Jump to content

Τι βιβλία αγοράσατε;


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

Bladerunner:

Πού είναι το "Βιβλία για Όλους"; Στα Εξάρχεια κι αυτό; Δρόμος;

Πόσο έκανε το "Εμείς" του Ζαμιάτιν; Καινούριο δεν είναι;

Του Πατάκη ποιο εννοείς; Το Ακαδημίας 65 ή το Μπενάκη 16;

Link to comment
Share on other sites

Bladerunner:

Πού είναι το "Βιβλία για Όλους"; Στα Εξάρχεια κι αυτό; Δρόμος;

Πόσο έκανε το "Εμείς" του Ζαμιάτιν; Καινούριο δεν είναι;

Του Πατάκη ποιο εννοείς; Το Ακαδημίας 65 ή το Μπενάκη 16;

 

Το Βιβλία Για Όλους, είναι στην Αιόλου 104. Που είναι ο Λουμίδης στη γωνία, στη Πανεπιστημίου; Εκεί δίπλα. Είναι σε ένα κτίριο, στο πρώτο όροφο. Δεν έχει ποικιλία από επιστημονική φαντασία, έχει μπόλικα από λογοτεχνία, όχι καμιά τρελή ποικιλία, αλλά βρίσκεις, και καινούργια, και παλιά. Και έχει με το κιλό Αγκάθα Κρίστι με 2 ευρώ και σε πολύ καλή κατάσταση. Φυσικά μπορείς να κάνεις παραγγελία βιβλία που θέλεις και να τα παίρνεις με καλές εκπτώσεις. Πάντως, αυτά που βρήκα τα πήρα σε καλές τιμές, και σε πολύ καλή κατάσταση.

Το "Εμείς" του Ζαμιάτιν έκανε 11,70 από εκδόσεις Εξάρχεια, και 12,35 από εκδόσεις Καινό. Αλλά το βρίσκεις και τσάμπα, εδώ: http://www.altfactor...e/we-start.html

Τώρα έχω ένα κόλλημα, το θέλω στη βιβλιοθήκη μου, και έδωσα 11,70 γι'αυτό το κόλλημα, αλλά τι να κάνουμε...

Τον Πατάκη στην Ακαδημίας. Αλλά μην φανταστείς, δεν έχει τρελή ποικιλία, αρκετά Anubis πάντως. Με 3 ευρώ. Hobb, Kay κ.λ.π αλλά όχι όλα τα βιβλία των σειρών...

Edited by BladeRunner
Link to comment
Share on other sites

Μερσί. :friends:Την επόμενη φορά που θα κατέβω στο κέντρο, θα τα ξεσκονίσω. Και ναι, κι εγώ το έχω αυτό το κόλλημα, να τα θέλω στη βιβλιοθήκη μου αντί να τα διαβάζω από την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

(έτσι, μαζί με το Η Βελανιδιά και ο Κριός, έχω τη δεύτερη τριλογία του Κόρουμ, μόνο με 7 ευρώ και τα τρία).

Και πολλά έδωσες αν θες τη γνώμη μου...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, δεν ήταν η τελευταία μου μαζική αγορά, αφού για μια δουλειά κατέβηκα ξανά στο Μοναστηράκι, και πήγα και μια βόλτα στα παλαιοβιβλιοπωλεία, και έτσι δεν άντεξα και έδωσα πάλι άλλα 25 ευρώ, για να πάρω τα εξής:

 

01. Αλεξάντρ Σολζενίτσιν - Ο Πρώτος Κύκλος της Κόλασης(εκδόσεις Σημύδα). Έπος! Δερματόδετη έκδοση, με 800 και πλέον σελίδες, μόνο με 8 ευρώ.

02. Ντόναλντ Χάμιλτον - Θανάσιμη απειλή(εκδόσεις ΒΙΠΕΡ)

03. Ντόναλντ Χάμιλτον - Παγίδες θανάτου(εκδόσεις ΒΙΠΕΡ)

04. Αγκάθα Κρίστι - Οι δέκα μικροί Νέγροι(εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). Το καλύτερο βιβλίο της Αγκάθα Κρίστι.

05. Φλαν Ο'Μπράιαν - Ο τρίτος Αστυνόμος(εκδόσεις Γράμματα). Βιβλίο που το έψαχνα καιρό, το βρήκα με μόλις 1 ευρώ!

06. Σταντάλ - Το κόκκινο και το μαύρο(εκδόσεις Το Βήμα)

07. Μιγκέλ Ντε Θερβάντες - Δον Κιχώτης(εκδόσεις Γράμματα, σε 2 τόμους). Το πήρα στη Πρωτοπορία, με μόλις 12 ευρώ.

