Jump to content

29ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Χειμερινός, Θέμα: Παράλληλοι Κόσμοι


Mesmer
 Share

Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • laas7

    9

  • Mesmer

    35

  • Tattoman

    9

  • Eugenia Rose

    17

Εντάξει. Ψήφισα πριν τις 11.59. :p

Χρωστάω σχόλια, οπότε θα επανέλθω μόλις υπάρξει χρόνος.

 

Καλή επιτυχία και ευχαριστώ για τα ωραία ταξίδια. :rose:

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, κατάφερα τελικά να ψηφίσω.

Δυστυχώς δεν έχω σχολιάσει ακόμη και ζητώ συγγνώμη από όλους τους διαγωνιζόμενους.

Θα προσπαθήσω μεχρι το τελος της εβδομάδας να έχω ανεβάσει τα σχόλια μου.

Καλη επιτυχία σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Δυο ώρες ως τη λήξη του διαγωνισμού...

 

Κι ενώ η κατάσταση στην κορυφή έχει ξεκαθαρίσει, υπάρχουν άλλες τέσσερις ιστορίες, με διαφορά λίγων βαθμών, που εναλλάσσονται συνέχεια μεταξύ τους. Αν υπάρχουν κι άλλοι που θέλουν να ψηφίσουν: Βιαστείτε! Η ψήφος σας μετράει!

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα πάνω από μια φορά όλα τα διηγήματα. Έχω κάνει σχόλια στα περισσότερα. Ψηφίζω για να προλάβω και μόλις μπορέσω, ολοκληρώνω τους σχολιασμούς.

 

Edit: Τέσσερις ιστορίες ισοβάθμησαν στην πρώτη θέση της δικής μου λίστας. Η τελική κατάταξη στην ψηφοφορία, με βάση επουσιώδεις πλέον λεπτομέρειες, αδικεί τις τρεις που δεν μπήκαν στην πρώτη θέση.

Edited by Πυθαρίων
Link to comment
Share on other sites

Αν και παρακολούθησα το διαγωνισμό από τις μπάντες, το τελικό αποτέλεσμα μου άρεσε. Ήταν ενδιαφέρον που είχαμε λίγες μεν, αλλά καλού επιπέδου ιστορίες στο διαγωνισμό, και έχω την αίσθηση ότι όλες τους είχαν και από κάτι να πουν και μάλλον βοήθησε σε αυτό το θέμα. Φαβορί υπήρχαν 2-3 και μία ιστορία νομίζω ότι ξεχώρισε συνολικά αν και άργησε να φανεί.

Καταμετρώντας, μου έκανε αίσθηση το ότι οι ιστορίες έπαιζαν σε όλες τις θέσεις, με τα φαβορί να πιάνουν πάτο και τα αουτσάιντερ να καπαρώνουν πρωτιές. Με λίγα λόγια, ένας ενδιαφέρων διαγωνισμός που δεν εξάντλησε αναγνώστες και καταμετρητές και που πλούτισε τις βιβλιοθήκες με ενδιαφέρουσες ιστορίες.

Link to comment
Share on other sites

Και για όση ώρα μαγειρεύονται ακόμα τα αποτελέσματα να πω κι εγώ ότι μου άρεσε πολύ ο διαγωνισμός και ευχαριστήθηκα τη διοργάνωσή του.

 

Να ευχαριστήσω κυρίως όσους πήραν μέρος στο διαγωνισμό, αλλά και αυτούς που διάβασαν, σχολίασαν και ψήφισαν. Ήταν ο καλύτερος διαγωνισμός που έχω διοργανώσει. laugh.gif

 

Και σιγά-σιγά ξεκινάει η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, με μια μικρή μόνο καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σε όλους τους συμμετέχοντες! drinks.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Δυναμική πρώτη είσοδος και για τις δύο πρώτες! Και άλμα για τον Tattoman! :good: Συγχαρητήρια! Και εις άλλα με υγεία!

 

Περιμένουμε στατιστικά και αναφορά ποιοι ψήφισαν εκτός από τους συγγραφείς.

Link to comment
Share on other sites

Συγχρητήρια στην Σουσαμένια (γιαμ γιαμ) Άνοιξη! ;-) Επίσης συγχρητήρια στον Μέσμερ και σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος και ψήφησαν στο διαγωνισμό! :lol::good:

Link to comment
Share on other sites

Guest Casper

Συγχαρητήρια Ματίνα, δίκαιη νίκη. Μπράβο Κριστίν, Ευγενία, Γιώργο και Κέλλυ.

