Jump to content

21ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Μυστικό


Tiessa
 Share

Recommended Posts

  • Replies 677
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinoHajiyorgi

    50

  • Tiessa

    66

  • TheTregorian

    42

  • Stanley

    68

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ε,καλό αυτό!

 

Εγώ διαβάζω τις ιστορίες με το που βγαίνουν και γράφω τα σχόλια,που θα τα δημοσιεύσω όταν έρθει η ώρα...

Link to comment
Share on other sites

ωχ.... να αρχίσω να σκέφτομαι τι θα διαβάσω στα σχόλια δλδ? :mf_sherlock: :D

Link to comment
Share on other sites

:albert: Εχμ-εχμ... η επιστήμη της συμμετοχής είναι συχνά και η επιστήμη της... νίκης; :devil2:

 

Χεχ-χεχ, εντάξει, ας υποκριθούμε ότι δεν μιλούμε για την πρώτη θέση, αλλά για μια αξιοπρεπή θέση. Πείτε μου οι βετεράνοι ότι δεν σκεφτήκατε ποτέ "γιατί τελευταίος, γμτ" ή "γιατί πιο χαμηλά από εκείνον, γμτ"; Μένουμε σέκο σαν τους τέσσερις χολιγουντιανούς σταρ που μόλις έχασαν το όσκαρ στον ένα, χειροκροτούμε διατηρώντας την "αξιοπρέπεια" μας και λούζουμε τον νικητή με τα κατάλληλα εμότικον συγχαίροντας τον ( :winner_first_h4h: ) ενώ μέσα μας είμαστε :wtf: και το εμότικον που θα θέλουμε να δώσουμε, κυρίως σε όσους δεν μας ψήφισαν είναι :fish: .

 

Πολλά παίζουν τον ρόλο τους. Σίγουρα στο πόσο καλό είναι αυτό που γράψαμε. Πόσο γρήγορα το γράψαμε ή πόσο φροντίδα του ρίξαμε. Μην ξεχνάτε και τα γούστα των αναγνωστών, όχι μόνο ως προς το περιεχόμενο αλλά και... στις αναγνωστικές τους συνήθειες. Τα διαβάζουν με το που ποστάρονται ή περιμένουν τελευταία στιγμή για να τα διαβάσουν όλα μαζί; Μήπως οι πρώτοι θυμούνται καλύτερα τις ιστορίες που διάβασαν τελευταίες, και ψηφίζουν θετικά από εκείνη την ομάδα; Μήπως οι δεύτεροι απολαμβάνουν τα πρώτα διηγήματα που διάβασαν και τα τελευταία τους πέφτουν βαριά και βαρετά;

 

Ποια είναι λοιπόν στρατηγικά η καλύτερη στιγμή να ποστάρεις τη συμμετοχή σου; Νωρίς; Κάπου στη μέση; Τελευταίος;

 

Μούμπλε-μούμπλε. Χεχ-χεχ. Έχουμε ακόμα δύο εβδομάδες. :pokey:

Link to comment
Share on other sites

:mf_sherlock: Δεν είμαι σίγουρη σε ποιούς βετεράνους αναφερόσουν, (αν και δεν βρίσκομαι στο γκρουπ όποια διευκρίνηση και αν δωθεί) αλλά, οι ερωτήσεις σου, με έβαλαν σε σκέψεις, κάτι που δεν είναι πάντα ότι καλύτερο, αλλά....

 

1ον, αν και έχω λάβει μέρος σε δύο διαγωνισμούς σύντομης ιστορίας, αμερικάνικου φόρουμ, και ποτέ δεν πήρα 3η ψήφο (θα μου πεις με δύο ιστορίες που έγραψες σε 2 βδομάδες ούτε θές και πάνω από 2 ψήφους; Ε, να χω και γω κάτι να λέω....) είχα πανυγηρίσει μαζί με τους άλλους συμμετέχοντες (και τουλάχιστον τα δικά μου :first: ήταν αυθεντικά) γιατί πράγματι θεώρουσα τις πρώτες και δευτερότ-τριτες ιστορίες καλύτερες, ή έστω πιο δουλεμένες από την δική μου συμετοχή.

