Jump to content

23ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμου, Θέμα: Πείνα


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Μην ανησυχείς Άκη, έχει δωθεί παράταση, οπότε έχεις μπροστά σου άλλες 24 ώρες. Με την ησυχία σου chinese.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 482
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SpirosK

    32

  • DinoHajiyorgi

    84

  • Stanley

    29

  • Eugenia Rose

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

Πολύ χαριτωμένο το σαλιγκαράκι σας!

Βρίσκετε; Ωωω, ευχαριστώ πολύ! :blush:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από συνεννόηση με τον διοργανωτή του διαγωνισμού, αποφάσισα όπως αποσύρω την ιστορία μου από τον διαγωνισμό.

 

Παρακαλώ κάποιος mod να διαγράψει το τόπικ της ιστορίας μου (ή έστω να το ξεκλειδώσει για να τη διαγράψω εγώ).

Αν αυτή είναι όντως η τελική απόφαση του συγγραφέα, παρακαλώ έναν οποιονδήποτε moderator να το φροντίσει.

 

Τα μεσάνυχτα οι ιστορίες πρέπει να μπουν σε μια σειρά για επίσημο συναγωνισμό.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία είναι σχεδόν έτοιμη, οπότε πριν την ανεβάσω θα ήθελα και μία τελευταία (επίσημη :tongue:) επιβεβαίωση πως δεν θα υπάρξει πρόβλημα αν δεν καταφέρω να σχολιάσω τις ιστορίες μέχρι το πέρας της ψηφοφορίας.

 

Με την εξεταστική προ των πυλών, ήδη το γεγονός πως κατάφερα να ολοκληρώσω ιστορία -άσχετο με το τι αποτέλεσμα βγήκε τελικά :tongue:- είναι άθλος!

 

Τέλος, εύχομαι "Καλή επιτυχία!" σε όλους τους συμμετέχοντες!

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία είναι σχεδόν έτοιμη, οπότε πριν την ανεβάσω θα ήθελα και μία τελευταία (επίσημη :tongue:) επιβεβαίωση πως δεν θα υπάρξει πρόβλημα αν δεν καταφέρω να σχολιάσω τις ιστορίες μέχρι το πέρας της ψηφοφορίας.

 

Με την εξεταστική προ των πυλών, ήδη το γεγονός πως κατάφερα να ολοκληρώσω ιστορία -άσχετο με το τι αποτέλεσμα βγήκε τελικά :tongue:- είναι άθλος!

 

Τέλος, εύχομαι "Καλή επιτυχία!" σε όλους τους συμμετέχοντες!

 

Από όσο θυμάμαι ο κανονισμός είναι ότι όποιος δε σχολιάζει τις ιστορίες αποκλείεται στην τελική ψηφοφορία και εφαρμόστηκε σε έναν από τους 2 τελευταίους διαγωνισμούς. Άλλωστε είμαστε λίγοι αυτοί τη φορά, no worries :p

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία είναι σχεδόν έτοιμη, οπότε πριν την ανεβάσω θα ήθελα και μία τελευταία (επίσημη :tongue:) επιβεβαίωση πως δεν θα υπάρξει πρόβλημα αν δεν καταφέρω να σχολιάσω τις ιστορίες μέχρι το πέρας της ψηφοφορίας.

 

Με την εξεταστική προ των πυλών, ήδη το γεγονός πως κατάφερα να ολοκληρώσω ιστορία -άσχετο με το τι αποτέλεσμα βγήκε τελικά :tongue:- είναι άθλος!

 

Τέλος, εύχομαι "Καλή επιτυχία!" σε όλους τους συμμετέχοντες!

 

Από όσο θυμάμαι ο κανονισμός είναι ότι όποιος δε σχολιάζει τις ιστορίες αποκλείεται στην τελική ψηφοφορία και εφαρμόστηκε σε έναν από τους 2 τελευταίους διαγωνισμούς. Άλλωστε είμαστε λίγοι αυτοί τη φορά, no worries :p

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι που δεν πρόσεξα (μια που δεν γράφω αυτή τη φορά), αλλά η αλήθεια είναι πως αποκλείεται όχι όποιος δεν σχολιάσει αλλά όποιος δεν ψηφίσει.

Υπάρχει βέβαια μια υποχρέωση να σχολιάσουν τουλάχιστον οι συγγραφείς και η σύσταση μέχρι τώρα ήταν να σχολιάσουν όσο περισσότερες ιστορίες μπορούν μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία είναι σχεδόν έτοιμη, οπότε πριν την ανεβάσω θα ήθελα και μία τελευταία (επίσημη :tongue:) επιβεβαίωση πως δεν θα υπάρξει πρόβλημα αν δεν καταφέρω να σχολιάσω τις ιστορίες μέχρι το πέρας της ψηφοφορίας.

