Jump to content

The Big Bang Theory (2007-2019)


araquel
 Share

Recommended Posts

DimitrisX's girlfriend wirites:

 

Και εμένα ήταν μια από τις αγαπημένες μου σειρές.:huh:

Ναι, "ήταν"! Μόλις είδαμε με το Δημήτρη το τελευταίο επεισόδιο του 4ου κύκλου και αρχίσαμε να χτυπάμε ο ένας τον άλλο! :focus: :hunter:

Αυτό δεν είναι cliffhanger απλώς, θα μπορούσε να έχει εναλλακτικό τίτλο "Πώς να πλέξετε τα νεύρα σας κοτσίδες αφού παίξετε βιολί κρεμασμένοι από τα μαλλιά σας"!:wtf:

Οι συγγραφείς πρέπει να συλληφθούν για πρόκληση εγκεφαλικών επεισοδίων σε ανυποψίαστους θεατές ανά την υφήλιο, που το μόνο που ήθελαν Παρασκευή βράδυ ήταν να πιουν χυμό φράουλα - μπανάνα - ανανά με Disaronno και να γελάσουν λιγάκι!:girlchat:

Αλήτες! Άθλιοι! Απερίσκεπτοι! Είναι σαν να τους βλέπω όλους να γελάνε στα μούτρα μου και να λένε "Bazinga!":roflmao:

Το επόμενο επεισόδιο ξέρετε πότε είναι; Ε, ξέρετε; Το φθινόπωρο στην καλύτερη ή το 2012, λέει ο Δημήτρης!

Θα τα ξαναδώ όλα από την αρχή, να περάσει ο καιρός. :man_in_love:

Edited by DimitrisX
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το τελευταίο επεισόδιο ήταν το πιο ξεκαρδιστικό της σεζόν. Εύγε!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tώρα αξιώνομαι να δω τη σειρά ολόκληρη (δηλαδή μέχρι και την 4η σεζόν). Μαζί με κάποιους φίλους online που την παρακολουθούμε έχουμε φτάσει στη μέση της 2ης σεζόν. Τι μπορώ να πω? :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: <--- Bρήκε ο . . . Oberon τη γενιά του και αναγάλλιασε η καρδιά του. Zήτω οι nerd-geeks! :D

Link to comment
Share on other sites

ναι μέχρι το τέλος της δεύτερης πάει καλά και είναι αρκετά αστείο

μετά σέρνεται όμως παααρά πολύ και καταντάει βαρετό(εγώ π.χ το έκοψα )

ελπίζω να μην σε ξενέρωσα :p

Link to comment
Share on other sites

Όχι καθόλου. Αν και τα ratings της σειράς ανεβαίνουν πολύ στην 3η και την 4η σεζόν πράγμα περίεργο. Ίδωμεν όμως . . .

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα σειρά είναι, σε όλες τις σεζόν.

Η απενοχοποίηση των nerd...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα σειρά είναι, σε όλες τις σεζόν.

Η απενοχοποίηση των nerd...

 

:lol: Καιρός ήταν!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωωω, καλωσήρθες στο Big Bang Theory, Διονύση! Προσωπικά δεν μειώθηκε καθόλου το ενδιαφέρον μου σε καμία σεζόν. Την παρακολουθώ εξίσου ευχάριστα και ανυπομονώ για κάθε επόμενο επεισόδιο. Καλή διασκέδαση!

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία σειρά και όπως θα είδατε παραπάνω (post 201) έχω ψήσει και τη Μαργαρίτα. :lol:

Edited by DimitrisX
Link to comment
Share on other sites

Το Star που την προβάλλει (ανά δύο επεισόδια κάθε Σάββατο) θέλει ένα-δύο Σάββατα ακόμα για να έχει καλύψει όλες τις σεζόν, και ω του θαύματος, να βρεθεί να συμβαδίζει με το εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάπου πως η σειρά επιστρέφει τον ερχόμενο Ιανουάριο και πως ανανεώθηκε για τρεις ακόμα σεζόν! Ξέρει κάποιος περισσότερες πληροφορίες?

 

 

 

 

Στο μεταξύ φτάσαμε με τους φίλους μου στην αρχή της 3ης σεζόν. Η σειρά είναι κάτι περισσότερο από άπαιχτη και ακόμα κοντεύω να κατουρηθώ από τα γέλια. Όσο για τις geeky αναφορές σε κόμικς και scifi σειρές (που βέβαια τις αναγνωρίζω) ένα μόνο έχω να πω:

 

:stars: :selfcentered: NERDVANA!! :selfcentered: :stars:

Edited by Oberon
Link to comment
Share on other sites

SHELDON RULES.

 

Κι εγώ άργησα να την αρχίσω, και είδα τις 3 πρώτες σαιζόν μονοκοπανιάς. Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι βρίσκω τις περισσότερες αμερικάνικες sitcom ως τελείως ηλίθιες και δεν με κάνουν να γελάω. Το ίδιο και με τις αμερικάνικες κωμωδίες στο σινεμά. Για να πάω σε αμερικάνικη κωμωδία πρέπει το λιγότερο να μου πληρώσουν το εισιτήριο, ποπκορν και φαγητό σε κανά Friday's μετά.

 

Αλλά, όταν την άρχισα κόλλησα. Σε κάποιες φάσεις σερνόμουνα από τα γέλια...

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαμε να πουμε βεβαια οτι το μπινγκ μπανγκ είναι σειρά φαντασίας...

Μονο σε μια τέτοια σειρά θα μπορούσε κάποιος σαν τον Λέοναρντ να είναι με κάποια σαν την Πέννυ!dirol.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλά, όταν την άρχισα κόλλησα. Σε κάποιες φάσεις σερνόμουνα από τα γέλια...