 

2ον, και ίσως το πλέον βασικό, ναι τα γούστα των αναγνωστών παίζουν ρόλο, και φυσικά δεν μας αρέσουν σε όλους τα ίδια... αλλά δεν θέλω να πιστέψω οτί θα παίξει περισσότερο ρόλο το αν η μία ιστορία έχει να κάνει με έναν ανεκπλήρωτο έρωτα και μία άλλη με έναν πόλεμο , οτί ο αναγνώστης θα πεί, "Α! μόνο και μόνο γιατί μου αρέσουν τα Love Stories η ιστορία του πολέμου θα μείνει άπατη...." τουλάχιστον όχι εδώ..... (wishful thinking θα μου πεις... τι να κάνω, το έχω αυτό....)

 

και 3ον, το πότε θα ανεβάσεις την ιστορία δεν νομίζω να εξισώνεται με το πόσο χρόνο την δούλεψες ή με το πότε θα την διαβάσουν και πως θα την αξιολογήσουν. Στο κάτω κάτω και την τελευταία μέρα να την ανεβάσεις η ψηφοφορία δεν κλείνει 2 μέρες μετά το τέλος της συγγραφικής περιόδου (αυτό ήταν σήριαλ του Παπακαλιάτη αν δεν κάνω λάθος... :devil2: )

 

Εν κατακλείδι, (είπα να βάλω και κάτι πιο φιλοσοφημένο για το τέλος) θέλω να πιστεύω πως οι ψήφοι, όσων ψηφίσουν, θα έχουν και τον ανάλογο σχολιασμό, αλλά και την ανάλογη σκέψη... για παράδειγμα δεν μπορώ να πω, διάβασα την ιστορία πριν τρείς βδομάδες και επειδή τώρα δεν την θυμάμαι ας της βάλω ένα 5 να πάω παρακάτω....

Προσωπικά, αν δεν θυμάμαι μια ιστορία ή οι σημειώσεις - που δεν κρατάω πάντα - δεν μου φτάνουν για να πω τι μου άρεσε και τι όχι με επιχειρήματα, θα την ξαναδιαβάσω πιο προσεκτικά πριν ρίξω την ψήφο μου.... (κάτι που ίσως να χρησιμεύσει και στις προσεχείς εκλογές Τοπικής Αυτοδιήκησης, μιας και η κυβέρνηση μάλλον θα την γλιτώσει για την ώρα.... αλλά πάω για off Topic οπότε ας κλείσω σιγά σιγα....)

 

My point? Don't Worry, Be Happy (όχι χάπι ε; :lol: ) και όσο και αν μπερδευτούν τα πράγματα.... συνήθως οι καλές ιστορίες πάνε και καλά....:thmbup:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει τα σχόλιά μου (όποιος θέλει μπορεί να του τα στείλω σε πμ) κι έχω βάλει την ΄΄βαθμολογία΄΄ μου,για να είμαι καλυμμένος.Τώρα,αν σε 2 βδομάδες μου έρθει φλασιά και πω "χμμ...τελικά,είχε εκείνο ή το άλλο" προφανώς και θα το λάβω υπόψιν.

 

Όσο για τα γούστα,σίγουρα παίζουν ρόλο.Πώς θα μπορούσε να μην,άλλωστε;Να κάτσω να γράψω όμως μια ιστορία με αυτοσκοπό να ικανοποιήσει συγκεκριμένο κοινό...nope!

Link to comment
Share on other sites

KELAINOOOOOOOO.... :o

 

Holy moly, Jesus Christ super star. :wacko:

βεβιλωση, ιεροσυλία, αίσχος.:angry:

ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ ( με τις ξενέρωτες ) !!!!:fire:

 

Mpouxouxou... :(:(:(

 

Γιατί ?????????????:crybaby::crybaby::crybaby:

 

Δεν γίνετε να βάζεις τόσο επικές εικόνες ακόμη και για να διαφημίσεις τις πιο SUPER DUPER ΤΕΛΕΙΕΣ ιστορίες του κόσμου.

 

Σε παρακαλώ να μην επαναληφθεί.... :boxing:

 

Y.Γ. FINAL FANTASY FREAK HERE.... DON'T BOTHER :whistling:

Edited by Nocturnal
Link to comment
Share on other sites

Y.Γ. FINAL FANTASY FREAK HEAR.... DON'T BOTHER :whistling:

 

Να φύγετε κύριε! Να πάτε αλλού! Κι εμείς παίξαμε (και καήκαμε με) FF, δεν κάναμε κι έτσι!! :mf_swordfight:

Edited by TheTregorian
Link to comment
Share on other sites

Y.Γ. FINAL FANTASY FREAK HEAR.... DON'T BOTHER :whistling:

