Jump to content

The Big Bang Theory (2007-2019)


araquel
 Share

Recommended Posts

Νέο επεισόδιο, "The White Asparagus Triangulation", καταπληκτικό, για μία ακόμη φορά! Φοβερό σερί στο δεύτερο κύκλο!

 

Σημείωση προς εαυτό: πρέπει να αρχίσω κάποια στιγμή την καταγραφή των Τρεκ αναφορών για τη δεύτερη σαιζόν που έλεγα, δίνουν και παίρνουν!

Link to comment
Share on other sites

Παλι καλα που μου την θυμισατε, πρεπει να δω τα νεα επεισοδια. Τρελο γελιο. Καθε επεισοδιο αμα μου αρεσει, το ξαναβλεπω και δευτερη φορα, τα αστεια ειναι πολλες φορες σε μορφη πολυβολου και δεν τα πιανεις ολα με την πρωτη. Αλλα ειναι πανεξυπνα. Εμενα μου αρεσει ο Σελντον.

 

Ψιλοασχετο, για τους geeks με υπολογιστες, προτεινω και το "IT crowd", πολυ γελιο, αλλα μονο ο πρωτος κυκλος αξιζει. Απαιτειται γερο background στους υπολογιστες για μερικα αστεια, αλλα βλεπεται και απο φυσιολογικους ανθρωπους.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ο αγαπημένος μου είναι ο Wolowitz, το γέλιο που βγάζω μ' αυτόν τον τύπο δεν περιγράφεται! Ο απίστευτα γελοίος τρόπος με τον οποίο προσεγγίζει (τέλος πάντων, τρόπος του λέγειν :Ρ) τις γυναίκες -πάντα όμως με φουλ αυτοπεποίθηση για τα hit on skills του :Ρ- είναι άπαιχτος! Όταν, ειδικά, η γυναίκα είναι η Penny, είναι όλα τα λεφτά, εκρηκτικός συνδυασμός! :lol:

Edited by Spock
Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει σε μια θεωρία: Όσοι θεωρούν/θεωρούμε την Πένυ κουκλάρα, είναι/είμαστε όντως nerds!

 

D'Ailleurs, δεν έχω δει τα τελευταία επεισόδια αλλά νόμιζα ότι ο Howard ήταν ήδη ιδιοκτήτης του ξίφους από τον πρώτο κύκλο (eBay κλπ κλπ)

 

Διαφωνώ, κι εγώ είμαι geek και δεν τη θεωρώ κουκλάρα. Συμφωνώ με το Spock, έχει ωραίο σώμα, αλλά το πρόσωπο δε λέει και πολλά, κι έτσι δεν μπορώ να την αποκαλέσω κουκλάρα. Την αδερφή του Sheldon όμως... Μμμ.

 

Ο αγαπημένος μου απ' τους τέσσερις είναι ο Sheldon διότι είναι εντελώς τρελλός. :p

Μετά έρχεται ο Leonard, γιατί δεν είναι πια τόσο... κοινωνικοπαθής, και είναι πολύ ωραίο να τον βλέπεις να ακροβατεί on the edge.

Οι άλλοι δύο είναι ισόπαλοι, τρίτοι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει σε μια θεωρία: Όσοι θεωρούν/θεωρούμε την Πένυ κουκλάρα, είναι/είμαστε όντως nerds!
Διαφωνώ, κι εγώ είμαι geek και δεν τη θεωρώ κουκλάρα.

 

Εχμ, εγώ είπα όσοι τη θεωρούν κουκλάρα είναι nerds και όχι το αντίθετο. (Υποθέτω αν πραγματικά ήσουν, θα το έπιανες αμέσως!) Επίσης είπα όσοι και όχι όσες. Μην προσπαθείς να εισβάλλεις ύπουλα στις τάξεις μας :blackcat:

Link to comment
Share on other sites

Ωχ! Παιδιά ελπίζω να κάνω λάθος, αλλά αν κατάλαβα καλά από το επίσημο site, αυτήν την εβδομάδα δεν έχει καινούριο επεισόδιο... Ουάααααα :crybaby:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είδατε το τελευταίο επεισόδιο;;; Απίθανο, στο τέλος με το δώρο της Penny στον Sheldon!!!

Edited by Spock
Link to comment
Share on other sites

AXAXAXAXAXXA το τελευταίο δίλεπτο ήταν όλα τα λεφτα!

 

 

''...I can grow my own Leonard Nimoy!''

 

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

Βάλτε spoiler tags, αν δεν το έχει δει κάποιος είναι φοβερή η στιγμή, καλύτερα να μην έχει ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε spoiler tags, αν δεν το έχει δει κάποιος είναι φοβερή η στιγμή, καλύτερα να μην έχει ιδέα!

Κατάφερα να τα βάλω, χωρίς να το διαβάσω! :D

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να τα βάλω, χωρίς να το διαβάσω! :D

Είσαι πρώτος, τέταρτε! ;) Δες το συντομότερο και το επεισόδιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι πρώτος, τέταρτε! ;) Δες το συντομότερο και το επεισόδιο!!!

