Jump to content

21ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Μυστικό


Tiessa
 Share

Recommended Posts

 

Νομίζω εξακριβώσαμε πιο πάνω ότι το Φάνταζυ δεν περιλαμβάνει μόνο Νεράιδες και ξωτικά κτλ..... Αρκεί να έχει "μαγεία" or sth...

 

Αν η μαγεία δικαιολογεί το cyborg, τότε :clap_1:.

Αναμένουμε λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 677
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DinoHajiyorgi

    50

  • Tiessa

    66

  • TheTregorian

    42

  • Stanley

    68

Top Posters In This Topic

Posted Images

Τελικά μου ήρθε μια αρκετά καλή ιδέα για ιστορία (σε σχέση με τις υπόλοιπες που μου ήρθαν) και άρχισα να τη δουλεύω. Ας αποτολμήσω και εγώ ένα promotion.

 

 

Ο Πάπυρος του Μελκ

 

Magic_Scroll.jpg

Έρχεται από βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω εξακριβώσαμε πιο πάνω ότι το Φάνταζυ δεν περιλαμβάνει μόνο Νεράιδες και ξωτικά κτλ..... Αρκεί να έχει "μαγεία" or sth...

 

Αν η μαγεία δικαιολογεί το cyborg, τότε :clap_1:.

Αναμένουμε λοιπόν.

 

Αν το Cyborg διαμένει σε ένα κόσμο μαγείας;

Ή πρέπει σώνει και καλά να είναι σαν τα Golems;;

Link to comment
Share on other sites

Χα! Ορίστε, θα μπορούσα να σας πω την ιστορία της Λου που έχει εφτά κοράκια και μεγάλο μυστικό, αλλά θα ήταν κλεψιά, όχι? :p

Νομίζω πως βρήκα κάτι να γράψω... το γύρισα από εδώ, το γύρισα από κει, νομίζω πως το έχω. Άι να το γράψουμε κι όλας :p

Link to comment
Share on other sites

 

Αν το Cyborg διαμένει σε ένα κόσμο μαγείας;

Ή πρέπει σώνει και καλά να είναι σαν τα Golems;;

 

Για να είμαι ειλικρινής, δεν ξέρω τι πρέπει και τι δεν πρέπει. Όταν τα πράγματα είναι πολύ κοντά στο όριο, μόνο διαισθητικά πια μπορείς να πεις σε ποια κατηγορία ανήκει κάτι. Άρα μόνο αν το δούμε, θα μπορούμε να ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάγνωση σε όλους και καλή επιτυχία στους συμμετέχοντες.

Ευχαριστούμε Mesmer για το ποδαρικό. Συνεισέφερες στο να ελαφρύνει ο "αναγνωστικός φόρτος" και μας έδωσες κάτι να διαβάζουμε καθώς περιμένουμε την λήξη της προθεσμίας υποβολής των διηγημάτων, που θα είναι και η επίσημη έναρξη του πανηγυριού. Χάρισες επίσης, ελπίζω, έμπνευση και κίνητρο στους τεμπελάκους των καλλιτεχνών μας.

 

Και έγιναν 21:

 

DinoHajiyorgi

Stanley

Nihilio

AftPeakTank

Mesmer - Χ

Sileon

Tattoman - X

white_unikorn - X

Nocturnal

Northerain

Solonor - X

lizbeth_covenant

Αλχημιστής

Zaratoth

aScannerDarkly - X

wordsmith

Arachnida - X

Adicto

Valkyries

SpirosK

Nienor

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Πωωω. Μήπως όσοι λάβουν μέρος θα πρέπει να πληρωθούν για τις υπόλοιπες ιστορίες που θα διαβάσουν; Όχι για κανένα άλλο λόγο, για να βγάλουν τα έξοδα του ψυχολόγου για την υπερβολική δόση φάνταζυ.

Link to comment
Share on other sites

Δηλώνω ότι πήρα μπροστά. Ακόμη κι αν στην αρχή μου φαινόταν ότι το θέμα δε με εμπνέει πολύ, άλλαξαν τελικά τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Τα τόπικ των ιστοριών θα κλειδώνονται (μόλις αυτό είναι εφικτό) από κάποιον moderator και θα παραμένουν κλειδωμένα μέχρι τη λήξη των συμμετοχών. Δεν γράφουμε σχόλια στις ιστορίες πριν από τότε (ακόμα και αν βρεθούν για λίγο ξεκλείδωτες).

 

ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ! <_<

Link to comment
Share on other sites

Stanley, σε παρακαλώ, φύλαξε τα σχόλια σε ένα πρόχειρο αρχείο και σβήστα προς το παρόν από τα τόπικ.

