Jump to content

29ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Χειμερινός, Θέμα: Παράλληλοι Κόσμοι


Mesmer
 Share

Recommended Posts

Κι o Casper άνοιξε τις συμμετοχές.

Καλώς μας ήρθες στους διαγωνισμούς και στο φόρουμ.

 

Τα διηγήματα που θα συμμετέχουν στο διαγωνισμό θα προσθέτονται στο κάτω μέρος του αρχικού ποστ, για να τα βρίσκετε πιο εύκολα.

 

Συμμετοχή στον 29ο διαγωνισμό Babushka Universalis

 

Εμ, εχμ, να ζητήσω μια χάρη;

Μήπως να ανέβαινε το αρχείο και σε .doc για μερικούς σκληροπυρηνικούς του παλιότερου office που δεν έχουν τη δυνατότητα να διαβάσουν docx; :blush:

 

Τώρα, όσο είναι ξεκλείδωτο το τόπικ ακόμα; :rolleyes:

Έκανα κι αυτήν την προσθήκη, για όσους έχουν πρόβλημα με το docx.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • laas7

    9

  • Mesmer

    35

  • Tattoman

    9

  • Eugenia Rose

    17

 

Έκανα κι αυτήν την προσθήκη, για όσους έχουν πρόβλημα με το docx.

 

Ευχαριστώ! :rose:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια χρειαζεται κανεις αλλος τις 2 extra μερες?

Ντρεπομαι να τις ζητησω μονη μου... ετσι σαν τον καβουρα που παω σκιζω γραφω σκιζω γραφω δεν ξερω αν τελικα θα μπορεσω να ανεβασω...:pardon:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι άλλοι ανάφεραν ότι θα ήθελαν λίγο περισσότερο χρόνο, οι +2 μέρες είναι δικές σας.

 

Νέα διορία υποβολής διηγημάτων η 7η Μαρτίου.

 

Γράφετε! :lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

πάλι καλά,

γιατί μόλις τώρα άρχισα να ξαναγράφω την ιστορία από την αρχή

σε εντελώς διαφορετικό setting

ελπίζω να προλάβω εγκαίρως , μιας και όσο περισσότερο κοιτάζω την Urban fantasy εκδοχή

τόσο πιο πολύ διαπιστώνω πόσο χάλιας είμαι σε αυτό το είδος....

Link to comment
Share on other sites

My link

Και είναι γεγονός,η πρώτη μου ιστορία που δημοσιεύω αλλά και παίρνει μέρος σε διαγωνισμό.Άντε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Δύο βδομάδες πέρασαν από την αρχή του διαγωνισμοί και μένουν λίγο λιγότερες από δέκα μέρες μέχρι τη λήξη διορίας των συμμετοχών και την έναρξη της ψηφοφορίας.

 

Η ΕΦ έχει κάνει ήδη δύο φορές την εμφάνισή της (κι έχει, προς το παρόν, την αποκλειστικότητα) στη λίστα των συμμετοχών. Πώς τα πάνε τα άλλα είδη; Γεμίζουν ακόμα τις σελίδες των κόσμων τους; Φτιάχνουν ιδέες; Για να παίρνουν σιγά-σιγά κι αυτά τα πάνω τους.

 

Κι αν τώρα σας ήρθε κάποια ιδέα, έχετε ακόμα αρκετό χρόνο για να την κάνετε λέξεις και να μας την προσφέρετε.

 

Συνεχίζουμε να γράφουμε!

 

post-2199-0-34563900-1330362774_thumb.jpg

Edited by Mesmer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπήκε Μάρτης, πέντε μέρες ακόμη για τη λήξη. Ποιοι γράφετε; Περιμένουμε την Ευγενία, άλλος κανείς (ή μας το φυλάτε για έκπληξη το τελευταίο δίωρο :lol: ) ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπήκε Μάρτης, πέντε μέρες ακόμη για τη λήξη. Ποιοι γράφετε; Περιμένουμε την Ευγενία, άλλος κανείς (ή μας το φυλάτε για έκπληξη το τελευταίο δίωρο :lol: ) ;

 

Γράφω και εγώ κάτι. Αυτές τις μέρες κόβω τις πατσές για να διαβάζεται.