 

Να φύγετε κύριε! Να πάτε αλλού! Κι εμείς παίξαμε (και καήκαμε με) FF, δεν κάναμε κι έτσι!! :mf_swordfight:

 

+φωνω:worshippy:

Link to comment
Share on other sites

KELAINOOOOOOOO.... :o

 

Holy moly, Jesus Christ super star. :wacko:

βεβιλωση, ιεροσυλία, αίσχος.:angry:

ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ ( με τις ξενέρωτες ) !!!!:fire:

 

Mpouxouxou... :(:(:(

 

Γιατί ?????????????:crybaby:

 

Δεν γίνετε να βάζεις τόσο επικές εικόνες ακόμη και για να διαφημίσεις τις πιο SUPER DUPER ΤΕΛΕΙΕΣ ιστορίες του κόσμου.

 

Σε παρακαλώ να μην επαναληφθεί....

 

Y.Γ. FINAL FANTASY FREAK HEAR.... DON'T BOTHER

 

Ήθελα κι εγω να βάλω αυτόν αλλά ναι... τελικα είπα να μην το βαλω για το καλό μου...:lol:

 

post-1631-128429360303_thumb.jpg

Edited by lizbeth_covenant
Link to comment
Share on other sites

Treg... Δεν ξέρω πως θα γίνει αλλα να είσαι σίγουρος πως η ιστορία σου κατά ένα μυστήριο λόγο θα μπει τελευταία καταλάθος στις ψήφους μου... :devil2:

 

Ήθελα κι εγω να βάλω αυτόν αλλά ναι... τελικα είπα να μην το βαλω για το καλό μου...:lol:

liz... κάτι θα ήξερες εσύ... :D

 

 

Υ.Γ. Καλά μην άγχεστε μια πλακα είπαμε να κάνουμε... ( Είπε ο Nocturnal θέλοντας να θολώσει τα νερά :tongue:)

Link to comment
Share on other sites

KELAINOOOOOOOO.... ohmy.gif

 

Holy moly, Jesus Christ super star. wacko.gif

βεβιλωση, ιεροσυλία, αίσχος.mad.gif

ΣΤΗΝ ΠΥΡΑ ( με τις ξενέρωτες ) !!!!fire.gif

 

Mpouxouxou... sad.gif:(sad.gif

 

Γιατί ?????????????crybaby.gif:crybaby:crybaby.gif

 

Δεν γίνετε να βάζεις τόσο επικές εικόνες ακόμη και για να διαφημίσεις τις πιο SUPER DUPER ΤΕΛΕΙΕΣ ιστορίες του κόσμου.

 

Σε παρακαλώ να μην επαναληφθεί.... boxing.gif

 

Y.Γ. FINAL FANTASY FREAK HERE.... DON'T BOTHER whistling.gif

 

 

 

No can do, θα επαναληφθεί... διότι στην άλλη που τους έχω είναι ΤΕΛΕΙΑ τα μωρά μου, λες και πλάστηκαν για την ιστορία μου λέμε.

 

Αυτό το βλέμμα...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλάάάάάάάάά... ^_^

 

Θα ήθελα όμως να δω αντιδράσεις αν κάποιος έβαζε ποτε του κάτι τέτοιο...

 

Ο πρίγκιπας του ουρανού ( Αυτό μου ήρθε

:rolleyes:)

 

 

122509-bigthumbnail.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kαλάάάάάάάάά... ^_^

 

Θα ήθελα όμως να δω αντιδράσεις αν κάποιος έβαζε ποτε του κάτι τέτοιο...

 

Ο πρίγκιπας του ουρανού ( Αυτό μου ήρθε

:rolleyes:)

 

 

Χμ, προσωπικά τον πρωτιμούσα στις πρώτες 2 ταινίες... άντε μέχρι την μάχη της Γκόντορ.... :devil2: οφφ τοπικ.....

Link to comment
Share on other sites

Νοκτ, κατανοώ πλήρως τη θέση σου και μακάρι να έβρισκα δύο άλλους άσχετους ανώνυμους κοινούς θνητούς που να πληρούν τις προϋποθέσεις*. Το ξέρω ότι είναι να πάρω τα χεράκια μου να βγάλω τα ματάκια μου, αλλά θα αντιπαραθέσω το υπέρτατο επιχείρημα: Με Άρεσε...

 

 

 

_________________________

*Προτάσεις και προσφοραί δεκταί.