 

Με την εξεταστική προ των πυλών, ήδη το γεγονός πως κατάφερα να ολοκληρώσω ιστορία -άσχετο με το τι αποτέλεσμα βγήκε τελικά :tongue:- είναι άθλος!

 

Τέλος, εύχομαι "Καλή επιτυχία!" σε όλους τους συμμετέχοντες!

 

Από όσο θυμάμαι ο κανονισμός είναι ότι όποιος δε σχολιάζει τις ιστορίες αποκλείεται στην τελική ψηφοφορία και εφαρμόστηκε σε έναν από τους 2 τελευταίους διαγωνισμούς. Άλλωστε είμαστε λίγοι αυτοί τη φορά, no worries :p

 

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι που δεν πρόσεξα (μια που δεν γράφω αυτή τη φορά), αλλά η αλήθεια είναι πως αποκλείεται όχι όποιος δεν σχολιάσει αλλά όποιος δεν ψηφίσει.

Υπάρχει βέβαια μια υποχρέωση να σχολιάσουν τουλάχιστον οι συγγραφείς και η σύσταση μέχρι τώρα ήταν να σχολιάσουν όσο περισσότερες ιστορίες μπορούν μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα.

 

Ουπς, έχεις δίκιο. Την τρόμαξα όμως ε;; :)

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη με τρόμαξες, Σπυράκο! :tongue: Αλλά ξέρω-ξέρω... Ανέβασες κι εσύ ιστορία αυτή τη φορά και θέλεις να στη σχολιάσω! :tease:

 

Το είχα συζητήσει με τον Ντίνο στο μυτίγκιο για λίγο, φεύγοντας. Μου είχε πει πως δεν υπάρχει πρόβλημα, αρκεί να ψηφίσω. Απλώς ρωτάω κι από εδώ για να είμαι 100% καλυμμένη. :)

Link to comment
Share on other sites

Naroualis – Η Διαθήκη του Ζίγκφριντ Σβάρτσμαν

Mesmer – Στον Άδειο Κόσμο

Mors Planch – Πληροφοριοβόρος

John82 – Λαιμαργία και Αφέλεια

Stanley – Το Ημερολόγιο Ενός Λιμασμένου

deadend – Στο Πέλαγος

Bonanza Jellybean – Αναγέννηση

Soul_walker – Νηστίσιμες Μέρες

Ορφέας Κάππα – Εκεί Έξω (απ’τα δεσμά σου)

SpirosK – Πεινούν

DinMacXanthi – Για την Ελίζα

NIKANTHI – Ένα Ποτό Ακόμα

dagoncult – Ο Σιτιστής

aScannerDarkly – Θα Ροκανίσουν

antonisjk – Όταν Μεγαλώσεις

Sonya - CAC

Lady Nina - Helix Aspersa

Nihilio - Και Τι Μου Δίνεις;

iliosporos - Το Στοίχημα

Yuna - Μασημένη Τροφή

 

Λοιπόν, ξεκινάει η επίσημη περίοδος ανάγνωσης, σχολιασμού και ψηφοφορίας που λήγει την Τρίτη, 8 Φεβρουαρίου, 11:59 μ.μ.

 

Μερικά πράγματα που θα έπρεπε να γνωρίζετε ήδη:

 

1. Οι συμμετέχοντες πρέπει να επιδείξουν καλούς τρόπους σχολιάζοντας όλα τα διηγήματα. Προσπαθήστε να το κάνετε πριν το τέλος της ψηφοφορίας.

 

2. Δεν αποτελεί κανονισμό του διαγωνισμού, αλλά η πράξη έχει δείξει ότι για λόγους πρακτικούς, δεοντολογίας και fair play είναι πολύ καλύτερα όταν οι συγγραφείς απαντούν στα σχόλια επί των δικών τους διηγημάτων συγκεντρωτικά, μετά το τέλος της ψηφοφορίας, και όχι όσο τρέχει ο διαγωνισμός.

 

3. Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη που έχουν διαβάσει όλες τις ιστορίες του διαγωνισμού.

 

4. Για να συμμετέχει κανονικά το διήγημά σας πρέπει να ψηφίσετε. Διηγήματα που οι συγγραφείς τους δεν ψήφισαν εντός προθεσμίας, βγαίνουν αυτόματα εκτός διαγωνισμού.

 

5. Συγγραφείς και αναγνώστες ψηφίζουν κατατάσσοντας τις ιστορίες από αυτήν που τους άρεσε περισσότερο προς αυτήν που τους άρεσε λιγότερο. Οι συγγραφείς βάζουν υποχρεωτικά τη δική τους ιστορία τελευταία.