Link to comment
Share on other sites

(ή μας το φυλάτε για έκπληξη το τελευταίο δίωρο :lol: ) ;

Πες τελευταίο εικοσάλεπτο και θα είσαι περισσότερο ακριβής.

 

 

Εγώ πάντως ιδέες είχα μπόλικες, αλλά δε μπόρεσα να ενσωματώσω οποιαδήποτε σε κάποια αξιοπρεπή πλοκή. Έτσι, κι αν δε μου έρθει κάποια επιφοίτηση της τελευταίας στιγμής, μάλλον θα περιορστώ στο ρόλο του αναγνώστη-ψηφοφόρου. 

Edited by John82
Link to comment
Share on other sites

εγώ τελικά μάλλον δεν θα πάρω μέρος

η ιστορία που έγραψα

μετά την μεταφορά της σε άλλο setting άρχισε να αποκτά μία δική της υπόσταση

και μάλλον χρειάζεται πολύ παραπάνω χώρο από τις 3850 λέξεις του διαγωνισμού.

 

τώρα προσπαθώ να κατεβάσω άλλη ιδέα

,αλλά δύσκολο

 

θα προσπαθήσω να διαβάσω πάντως

Edited by joidv
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, ενώ είχα μία ιδέα, η εξεταστική μ' έχει κρατήσει πίσω... Οπότε δε θα μπορέσω κι εγώ αν και το 'θελα πάρα πολύ! Θα σας διαβάσω όμως σίγουρα!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω γραφω... και θα ειμαι ετοιμη στην ωρα μου .... δεν σας λεω τιποτα ομως ακομα... θα σας κανω εκπληξη! Ελπιζω ευχαριστη!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους και κάποιος που γράφει. Είχα αρχίσει να χάνω τις ελπίδες μου. :p

 

Και για όσους ακόμα γράφουν και δεν μας το λένε, να θυμίσω ότι τα μεσάνυχτα της Τετάρτης λήγει η διορία κατάθεσης συμμετοχών.

 

post-2199-0-32038200-1330810917_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ, κι εγώ γράφω!! Άργησα να το ξεκινήσω στα σοβαρά λόγω εξετάσεων..

Μάλλον προς το φάνταζι πάει πιο πολύ η δική μου ιστορία.

Κι όπως το βλέπω, θα έχω πρόβλημα με το όριο λέξεωωωωωων... πρέπει να πέσει κόψιμο - ράψιμο, ελπίζω να μπορέσω να το έχω έτοιμο μέχρι την Τετάρτη!:)

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι περίπου στην μέση προς το τέλος, απλά τα έχω γραμμένα όλα στο χαρτί γιατί σβηστικαν τα αρεια στον υπολογιστή, οποτε όταν την τελειώσω θα πρέπει να την ξαναγράψω....και με τόσα διαβάσματα....χλομό για αύριο..

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά οι δυνάμεις μου με πρόδωσαν. Είναι ζόρικη ιστορία, με κάπως αδύναμη ιδέα, έχει μείνει στις 500 λέξεις κι ανέβασα μόλις πυρετό. Σόρρυ ρε παιδιά. sad.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα κι εγώ την ιστορία μου: link

δεν ξέρω τι βγήκε, πάντως την ευχαριστήθηκα τη διαδικασία...

Τα λέμε στους σχολιασμούς τώρα;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνεχίζω τα teasers... μέχρι να τελειώσω τις διορθώσεις.

Αλλόκοσμος...

 

tumblr_lzess8S4hX1r9xjxoo1_500.gif

 

 

...έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Management

Η Ευγενία πάντως ομολογώ ότι στα teaser πάει καλά .. αφού να φανταστείτε σκέφτομαι σοβαρά να διαβάσω αυτόν τον διαγωνισμό :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Αν και η ΕΦ διατηρεί ακόμη τα ηνία των συμμετοχών, πλέον όλα τα είδη έχουν τον αντιπρόσωπό τους.

 

Μια μέρα και λίγες ώρες έχουν μείνει μέχρι να σταματήσουν να ανεβαίνουν ιστορίες και να ξεκινήσει η ψηφοφορία.

 

Κι εντωμεταξύ, ανεβάστε κανένα καλό ποστεράκι για να τσινήσετε το αφεντικό να ψηφίσει... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..