08. Ρόμπερτ Χάουαρντ - Οι λόφοι των νεκρών(εκδόσεις Ωρόρα). Αυτό και αν το έψαχνα καιρό, μόλις με 1 ευρώ.

09. Ρόμπερτ Χάουαρντ - Κόναν, ο Καταστροφέας(εκδόσεις Ροές)

10. Ρόμπερτ Χάουαρντ - Κόναν, ο Κατακτητής(εκδόσεις Ροές)

11. Ρόμπερτ Χάουαρντ - Κόναν, ο Τυχοδιώκτης(εκδόσεις Ροές)

12. Μάικλ Μούρκοκ - Η βελανιδιά και ο κριός(εκδόσεις Space)

13. Ρόμπερτ Τζόρνταν - Κόναν, ο Υπερασπιστής(εκδόσεις Ροές)

 

Τα βιβλία του Κόναν πρέπει να τα διαβάσω με κάποια συγκεκριμένη σειρά, ή όπως να'ναι;

Επίσης, το βιβλίο του Μούρκοκ που πήρα, ανήκει στη σειρά Κόρουμ. Πρέπει να πάρω και τα υπόλοιπα;

 

Για τη σειρά του Κόναν δεν έχω ιδέα. Αλλά ο Κόρουμ είναι σειρά, ξεκινάς από το πρώτο της πρώτης τριλογίας και τελειώνεις στο τρίτο της δεύτερης τριλογίας. Δεν θα στο συνιστούσα (δεν είναι του γούστου μου ο Κόρουμ καθόλου), αλλά μιας και τ' αγόρασες και θα τα διαβάσεις, καν'το σωστά τουλάχιστον. Καλή ανάγνωση!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ δεν έχω κάρτα, ένας φίλος με βοήθησε να παραγγείλω από Internet δύο βιβλία που ήθελα. Πήρα το ''I' ll Cross the River'' του C. Hope Flinchbauqh και το ''Aquariums of Pyongyang: Ten Years in the North Korean Gulag'' των Kanq Chol-Hwan και Pierre Riqoulot. Είναι και τα δύο μαρτυρίες Βορειοκορεατών που κατάφεραν να δραπετεύσουν. Είμαι σίγουρος ότι θα είναι τρομερά ενδιαφέροντα και τα δύο, και επίσης είναι μία καλή ευκαιρία να ξεσκουριάσω λιγο τα Αγγλικά μου. Κοστίσαν 20 ευρώ. Επίσης με 20 ευρώ από Ραγιά συνέχισα την επιχείρηση ενίσχυσης της βιβλιοθήκης μου με ε.φ. υλικό. Πήρα τα: Φιλίπ Χοσέ Φάρμερ: Οι Εραστές (Παρά Πέντε In Orbit), Άλφρεντ Μπέστερ: Γκόλεμ 100 Τόμος Α και Β (Παρά Πέντε In Orbit), Τα Θεμελιακά Πράγματα και Άλλες Ιστορίες (ΟΜΜΑ), Ψηφίδες από το Μέλλον: Ανθολογία Επιστημονικής Φαντασίας 1 (Άπειρον).

Edited by Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πέτυχα ένα βιβλιοπωλείο μικρό στην Αγίου Μελετίου, με βιβλία στη μισή τιμή, και πήρα τα εξής, δίνοντας μόνο 70 ευρώ.

 

01. Στιγκ Λάρσον - Το κορίτσι με το τατουάζ(Ψυχογιός)

02. Στιγκ Λάρσον - Το κορίτσι που έπαιζε με τη φωτιά(Ψυχογιός)

03. Στιγκ Λάρσον - Το κορίτσι στη φωλιά της σφήγκας(Ψυχογιός)

04. Κλάιβ Κάσλερ - Το φονικό κύμα(Plus One)

05. Τομ Κλάνσι - Αμείλικτη καταδίωξη(Bell). Στο πρωτότυπο: The hunt for Red October.

06. Ρόμπερτ Λάντλαμ - Η κραυγή της Χάλιντον(Bell)

07. Τζέιμς Πάτερσον - Και ήρθε μια αράχνη(Bell)

08. Τζον Λε Καρέ - Ντετέκτιβ Σμάιλυ(Bell). Έχει δυο ιστορίες μέσα. Το Call for the dead και το A murder of quality.

09. Τζον Λε Καρέ - Μυστικός προσκυνητής(Bell)

10. Ντέιβιντ Μπαλντάτσι - Ο μόνος επιζών(Bell)

11. Στήβεν Κινγκ - Σάκος με κόκαλα(Bell)

12. Ντιν Κουντζ - Ο εφιάλτης παραφυλάει(Bell)

13. Κερτ Βόνεγκατ - Μητέρα νύχτα(Γνώση). Στο πρωτότυπο: Mother Night.

