Jump to content

Τι διαβάζετε;


RObiN-HoOD
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Θα σας παρακαλούσαμε, αν είναι δυνατό, να μην γράφετε κριτικές για βιβλία σε αυτό το topic, επειδή, στο topic με την πάροδο του χρόνου αυξάνονται οι σελίδες και χάνονται οι κριτικές μέσα σε αυτές.

Μπορείτε να κάνετε post τις κριτικές σας μέσα στο topic του εκάστοτε συγγραφέα/βιβλίου (αν υπάρχει), αν δεν υπάρχει, μπορείτε να φτιάξετε εσείς.

Αυτό θα βοηθούσε πολύ υποψήφιους αναγνώστες που θέλουν να διαβάσουν κάποιο βιβλίο/συγγραφέα και θέλουν να διαβάσουν κριτικές.

Recommended Posts

Το Πέρασμα του Τζάστιν Κρόνιν, ένα μικρούλι 1000+ σελίδες είναι αλλά πάει πολύ καλά.

Αυτό δεν είναι με ζόμπια;

Link to comment
Share on other sites

 

Το Πέρασμα του Τζάστιν Κρόνιν, ένα μικρούλι 1000+ σελίδες είναι αλλά πάει πολύ καλά.

Αυτό δεν είναι με ζόμπια;

 

 

 

Μάλλον με βρικόλακες θα τους παρομοίαζες, πίνουν αίμα και δεν είναι άμυαλοι σαν τα ζόμπι.

Link to comment
Share on other sites

Nαι, πιο πολύ βαμπίρ είναι. Και το φως πχ που τα ενοχλεί, είναι και γρήγορα αν θυμάμαι καλά, και δυνατά... Απλά το στόρυ μοιάζει με ιστορία ζόμπι, με πείραμα που πήγε κατά διαόλου, εξάπλωση του προβλήματος σε όλο τον κόσμο, post apocalyptic καταστάσεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα το Shift του Hugh Howie και ξεκίνησα το Dust, το τελευταίο βιβλίο της τριλογίας του Σιλό.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει από χτες το βράδυ το Αναβίωση, του Στίβεν Κινγκ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το Ποιος σκότωσε τον Παλομίνο Μολέρο;, του Μάριο Βάργκας Γιόσα. 

Link to comment
Share on other sites

Χτες αργά το βράδυ ξεκίνησα το Η καρδιά του κτήνους, του Πέτρου Τατσόπουλου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεκινησει το Κουρδιστο Πουλι, του Μουρακαμι!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω τη Νεκρη Γραμμή του κ.Κέλλη.Να δουμε τι θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξεκινησει το "Οι ψιθυριστες" του John Connolly. Παει πολυ καλα μεχρι στιγμης...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω με το Το καλοκαίρι μου έξω από το Θόλο, του Δημήτρη Βανέλλη.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα το Αίμα στο χιόνι, του Γιο Νέσμπο. Διαβάζεται γρήγορα το άτιμο...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στα μισά της Εξιλέωσης, του Γιώργου Κωστόπουλου. Μου αρέσει πολύ μέχρι στιγμής!

Link to comment
Share on other sites

Παλούκι στην καρδιά από τον Richard Laymon, καλό σε κρατάει!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

"Το διαμέρισμα της οδού Πατησίων". Είμαι στα 2/3 και φαίνεται καλή πατάτα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Το διαμέρισμα της οδού Πατησίων". Είμαι στα 2/3 και φαίνεται καλή πατάτα...

Ειναι
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν θα γράψω για το τι διαβάζω αλλα για το πόσα βιβλία έχω στα άδιαβαστα! Ρίχνοντας μια ματιά συνειδητοποιώ ότι έχουν ξεπεράσει τα 300!!! Ο όγκος τους στη Βιβλιοθήκη μου προκάλεσε τρόμο,αν είναι δυνατόν! Και καταλήγω στο κύριο ερώτημα που βασανιζει τού βιβλιόφιλους - βιβλιοφάγους " Άραγε θα προλάβουμε σε αυτή τη ζωή να διαβάσουμε όσα βιβλία θέλουμε ? " .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Όλα όσα θέλουμε πολύ δύσκολο,σε χαίρομαι όμως που έχεις τόσα αδιάβαστα γιατί φαντάζομαι θα είναι απ''ολα τα είδη οπότε ανάλογα με το τι διάθεση έχεις θα έχεις και το κατάλληλο βιβλίο πχ. τρόμου,αστυνομικό κλπ κλπ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν θα γράψω για το τι διαβάζω αλλα για το πόσα βιβλία έχω στα άδιαβαστα! Ρίχνοντας μια ματιά συνειδητοποιώ ότι έχουν ξεπεράσει τα 300!!! Ο όγκος τους στη Βιβλιοθήκη μου προκάλεσε τρόμο,αν είναι δυνατόν! Και καταλήγω στο κύριο ερώτημα που βασανιζει τού βιβλιόφιλους - βιβλιοφάγους " Άραγε θα προλάβουμε σε αυτή τη ζωή να διαβάσουμε όσα βιβλία θέλουμε ? " .

Μονο αν δε ζήσουμε όσα θέλουμε εκτός βιβλίων
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το Δια πυρός και σιδήρου, του Α. Τζ. Κουίνελ.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω με το Εφιαλτική νύχτα στο μοτέλ, του Ρίτσαρντ Μάρστεν. Έτσι μικρό που είναι θα το έχω τελειώσει σε κάνα δίωρο.

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω το "Καθετη Αποδραση" απο Joseph Garber/Plaza.Eιμαι περιπου στην μεση και προς το παρον δεν εχει ουτε μια περιττη σελιδα.

Edited by gregor1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το Το στρίψιμο της βίδας, του Χένρι Τζέιμς. Λίγο μαρτύριο, αλλά μετράει στην τρομοπρόκληση...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξεκινήσει το Στη λίμνη, του Τζέιμς Σάλις.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι το βράδυ θα έχω τελειώσει το Επιχείρηση UFO, του Ντόναλντ Χάμιλτον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..