Jump to content

23ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμου, Θέμα: Πείνα


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

13 έχουν ψηφίσει. 8 παίκτες συγγραφείς - 5 σκέτοι αναγνώστες.

 

Ειλικρινώς, sorry αλλά δεν υπάρχει derby.

 

Από την αρχή, οι ίδιοι συγγραφείς έχουν κατσικωθεί στην πρώτη 5άδα.

 

Στη δε 1η θέση ... σταθερά το ίδιο διήγημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 482
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SpirosK

    32

  • DinoHajiyorgi

    84

  • Stanley

    29

  • Eugenia Rose

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

By the power of Sonyaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

E?

 

 

:coffee-reading:

 

Link to comment
Share on other sites

13 έχουν ψηφίσει. 8 παίκτες συγγραφείς - 5 σκέτοι αναγνώστες.

 

13 φήφοι, 4 ημέρες πριν το τέλος της ψηφοφορίας;

Καλά, έτσι όπως το πάμε, κινδυνεύουμε να έχουμε λιγότερους ψήφους απ' ότι συμμετοχές.

Εκτός αν οι πιο πολλοί περιμένουν την τελευταία μέρα, απλά για να κάνουν μεγαλύτερο το σασπένς.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε λιγότερες ψήφους από ιστορίες, θα 'χουμε και λιγότερες ιστορίες. :Ρ

 

Ντον'τ γουόρι, οι περισσότεροι είναι της τελευταίας στιγμής. Εγώ θα στάξω αύριο (κατά 99%) την ψήφο μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε λιγότερες ψήφους από ιστορίες, θα 'χουμε και λιγότερες ιστορίες. :Ρ

 

Ντον'τ γουόρι, οι περισσότεροι είναι της τελευταίας στιγμής. Εγώ θα στάξω αύριο (κατά 99%) την ψήφο μου.

 

Tι πιο ταιριαστό -σε αυτό το διαγωνισμό- από το να "φαγωθούν" μερικοί συγγραφείς; devil2.gif

Αλλά κι εγώ δεν ανησυχώ. Προβλέπω τις κατάρες να εξαπολύονται, η μία μετά την άλλη, την Τρίτη το βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά θα μάθεις τα ήθη και έθιμα των διαγωνισμών...

 

Χε, χε. Ναι.

Η τελευταία ψήφος που έφτασε στον διαγωνισμό φάντασυ ήταν τη βραδιά της λήξης 22.57.

Κι αυτό αφού είχε δοθεί και μια μέρα παράταση.

Και πάλι καλά, που ο συγγραφέας που δεν προλάβαινε να ψηφίσει είχε την ευγενή καλοσύνη να ειδοποιήσει νωρίτερα για να μην τον περιμένουμε μέχρι 00.01.

 

Κάτι που δεν έγινε καν στον ε.φ. αντίστοιχα απ' ό,τι έμαθα.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω κι εγώ τώρα, σχόλια όσο πιο σύντομα γίνεται, σορρυ που τα άργησα αλλά έχει πέσει δουλειά, μετακόμιση και άλλα πολλά...

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις έριξα την ψήφο μου και τώρα παίρνω τα ποπ-κορν μου και παρακολουθώ!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να σχολιάσουν κι οι ποταποί αναγνώστες για να ψηφίσουν; Γιατί λόγω διάφορων υποχρεώσεων ξεκινάω τώρα να διαβάζω τις ιστορίες (fast food...) και δεν ξέρω αν θα προλάβω να κάνω και σχόλια πέρα του να ψηφίσω...

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, μπορείς να κάνεις τα σχόλιά σου όποτε θέλεις, πριν ή μετά την ψηφοφορία και το πέρας του διαγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Πέφτουν οι ψήφοι σαν το χαλάζι λοιπόν, αλλά ντέρμπι γιοκ. Οι πέντε της πρώτης 5άδας κατσικωμένοι στις καρέκλες τους. Πότε-πότε, με διαφορά μιας ψήφου, αλλάζουν θέση το 4 με το 5.

