Jump to content

23ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Τρόμου, Θέμα: Πείνα


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Έχω ιδέα, έχω ιστορία, δεν έχω ούτε 1 λέξη. Και δεν (ξέρω αν) θα προλάβω γιατί πολλά μαζεύτηκαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 482
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SpirosK

    32

  • DinoHajiyorgi

    84

  • Stanley

    29

  • Eugenia Rose

    27

Top Posters In This Topic

Posted Images

Έχω ιδέα, έχω ιστορία, δεν έχω ούτε 1 λέξη. Και δεν (ξέρω αν) θα προλάβω γιατί πολλά μαζεύτηκαν.

Ντιν... Μακ... Ξάνθη...(be calm - be calm), δεν ανέλαβες την διοργάνωση ... γιατί ήθελες να συμμετάσχεις ... no? :death: :death: :death:

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δεν είπα πως δεν έχω όρεξη. Ούτε είπα πως δε θέλω να συμμετάσχω. Το αντίθετο μάλιστα.

Είπα πως δεν έχω χρόνο. Θα το παλέψω όμως.

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστεεεεεε!!! Το ξέρω έχω αργήσει μην με αγχώνετε!! Ήμουν άρρωστη νταξ??? :tease:

Δηλαδή τόσον καιρό δεν το λούζεις, το χτενίζεις, το διορθώνεις και το φτιάχνεις;!!! Μετά από τόσες μέρες πάλι άρπα-κόλα θα παραδώσεις;!! Ωιμέ!! :tease: :tease:

 

Εεε; Δηλαδή υπάρχουν άνθρωποι που διορθώνουν κάτι εκτός από τα ορθογραφικά και δεν γράφουν το κείμενο με την πρώτη; :o :tease:

Κι όμως, υπάρχουν.

 

Νιχίλιε δεν έπρεπε να το πεις αυτό τώρα θα φας χώσιμο :tease: απο την υποφαινόμενη:devil2:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ σουλουπώνω ακόμη. Δεν είμαι ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα, αλλά ελπίζω με τα σχόλια να βρω τι πάει στραβά.

Link to comment
Share on other sites

Σταματήστεεεεεε!!! Το ξέρω έχω αργήσει μην με αγχώνετε!! Ήμουν άρρωστη νταξ??? :tease:

Δηλαδή τόσον καιρό δεν το λούζεις, το χτενίζεις, το διορθώνεις και το φτιάχνεις;!!! Μετά από τόσες μέρες πάλι άρπα-κόλα θα παραδώσεις;!! Ωιμέ!! :tease: :tease:

 

Εεε; Δηλαδή υπάρχουν άνθρωποι που διορθώνουν κάτι εκτός από τα ορθογραφικά και δεν γράφουν το κείμενο με την πρώτη; :o :tease:

Κι όμως, υπάρχουν.

 

Νιχίλιε δεν έπρεπε να το πεις αυτό τώρα θα φας χώσιμο :tease: απο την υποφαινόμενη:devil2:

 

 

Άκουσα την εμφάνιση advance reader copy; :eek: Ποιός!; Που!; Πόσο!; Θέλω κι εγώ!:crybaby::tease:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως συνεχίζω να γράφω αν και α) κολλάω σε κάποια σημεία και β) οπως είπα, μάλλον θα έχω πρόβλημα χώρου. Όπως και να 'χει, αν το τελειώσω θα το αναρτήσω, εντός ή εκτός συναγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως και έπαινος θα πρέπει να δίνεται και σε όποιον πρώτος στην μάχη ρίχνεται ,η ιστορία θυμάται τους νικητές τους διαγωνιζομένους το αποτέλεσμα και φυσικά την σπίθα το φυτίλι το παρανάλωμα του πυρός ποιος το ξεκίνησε, την πρώτη βόμβα ποιος την έριξε την όρεξη ποιος μας την άνοιξε..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα συμμετάσχω κι εγώ για πρώτη φορά σε διαγωνισμό! biggrin.gif

Μόλις τελείωσα το δεύτερο μυθιστόρημα μου και το αφήνω για λίγο πριν το πιάσω για διορθώσεις και επιτέλους έχω χρόνο να ασχοληθώ!!...

Οπότε ετοιμάζω μια ιστορία και ελπίζω το αποτέλεσμα να μη με απογοητεύσει..

Για να δούμε τι θα βγει...

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα κάτι, γύρω στις 2000 λέξεις, αλλά δεν ξέρω αν θα το ανεβάσω. Θα το σκεφτώ μέχρι της λήξη της προθεσμίας :)

 

Καλή επιτυχία σε όλους.

 

Επίσης μπορεί κανείς να περιγράψει πώς γίνεται η διαδικασία, για κάποιον που δεν έχει άλλη φορά πάρει μέρος σε διαγωνισμούς; Θα υπάρχει κάποιο poll κάπου;

Link to comment
Share on other sites

[...]Επίσης μπορεί κανείς να περιγράψει πώς γίνεται η διαδικασία, για κάποιον που δεν έχει άλλη φορά πάρει μέρος σε διαγωνισμούς; Θα υπάρχει κάποιο poll κάπου;

Υπάρχουν όλες οι απαραίτητες οδηγίες στο αρχικό post αυτού του thread. Και αφού έχεις γράψει, γιατί να μην ανεβάσεις την ιστορία σου; Αξίζει τον κόπο.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και ολίγον άσχετος με τον τρόμο είπα να προσπαθήσω κάτι.

Σχεδόν είναι τελειωμένο αλλά θα το δουλέψω λίγο ακόμα.

