Jump to content

23ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμου, Θέμα: Πείνα


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Συγχαρητήρια σε όλους και κυρίως στον Mesmer και στον Stanley που βελτίωσαν θεαματικά την απόδοσή τους σε σχέση με τους προηγούμενους διαγωνισμούς!:thmbup:

Θα ήθελα να ξέρω, ως στατιστικά, ποιοι ήταν (ήμασταν) αυτοί που ψήφισαν χωρίς να είναι συγγραφείς. Γιατί δεν το δήλωσαν όλοι στο παρόν τοπικ ότι θα ψηφίσουν, φαντάζομαι.

Και ένα μεγάλο μπράβο στον κο Τουίτι μας, για το πολύ καλό θέμα, που με έκανε παραλίγο να γράψω κι εγώ!:first:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 482
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SpirosK

    32

  • DinoHajiyorgi

    84

  • Stanley

    29

  • Eugenia Rose

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

Θα ήθελα να ξέρω, ως στατιστικά, ποιοι ήταν (ήμασταν) αυτοί που ψήφισαν χωρίς να είναι συγγραφείς.

mman

DinoHajiyorgi

Tiessa

mindtwisted

Big Fat Pig

wordsmith

Solonor

KELAINO

Cassandra Gotha

Tauntaun13

Drake Ramore

Alanis

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ κι εγώ όλους όσους έγραψαν αυτά τα ενδιαφέρονται και ωραία διηγήματα, τους σχολιαστές, που έδωσαν άλλη πνοή στο διαγωνισμό, και βέβαια συγχαρητήρια στους νικητές και τους διοργανωτές. :)

Άντε, και εις άλλα με υγεία beer.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια Μακ- Ντίνο, εύχομαι πάντα τέτοια, άντε και εντυπωμένος!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ντιν Μακ Ξάνθη, στον επόμενο σε παίζω! :devil2: Χαρ χαρ χαρ...

 

Μπράβο παιδιά! Καλά ήτανε. Ωραίο θέμα, θα μου μείνει μια μικρο-ζήλια που δεν έγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Τα συγχαρητήρια μου σε Ντίνο, Σόνυα, Δάγων και όλα τα άλλα παιδιά που πήραν μέρος στον διαγωνισμό. Μπράβο σας, μερικοί καταφέρατε ακόμα και την όρεξη να μου κόψετε.... (not... :tease:) Μπράβο! :first:

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Τα θερμά μου συγχαρητήρια στο νικητή.

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους συμμετέχοντες για τις πραγματικά ωραίες ιστορίες.

Και φυσικά ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όσους διάβασαν, σχολίασαν και ψήφισαν.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στους νικητές και κυρίως στον Ντίνο!!!

Μπράβο και στους διοργανωτές!

 

Δυστυχώς δεν μπόρεσα ούτε να διαβάσω ούτε να ψηφίσω. Μολις βρω όμως χρόνο υπόσχομαι έστω και ετεροχρονισμένα να ξεκινήσω.

 

Ραντεβού στον επόμενο τώρα...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Ντίνο για την νικη, αλλά και στην Σόνια για την δευτερη θέση στην πρώτη της συμμετοχη σε τρόμο!thmbup.gif

Επίσης συγχαρητήρια στον Σταν, που αν αφήσει το βαρύ στυλ γραφής που τον διακρίνει και κάνει στροφή προς πιο mainstream γράψιμο, θα κερδίσει αναγνώστες. Εμένα τουλάχιστον.

Συγχαρητηρια και σε όλους τους συγγραφείς που μας έδωσαν κάποιες πολύ καλές ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια κι απο μένα στον νικητή Ντίνο, αλλά και σε όλους τους συμμετέχοντες και φυσικά στους διοργανωτές!! thmbup.gif

 

Και εις άλλα με υγεία...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους και κυρίως στον Mesmer και στον Stanley που βελτίωσαν θεαματικά την απόδοσή τους σε σχέση με τους προηγούμενους διαγωνισμούς!:thmbup:

Ναι, κι εγώ νομίζω ότι αξίζει να επισημανθεί αυτό. Το προσυπογράφω, όπως βέβαια και το σχετικό σχόλιο του Drake από πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μου παιδιά, μπράβο σε όλους. Σε όσους έγραψαν, σε όσους διάβασαν, σε όσους ψήφισαν σε όσους διοργάνωσαν και σε όσους βοήθησαν το διοργανωτή. Επίσης Μπράβο στον νικητή και σ' αυτόν που με πέρασε για μια ψήφο laugh.giflaugh.giflaugh.gif

 

Προσωπικά, και λυπάμαι, που θα γκρινιάξω, αλλά αυτή τη φορά η ποιότις ήτο χαμηλοτέρα του συνηθισμένου. Και συνεχίζω, ευτυχώς, γιατί αυτό θα μας δώσει την ευκαιρία να διορθώσουμε τα κείμενά μας και να τα κάνουμε ακόμη καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης συγχαρητήρια στον Σταν, που αν αφήσει το βαρύ στυλ γραφής που τον διακρίνει και κάνει στροφή προς πιο mainstream γράψιμο, θα κερδίσει αναγνώστες. Εμένα τουλάχιστον.