 

Παίκτες-συγγραφείς που δεν έχουν ψηφίσει ακόμα:

 

Naroualis

Bonanza Jellybean

NIKANTHI

aScannerDarkly

Lady Nina

Nihilio

Yuna

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Ουφ! Ψήφισα κι εγώ. Ήταν εύκολο να τα χωρίσω στα τρία, πρώτης κατηγορίας-δεύτερης-τρίτης, αλλά από κει και πέρα δυσκολεύτηκα. Τέλος πάντων, πάει κι αυτό. Θυμίζω στον κο διοργανωτή να γράψει teasers για να παρουσιάσει τις ιστορίες στην ανακοίνωση των αποτελεσμάτων. Όχι ότι είναι υποχρεωτικό, αλλά εμένα μου αρέσουν.

Link to comment
Share on other sites

9 στα 19 και συνεχίζουμε... πρέπει να τα τελειώσω σήμερα ακόμα κι αν βαρυστομαχιάσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σε όλους και εγώ ψήφησα. Πάντα δυο οι δρόμοι, μια η αρχή μια το τέλος, η κορυφή και ο πάτος, το πρώτο διήγημα δεν ξέρω αν τον επέτυχα με την βαθμολογία μου, αλλά το τελευταίο το βρήκα σίγουρα… :first:

Edited by NIKANTHI
Link to comment
Share on other sites

48 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΠΕΣ!

 

Για να ψηφίζουμε :whip:

 

Ενα μόνο λέω. Αν κανείς τολμήσει να μην ψηφίσει όχι μόνο θα ξαναγράψω αλλά θα τον βάλω να το διαβάσει κιόλας. :tease:

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σε όλους σύμφωνα με την επιδίωξη της ιστορίας τους.

 

Όλες οι ιστορίες κινήθηκαν με ελευθερία στο θέμα και έθεσαν ωραία προβλήματα, τόσο πλοκής, όσο και συγγραφής. Τα σχόλια είναι ξεκάθαρα και δημιουργικά, ο διοργανωτής υπόσχεται το μέγιστο της αγωνίας με την χειρόγραφη καταμέτρηση και ο admin έδωσε ένα ωραίο σκηνικό. Μπράβο σε όλους. :thmbup:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες! :D

 

Μόλις χθες το βράδυ ολοκλήρωσα τα σχόλια, οπότε σύντομα μπορείτε να αναμένετε την ψήφο μου, Ντίνο και Λευτέρη. Κάποια στιγμή σήμερα, δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Πέφτουν οι ψήφοι σαν το χαλάζι λοιπόν, αλλά ντέρμπι γιοκ. Οι πέντε της πρώτης 5άδας κατσικωμένοι στις καρέκλες τους. Πότε-πότε, με διαφορά μιας ψήφου, αλλάζουν θέση το 4 με το 5.

 

Παίκτες-συγγραφείς που δεν έχουν ψηφίσει ακόμα:

 

Naroualis

Bonanza Jellybean

NIKANTHI

aScannerDarkly

Lady Nina

Nihilio

Yuna

 

Δεν μπορούσε απλώς να τους διαγράψει στο τέλος, έπρεπε να δημοσιοποίησει και τα ονόματα :) :)

 

me-katadotes-kai-roufianous-prospathoun-na-kalypsoun-tin-anikanotita-alla-kai-tis-klepsies-tous.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας πρόλαβα?

πρώτη μου φορά είναι δείξτε λίγη επιείκειά.

Αγαπητέ, ή αγαπητή, Yuna, εύχομαι να βρήκες επιεική τα σχόλια μας. Το ανωτέρω, και το διήγημα, είναι τα μοναδικά σου 2 ποστ στο φόρουμ μέχρι στιγμής. Δεν σχολίασες κανέναν συναγωνιστή σου και η μυστηριώδης ετούτη σιγή με ανησυχεί.

 

Σκοπεύεις να ψηφίσεις μέχρι αύριο ε; Ε; :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ψήφους έριξα, αλλά σχόλια ίσως τα καθυστερήσω για μετά το τέλος του διαγωνισμού.

Εναλλακτικά ξεκινάω από απόψε το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Αιτούμαι παράτασης της ψηφοφοράς για μια μέρα.

Επεσε τρελό χώσιμο τελευταία και δεν έχω προλάβει να τα διαβάσω όλα (πόσο μάλλον να σχολιάσω). Τα σχόλια τα κάνω και μετά βέβαια, αλλά δεν ξέρω κατα πόσο θα προλάβω να ψηφισω μέχρι αύριο το βράδυ.

 

Ντινο...παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..