Jump to content

The Big Bang Theory (2007-2019)


araquel
 Share

Recommended Posts

Παιδιά, μπήκα στο tv.com για να βεβαιωθώ. Αυτός ήταν όντως ο Will Wheaton; Πως έγινε έτσι;!

Link to comment
Share on other sites

παιδια για μένα η σειρά πάει με τα 1000 και όσο πάει καλυτερεύει. κρίμα που δε σας αρέσει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπήκα στο tv.com για να βεβαιωθώ. Αυτός ήταν όντως ο Will Wheaton; Πως έγινε έτσι;!

Άλλαξε, αλλά όχι και τόσο. Έχουν περάσει κι αρκετά χρόνια.

 

Πάντως, απολαυστικό, μετά το "KHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNN", έχουμε πλέον και το WHEEEEEEEEEEAAAAAAAAATOOOOOOOOOONNNNNNNNN"!!! :lol:

 

Ωραίο επεισόδιο!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βλέπω την τρίτη χρονιά του.

 

 

Και ναι, επιτέλους ο Λέοναρντ και η Πέννυ το κάνουνε! Γιούπι, ζήτω! Και δε σταματάν να το κάνουνε! Μπράβο παιδιά μου! Λέοναρντ, βγάλε όλους του nerd του κόσμου ασπροπρόσωπους!

 

 

Δε ξέρω τι λέτε αλλά μου αρέσουν ιδιαίτερα αυτά τα επεισόδια. Ειδικά εκείνο που ο Σέλντον προσπαθεί να μάθει στην Πέννυ πως να συμπεριφέρεται χρησιμοποιώντας θετικά ερεθίσματα για ό,τι εκείνος θεωρεί σωστή συμπεριφορά και αρνητικά σε ό.τι εκείνος θεωρεί λάθος συμπεριφορά.

 

Penny becomes Pawlow's Dog... I mean Sheldon's Dog, how nice!

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λέτε αλλά μου αρέσουν ιδιαίτερα αυτά τα επεισόδια. Ειδικά εκείνο που ο Σέλντον προσπαθεί να μάθει στην Πέννυ πως να συμπεριφέρεται χρησιμοποιώντας θετικά ερεθίσματα για ό,τι εκείνος θεωρεί σωστή συμπεριφορά και αρνητικά σε ό.τι εκείνος θεωρεί λάθος συμπεριφορά.

 

Penny becomes Pawlow's Dog... I mean Sheldon's Dog, how nice!

Τα δύο πρώτα και το τέταρτο επεισόδιο ήταν κάπως αμήχανα. Αλλά αυτό που λες ήταν ίσως το καλύτερο της σαιζόν, ενώ τα δύο τελευταία ήταν πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρακολουθώ στην τηλεόραση, και έχω να πω ότι ήταν μία ευχάριστη έκπληξη. Γενικά δεν ανοίγω τηλεόραση, αλλά αυτό το περιμένω κάθε Κυριακή! Μου αρέσει πολύ, αν και τα περισσότερα δεν τα πιάνω, αφού δεν είμαι φαν των κόμικς και των διαστημικών ταινιών. Είναι όμως κάτι που καταλαβαίνω τη διάθεσή του, και ευχαριστιέμαι με το χιούμορ του. Ελπίζω να συνεχίσει το Star την προβολή του.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

O Sheldon έρχεται όλο και πιο κοντά με την Πέννυ. Οι σκηνοθέτες έχουν καταλάβει ότι έχουν μια πολύ καλή χημεία μεταξύ τους. (Φταίει και αυτή η αντίθεση που έχουν μεταξύ τους, η οποία βγάζει απίστευτο γέλιο :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μόνο εγώ πιστευω οτι η σειρά κυλάει απο το κακό στο χειρότερο; Τα επεισόδεια είναι ανούσια με μηδενικό χιούμορ ενώ κάποιες ιδέες που μπορεί να έχουν τις αφήνουν ανεκμεταλευτες. Το ειδύλιο του Λέοναρτν με την Πένυ υπάρχει απλά για να υπάρχει και ακόμα και ο Σέλντον έχει πέσει πολύ. Ο Γόλοβιτς κάτι πάει να κάνει αλλα δεν τον αναπτύσουν όσο έπρεπε. Πχ είχαν την καλή ιδέα να τον κάνουν βισυγότθο αλλα φρόντισαν με τον ίδιο σπαστικό απότομο τρόπο να τελειώσουν το επεισόδειο χωρίς να προλάβουν να ξεδιπλώσουν αυτήν την καλή ιδέα. Το χειρότερο είναι οτι έχει αρκετή επιτυχία και όπως φαίνεται τα ακόμα χειρότερα δεν έχουν έρθει...:dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Ανέλπιστη η εμφάνιση της θηλυκής Starbuck στο επεισόδιο. Θα την προτιμούσα όμως με λιγότερο βάψιμο όπως στο Battlestar Galactica, αλλά αυτό το στόμα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απίθανο το τελευταίο επεισόδιο!!! Ένα μόνο σας λέω: ο Sheldon προσπαθεί να διδάξει στην Penny φυσική!!!

