Jump to content

The Big Bang Theory (2007-2019)


araquel
 Share

Recommended Posts

ok, and now what?

τέλειωσε ο κύκλος, χαριτωμένο επεισόδιο, τίποτα το ιδιαίτερο όμως...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω το καλοκαιρινό διάλειμμα να ανανεώσει την έμπνευση των σεναριογράφων. Γιά να δούμε πώς θα το συνεχίσουν.

Link to comment
Share on other sites

Να γκρινιάξω για κάτι...

 

Το αχ-βαχ του Λέοναρντ προς την Πένι το καταλαβαίνουμε όλοι. Βαθιά μέσα μας όλοι θέλουμε κάτι να γίνει μεταξύ τους. Το έχουμε ζήσει το δράμα στο πλευρό του.

 

Μπορεί κανείς να μου εξηγήσει το ξαφνικό αχ-βαχ της Πένι προς τον Λέοναρντ; Και μη μου πείτε "δεν ήταν ξαφνικό, είδαμε hints σε προηγούμενα επεισόδια. Ε, και εκείνα τα hints ήταν ουρανοκατέβατα. Δεν ένιωσα ποτέ ένα σοβαρό turning point από μέρους της (σε στυλ του αριστουργιματικού Ρέιτσελ - Ρος στα "Φιλαράκια".)

 

Οι σεναριογράφοι έξυπνα (ή βλακοδώς; ) έχουν εξαφανίσει όλους τους όμορφους γκόμενους που φυσιολογικά θα έπρεπε να περιτριγυρίζουν μια κοπέλα σαν την Πένι, και με την αχ-βαχ απόσταση που ο Λέοναρντ επιμένει να κρατεί από εκείνη, δεν έχουν μαζέψει μια στιγμή προκοπής μεταξύ τους.

 

Οπότε, πέραν της βουλής των σεναριογράφων, δε βλέπω κίνητρο και δεν χάφτω την ξαφνική της καψούρα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Εγώ βλέπω Κυριακή 20/9, 16:45 στο Star.

 

Αναφέρομαι στον τρίτο κύκλο, στα γνωστά, "γκουχ", κανάλια.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια ημέρα έχουμε και πρεμιέρα της 5ης σεζόν της φοβερής σειράς "How I Met Your Mother"! Το βλέπω να ανοίγουμε τόπικ για τη συγκεκριμένη σειρά πολύ σύντομα! Θα είναι legen... wait for it... dary! :D ;)

Link to comment
Share on other sites

post-1004-12537369193_thumb.jpg

 

Επιστροφή από τους πάγους...

 

Το πρώτο επεισόδιο του τρίτου κύκλου έχει το "Big Bang!" Τόσο νωρίς; Εύχομαι να μην μας το χαλάσουν οι σεναριογράφοι.

 

Δυστυχώς, λόγω απουσίας των φίλων μας στην Αρκτική, δεν έχουμε ακόμα την άποψη τους για την τελευταία ταινία Star Trek.

Link to comment
Share on other sites

To τσίμπησα το επεισοδιάκι αλλα δεν το έχω δέι ακόμα. Μου είπαν βέβαια οτι δεν είναι τόσο καλό.

Βέβαια τα τελευταία επεισόδεια του προηγούμενου κύκλου είχαν δημιουργήσει κάποια κοιλιά. Γνώμη μου είναι να προσθέσουν νέους χαρακτήρες. :chinese:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, λόγω απουσίας των φίλων μας στην Αρκτική, δεν έχουμε ακόμα την άποψη τους για την τελευταία ταινία Star Trek.

Η αναφορά σ' αυτήν, πάντως, αν και με εξέπληξε η προέλευσή της, με... ξενέρωσε -για τους γνωστούς λόγους, βεβαίως βεβαίως! Υποθέτω πως θα ξαναέχουμε τέτοια αναφορά, πάντως.

Εκτός από αυτό, το επεισόδιο ήταν αρκετά καλό και είχε την πλάκα του. Ειδικά τα μούτρα τους -του Σέλντον ακόμη πιο πολύ- όταν γύρισαν και ο διάλογος Σέλντον-μητέρας του πριν αποχωρήσει από το σπίτι της!

Α, και επιτέλους ο Λέναρντ catches a break!

Ωραίο επεισόδιο!

Link to comment
Share on other sites

H κατρακύλα συνεχίζεται και στο δευτερο επεισόδειο. Προς το τέλος κάθησα και έκανα λοφάκια με τα κέρματα που είχα πάνω στο γραφείο. :tease:

Link to comment
Share on other sites

H κατρακύλα συνεχίζεται και στο δευτερο επεισόδειο. Προς το τέλος κάθησα και έκανα λοφάκια με τα κέρματα που είχα πάνω στο γραφείο. :tease:

Υπερβάλεις ρε. Δεν ήταν τρομερό επεισόδιο, αλλά το έσωσαν κάποιες ατάκες του Ινδού. Και το θέμα Penny-Leonard δεν τραβάει με την καμία και κάτι πρέπει να κάνουν για αυτό οι σεναριογράφοι.