Και επειδή βρίσκω ενδιαφέρον όλο το θέμα των preview εικόνων. :D

Σύντομα κοντά σας.

NM.jpg?t=1295218330

Link to comment
Share on other sites

Και η πρώτη κατάθεση είναι γεγονός!

 

Η διαθήκη του Ζίγκφριντ Σβάρτσμαν

Για τώρα, όποιος moderator είναι εύκαιρος, ας κλειδώνει κάθε νέα συμμετοχή. Ευχαριστώ.

 

Και επίσης να μπαίνουν σιγά σιγά οι ιστορίες στο αρχικό ποστ παρακαλώ.

Και ας βγουν 1-2 εικόνες, δεν πειράζει. :)

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης να μπαίνουν σιγά σιγά οι ιστορίες στο αρχικό ποστ παρακαλώ.

Και ας βγουν 1-2 εικόνες, δεν πειράζει. :)

Δεν έχω πλέον πρόσβαση στο αρχικό ποστ για edit. Αν μπορεί ο επίσημος συνδιοργανωτής moderator, ή άλλος, να κανονίσει ώστε οι συμμετοχές να προστίθονται στο τέλος του αρχικού ποστ.

 

Να αγνοηθεί η λύσσα του φωτογράφου (που αφρίζει για να γίνει moderator) σχετικά με τις εικόνες.

Link to comment
Share on other sites

Και επίσης να μπαίνουν σιγά σιγά οι ιστορίες στο αρχικό ποστ παρακαλώ.

Και ας βγουν 1-2 εικόνες, δεν πειράζει. :)

Δεν έχω πλέον πρόσβαση στο αρχικό ποστ για edit. Αν μπορεί ο επίσημος συνδιοργανωτής moderator, ή άλλος, να κανονίσει ώστε οι συμμετοχές να προστίθονται στο τέλος του αρχικού ποστ.

 

Να αγνοηθεί η λύσσα του φωτογράφου (που αφρίζει για να γίνει moderator) σχετικά με τις εικόνες.

 

Εγώ moderator? Εγώ εξουσία;; :) :)

Ποτέ!!!

 

Απλώς προτείνω μερικούς τρόπους να βελτιώσεις το ποστ σου σαν μικρό και ταπεινό μέλος :)

Link to comment
Share on other sites

Κάντε εμένα moderator να σας τρελάνω στις αυγοφωτογραφίες!!!!! Όλοι ναι στην υποψηφιότητα της Ευγενίας!!! :tease:

Link to comment
Share on other sites

Κάντε εμένα moderator να σας τρελάνω στις αυγοφωτογραφίες!!!!! Όλοι ναι στην υποψηφιότητα της Ευγενίας!!! :tease:

 

Αυτό θα πει τρόμος... Αν του βάλεις άλλες 987 λέξεις, θα σε ψηφίσω πρώτη στο διαγωνισμό :) :)

Link to comment
Share on other sites

Κάντε εμένα moderator να σας τρελάνω στις αυγοφωτογραφίες!!!!! Όλοι ναι στην υποψηφιότητα της Ευγενίας!!! :tease:

 

Αυτό θα πει τρόμος... Αν του βάλεις άλλες 987 λέξεις, θα σε ψηφίσω πρώτη στο διαγωνισμό :) :)

Η πείνα/τρόμος θα φανταστώ θα είναι το διάλειμμα που θα πάει για μια γρήγορη επίσκεψη στο ψυγείο.

Link to comment
Share on other sites

Κάντε εμένα moderator να σας τρελάνω στις αυγοφωτογραφίες!!!!! Όλοι ναι στην υποψηφιότητα της Ευγενίας!!! :tease:

 

Αυτό θα πει τρόμος... Αν του βάλεις άλλες 987 λέξεις, θα σε ψηφίσω πρώτη στο διαγωνισμό :) :)

Η πείνα/τρόμος θα φανταστώ θα είναι το διάλειμμα που θα πάει για μια γρήγορη επίσκεψη στο ψυγείο.

 

Η πείνα είναι στα αυγά, ο τρόμος είναι στη σκέψη ότι θα γίνει Moderator! :tease:

Link to comment
Share on other sites

Κάντε εμένα moderator να σας τρελάνω στις αυγοφωτογραφίες!!!!! Όλοι ναι στην υποψηφιότητα της Ευγενίας!!! :tease:

 

Αυτό θα πει τρόμος... Αν του βάλεις άλλες 987 λέξεις, θα σε ψηφίσω πρώτη στο διαγωνισμό :) :)

Η πείνα/τρόμος θα φανταστώ θα είναι το διάλειμμα που θα πάει για μια γρήγορη επίσκεψη στο ψυγείο.

 

Η πείνα είναι στα αυγά, ο τρόμος είναι στη σκέψη ότι θα γίνει Moderator! :tease:

 

Αμα βγω moiderator θα φάω μπροστά στα μάτια σας 5 μερίδες κοκορέτσι!!!! Αυτή την Τρίτη στηρίζουμε την υποψηφιότητα της Eugenia Rose :first:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει δημιουργηθεί μια μικρή παρεξήγηση: δεν αμελώ τα καθήκοντά μου, απλώς δεν έχω αποκτήσει δυνατότητες διαχειριστή για τη διάρκεια του διαγωνισμού. Δηλαδή, δε μπορώ να κλειδώσω τόπικ ή τίποτα τέτοιο. Μόνο στην καταμέτρηση της βαθμολογίας εμπλέκομαι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..