Jump to content

The Big Bang Theory (2007-2019)


araquel
 Share

Recommended Posts

Παιδιά, εσείς που το βλέπετε: θηλυκό γκηκ έχει αυτή η σειρά, ή δεν έχουμε πάλι με ποιον να ταυτιστούμε εμείς τα κοριτσάκια; Με άλλα λόγια, να επενδύσω για θα ξενερώσω;

Link to comment
Share on other sites

αμέέ, αλλά δεν παίζουν κύριο ρόλο στη σειρά, και δεν εμφανίζονται σε κάθε επεισόδιο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

λεπόν είδα τα τελευταία επισόδεια. Η σειρά για μένα έχει πιάσει πάτο. Οσο έξυπνες ιδέες και να έχει η υλοποίηση είναι χειρότερη και απο τις σειρές του Δαλιανίδη. Πλέον πρέπει να σκευτούν σοβάρα, να δουλευουν καλύτερα τα σενάρια τους και να βάλουν και νέους χαρακτήρες, γιατι δεν τραβάει άλλο!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είναι μεγάλη δικαίωση αυτή η σειρά!laugh.gif

 

Όπως και να 'ναι πάντως, δεν κάνει ποτέ κακό ένας νέος χαρακτήρας. Ένας Sheldon.2 επί παραδείγματι.

Link to comment
Share on other sites

post-1004-127125966387_thumb.jpg

 

Το The Wheaton Recurrence ήταν το μοναδικό καινούργιο επεισόδιο του Απριλίου. Το επόμενο παίζει 3 Μαΐου.

 

Το Star Channel το σταμάτησε γιατί με τα διπλά επεισόδια είχε προλάβει την προβολή του εξωτερικού! Απίστευτο!

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο επεισόδιο με κάνει να συμφωνώ με τον D'Ailleurs. Χειρότερα δε γινόταν, εντελώς αχταρμάς (αν και τα προηγούμενα επεισόδια στέκονταν αξιοπρεπώς)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το πιο αστείο επεισόδιο αυτής της σεζόν. Λίγο cheezy αλλά δεν πειράζει. Περίμενα πάντως μια ζήλια από την Πένυ

Link to comment
Share on other sites

Το πιο αστείο επεισόδιο αυτής της σεζόν. Λίγο cheezy αλλά δεν πειράζει. Περίμενα πάντως μια ζήλια από την Πένυ

The Plimpton Stimulation Το πιο sexy επεισόδιο.

post-1004-127377020808_thumb.jpg

 

Elizabeth Plimpton η Judy Greer (What Planet Are You From? - What Women Want - The Village - Cursed).

 

post-1004-127377031239_thumb.jpg

post-1004-12737703265_thumb.jpg

post-1004-127377034015_thumb.jpg

post-1004-127377035069_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολύ διασκεδαστικό το τελευταίο επεισόδιο, για τις απαρχές της συγκατοίκησης Σέλντον-Λέναρντ! Αρχίζουν να το στρώνουν πάλι! :thmbup:

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι πολύ γέλιο, το Staircase Implementation (προοιμακό επεισόδιο).

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καθησα και διαβασα τα σχολια σας , και βλεπω οι ιδιοι και οι ιδιοι βρισκουν ασχημα το ενα επ μετα το αλλο...

Ρε μαγκες και μαγκισσες αμα σας ειναι ψυχοφθορο να το βλεπετε και να χαλιεστε γιατι το βλεπετε !!??!?!

Η Πεννυ ασχημη? Ασε που κανει και γκριματσες θανατου (πληντηρια με την CSI hooker, πεταει το οπως στο Star Trek οταν γινετε μαχη ανεβαζουν τις ασπιδες και τρωει τη φλασια απο που ηρθε αυτο ... priceless η εκφραση !!! Αλλα θα μου πεις καποιοι χαλαστηκαν και με την Kara Thrace , τι να πεις ...

Ειδα καπου που ειπε καποιος για τον Stan Lee (“Ooooh, so is this Bruce Lee's nerdy brother, Stan?” :first: )

Εχει πει σε συνεντευξη του οτι Ξεκινουσαν απο το ιδιο γραμμα για να μπορει να τα θυματε πιο ευκολα ...

Καπου αλλου διαβασα για την ομοιοτητα του Sheldon με C3PΟ ... Μα ειναι βασισμενος εκει και το εχουν πει και στη σειρα ...

Friends , two and a half man ηταν και ειναι αστεια οπως και το ΗΙΜΥΜ οπως και πολλα αλλα ... Χρειαζεσαι χιουμορ να καταλαβεις ενα αστειο

και να ξεκολλησεις απο τον Ζηκο !!!

