Jump to content

The Big Bang Theory (2007-2019)


araquel
 Share

Recommended Posts

Διγέλαδε, what were you thinking? Ντροπή. Είναι ο George Takei από το Star Trek και άγιος ο Θεός! Άκου "The Voyage Home"! Εκτός κι αν αυτή την ταινία έχεις δει μόνο από Trek. Στο λέω ευγενικά πριν στην πέσουν οι τρεκάδες δηλαδή.

 

Αλλά μάλλον σε ζάλισε η Katee. Εμένα να δεις. "Now a little tongue", oh god! :wub: (μας λείπει ένα πριαπικό εμότικον)

Link to comment
Share on other sites

Διγέλαδε, what were you thinking? Ντροπή. Είναι ο George Takei από το Star Trek και άγιος ο Θεός! Άκου "The Voyage Home"! Εκτός κι αν αυτή την ταινία έχεις δει μόνο από Trek. Στο λέω ευγενικά πριν στην πέσουν οι τρεκάδες δηλαδή.

 

Εννοείται.. Αναφερόμουν στη στολή του στο επεισόδιο αλλά βαριόμουνα να το επεξηγήσω. Από' τι έψαξα, αυτή τη στολή φορούσε μόνο σε εκείνη την ταινία.

Edited by Διγέλαδος
Link to comment
Share on other sites

ps Θα επρεπε να υπαρχει και ενα κουμπι που να ελεγε "thanks" "like" "agree" κατι διπλα στα ποστ .. Σ'αυτην την περιπτωση θα το πατουσα στο ποστ του Drake Ramore και δεν θα εκανα εδιτ το ποστ μου :p

Συμφωνω με τον Αποστολη σε αυτο που λεει οτι ο Σποκ εκανα και "παραλογα" γι'αυτον πραγματα

 

+1 / -1 σύντομα κοντά σας holiday.gifdevil2.gif

 

 

 

Πόσο σύντομα;

Κοντεύουν δυο μήνες...

Θέλουμε +1/-1 κύριοι διαχειριστοσυντονιστές!

Link to comment
Share on other sites

Season 4, Episode 4 The Hot Troll Deviation

 

Το επεισόδιο αξίζει να το δει κανείς για τους Guest Stars:

 

Katee Sackhoff (Starbuck) in her full Battlestar Galactica flight suit

 

George Takei (Sulu) from Star Trek IV: The Voyage Home

 

 

 

Το επεισόδιο τα έσπαγε, λέμε! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

The 21 Second Excitation

post-1004-128959785135_thumb.jpg

 

Πιθανή εξήγηση για το "Raiders submarine controversy" από το κόμικ:

 

post-1004-128959793432_thumb.jpg

post-1004-128959795733_thumb.jpg

post-1004-128959797505_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Άρχισα σήμερα να βλέπω την σειρά. Δύο επεισόδια έχω δεί μέχρι στιγμής και έχω ξεραθεί από τα γέλια. Ιδίως η σκηνή που βγαίνει βραδιάτικα o Leonard με το lightsaber είναι όλα τα λεφτά, δεν μπορούσα να σταματήσω να γελάω.

 

Και φυσικά είμαι τελείως nerd, διότι γνωρίζω και έχω πιάσει μέχρι στιγμής όλες τις αναφορές είτε είναι επιστήμης (όπως στο 1ο επεισόδιο που λέει ο Sheldon "if he wouldn't know whether to calculate the area under a curve with a differential or an integral" και φυσικά είναι integral... Okay total nerd speaking...) είτε είναι επιστημονικής φαντασίας.

 

Βασικά υπάρχουν αναφορές που δεν μπορείς να τις πιάσεις καθόλου αν δεν ξέρεις κάποια πράγματα πάνω στην επιστήμη και στα μαθηματικά.

 

Πάω για το τρίτο επεισόδιο , και φυσικά ο Sheldon είναι θεός!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

 

ένα έχω να πώ: GO SHELDON!!!

 

Έχω δεί όλη την πρώτη σαιζόν, και έχω ξεραθεί στο γέλιο.

Link to comment
Share on other sites

Μη χαλαστείς που η 2η για κάποια επεισόδια σέρνει, μετά το ξαναβρίσκουν chinese.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει να το βλέπω κι εγώ. Το πετυχαίνω καμιά φορά μεταμεσονύχτιο, αλλά τα επεισόδια είναι σε ράντομ σειρά. Συμφωνώ σε όλα τα καλά λόγια που έχουν διατυπωθεί στο τόπικ. Είναι ακαταμάχητοι.

