...

 

Χαχαχα, το έπιασες με την μία... εξάλλου για αυτό το έραψα... Χεχεχε!

 

Που να δεις τι γράφω εγώ. Θα πιάσει πάτο. Είναι τόσο πολύπλοκο και τρελό που μάλλον δεν θα αρέσει στο τέλος ούτε σε εμένα. Δεν πειράζει, πειραματίζομαι!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία,αφού το έραψες,θα έχω κι εγώ πολλά ράμματα για την γούνα σου!tease.gif

 

Ε,μακάρι να είναι,για κακό το λες;Περίεργη σύμπτωση,γιατί κι εγώ πειραματίζομαι.Πάντως,με αδικείς,δεν γράφω πάντα τόσο φορτωμένα. Αν προλαβαίνεις,τσέκαρε την Βαβυλώνα για να δεις ότι γράφω πιο φορτωμένα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού, λοιπόν, έχουμε αρχίσει να διαφημίζουμε τις ιστορίες μας... :)

 

Μια γνωριμία κι ένα «μυστικό»

post-2199-128401101551_thumb.jpg

Στην Βιβλιοθήκη... από βδομάδα... :Ρ

Edited by Mesmer
Link to comment
Share on other sites

«Δεν μπορείς να ξεφύγεις από την πέτσα σου» είχε καγχάσει ο μάγος φτύνοντας αίμα.

 

Το ψέμα ήταν τρομερό...

post-1004-128401342197_thumb.jpg post-1004-128401343343_thumb.jpg

Το μυστικό θα διεκδικούσε αθώο αίμα!

ΞΑΣΜΑΡΑΚ

 

23 Σεπτεμβρίου

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει συμβεί, δεν ξέρω, αλλά συνεχώς πιάνω τον εαυτό μου να επεξεργάζεται ιδέες για μια ιστορία γεμάτη μυστικά. Ο εγκέφαλός μου έχει κολλήσει γι'αυτό που γράφω εδώ και καιρό, οπότε τί καλύτερο από ένα διηγηματάκι. Για να δούμε..

 

Το κλίμα δείχνει πανηγυρικό, πάντως. Προβλέπω διαγωνισμό βαρβάτο!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tatto, για μια στιγμή νόμιζα πως θα λεγόταν "Η ΜΟΥΤΖΑ" laugh.gif ωραίο, ωραίο.

 

Άντε να συρρέουν τα πόστερς! :-) σε κάποια φάση θα τα μαζέψουμε όλα για να κάνουμε και τα Τοπ first.gif

Link to comment
Share on other sites

Tatto, για μια στιγμή νόμιζα πως θα λεγόταν "Η ΜΟΥΤΖΑ" laugh.gif ωραίο, ωραίο.

 

Άντε να συρρέουν τα πόστερς! :-) σε κάποια φάση θα τα μαζέψουμε όλα για να κάνουμε και τα Τοπ first.gif

 

να σε καλά με έκανες να γελάσωlaugh.gif laugh.gif laugh.gif .

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σύντομα κοντά σας... Χωρίς διαφημίσεις, χωρίς περιττές σελίδες, χωρίς περίσσια επιθέτων και άσκοπες περιγραφές... Καθαρή ψυχολογία στο μυαλό του αναγνώστη... Πόσο υπομονή έχεις εσύ; Ναι, εσύ, ο αναγνώστης, να διαβάσεις, να κρίνεις, να συμπονέσεις και τελικά, να εκπλαγείς με το πόσο παραπάνω υπομονή έπρεπε να έχεις δείξει...

 

 

831_headache.jpg

 

 

...Υπομονή...

 

Σύντομα...

Εσύ, έχεις την υπομονή να το περιμένεις; Εγώ δεν έχω την υπομονή καν να το γράψω...

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται σύντομα κοντά σας... Χωρίς διαφημίσεις, χωρίς περιττές σελίδες, χωρίς περίσσια επιθέτων και άσκοπες περιγραφές... Καθαρή ψυχολογία στο μυαλό του αναγνώστη... Πόσο υπομονή έχεις εσύ; Ναι, εσύ, ο αναγνώστης, να διαβάσεις, να κρίνεις, να συμπονέσεις και τελικά, να εκπλαγείς με το πόσο παραπάνω υπομονή έπρεπε να έχεις δείξει...

 

 

831_headache.jpg

 

 

...Υπομονή...

 

Σύντομα...

Εσύ, έχεις την υπομονή να το περιμένεις; Εγώ δεν έχω την υπομονή καν να το γράψω...

 

ωραίος!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι πάρα πολύ που γράφετε και το διασκεδάζετε.

 

Σύντομα στις οθόνες σας διαφημιστικές φωτογραφίες του δώρου που θα πάρει ο τυχερός νικητής:winner_first_h4h:.

 

Τι μόνο τις ιστορίες θα διαφημίζουμε; :lol:

 

 

Edited by Tiessa
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα

Πανηγύρι έχει γίνει η δουλειά!

