Jump to content

11ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Γενικός, Θέμα: Η Τελευταία Νύχτα


Παρατηρητής
 Share

Recommended Posts

Ωραία, ούτε σχόλια αλλά ούτε παρωδία δε μπορώ πλέον να κάνω.

 

Δεν μπορεί να σου το απαγορεύσει κανείς. Αλλά δε θα ήθελες να ξέρεις πώς νιώθουμε γι' αυτό;

 

 

Ωραία..

Δε εξεγείρομαι, δεν μεμψιμοιρώ.. ακολουθώ τους κανόνες.

Οι κρίσεις και οι όποιες επικρίσεις.. στο τέλος..

Αν και τρώγομαι μέσα μου, για την επανάσταση ενάντια στους κανόνες (Λί..)..

:whistling:

 

Τους κανόνες τους δημιουργούμε εμείς, για να αλληλεπιδρούμε καλύτερα. Και εγώ θα ήθελα να παραβιάσω μερικούς, π.χ. αυτόν που λέει "Απαγορεύεται η ανατύπωσή τους, σε οποιοδήποτε άλλο μέσο και με οποιoδήποτε τρόπο καθώς και για εμπορικούς σκοπούς, χωρίς γραπτή άδεια του ιδιοκτήτη - κατόχου των πνευματικών δικαιωμάτων κάθε ιστορίας ή ποιήματος" και ιδιαίτερα για ένα ωραίο κείμενο που λέγεται "Η Σκιά", αλλά δεν το κάνω :tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Oberon

    27

  • tetartos

    22

  • Παρατηρητής

    31

  • TheTregorian

    66

Και εγώ θα ήθελα να παραβιάσω μερικούς, π.χ. αυτόν που λέει "Απαγορεύεται η ανατύπωσή τους, σε οποιοδήποτε άλλο μέσο και με οποιoδήποτε τρόπο καθώς και για εμπορικούς σκοπούς, χωρίς γραπτή άδεια του ιδιοκτήτη - κατόχου των πνευματικών δικαιωμάτων κάθε ιστορίας ή ποιήματος" και ιδιαίτερα για ένα ωραίο κείμενο που λέγεται "Η Σκιά", αλλά δεν το κάνω :tongue:

Η εκδόσεις PENGUIN, στις οποίες έχω εκδόσεις 145 μυθιστορήματα και 450 διηγήματα, με έχει ελεύθερο να βαυκαλίζομαι και να ματαιοπονώ..

Κάνε ο,τι θές.. και ευχαριστώ για το υπονοούμενο :) και λυπάμαι για τo σποϊλάρισμα :(

Link to comment
Share on other sites

Κι έτσι, καθώς το μάχημο δίδυμο του sff Mariposa και Kitsos υποβάλλουν τις ιστορίες τους, φτάσαμε στις 10 συμμετοχές. Δύο μέρες έμειναν ακόμα. Αν κάποιος χρειάζεται παράταση παρακαλώ να το πει (όχι σε pm :D )

Link to comment
Share on other sites

Ε γκου γκουχ, εγώ έχω σχεδόν τελειώσει, αλλά θέλω να κάνω κάποιες διορθώσεις και κάτι προσθήκες μέσα σε αυτό το σαβ/κο μου είναι πάρα πολύ δύσκολο. Αν υπάρχει και άλλος που να θέλει και μπορείτε να δώσετε 2 μερούλες... αλλιώς δεν πειράζει, θα συμμετάσχω έτσι κι αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Ἀφοῦ παίδεψα καὶ ξαναπαίδεψα καὶ ματαξαναπαίδεψα τὴν συμμετοχή μου, μπαίλντισα πιὰ κι εἶπα νὰ ἀνεβάσω τὴν ἱστορία μου. Ἐπέστρεψα στὰ γνωστὰ λημέρια μου κι ἐλπίζω νὰ ἔκανα καλὴ δουλειά. Δεῖτε λοιπόν πόσα ἀπίδια πιάνει ὁ σάκος

Edited by adinol
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής να προσθέσω... Για μένα και ένας να θέλει, να δωθεί. Ποτέ δεν ξέρεις τι θα δούμε από εκείνον!

Edited by TheTregorian
Link to comment
Share on other sites

Εχει δυο μερες ακομα, αλλα εχω ψηφιζω αν χρειαστει να παρει την παραταση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα θα υπάρχει ένας που θα ζητάει παράταση. Α ρε έλληνα...

Τέλος πάντων, δεν θα χάσει η βενετιά βελόνι για 2 μέρες. Βέβαια το γεγονός πως θα είναι 23 κ 24 Δεκέμβρη (μέρες με γνωστούς, φίλους, συγγενείς κλπ) αναρωτιέμαι πως μπορείς να κάτσεις να γράψεις. Your call Darkly. Α ναι, και του Παρατηρητή βεβαίως.

Εγώ άλλο θέλω να πω, ΠΡΟΤΕΙΝΩ WRITE-OFF μεταξύ RORICONFAN κ THETREGORIAN αμέσως μετά από αυτόν τον διαγωνισμό! Τα σχόλια μεταξύ τους είναι απολαυστικά! (και είναι αρχή ακόμα)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω στο write off, ειναι αφασια και οι δυο τους. Θα εχει πλακα.

Edited by Glowleaf
Link to comment
Share on other sites

Εμ, γιατρό χρειάζονται!