Χτες το βράδυ είδα ένα που πήγανε σ' ένα πάρτυ μασκέ και ο Σέλντον ντύθηκε "φαινόμενο Ντόπλερ"!!!

Έλεοc!!!

Δε γίνονται αυτά τα πράγματα. Το σκεφτόμουν και γελούσα όλη μέρα σήμερα. Και τώρα που τα γράφω αυτά γελάω.

 

(ο Σέλντον έχει εμφανέστατα Άσμπεργκερ, η αλήθεια είναι ότι γελάω με τύψεις, αλλά δε γίνεται ρε σεις, είναι ανρεζίσταμπλ τα άτομα...)

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει να το βλέπω κι εγώ. Το πετυχαίνω καμιά φορά μεταμεσονύχτιο, αλλά τα επεισόδια είναι σε ράντομ σειρά. Συμφωνώ σε όλα τα καλά λόγια που έχουν διατυπωθεί στο τόπικ. Είναι ακαταμάχητοι.

Χτες το βράδυ είδα ένα που πήγανε σ' ένα πάρτυ μασκέ και ο Σέλντον ντύθηκε "φαινόμενο Ντόπλερ"!!!

 

Που το πετυχαίνεις μεταμεσονύχτιο??? huh.gif Star?

 

 

Εγώ όταν είχα δει το πρώτο μου επεισόδιο είχα πει "νταξ καλή φαίνεται η σειρά αλλά αυτόν τον Sheldon θέλω να τον σπάσω στο ξύλο..."

Από το δεύτερο παραδέχτηκα πως είναι ΘΕΟΣ!! και ότι η σειρά τα σπάει!!!! biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

A, και που να φτάσεις στην δεύτερη σαιζόν, με το rock-paper-scissors-lizard-Spock, ή το χριστουγεννιάτικο δώρο της Πέννυ στον Sheldon.

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ είδα ένα που πήγανε σ' ένα πάρτυ μασκέ και ο Σέλντον ντύθηκε "φαινόμενο Ντόπλερ"!!!

Έλεοc!!!

Και μετά έσκασε και η ατάκα: "That's how we roll in the Shire" και έδεσε το γλυκό.

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

To por είναι ισπανικό. Για Ιταλίδες ή Σπανιόλες; ;)

 

 

 

Ε αγάπη για τα ιταλικά, μαθήματα ισπανικά... τα ανακατεύω και τα αμολάω και ότι πιάσω... biggrin.gif

 

Άντε σταματάω το off topic γιατί θα μας μαλώσουνε.. rolleyes.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

CHUCK LORRE PRODUCTIONS, #319

As I Get Older

(a poem under construction)

 

As I get older,

I see more clearly,

but not with my eyes.

I hear more sharply,

but not with my ears.

I smell more ripely,

but not with my nose...

 

As I get older,

I see more clearly,

but not with my eyes.

I hear more sharply,

but not with my ears.

I touch more intimately,

but not with my finger...

 

As I get older,

I see more clearly,

but not with my eyes.

I hear more sharply,

but not with my ears.

I love more deeply,

but not with my penis...

 

As I get older,

I see more clearly,

but not with my eyes.

I hear more sharply,

but not with my ears.

I think more better,

but not with my brain... my head... noggin...

 

As I get older,

I see more clearly,

Link to comment
Share on other sites

Καλά, όλο το επεισόδιο ήταν γεμάτο με τρομερές ατάκες.

 

Και όσον αφορά το συνολικό αρκ

πόσο λέτε να αντέξουν χώρια Λέναρντ και Πένυ; Μέχρι το τέλος της σαιζόν;

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, όλο το επεισόδιο ήταν γεμάτο με τρομερές ατάκες.

 

Και όσον αφορά το συνολικό αρκ

πόσο λέτε να αντέξουν χώρια Λέναρντ και Πένυ; Μέχρι το τέλος της σαιζόν;

 

 

μάλλον και πολύ ειπες.

Link to comment
Share on other sites

η θα φιληθούν στο τελευταίο επεισόδιο της σεζόν ή ο Λέναρντ θα φιλήσει τον έρωτα της ζωής του μπροστά στην Πέννυ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Τι θέλει με το μπάτλεθ ο Σέλντον;

 

post-1004-0-92394000-1301590633_thumb.jpg

 

Μάθετε, στο σημερινό επεισόδιο!

Link to comment
Share on other sites

Bazinga! Πόσο χαίρομαι όταν συναντώ κι άλλους φανς της σειράς! Είναι η αγαπημένη μου. Ειδικά στην πρώτη σεζόν έπεφτα στο πάτωμα. Τώρα πια έχω μάθει να συγκρατούμαι.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to The Big Bang Theory (2007-2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..