Επεισόδιο στο οποίο αξίζει επίσης να πάρει κανείς πολλά screenshots από Sheldon και Wolowitz σε μοναδικές εκφράσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το 3x10 (Gorlla Project) ήταν από τα πιο αστεία της σειράς. Κυρίως επειδή κατάφερε να ξεπεράσει τη σύνηθη αμηχανία των επεισοδίων που έχουν να κάνουν με τη σχέση Leonard-Penny.

Και προσωπικά βρίσκω την Bernadette απίστευτα εκνευριστική, αλλά το όλο storyline της σχέσης της με τον Howard βγάζει τρελό γέλιο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μονος που στο πρόσωπο του Sheldon αναγνωρίζει ένα fusion των C3PO,Spock και λίγο από Data;Απαίσια η σειρά πάντως.Ειδικά ο Leonard και η Penny έχουν το κλασικό,σπαστικό,αμερικανικο χιούμορ.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά ο Leonard και η Penny έχουν το κλασικό,σπαστικό,αμερικανικο χιούμορ.

 

Αν δεν το κατάλαβες... είναι αμερικάνοι.

Link to comment
Share on other sites

Με τον ορο "Αμερικανικο Χιούμορ" εννοούσα (ίσως λανθασμένα) το στυλάκι τύπου Friends,Two and a Half Men,Adam Sandler και Jennifer Anniston.Αυτό θεωρώ κλασικό αμερικανικο χιούμορ.Δεν το έχουν όλοι οι Αμερικανοι αυτό και αφού η συγκεκριμένη σειρά προσπάθησε να πλασάρει ένα πιο geeky χιούμορ θα μπορούσε να ξεφύγει από την πεπατημένη των Αμερικανικων τηλεοπτικών σειρών.

Edited by Niels
Link to comment
Share on other sites

Το ξεκίνησα και εγώ. Είδα 4 επεισόδια απο τον πρώτο κύκλο. Πολυ καλό. Ατού του οι ερμηνείες, ειδικά του ψηλού, ούμπερ νερντ. Μάλλον θα το συνεχίσω.

Link to comment
Share on other sites

Με τον ορο "Αμερικανικο Χιούμορ" εννοούσα (ίσως λανθασμένα) το στυλάκι τύπου Friends,Two and a Half Men,Adam Sandler και Jennifer Anniston.Αυτό θεωρώ κλασικό αμερικανικο χιούμορ.Δεν το έχουν όλοι οι Αμερικανοι αυτό το χιούμορ και αφού η συγκεκριμένη σειρά προσπάθησε να πλασάρει ένα πιο geeky χιούμορ θα μπορούσε να ξεφύγει από την πεπατημένη των Αμερικανικων τηλεοπτικών σειρών.

 

παρεπιπτόντως ο σεναριογράφος είναι ο ίδιος που γράφει το "Two and a half men". To χιούμορ της σειράς είναι στο ίδιο στύλ, απλά προσπαρμοσμένο στον "κόσμο των σπασικλάδων" και καλά.

Link to comment
Share on other sites

Πρώιμη καριέρα του Johnny Galecki στο "Χριστουγενιάτικες Διακοπές".

 

post-1004-126131610104_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Στο πιο πρόσφατο επεισόδιο: A girlfriend finds Sheldon.

Δεν ήταν τόσο αστείο, αλλά οι σεναριογράφοι όλο και φλερτάρουν με τις (όλο και πιο) στενές επαφές του Sheldon με το άλλο φύλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Α ρε sheldon. Δεν το είχα προσέξει ότι όλοι οι χαρακτήρες του Stan Lee, έχουν το ίδιο αρχικό στο όνομα και επίθετο. Ενδιαφέρον..

Link to comment
Share on other sites

Raj, για την ακρίβεια! Καλούλι επεισόδιο, πολύ καλή η σκηνή στο δικαστήριο!

Link to comment
Share on other sites

Α ρε sheldon. Δεν το είχα προσέξει ότι όλοι οι χαρακτήρες του Stan Lee, έχουν το ίδιο αρχικό στο όνομα και επίθετο. Ενδιαφέρον..

Οι Johnny Storm και Benjamin Grim από τους Fantastic Four είναι εξαίρεση. Επίσης και διάφοροι supporting χαρακτήρες το ίδιο (πχ Flash Thomson από τα Spiderman)

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to The Big Bang Theory (2007-2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..