Link to comment
Share on other sites

Treg... Δεν ξέρω πως θα γίνει αλλα να είσαι σίγουρος πως η ιστορία σου κατά ένα μυστήριο λόγο θα μπει τελευταία καταλάθος στις ψήφους μου... :devil2:

 

 

Μαθημένα τα βουνά στα χιόνια, άρχοντά μου! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα.

 

Σε λίγο καιρό κοντά σας...

 

dark_forest.jpg

 

 

Ώχρα

 

Ο κόσμος δεν είναι ίδιος για όλους.

Edited by aScannerDarkly
Link to comment
Share on other sites

τέλεια η εικόνα..... μου φέρνει στο νου έρευνες και κυνηγημένους μέσα σε σκοτεινά δάση με ομίχλη.... και το κακό να παραμονεύει....:thmbup:

 

πειράζει που δεν μπορώ να περιμένω για να :book: τις υπόλοιπες ιστορίες? :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,ας αποκαλυφθώ πραγματικά...Ο τίτλος,η εικόνα και γενικά τα πάντα,είναι σε πειραματικό στάδιο

 

 

ΚΟΥΤΣΟΥΡΑ

Η ζωή είναι κτήμα του Σύμπαντος

post-2474-128432726126_thumb.jpg

Edited by Stanley
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα αποσύρω τη συμμετοχή μου, λόγω του διφορούμενου. Θα τη μετατρέψω και αναπτύξω σε καθαρό "ελαφρύ" ΕΦ τελικά για να αποφύγω και το άγχος του αποκλεισμού ή μη, αφού θα είμαι πάνω στο νήμα.

 

Έχω μια άλλη ιδέα, καθαρά μέσα στο κλίμα του κλασικού Φάνταζυ, ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα αποσύρω τη συμμετοχή μου, λόγω του διφορούμενου. Θα τη μετατρέψω και αναπτύξω σε καθαρό "ελαφρύ" ΕΦ τελικά για να αποφύγω και το άγχος του αποκλεισμού ή μη, αφού θα είμαι πάνω στο νήμα.

 

Έχω μια άλλη ιδέα, καθαρά μέσα στο κλίμα του κλασικού Φάνταζυ, ίδωμεν.

Ποιος ήταν ο πρώτος αστροναύτης που έστειλε η Γκόντορ στο φεγγάρι; (Κέρδισαν την κούρσα, προς το διάστημα, ενάντια στην Ρόχαν κατά δύο μήνες.) Θα την γράψω μια μέρα αυτή την ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα αποσύρω τη συμμετοχή μου, λόγω του διφορούμενου. Θα τη μετατρέψω και αναπτύξω σε καθαρό "ελαφρύ" ΕΦ τελικά για να αποφύγω και το άγχος του αποκλεισμού ή μη, αφού θα είμαι πάνω στο νήμα.

 

Έχω μια άλλη ιδέα, καθαρά μέσα στο κλίμα του κλασικού Φάνταζυ, ίδωμεν.

Ποιος ήταν ο πρώτος αστροναύτης που έστειλε η Γκόντορ στο φεγγάρι; (Κέρδισαν την κούρσα, προς το διάστημα, ενάντια στην Ρόχαν κατά δύο μήνες.) Θα την γράψω μια μέρα αυτή την ιστορία.

 

Be my guest.

Αν ο πύραυλος προωθείται με spells και όχι με επιστημονικά μέσα, it should be fantasy.... right?

Link to comment
Share on other sites

Αν ο πύραυλος προωθείται με spells και όχι με επιστημονικά μέσα, it should be fantasy.... right?

Ένσταση! Μα σοβαρά τώρα. Μήπως και η Σελήνη που μεσουρανεί πάνω από την Μέση Γη είναι φτιαγμένη από τυρί;

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Αλλά γιατί όχι δλδ;;

Απαγορεύεται στο Fantasy ο αποικισμός άλλων ουρανίων σωμάτων;;

 

ΥΓ: μεσουρανεί

Link to comment
Share on other sites

Μισό λεπτό ρε παιδιά... Δηλαδή μόνο κόσμο με σπαθιά σπελλς ξωτικά και τέτοια;

 

Εγώ γράφω στη σημερινή εποχή απλά με ένα "πράγμα" που δεν μπορώ να αποκαλύψω, που είναι φανταστικό... Νομίζω αρχίζει η συμμετοχή μου να φαντάζει άκυρη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..