Ωραίο θέμα Άγγελε, μπράβο σε σένα και τον Μιχάλη.

Αυτή είναι η τελευταία ανάρτησή μου στο φόρουμ. Η απόφασή μου δεν σχετίζεται με το διαγωνισμό ο οποίος ήταν πολύ καλός.

Link to comment
Share on other sites

Στατιστικά θέτε…

 

 

 

Πώς μοιράστηκαν οι πρωτιές:

 

ως την άκρη του κύκλου, 10 πρωτιές.

 

The Greener Earth, 5 πρωτιές.

 

Ρεντίκολο 2 πρωτιές.

 

Γιούλια, 2 πρωτιές.

 

Αλλόκοσμος, 1 πρωτιά.

 

Δοκιμή 2ΑΑ3, 1 πρωτιά.

 

Πρόσεχε τι εύχεσαι!, 1 πρωτιά.

 

 

 

Συνολικά ψήφισαν 22 μέλη:

 

John82

 

Βαγγέλης

 

laas7

 

abuno

 

Witch King of Angmar

 

wordsmith

 

Σουσαμένια Άνοιξη

 

Casper

 

Mesmer

 

Ayu

 

Dagoncult

 

Nihilio

 

Eugenia Rose

 

Cassandra Gotha

 

Werecat

 

Lady Nina

 

Tattoman

 

Tiessa

 

Ροη

 

Joidv

 

Anysias

 

Πυθαρίων

Edited by Mesmer
Link to comment
Share on other sites

shok.gifshok.gifeek.gif

Αλήθεια??? Παιδιά ευχαριστώ πολύ όλους!!!

Δεν το περίμενα και δεν θα το κρύψω... χάρηκα πάαααααααρα πολύ!!!:) :) :) Τώρα είμαι σε κατάσταση clap.gifclap.gif κι ανοίξαμε τα κρασιά χαχαχα

Εννοείται πολλά μπράβο σε όσους συμμετείχαν, και στον Άγγελο και τον Μιχάλη που το διοργάνωσαν... το θέμα "παράλληλοι κόσμοι" ήταν μια πολύ καλή αφορμή και ευκαιρία να προσπαθήσω να καταγράψω μια ιδέα που μου είχε δημιουργηθεί από παλιά στο μυαλό, αλλά ίσως και να μην έβγαινε ποτέ.

 

Και πάλι μπράβο σε όλους κι ελπίζω να έχουμε πάντα καλές αφορμές για να κατεβάζουμε ιδέες και να προσπαθούμε να γράφουμε!

 

Πο, πο... αλήθεια χαίρομαι σα χαζό τώρα!rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους! +1 στους διοργανωτές, +2 στους αναγνώστες, +3 στους σχολιαστές, +4 στους συμμετέχοντες, +5 στην νικήτρια!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους και ιδιώς τη νικήτρια. Ήταν πραγματικά η ιστορία που ξεχώρησε.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους, και ειδικά συγχαρητήρια στη νικήτρια και τους διοργανωτές good.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε να παίξω μαζί σας κατάφερα (παρά που είχα μια ιδέα μούρλια!) ούτε και να διαβάσω. Ίσως καταφέρω όμως να σχολιάσω την εβδομάδα που μας έρχεται. Πολλά μπράβο σε όλους σας κι ένα παραπάνω στην καλή μας Άνοιξη. :friends:

Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια στη νικήτρια! Όμορφη και τρυφερή η ιστορία της Ματίνας. :good:

Συγχαρητήρια σε όλους.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου συγχαρητήρια στην Σουσαμένια Άνοιξη για την πρωτιά winner_first_h4h.gif και σε όσους πήραν μέρος. Επίσης, ένα μεγάλο μπράβο στον Mesmer και τον Nihilio για τη διοργάνωση.

 

ΥΓ: Κι ένα έξτρα μπράβο στην Eυγενία που έπιασε άλλο ένα βάθροthmbup.gif και στον Tattoman για την συνεχή βελτίωση. thmbup.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά! Σουσαμένια Άνοιξη, ήμουνα σίγουρη, μπράβο, το αξίζει η ιστορία σου!

Link to comment
Share on other sites

Congrats to the winner! A sweet, heart-warming story that fully deserved to win. :yahoo:

 

And many thanks to the organizers for their time and effort, as well as to everyone who took the time to read and comment.

 

And, in a way, completing a story, even its first draft, is a win as well. So, congrats to all the participants as well. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..