Χαχαχα, αυτό είναι ένα πρωτότυπο λογοπαίγνιο με το όνομά μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

νέο επεισόδιο, νέο επεισόδιο!

 

... είτε αυτό, είτε μόλις είδα με τρομερή καθυστέρηση το τελευταίο που είχε βγει... χμ...

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο είναι το Νο 12.. το αμέσως προηγούμενο ήταν το χριστουγεννιάτικο, το οποίο προβλήθηκε 3 βδομάδες πριν!!

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο είναι το Νο 12.. το αμέσως προηγούμενο ήταν το χριστουγεννιάτικο, το οποίο προβλήθηκε 3 βδομάδες πριν!!
ok, το'χω, το'χω! καλά είμαι, το 12ο είδα :Ρ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα τελειωσα το 12ο, αυτή η σειρά είναι στη καλύτερη εποχή της, το ένα επεισόδιο μετά το άλλο τα σπάνε!

10/10

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο και το τελευταίο επεισόδιο. Δεν ξετρελάθηκα, όπως με τα προηγούμενα, αλλά ήταν πολύ καλό. Αγαπημένη μου φάση στο επεισόδιο, εκεί με τον Sheldon και τη θήκη με τα εργαλεία!

 

Πάντως, τελευταία έχουν αρχίσει να χαλάνε τον Leonard. Έχει αρχίσει να γίνεται αρκετά... νορμάλ! Δεν είναι το geek που ξεκίνησε, έχει αρχίσει να μην έχει τόση πλάκα.

Edited by Spock
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε την προέλευση του ονόματος του Sheldon;

 

Μόλις μου ήρθε στο μυαλό πως Χάρυ Σέλντον λέγανε τον πατέρα της Ψυχοιστορίας στην σειρά της Γαλαξιακής Αυτοκρατορίας του Ισαάκ Ασίμωφ. Δεν θυμάμαι την ορθογραφία, αλλά μου φαίνεται πως Sheldon γραφόταν και εκείνος.

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά διασκεδαστικό το νέο επεισόδιο, με τον Sheldon να προσπαθεί να αναπτύξει κοινωνικές δεξιότητες, ξεκινώντας με την επινόηση... φόρμουλας για τη σύναψη φιλίας! :Ρ

Δυστυχώς την επόμενη εβδομάδα δε θα έχουμε νέο επεισόδιο. Το επόμενο στις 2 Φεβρουαρίου.

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε την προέλευση του ονόματος του Sheldon;

 

Μόλις μου ήρθε στο μυαλό πως Χάρυ Σέλντον λέγανε τον πατέρα της Ψυχοιστορίας στην σειρά της Γαλαξιακής Αυτοκρατορίας του Ισαάκ Ασίμωφ. Δεν θυμάμαι την ορθογραφία, αλλά μου φαίνεται πως Sheldon γραφόταν και εκείνος.

 

Προς απάντηση σου Νοβα, παράθεση από το IMDB: The two main characters (Sheldon Cooper and Leonard Hofstadter) are named after Sheldon Leonard.

Τώρα ποιός είναι αυτός... Δεν έχω ιδέα!

Edit: Σορρυ για το ξερό της απάντησης, αλλά σπαστηκα που δεν θα έχουμε νεο επεισόδιο...

Edited by Dinosxanthi
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο και το τελευταίο επεισόδιο. Δεν ξετρελάθηκα, όπως με τα προηγούμενα, αλλά ήταν πολύ καλό. Αγαπημένη μου φάση στο επεισόδιο, εκεί με τον Sheldon και τη θήκη με τα εργαλεία!

 

Πάντως, τελευταία έχουν αρχίσει να χαλάνε τον Leonard. Έχει αρχίσει να γίνεται αρκετά... νορμάλ! Δεν είναι το geek που ξεκίνησε, έχει αρχίσει να μην έχει τόση πλάκα.

 

Εμένα μ' αρέσει αυτή η ταλάντευση του Leonard. Δεν νομίζω να τον... αποgeekοποιήσουν. Από την αρχή εξ άλλου ήταν ο μόνος χαρακτήρας ο οποίος είχε κάποια πιθανότητα να αποκτήσει κοπέλα, κτλ., και με αυτή την ιδέα παίζουν απ' την αρχή - μπροστά στον Sheldon πρέπει πάντα ο Leonard να είναι νορμάλ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπόν, τα τρία προηγούμενα επεισόδια δεν ήταν και πολύ πετυχημένα. Το χθεσινό, όμως... ΑΠΙΘΑΝΟ! Ένα έχω να πω: Leonard's mom comes for a visit! Και μοιάζει πολύ με... κάποιον! Και στο τέλος... άντε, ας μην κάνω spoiler! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to The Big Bang Theory (2007-2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..