Jump to content

11ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Η Τελευταία Νύχτα


Παρατηρητής
 Share

Recommended Posts

Έχω τελειώσει εδώ και τέσσερις μέρες και φοβάμαι ότι θέλει πολλές διορθώσεις. Αλλά επειδή ήμουν κάπως ενθουσιασμένη όταν την έγραφα αυτήν την ιστορία, ακόμη δε μπορώ να τη δω με καθαρό μάτι. Θα την αφήσω μερικές μέρες ακόμη να χουχουλιάζει στο σκληρό μου κι ύστερα θα της κάνω ντου (βρε πονηρή).

Μπορεί να θεωρηθεί σπαμ αλλά θα σου στείλω ιό. :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Oberon

    27

  • tetartos

    22

  • Παρατηρητής

    31

  • TheTregorian

    66

Κι εγώ παλεύω κάτι, αλλά ο ρυθμός μου δεν είναι πολύ ικανοποιητικός. Το κακό είναι ότι από την πρώτη στιγμή βρέθηκα με δυο ιδέες κι αντί να κάτσουν η καθεμιά να περιμένει υπομονετικά τη σειρά της, έχουν αρχίσει και αλληλοτρώγονται. Πολύ φοβάμαι ότι στο τέλος δε θα ολοκληρωθεί καμία...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να θεωρηθεί σπαμ αλλά θα σου στείλω ιό. :evil:

 

virus name - Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΥΧΤΑ ....του σκληρού

Link to comment
Share on other sites

Μπρρρρ! Μην κάνετε τέτοιες πλάκες, γιατί ακόμη δεν ξέρω αν πήρα τον ιό που κόλησε ο υπολογιστής της δουλειάς στον υπολογιστή του σπιτιού... τρέχω το αντιβιοτικό δύο φορές την ημέρα... :cold:

Link to comment
Share on other sites

Μπρρρρ! Μην κάνετε τέτοιες πλάκες, γιατί ακόμη δεν ξέρω αν πήρα τον ιό που κόλησε ο υπολογιστής της δουλειάς στον υπολογιστή του σπιτιού... τρέχω το αντιβιοτικό δύο φορές την ημέρα... :cold:

Πρωί και βράδυ μετά το φαγητό.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός κι αν μου κατέβει μια must-write ιδέα, έχω πάρει την απόφαση να μην συμμετάσχω. Θα επικεντρωθώ στην ολοκλήρωση του nonowrimo μου και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός κι αν μου κατέβει μια must-write ιδέα, έχω πάρει την απόφαση να μην συμμετάσχω. Θα επικεντρωθώ στην ολοκλήρωση του nonowrimo μου και μόνο.

 

Μας δυσαρεστείς τώρα. Ίσως βέβαια οι διαγωνιζόμενοι να αισθανθούν κάπως χαρούμενοι που δεν θα σε έχουν αντίπαλο όμως...διαγωνισμός χωρίς Χατζηγιώργη γίνεται; Πες μου γίνεται; :bangin:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα αισθανθώ χαρούμενος. Θέλω να έχω "αντίπαλο" το Ντίνο, αλλά και για να διαβάσω άλλη μια ιστορία του.

 

Δεν μου έχει έρθει καμμία ιδέα ως τώρα όμως. Βέβαια είμαι της τελευταίας στιγμής/έμπνευσης, οπότε δεν συμβαίνει τίποτα το ασυνήθιστο. Θα μου έρθει κάποια καλή ιδεούλα, πού θα μου πάει? ;)

Link to comment
Share on other sites

Γράφω και εγώ για αυτό περιμένετε με. Ελπίζω να υπάρχει ανταγωνισμός γιατί από ότι βλέπω δεν έχουμε πολλές συμμετοχές μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Γράφω και εγώ για αυτό περιμένετε με. Ελπίζω να υπάρχει ανταγωνισμός γιατί από ότι βλέπω δεν έχουμε πολλές συμμετοχές μέχρι στιγμής.

 

 

Δύο ιστορίες έχουν ήδη αναρτηθεί, ενώ, αν μετράω σωστά, άλλες έξι είναι

στις διορθώσεις. Σύνολο οχτώ και είναι σχεδόν σίγουρο ότι δεν θα σταματήσει

εκεί η καταμέτρηση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πολύς χρόνος και οι περισσότεροι προτιμούν να ποστάρουν τις ιστορίες όταν είναι κατά την γνώμη τους όσο πιο καλύτερες γίνονται. Πιστεύω πως μέχρι το τέλος θα δούμε πάρα πολλές ιστορίες. Θα χρειαστεί πάλι αρκετός χρόνος διόρθωσης και αξιολόγησης για την τελικλη ψηφοφορία!

Link to comment
Share on other sites

Μένουν ακόμα 11 μέρες μέχρι την τελευταία και όπως είχε ο Καίσαρας υπάρχει αρκετός χρόνος. Απλώς κάποια μέλη έχουν ζοριστεί τον τελευταίο καιρό από τις πολλές και απανωτές δημιουργίες. Θα δούμε πως θα πάει μέχρι τις 22 και ίσως να δωθεί παράταση για τα μέλη που ασχολούνται με το νανορίμο, αν το θέλουν και οι ίδιοι φυσικά.