"-Tweety bird tawt he taw a what? - A Romulan" και

"All I need is a healthy ovum and I can grow my own Leonard Nimoy!" Ooooh omg pls do it!!

Και κατι τελευταιο νομιζω οτι καποιος ειπε οτι το Rock, Paper, Scissors, Lizard, Spock εφευρεθηκε για τη σειρα ... Στην πραγματικοτητα εχει εφευρεθει απο αλλου καπου στα 1995

Link to comment
Share on other sites

Καπου αλλου διαβασα για την ομοιοτητα του Sheldon με C3PΟ ... Μα ειναι βασισμενος εκει και το εχουν πει και στη σειρα ...

:dazzled: Ε, μα τι λες τώρα, μη μου χαλάς τον Σέλντον-Δόκτωρ Σποκ! Δεν ξέρω τι έχουν πει στη σειρά (έχω χάσει μερικά επεισόδια), αλλά ο Σέλντον είναι ο Σποκ. Τελεία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ταιριάζει καθόλου ο χαρακτήρας του Σέλντον με τον χαρακτήρα του Σποκ. Που το βασίζεις αυτό που λες;

Ο Σέλντον αν μοιάζει με κάποιον απο το σταρ τρεκ, αυτός μάλλον είναι ο Ντέιτα απο το TNG.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, δεν είμαι καθόλου μα καθόλου ειδική στα Star-κάτι, αλλά θυμάμαι τον Σποκ από πολύ παλιά που έβλεπα τη σειρά στην τηλεόραση. Μιλάμε τώρα για... δεν ξέρω τι ηλικία, έξι; επτά χρονών; Καταλαβαίνεις ότι οι αναμνήσεις είναι νεφελώδεις στην καλύτερη. Αλλά ο Σποκ ήταν έρωτας. Γι' αυτόν έβλεπα τη σειρά, κυρίως. Τώρα τον ξαναείδα στην καινούργια ταινία που έχει βγει, δεν ξέρω αν η "αναπαραγωγή" του είναι πιστή, αλλά εξακολουθώ να βρίσκω τεράστια ομοιότητα με τον Σέλντον. Δεν μπορώ να εξηγήσω τα -για 'μένα- αυτονόητα. Απλά τους κοιτάζω και βλέπω το ίδιο πρόσωπο.

Απουσία συναισθημάτων (τουλάχιστον απουσία έκφρασής τους με τον κοινώς αποδεκτό- εμφανή τρόπο), αφύσικη ευφυϊα, ( :dazzled: ), ψηλοί και άχαροι, "σαν Αλογάκια της Παναγίας"... Ξέρω 'γω; Το C3PΟ δηλαδή, από πού; Εντάξει, έχει αυτό τον εκνευριστικό τρόπο να τα κάνει όλα μαντάρα επειδή πρέπει όλα να γίνουν με τον τρόπο του, και έχει πάντα δίκιο, και τα ξέρει όλα έχει προγραμματιστεί να ...

 

Τώρα που το σκέφτομαι, κάτι έχει και από το εν λόγω ρομποτάκι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μπαίνω στα χωράφια των Τρεκάδων, αλλά δεν θυμάμαι ο Σποκ να χαρακτηρίζεται απο παντελή έλλειψη συναισθημάτων. Ίσα ίσα επειδή ήταν μισός άνθρωπος και μισός Βολκάνιος συχνά ενέδιδε στο συναίσθημα ή στο ένστικτο αγνοώντας την λογική που χαρακτηρίζει τους Βολκάνιους.

 

Μάλλον τον θυμάσαι όπως τον έπλασες στο μυαλό σου σε ηλικία 6-7 χρονών σε σύγκριση με τους υπόλοιπους (παρορμητικούς και αυθόρμητους) ανθρώπους του πληρώματος.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, δεν είμαι καθόλου μα καθόλου ειδική στα Star-κάτι, αλλά θυμάμαι τον Σποκ από πολύ παλιά που έβλεπα τη σειρά στην τηλεόραση. Μιλάμε τώρα για... δεν ξέρω τι ηλικία, έξι; επτά χρονών; Καταλαβαίνεις ότι οι αναμνήσεις είναι νεφελώδεις στην καλύτερη. Αλλά ο Σποκ ήταν έρωτας. Γι' αυτόν έβλεπα τη σειρά, κυρίως. Τώρα τον ξαναείδα στην καινούργια ταινία που έχει βγει, δεν ξέρω αν η "αναπαραγωγή" του είναι πιστή, αλλά εξακολουθώ να βρίσκω τεράστια ομοιότητα με τον Σέλντον. Δεν μπορώ να εξηγήσω τα -για 'μένα- αυτονόητα. Απλά τους κοιτάζω και βλέπω το ίδιο πρόσωπο.