 

6. Η ψήφος σας πρέπει να σταλεί εντός προθεσμίας με pm σ’ εμένα (DinoHajiyorgi) και στον Electroscribe με κοινοποίηση. Excel, χαρτί, μολύβι, γομολάστιχα, ζάρια και ένα ευρώ (για κορώνα-γράμματα) θα μπουν στη διαδικασία των αποτελεσμάτων.

 

7. Η ψηφοφορία είναι μυστική. Μην αναρτήσετε τα αποτελέσματα της κατάταξής σας.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Για την ευκολία σας, άνοιξα τόπικ με τα λινκ στα διηγήματα που διαγωνίζονται, εδώ [merged with this topic].

 

Με edit θα προσθέσω και τις τελευταίες συμμετοχές. Το τόπικ αυτό δεν είναι για σχόλια. Μόλις κλείσουν οι συμμετοχές, παρακαλώ τους moderators απλά να κλειδώσουν το τόπικ με τα λινκ. (να διαγραφεί και το ποστ του σπαστικού)

Edited by RObiN-HoOD
update for merging
Link to comment
Share on other sites

Και ξέχασες εμένα που δεν έχω ανεβάσει κείμενο ακόμα, αλλά θ' ανεβάσω μέχρι το βράδυ. :)

Link to comment
Share on other sites

Και η τελευταία (; ) -καταϊδρωμένη πάντως σίγουρα, ή κατασαλιωμένη κατά το δοκούν- συμμετοχή του διαγωνισμού:

 

Helix Aspersa

Link to comment
Share on other sites

Και η τελευταία (; ) -καταϊδρωμένη πάντως σίγουρα, ή κατασαλιωμένη κατά το δοκούν- συμμετοχή του διαγωνισμού.

Περιμένουμε και τον Nihilio.

 

Φαντάσου Λαίδη να έκαμνες αυτό το σχόλιο με τη συμμετοχή σου στον διαγωνισμό sex. Ουπς!

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Και η τελευταία (; ) -καταϊδρωμένη πάντως σίγουρα, ή κατασαλιωμένη κατά το δοκούν- συμμετοχή του διαγωνισμού.

Περιμένουμε και τον Nihilio.

 

Φαντάσου Λαίδη να έκαμνες αυτό το σχόλιο με τη συμμετοχή σου στον διαγωνισμό sex. Ουπς!

Ευτυχώς που δεν έχουμε διαγωνισμό με τέτοιο θέμα, λοιπόν! :tongue:

Edited by Lady Nina
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ξεκινάει η επίσημη περίοδος ανάγνωσης, σχολιασμού και ψηφοφορίας που λήγει την Τρίτη, 8 Φεβρουαρίου, 11:59 μ.μ.

 

Μερικά πράγματα που θα έπρεπε να γνωρίζετε ήδη:

 

1. Οι συμμετέχοντες πρέπει να επιδείξουν καλούς τρόπους σχολιάζοντας όλα τα διηγήματα. Προσπαθήστε να το κάνετε πριν το τέλος της ψηφοφορίας.

 

2. Δεν αποτελεί κανονισμό του διαγωνισμού, αλλά η πράξη έχει δείξει ότι για λόγους πρακτικούς, δεοντολογίας και fair play είναι πολύ καλύτερα όταν οι συγγραφείς απαντούν στα σχόλια επί των δικών τους διηγημάτων συγκεντρωτικά, μετά το τέλος της ψηφοφορίας, και όχι όσο τρέχει ο διαγωνισμός.

 

3. Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη που έχουν διαβάσει όλες τις ιστορίες του διαγωνισμού.

 

4. Για να συμμετέχει κανονικά το διήγημά σας πρέπει να ψηφίσετε. Διηγήματα που οι συγγραφείς τους δεν ψήφισαν εντός προθεσμίας, βγαίνουν αυτόματα εκτός διαγωνισμού.

5. Συγγραφείς και αναγνώστες ψηφίζουν κατατάσσοντας τις ιστορίες από αυτήν που τους άρεσε περισσότερο προς αυτήν που τους άρεσε λιγότερο. Οι συγγραφείς βάζουν υποχρεωτικά τη δική τους ιστορία τελευταία.

 

6. Η ψήφος σας πρέπει να σταλεί εντός προθεσμίας με pm σ’ εμένα (DinoHajiyorgi) και στον Electroscribe με κοινοποίηση. Excel, χαρτί, μολύβι, γομολάστιχα, ζάρια και ένα ευρώ (για κορώνα-γράμματα) θα μπουν στη διαδικασία των αποτελεσμάτων.

 

7. Η ψηφοφορία είναι μυστική. Μην αναρτήσετε τα αποτελέσματα της κατάταξής σας.

 

Ας ξεκλειδωθούν τα διηγήματα και ας κλειδωθεί το τόπικ με τα λινκ.

 

Καλή διασκέδαση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..