Συνήθως σε τέτοια φάση βρίσκομαι με την εν λόγω σειρά. :lol:

Edited by DimitrisX
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαμε να πουμε βεβαια οτι το μπινγκ μπανγκ είναι σειρά φαντασίας...

Μονο σε μια τέτοια σειρά θα μπορούσε κάποιος σαν τον Λέοναρντ να είναι με κάποια σαν την Πέννυ!dirol.gif

 

Τα αντίθετα έλκονται? Leonard = Genius/No Life - Penny = No Genius/Life ;)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαμε να πουμε βεβαια οτι το μπινγκ μπανγκ είναι σειρά φαντασίας...

Μονο σε μια τέτοια σειρά θα μπορούσε κάποιος σαν τον Λέοναρντ να είναι με κάποια σαν την Πέννυ!dirol.gif

 

Μην το λες! :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαμε να πουμε βεβαια οτι το μπινγκ μπανγκ είναι σειρά φαντασίας...

Μονο σε μια τέτοια σειρά θα μπορούσε κάποιος σαν τον Λέοναρντ να είναι με κάποια σαν την Πέννυ!dirol.gif

 

Στο παραπάνω υπερβάλλεις, υπάρχουν και ωραίοι άντρες ανάμεσα στα nerds όπως και ωραίες γυναίκες. Παράδειγμα ο Brian Cox:

 

briancox.jpg

 

Φυσικός και μάλιστα αυτή την στιγμή δουλεύει στο CERN, στο LHC.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαμε να πουμε βεβαια οτι το μπινγκ μπανγκ είναι σειρά φαντασίας...

Μονο σε μια τέτοια σειρά θα μπορούσε κάποιος σαν τον Λέοναρντ να είναι με κάποια σαν την Πέννυ!dirol.gif

Όχι ακριβώς, πόσο μάλλον στο LA που είναι γεμάτο με wanabee ηθοποιούς σαν την Penny.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά σιγά θα μου πείτε οτι είναι και το σύνηθες.dirol.gif

Οκ, ποιος είμαι εγώ να σας το χαλάσω;

Άλλωστε βλέπουμε καθημερινά τις Πέννυ αυτού του κοσμου να τα φτιάχνουν με τους αντίστοιχους Λέοναρντ!laugh.gif

 

Παιδιά, αν δεν ήταν τόσο τραβηγμένο σαν σκηνικό, απλά δεν θα έβγαζε γέλιο και θα ήταν ανάξιο αναφοράς στο σενάριο. Η μιση σειρά πατάει στην διαχρονική σχέση που αναπτύσσεται μεταξυ Λέοναρτ και Πέννυ και στις διαφορές τους. Αν ήταν κάτι κοινό ένα τέτοιο ζευγάρι, η σειρά δεν θα είχε την ίδια επιτυχία.

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

SHELDON RULES.

 

Κι εγώ άργησα να την αρχίσω, και είδα τις 3 πρώτες σαιζόν μονοκοπανιάς. Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι βρίσκω τις περισσότερες αμερικάνικες sitcom ως τελείως ηλίθιες και δεν με κάνουν να γελάω. Το ίδιο και με τις αμερικάνικες κωμωδίες στο σινεμά. Για να πάω σε αμερικάνικη κωμωδία πρέπει το λιγότερο να μου πληρώσουν το εισιτήριο, ποπκορν και φαγητό σε κανά Friday's μετά.

 

Αλλά, όταν την άρχισα κόλλησα. Σε κάποιες φάσεις σερνόμουνα από τα γέλια...

 

O Sheldon απλά δεν παίζεται. Από τη μιά στιγμή στην άλλη νιώθεις έτοιμος να τον πιάσεις από το λαιμό και να τον ταρακουνάς για ώρες, και μετά κάνει κάτι που σε κάνει να νιώθεις συμπάθεια. Και σε μια στιγμή πάλι πίσω στο στραγγαλισμό! Αλλά βέβαια δεν πρέπει να πάθει τίποτα μέχρι η επιστήμη να αποφασίσει σε τι είδος ακριβώς ανήκει. Κατά πάσα πιθανότητα είναι θηλαστικό βέβαια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις πώς θα εξελιχθεί στο μέλλον! :p

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 8 επεισόδια μου έχουν μείνει για να τελειώσω και την 4η σεζόν, και έχω φάει άγριο κόλλημα. Δεν το συζητώ πως θα αγοράσω τα dvd πολύ σύντομα. Η σειρά είναι απλά κορυφαία και επιτέλους να μια κωμική σειρά που να πηγαίνει κόντρα σε κάθε σοβαροφάνεια αλλά, κυριότερο, να είναι κωμωδία έξυπνη που πηγαίνει κόντρα και στο κυρίαρχο "χυδαίο"!

 

Η Amy Farrah Fowler είναι ΘΕΑ!! :D

 

 

Edited by Oberon
Link to comment
Share on other sites

Την τελείωσα τη σειρά. Ήταν άπαιχτη. Ξαναβλέπω κάποια επεισόδια. Περιμένω πώς και πώς να ξεκινήσει η επόμενη σεζόν το Σεπτέμβριο. Priya has gotta go!

 

Aυτά. :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβλέπω κάποια επεισόδια. Περιμένω πώς και πώς να ξεκινήσει η επόμενη σεζόν το Σεπτέμβριο.

 

 

Πρέπει οπωσδήποτε να οργανώσουμε BBT-καναπέ στα πρότυπα εκείνου που έφτιαξε ο Ντίνος για το ST. ;-)

Έφτιαξα σχετικό νήμα: http://community.sff.gr/topic/13469-bib-bang-theory-sofa/

Edited by DimitrisX
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Φάντασμα changed the title to The Big Bang Theory (2007-2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..