Είναι ένας από τους κανόνες που έχουμε συμφωνήσει εδώ και πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Ντίνο,τώρα το παρατήρησα:τυχαίο είναι ότι είμαι ακριβώς από κάτω σου στα ονόματα που παραθέτεις καθέτως...;devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν και είχα γραψει μια ιστορία πριν αρκετές μέρες, δεν ήμουν πολύ ευχαριστημένη... Έτσι γράφω μια δεύτερη ιστορία τώρα η οποία ελπίζω να είναι πιο ενδιαφέρουσα. Το παλεύω τώρα και σύντομα θα επιστρέψω!!! :medieval:

Link to comment
Share on other sites

εγώ έγραψα το αρχικό κείμενο και τώρα μένουν οι διωρθώσεις... άντε να δούμε

 

 

Link to comment
Share on other sites

και τώρα μένουν οι διωρθώσεις...

 

 

Θα χρειαστούν πολλές:tease:(Έτσι για να σε εκνευρίσω λίγο)

Link to comment
Share on other sites

και τώρα μένουν οι διωρθώσεις...

 

 

Θα χρειαστούν πολλέςtease.gif(Έτσι για να σε εκνευρίσω λίγο)

 

μπα...ούτε πολύ μεγάλο είναι. Απλά κάποιες λέξεις θα χρειαστεί να αλλάξω... (τωρα τσατίστικα)- παρε και εσύtease.gif

Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω ακρωτηριασμό 2000 μελών του κειμενικού μου σώματος για να είμαι στα όρια...Oh,boy...dazzled.gifcold.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να γράψω κι εγώ! Δεν το 'χα γενικά σκοπό, απλά μου 'ρθε μια ιδέα και μ'άρεσε και θα προσπαθήσω να τη βάλω σε χαρτί! ^_^

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τέτοια βιασύνη, βρε παιδιά; Χρόνο έχουμε. Ας τον εκμεταλλευτούμε, να δώσουμε τον καλύτερό μας εαυτό!

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να γράψω κι εγώ! Δεν το 'χα γενικά σκοπό, απλά μου 'ρθε μια ιδέα και μ'άρεσε και θα προσπαθήσω να τη βάλω σε χαρτί! ^_^

Και έγιναν 21:

 

DinoHajiyorgi

Stanley

Nihilio

AftPeakTank

Mesmer - Χ

Sileon

Tattoman

white_unikorn - Χ

Nocturnal

Northerain

Solonor - X

lizbeth_covenant

Αλχημιστής

Zaratoth

aScannerDarkly

wordsmith

Adicto

Valkyries

SpirosK

Nienor

The Tregorian

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να γράψω κι εγώ! Δεν το 'χα γενικά σκοπό, απλά μου 'ρθε μια ιδέα και μ'άρεσε και θα προσπαθήσω να τη βάλω σε χαρτί! ^_^

Και έγιναν 21:

 

DinoHajiyorgi

Stanley

Nihilio

AftPeakTank

Mesmer - Χ

Sileon

Tattoman

white_unikorn

Nocturnal

Northerain

Solonor - X

lizbeth_covenant

Αλχημιστής

Zaratoth

aScannerDarkly

wordsmith

Adicto

Valkyries

SpirosK

Nienor

The Tregorian

 

θες να με αποθαρρύνεις με τους συναγωνιστές που θα 'χω και τον όγκο των ιστοριών που οφείλω να διαβάσω;; :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ο Θεός Των Κορακιων μόλις κάθισε σε ένα κλαδί της Βιβλιοθήκης Φάντασυ :devil2:, γιατί πολύ τον κούρασα, όπως μου είπε, με τις προσθέσεις και αφαιρέσεις λέξεων και αλλαγές φράσεων. οπότε.... :beer:

Είναι όλος δικός σας για ανάγνωση :book:

 

(Και αν κρίνω από τις άλλες ιστορίες με Κοράκια.... δεν τον βλέπω να πηγαίνει και πολύ ψηλά.... :chocobo: )

Link to comment
Share on other sites

Οπότε, μετά από ώριμη σκέψις αποσύρω το ασύστολο προμόσιον που ανέβασε το ζάχαρο του Νοκτούρνιου και το αντικαθιστώ με αυτήν τη λιτή και σεμνή ανακοίνωση:

 

 

Εμ... αν καταφέρω και προλάβω να συρρικνώσω το 7000λεξο τέρας μου, δεν αποκλείεται να πάρω κι εγώ μέρος, ναι;

Edited by KELAINO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..