Απουσία συναισθημάτων (τουλάχιστον απουσία έκφρασής τους με τον κοινώς αποδεκτό- εμφανή τρόπο), αφύσικη ευφυϊα, ( :dazzled: ), ψηλοί και άχαροι, "σαν Αλογάκια της Παναγίας"... Ξέρω 'γω; Το C3PΟ δηλαδή, από πού; Εντάξει, έχει αυτό τον εκνευριστικό τρόπο να τα κάνει όλα μαντάρα επειδή πρέπει όλα να γίνουν με τον τρόπο του, και έχει πάντα δίκιο, και τα ξέρει όλα έχει προγραμματιστεί να ...

 

Τώρα που το σκέφτομαι, κάτι έχει και από το εν λόγω ρομποτάκι. :lol:

Θα με συγχωρεσεις αλλα ειναι Ο C-3PO :p

Ασχετα που ο αγαπητοτατος Dr Sheldon Cooper (ftw) γουσταρει τον Mr Spock και θα ηθελε να ειναι αυτος πιο πολυ ρομποτιζει παρα Βολκανιζει :p

Απο πλευρα Star Trek θα συμφωνησω οτι πιο πολυ φερνει σε Data παρα σε Mr Spok ασχετα τη θελει αυτος ...

Συχνα πυκνα τον κοροιδευουν οτι ειναι robot :p

Σε αντιθεση με Data/C-3PO/Sheldon o Spock τις επιανε τις ειρωνιες και τα αστεια και απαντουσε σηκωνοντας την φρυδουμπα του :lol:

Το επομενο videaki ειναι ενα παιχνιδι που παιζουν κατι τη διαρκεια φαγητου δεν αποκαλυπτει τπτ σοβαρο απο τη σειρα και μπορεις να το δεις χωρις να σου χαλασει την συνεχεια αμα δεν εχεις δει το υπολοιπο επεισοδιο

Sheldon/C3PO

 

ps Θα επρεπε να υπαρχει και ενα κουμπι που να ελεγε "thanks" "like" "agree" κατι διπλα στα ποστ .. Σ'αυτην την περιπτωση θα το πατουσα στο ποστ του Drake Ramore και δεν θα εκανα εδιτ το ποστ μου :p

Συμφωνω με τον Αποστολη σε αυτο που λεει οτι ο Σποκ εκανα και "παραλογα" γι'αυτον πραγματα

Edited by Remo
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα Data μου θυμιζει.C3PO καπως λογω αγαρμποσυνης ομως κι οχι τοσο λογο συμπεριφορας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

ps Θα επρεπε να υπαρχει και ενα κουμπι που να ελεγε "thanks" "like" "agree" κατι διπλα στα ποστ .. Σ'αυτην την περιπτωση θα το πατουσα στο ποστ του Drake Ramore και δεν θα εκανα εδιτ το ποστ μου :p

Συμφωνω με τον Αποστολη σε αυτο που λεει οτι ο Σποκ εκανα και "παραλογα" γι'αυτον πραγματα

 

+1 / -1 σύντομα κοντά σας holiday.gifdevil2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάνει πρεμιέρα ο νέος κύκλος στις 23 Σεπτεμβρίου!

Η Kelly Cuoco (Penny) είχε λέει ένα ατυχηματάκι. Έπεσε από άλογο και έσπασε το πόδι της, γεγονός που καθιστούσε προβληματική τη συμμετοχή της στα πρώτα επεισόδια. Ίδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κάνει πρεμιέρα ο νέος κύκλος στις 23 Σεπτεμβρίου!

Η Kelly Cuoco (Penny) είχε λέει ένα ατυχηματάκι. Έπεσε από άλογο και έσπασε το πόδι της, γεγονός που καθιστούσε προβληματική τη συμμετοχή της στα πρώτα επεισόδια. Ίδωμεν..

 

Νομιζω οτι τα πρωτα 3 επ τα εχουν γυρισει, δλδ το πρωτο στανταρ γιατι το ειδα , απο το δευτερο ειδα φωτος και φαινετε μια χαρα, εξαλλου και στην συνεντευξη που δωσανε στην comic-con μιλουσαν μεχρι και για το τριτο, απο κει και περα δεν ξερανε ...

Εμενα μου αρεσε το επ , γελασα αρκετα :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το πρώτο επισόδειο της νέας σεζόν ήταν χλιαρό αλλα το δευτέρο κυριολεκτικά τά'σπασε λέμε! Ο Σέλντον έδωσε ρέστα!!:thmbup::thmbup::thmbup::thmbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Φάντασμα changed the title to The Big Bang Theory (2007-2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..