Γράψτε σαν να είναι εκείνη η νύχτα η τελευταία σας. (μα που να φας τη γλώσσα σου!, φωνάζουν κάποιοι)

Link to comment
Share on other sites

To sffnowrimo έχει τελειώσει ήδη. Η δε παράταση μπορεί να δωθεί νομίζω, μόνο αν κάποιοι ήδη γράφουν και θέλουν λίγο χρόνο παραπάνω για να τελειώσουν αυτό που γράφουν. :)

Link to comment
Share on other sites

Γράψτε σαν να είναι εκείνη η νύχτα η τελευταία σας

 

Μα που να φας τη γλώσσα σου!! :tongue: :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μα που να φας τη γλώσσα σου!! :tongue: :tongue:

 

Ε μα...Με αυτά που γίνονται δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει.

Οκ, μη πανικοβάλεστε!

Link to comment
Share on other sites

Σωστο και αυτο... Ευτυχως, εμείς στα δυτικά είμαστε safe!

 

Edit: Σήμερα έκαναν ντου και στις φυλακές του Κορυδαλλού! Μένω λίγο πιο κάτω και τα ακουγα! Τι γκαντέμης θεέ μου...

Edited by TheTregorian
Link to comment
Share on other sites

Ας προσθέσω κι εγώ ένα λιθαράκι στο οικοδόμημα του διαγωνισμού.

Η γη των θηρίων

 

Επειδή είναι η πρώτη φορά που βάζω link, ελπίζω ότι οδήγει στο σωστό topic.

Σε περίπτωση λάθους, θα το βρείτε στις ιστορίες επιστημονικής φαντασίας.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελειώσα την δικιά μου! Από τότε που αρχίσαμε είχα ξεκινήσει μία, αλλά στη πορεία δεν μου γέμιζε και πολύ το αχόρταγο μάτο μου! Έτσι ξεκίνησα μια άλλη και ούτε που το κατάλαβα για πότε την τέλειωσα!!! Μου βγήκε πολύ άνετα! Φυσικά δεν θα σας δώσω τη χαρά να τη θάψετε τόσο εύκολα, καθώς έχουμε αρκετό καιρό ακόμα και θα την δουλέψω αρκετά ακόμα μέχρι να την ανεβάσω! :tongue: Καλή συνέχεια και στους υπόλοιπους που γράφουν!

 

Εdit: Δεν μπορούσα να κρατηθώ, ιδού! Το Κάλεσμα του Ματωμένου Φεγγαριού

Edited by TheTregorian
Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα κι εγώ. Παρόλο που η ιδέα δεν ήταν η πιο πρωτότυπη απ' αυτές που ήρθαν στο μυαλό μου με την ανακοίνωση του θέματος, ήταν φαίνεται η πιο σκληρή, αυτή που κατάφερε να φτάσει τελικά μέχρι την επιφάνεια.

 

Νεφέλη Περιφλεγής

Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη Περιφλεγής

 

Μου θυμίζει όνομα αρχαίας τραγωδίας! Ανυπομονώ να την διαβάσω!

Link to comment
Share on other sites

Οχτώ ημέρες πριν εκπνεύσει η προθεσμία και έχουμε ήδη οχτώ συμμετοχές (ελπίζω να μετράω σωστά). Αν συνεχίσουμε με τον ίδιο ρυθμό πιστεύω πως θα έχουμε μια πάρα πολύ καλή συγκομιδή ιστοριών για τη βιβλιοθήκη μας. Οφείλουμε αρκετά στο έξυπνο θέμα του Παρατηρητή, στην όρεξη των νέων μελών αλλά και στο γρήγορο ανέβασμα των δύο πρώτων διηγημάτων. Ελπίζω να βγω αληθινός και ας έχουμε περισσότερη δουλειά στην ψηφοφορία. Στην τελική οι διοργανωτές που θα τρίβουν τα χέρια τους από τη χαρά τους δε θα αρνηθούν να δώσουν λίγο παραπάνω χρόνο για ανάγνωση / ψηφοφορία. ;)

Link to comment
Share on other sites

Οχτώ ημέρες πριν εκπνεύσει η προθεσμία και έχουμε ήδη οχτώ συμμετοχές (ελπίζω να μετράω σωστά). Αν συνεχίσουμε με τον ίδιο ρυθμό πιστεύω πως θα έχουμε μια πάρα πολύ καλή συγκομιδή ιστοριών για τη βιβλιοθήκη μας. Οφείλουμε αρκετά στο έξυπνο θέμα του Παρατηρητή, στην όρεξη των νέων μελών αλλά και στο γρήγορο ανέβασμα των δύο πρώτων διηγημάτων. Ελπίζω να βγω αληθινός και ας έχουμε περισσότερη δουλειά στην ψηφοφορία. Στην τελική οι διοργανωτές που θα τρίβουν τα χέρια τους από τη χαρά τους δε θα αρνηθούν να δώσουν λίγο παραπάνω χρόνο για ανάγνωση / ψηφοφορία. wink.gif

 

Δεν έχω να προσθέσω τίποτα! Με κάλυψες απόλυτα! Ο παρατηρητής πρέπει να είναι ικανοποιημένος απόλυτα, αλλά και να προετοιμάζεται ψυχολογικά για το σοκ που θα περάσει κατά την ψηφοφορία καθώς θα τον κατακλείζουν τα pm των ψηφοφόρων!! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..