 

Εντάξει, θα αρχίσω να μιμούμαι την Μαντά σιγά σιγάlaugh.gif

 

Αστειεύομαι.Δεν είναι θέμα mainstream και δεν μου αρέσει αυτός ο όρος, γενικώς. Ωστόσο, όπως βλέπεις, δεν φοράω παρωπίδες και δεν τρέχω με το καλαμένιο μου άλογο όπου με τραβάει η γκλάβα μου. Το λέω αυτό σχετικά με κάτι που είχες πει σε ένα άλλο τόπικ, όπως θα θυμάσαι. Εδώ είναι το τόπικ του διαγωνισμού όμως, μπορούμε να τα πούμε κι αλλού αυτά (βλ. Το Ημερολόγιο ενός Λιμασμένου, όπου ΑΚΟΜΑ δεν έχεις σχολιάσειtease.gif)

 

Ευθυμία, ημερολόγιο και διαθήκη με διαφορά μιας ψήφου...Ενας συμβολαιογράφος/ νομικός θα ζητούσε έφεση κι επανεξέταση της δικαιοπραξίας, αλλά ας το αφήσουμε για άλλη φορά αυτό.devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

<_< Τι θα γίνει με την πάρτη σας κύριε Ντίνο μας; Θα αφήσετε ποτέ κανέναν άλλο να νικήσει; Άντε διοργανώστε κανένα διαγωνισμό μπας και δει κανένας άλλο την πρωτιά σ' αυτό το διαγωνισμό!!!! Συμφωνία με τον :devil2: κύριο αυτό έχετε κάνει;; τσ τσ...

 

πέραν απ' την πλάκα συγχαρητήρια !! Θα προσπαθήσω να διαβάσω σύντομα τις ιστορίες... η εξεταστική δε μου επέτρεψε να συμμετάσχω στο ελάχιστον δυστυχώς! :(

Edited by TheTregorian
Link to comment
Share on other sites

Πολλά Συγχαρητήρια στον Ντίνο που για άλλη μια φορά κέρδισε έναν διαγωνισμό!!(Πράγματι έχει αρχίσει να γίνεται λίγο κουραστικό:tease:). Και πολλά μπράβο σε όλους όσους συμμετείχαν και στον διοργανωτή! Ειδικά αυτούς που συμμετείχαν παρά την εξεταστική! :D

 

Ήταν ωραίο θεμα, δυστυχώς κι εγώ λόγω διαβάσματος δεν πρόλαβα ούτε καν να διαβάσω κάποια ιστορία... Θα το κάνω σύντομα!! Ελπίζω να τρομάξω!!!! :ghost:

Link to comment
Share on other sites

Ευθυμία, ημερολόγιο και διαθήκη με διαφορά μιας ψήφου...Ενας συμβολαιογράφος/ νομικός θα ζητούσε έφεση κι επανεξέταση της δικαιοπραξίας, αλλά ας το αφήσουμε για άλλη φορά αυτό.devil2.gif

 

laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Congrats Ντινο για την 1η σου διοργάνωση και Ντίνο για τη νίκη σου. Ντίνος^2 λοιπόν. :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους όσους συμμετείχαν και σχολίασαν, στον νικητή και ιδιαίτερα στον διοργανωτή που νομίζω ότι ο συγκςεκριμένος διαγωνισμός πλησίαζε στο ιδανικό για τα γούστα του. Όλη τη δουλειά την έκανε μόνος του, η μόνη βοήθεια που του προσέφερα ήταν μια επιβεβαίωση για την καταμέτρηση. Τα λοιπά σρατιστικά που συνόδευσαν τα αποτελέσματα, είναι αποκλειστικά προϊόν δικού του κόπου.

 

Εγώ δυστυχώς δεν πρόλαβα να διαβάσω καμία ιστορία εγκαίρως, μιας και συνδύασα ίωση με εργασιακό φόρτο και άλλες υποχρεώσεις. Πάντως κάποιες τις έχω βάλει στο μάτι για το άμεσο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

OOps Λευτέρη ήσουν κι εσύ εφορευτική επιτροπή, το ξέχασα :p (Επιτέλους έμαθες να μετράς ooops!) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ και τους υπόλοιπους ( Treg και Λίνα, μη βαράτε, δε φταίω, εγώ πάντα τελευταίο με βάζω!tease.gif)

Να σημειώσω πως είμαι αρκετά ως πολύ άρρωστος τις τελευταίες 2,3 μέρες, οπότε θα επανέλθω με σχόλια και εξηγήσεις όταν θα είμαι λίγο καλύτερα.

 

Α, και σας βρήκα ωραίο θέμα για τον επερχόμενο γενικό. Ετοιμαστείτε ;)

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

AAA έχουμε και τον γενικό τώρα! Τέλεια!!^_^ Έκανα αρκετό διάλειμμα... οοταν με το καλό ανακοινωθεί, θα είμαι εδώ ξανά!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίος ήταν και αυτός ο διαγωνισμός, από την αρχή μέχρι το τέλος.

Συγχαρητήρια στον νικητή αλλά και σε όλους μας. :)

 

Ραντεβού στον επόμενο φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..