 

Υep! Ο καθηγητής Δημιουργικής Γραφής που είχα, μας μιλούσε για το creative writing for healing purposes. Google it! Νομίζω ότι θα τους κάνει καλό, και δεν θα τους κοστίσει και τα ιατρικά έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλο θέλω να πω, ΠΡΟΤΕΙΝΩ WRITE-OFF μεταξύ RORICONFAN κ THETREGORIAN αμέσως μετά από αυτόν τον διαγωνισμό! Τα σχόλια μεταξύ τους είναι απολαυστικά! (και είναι αρχή ακόμα)

 

ΧΑΧΑ! Μέσα! Αν και εγώ διευκρίνησα ότι δεν είναι προσωπικά τα σχόλια! Νόμιζω πως ο Ρόρικ το καταλαβαίνει και δεν παρεξηγεί, όπως δεν κάνω και εγώ ποτέ! :lol:

 

Edit:

Εμ, γιατρό χρειάζονται!

 

Και 'λεγα... τι δεν πάει καλά τελευταία; :lol:

 

Απλά είμαστε και οι δυο πολλοί ενθουσιώδεις αγαπητοί! Αυτό θα έπρεπε να σας χαροποιεί!

Edited by TheTregorian
Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Δε ξέρω τι είναι αυτό το write-of αλλά ακούγεται αστείο.

Ποτέ δε λέω όχι σε λεκτικές διαφωνίες. 'Η whatever είναι αυτό.

Edited by roriconfan
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο τοπικ αφορά τον διαγωνισμό του Δεκεμβρίου. Για τα write-off εδώ

Και θα παρακαλούσα επίσης όχι επικριτικά σχόλια για τα αγαπητά μέλη του φόρουμ.

Edited by mariposa
Link to comment
Share on other sites

Και θα παρακαλούσα επίσης όχι επικριτικά σχόλια για τα αγαπητά μέλη του φόρουμ.

 

Επειδή μας είπαν ότι θέλουμε γιατρό; Σιγά μωρέ! Η ζωή θέλει και λίγη (εώς πολύ) τρέλα! :crazy:

Link to comment
Share on other sites

"Αν το κοινό γνώρισμα των τρελών είναι πως δεν ξέρουν ότι είναι τρελοί και ο κόσμος που έχουν φτιάξει στο μυαλό τους φαίνεται λογικός, τότε πως ξέρουμε κι εμείς ότι δεν είμαστε τρελοί;"

-Τόμας Γκρότσκι

Edited by Dinosxanthi
Link to comment
Share on other sites

Όλοι είναι τρελοί. Απλά οι περισσότεροι το παίζουν λογικοί.

 

Αυτό το σχόλιο σίγουρα δεν χρειάζεται αιτιολόγηση! ;) Ίσως το μόνο δικό σου με το οποίο είμαι 100% σύμφωνος! :tongue:

 

Λοιπόν... η Mariposa σου εξέθεσε αγαπητέ ακριβώς την έννοια του write-off, μετά τον παρόντα διαγωνισμό... En guard! :mace:

 

"Αν το κοινό γνώρισμα των τρελών είναι πως δεν ξέρουν ότι είναι τρελοί και ο κόσμος που έχουν φτιάξει στο μυαλό τους φαίνεται λογικός, τότε πως ξέρουμε κι εμείς ότι δεν είμαστε τρελοί;"

-Τόμας Γκρότσκι

 

Ιδού και το τρελόχαρτο μας! Έγραψες Ντίνο! :cool2:

 

Ας επιστρέψουμε τώρα στο παρόν τόπικ...!

Edited by TheTregorian
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αποσύρομαι δυστυχώς γιατί πετάω απόψε και Ελλάδα φτάνω νύχτα οπότε...

:(

Link to comment
Share on other sites

Guest roriconfan

Κάτι λέγανε να μη βιαζόμαστε να βάλουμε το διήγημα αλλά συνετά να πάμε λάου, λάου κι ας αφήνουμε τις μέρες να περνάνε.

Έχουμε χρόνο μωρέ, ας μη βιαζόμαστε. Κι ας το ψειρίζουμε, έτσι μπας και βελτιωθεί.

Ωχ, έφτασε η προθεσμία! Ζητάω 124 μέρες παράταση για να ξεκινήσω να γράφω / συμμαζέψω το ψείρισμα που άσκοπα του έκανα / κάνω τον γύρο του κόσμου για μια επίγουσα δουλειά / διαβάσω χαλαρά τις συμμετοχές.

Και εν το μεταξύ εμείς οι χαζοί που βάλαμε γρήγορα τις ιστορίες μας, γιατί κάναμε το κακό να έχουμε γρήγορα έμπνευση και να μας βγει άπταιστο αμέσως, έχουμε πεθάνει από βαρεμάρα / αγωνία / αγανάκτηση.

Link to comment
Share on other sites

Roriconfan, θα ήταν καλό να σταματήσεις να κάνεις ειρωνικά ποστ ή ποστ γκρίνιας με το τσουβάλι. Δε βοηθούν σε τίποτα, το αντίθετο μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.... Ας το αφήσουμε εκεί.

 

Τέλος πάντων, εγώ λογικά θα είμαι έτοιμος μέχρι αύριο, οπότε, εκτός κι αν υπάρχει άλλος λόγος, δε χρειάζεται παράταση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..