Πολλή προπαγάνδα πέφτει,πάντως!Μου αρέσει που ο Αφτ λέει "χωρίς'διαφημίσεις" κι έκανε την υπερπαραγωγή!!Για πάρτε κι ένα τίζερ για το δικό μου...;)

 

Σημείωση:η εικόνα είναι άκρως παραπλανητική και ουδεμία σχέση έχει με την ιστορία μου.

post-2474-128404132524_thumb.jpg

Edited by Stanley
Link to comment
Share on other sites

Πωπω, πάνε οι εποχές που πετούσαμε έναν τίτλο και μια εικόνα... η εξέλιξη των διαγωνισμοπόστερ! Περιμένω το πρώτο βιντεάκι youtube για την ιστορία.

 

Σταν, δεν ξέρω τι σχέση έχει η γκραβούρα που ανέβασες με το στορι σου (και καμία να μην έχει, όπως λες) αλλά θυμάμαι κάτι περασμένους διαγωνισμούς που έμοιαζαν με το παραπάνω στη διάρκεια τους... devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα

Πανηγύρι έχει γίνει η δουλειά!

Πολλή προπαγάνδα πέφτει,πάντως!Μου αρέσει που ο Αφτ λέει "χωρίς'διαφημίσεις" κι έκανε την υπερπαραγωγή!!Για πάρτε κι ένα τίζερ για το δικό μου...;)

 

Σημείωση:η εικόνα είναι άκρως παραπλανητική και ουδεμία σχέση έχει με την ιστορία μου.

 

Χαχα, έτοιμη την βρήκα στο νετ!

Link to comment
Share on other sites

Πωπω, πάνε οι εποχές που πετούσαμε έναν τίτλο και μια εικόνα... η εξέλιξη των διαγωνισμοπόστερ! Περιμένω το πρώτο βιντεάκι youtube για την ιστορία.

 

Σταν, δεν ξέρω τι σχέση έχει η γκραβούρα που ανέβασες με το στορι σου (και καμία να μην έχει, όπως λες) αλλά θυμάμαι κάτι περασμένους διαγωνισμούς που έμοιαζαν με το παραπάνω στη διάρκεια τους... devil2.gif

 

H εικόνα μου είναι κάτι σαν ρέμπους,από εκεί και πέρα δεν έχει καμία απολύτως σχέση!

 

Αλλά,έχεις δίκιο,έπεσε πολύ μέσα αλληγορικά!

Link to comment
Share on other sites

Αχεμ, Εμ, πως ακριβώς το ξεκινάμε αυτο τώρα?

 

Μετά από κάτι αιώνες κατάφερα και εγώ να γράψω μια ιστορία, και εντός χρονικού ορίου, και εντός θέματος αλλά και εντός ορίου λέξεων....

 

και πάνω από όλα αυτά... Βρήκα και εικόνα!!!!!!!

 

Έτσι λοιπόν, Σύντομα στην Βιβλιοθήκη και στις οθόνες σας.... έρχεται (τυμπανοκρουσίες παρακαλώ...)

 

Ο Θεός Των Κορακιών

Lady%20Raven%20w.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τους αγαπάμε τους κόρακες στο φόρουμ holiday.gif Μετά την Λαίδη των Κοράκων και τον Γέρο των Κοράκων, έρχεται ο Θεός των Κοράκων! friends.gif

Link to comment
Share on other sites

Σημείωση:η εικόνα είναι άκρως παραπλανητική και ουδεμία σχέση έχει με την ιστορία μου.

Δεν έχει σχέση με την ιστορία σου. Η εικόνα απεικονίζει την επερχόμενη συνάντηση του sff στη Βύνη. Μας δείχνει φορουμίτες να εξηγούν στον Stanley πότε ο Λάβκραφτ επηρέασε τον Μπόρχες. :evil:

Link to comment
Share on other sites

Τους αγαπάμε τους κόρακες στο φόρουμ holiday.gif Μετά την Λαίδη των Κοράκων και τον Γέρο των Κοράκων, έρχεται ο Θεός των Κοράκων! friends.gif

Υπάρχει και η μάγισσα. Γενικά όμως τα κοράκια δείχνουν να κερδίζουν τις προτιμήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Corvin is back...

Κι εγώ λέω "Γέα!" Για να καταλάβετε και να ενθουσιαστείτε οι νεότεροι, διαβάστε την πρώτη περιπέτεια του Κόρβιν, από τον Northerain εδώ: Hex

 

Ο Διαγωνισμός μας εξελίσσεται σε Fantasy Festival:

 

DinoHajiyorgi

Stanley

Nihilio

AftPeakTank

Mesmer

Sileon

Tattoman

white_unikorn

Nocturnal

Northerain

Solonor

lizbeth_covenant

Αλχημιστής

Zaratoth

 

14 σίγουρες ή ελπιδοφόρες συμμετοχές!

 

Λίγο πιο ομιχλώδεις οι προθέσεις των:

 

aScannerDarkly

The Tregorian

Sonya

 

τι ωραία όμως να είχαμε ιστορίες από όλους!

 

Μπράβο Tiessa!

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..