Link to comment
Share on other sites

Υπερβάλεις ρε. Δεν ήταν τρομερό επεισόδιο, αλλά το έσωσαν κάποιες ατάκες του Ινδού. Και το θέμα Penny-Leonard δεν τραβάει με την καμία και κάτι πρέπει να κάνουν για αυτό οι σεναριογράφοι.

 

μιλάμε για τραγική κατρακύλα. Το επεισόδειο ήταν μακράν το χειρότερο απο όλα τα επεισόδεια που έχω δεί. Τελείως βαρετό. Το μόνο πράγμα που θα τους έσωζε θα ήταν να κρατούσε το μουστάκι του ο κοντός γιατι θα μπορούσαν να το συνδιάσουν με ατάκες που έχουν πεί σκληροί μουστακαλήδες όπως ο Τόμ Σέλεκ. Αλλα και αυτό δεν το σκευτηκαν...:dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Τα έσπασε το νέο επεισόδιο. Έλιωσα τόσο με τα chocolate όσο και με τους.. .γκόθους.

Link to comment
Share on other sites

όντως τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα. Θα μπορούσε να είχε ακόμα περισσότερο γέλιο αν είχαν αναπτύξει την ιδέα, αλλα δεν νομίζω οτι θα το κάνουν. Γενικά δεν καταλαβαίνω γιατι περιορίζονται στα 20 λεπτά ενός επισοδίου, και δεν συνεχίζουν μια καλή ιδέα στα επόμενα...

Link to comment
Share on other sites

Όντως! Μόλις το είδα, πολύ γέλιο! Από τα καλύτερα επεισόδια που της σειράς, σίγουρα το καλύτερο της τρέχουσας σαιζόν μέχρι τώρα, το καταφχαριστήθηκα!

Edited by Spock
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φάνηκε λίγο μέτριο σαν επεισόδιο, αλλά έβγαζε το γέλιο του σε κάμποσα σημεία. Όχι όσο αδύναμο όσο τα δύο πρώτα, όχι τόσο καλό όσο το τρίτο.

Link to comment
Share on other sites

μια μερα καθως χαζευα στο σφφ "επιασε" το ματι μου μια αναφορα στη σειρα big bang...δυο χρονια μετα εν μεσω παντελους απραξιας θυμηθηκα την αναφορα και ξεροντας οτι υπαρχει φοβερο φιλτραρισμα ποιοτητας εδω μεσα το κατεβασα δοκιμαστικα...

Απλα ειναι ακριβως η σειρα που ηθελα...σελντον κουπερ.....τι αλλο να πει κανεις....

κραταω θεοφυλακτα τα επισοδεια του 3 κυκλου για περιπτωσεις που πραγματικα αξιζουν...καλο κρασι,ατμοσφαιρα...tower of solitude

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξερει κανεις που μπορω να κατεβασω ελληνικους υπότιτλους για την 3η σεζον? Μονο αγγλικούς έχω βρει..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξερει κανεις που μπορω να κατεβασω ελληνικους υπότιτλους για την 3η σεζον? Μονο αγγλικούς έχω βρει..

Αν θέλει κάποιος να απαντήσει σ' αυτό, μόνο με ΠΜ, για ευνόητους λόγους. Θα παρακαλούσα γενικότερα να μη γίνονται τέτοιες ερωτήσεις στο φόρουμ. Ο καθένας ξέρει ότι δεν είναι ούτε gray area, ούτε... white.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος να απαντήσει σ' αυτό, μόνο με ΠΜ, για ευνόητους λόγους. Θα παρακαλούσα γενικότερα να μη γίνονται τέτοιες ερωτήσεις στο φόρουμ. Ο καθένας ξέρει ότι δεν είναι ούτε gray area, ούτε... white.

 

εχμ βασικα οι υποτιτλοι αποτελουν καθαρη πνευματικηιδιοκτησια αυτου που τους εκανε με τη μοναδικη εξεραιση οταν η χρηση τους γινεται για εμπορικούς λόγους ( π.χ. προβολη σε σινεμα - τηλεοραση )

Link to comment
Share on other sites

  • Management

εχμ βασικα οι υποτιτλοι αποτελουν καθαρη πνευματικηιδιοκτησια αυτου που τους εκανε με τη μοναδικη εξεραιση οταν η χρηση τους γινεται για εμπορικούς λόγους ( π.χ. προβολη σε σινεμα - τηλεοραση )

 

Ίσως. Δεν το έχω ψάξει αναλυτικά.

 

Πάντως το θέμα είναι οτι όλοι ξέρουμε που οδηγεί αυτό και το αποφεύγουμε για τους γνωστούς ευνόητους λόγους.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το 3x05 έβγαζε γέλιο. Αλλά και πάλι, η σειρά θέλει το κάτι παραπάνω για να πάρει εμπρός.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to The Big Bang Theory (2007-2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..