14. Ρότζερ Ζελάζνυ - Επιστροφή στη Γη(Έψιλον)

15. Χάρλαν Έλισον - Δεν έχω στόμα και πρέπει να ουρλιάξω(Απόπειρα)

16. Γιέρζι Κοζίνσκι - Παρουσία(Γαλαξίας). Στο πρωτότυπο: Being there.

 

Μόνο η τριλογία Millenium, ακόμα και με την έκπτωση 10%, κάνει 60 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

08. Ρόμπερτ Χάουαρντ - Οι λόφοι των νεκρών(εκδόσεις Ωρόρα). Αυτό και αν το έψαχνα καιρό, μόλις με 1 ευρώ.

09. Ρόμπερτ Χάουαρντ - Κόναν, ο Καταστροφέας(εκδόσεις Ροές)

10. Ρόμπερτ Χάουαρντ - Κόναν, ο Κατακτητής(εκδόσεις Ροές)

11. Ρόμπερτ Χάουαρντ - Κόναν, ο Τυχοδιώκτης(εκδόσεις Ροές)

13. Ρόμπερτ Τζόρνταν - Κόναν, ο Υπερασπιστής(εκδόσεις Ροές)

 

Τον Τζόρνταν τον διαβάζεις όποτε θες. Κατά προτίμηση στο τέλος, όταν θα έχεις πάθει ένα στερητικό.

Οι λόφοι των νεκρών είναι 5 από τις 8 ιστορίες με τον Solomon Kane. Πολύ καλή επιλογή.

 

Τώρα, τα άλλα τρία είναι από τις πρώτες εκδόσεις του Κόναν, με επιμέλεια Sprang de Camp, αλλά με τίτλους ότιναναι

Έχω την υποψία ότι πρώτα πρέπει να διαβάσεις τον τυχοδιώκτη. Αν μπορείς, δώσε τους τίτλους των ιστοριών που περιέχουν.

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

Το Κόναν, ο Τυχοδιώκτης, έχει μια εισαγωγή του Sprague De Camp, και τέσσερις ιστορίες.

1. Τα όντα του μαύρου κύκλου

2. Η γλιστερή σκιά

3. Τα τύμπανα του Τομπάλκου

4. Η λίμνη του Μαύρου Γίγαντα

Link to comment
Share on other sites

Το Κόναν, ο Τυχοδιώκτης, έχει μια εισαγωγή του Sprague De Camp, και τέσσερις ιστορίες.

1. Τα όντα του μαύρου κύκλου

2. Η γλιστερή σκιά

3. Τα τύμπανα του Τομπάλκου

4. Η λίμνη του Μαύρου Γίγαντα

Πρώτο υποθέτω. Τα άλλα δύο έχουν ιστορίες μέσα ή μήπως είναι novelisations των ταινιών (αν ναι, δεν είναι από Howard)

Link to comment
Share on other sites

Μου πηρα δωρο για τη γιορτη μου το Σαλαμπω του Φλωμπερ.Ελπιζω να μην ειναι αισθηματικοποιοτικη αρλουμπα.Η υποθεση φαινεται καλη τουλαχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Μου πηρα δωρο για τη γιορτη μου το Σαλαμπω του Φλωμπερ.Ελπιζω να μην ειναι αισθηματικοποιοτικη αρλουμπα.Η υποθεση φαινεται καλη τουλαχιστον...

 

Αν το ξεκινησεις τωρα,πες μου πρωτες εντυπωσεις γιατι κ γω σκεφτομουνα να το αγορασω(υποθετω οτι εννοεις το Σαλαμπω απο την σειρα του Βηματος ετσι?).Αλλα απο αλλες προηγουμενες μεταφρασεις του Φλωμπερ ειχα απογοητευτει και ξενερωσει πληρως σε σημειο να αναρωτηθω πως το καλο θεωρειται αυτο τωρα αριστουργημα.

Link to comment
Share on other sites

περιμενω να αλλαξω σπιτι πολυ συντομα και μετα θα αγορασω παρα πολυ πραμα απο αμαζον!! biggrin.gif ειχα αρχισει ενα θεμα πριν λιγες μερες για προτασεις για αναγνωση και οσοι εγραψαν, εδωσαν καταπληκτικες ιδεες!!!

 

 

Jaleigh Johnson - Unbroken Chain

Philip Athans - Realms of War

Michael Gruber - Tropic of Night

Steven Brust - Book of Jhereg

Jim Butcher - Changes: The Dresden Files

Peter V. Brett - The Painted Man (Demon Trilogy 1)

ετοιμο ειναι το καλαθι!! χεχε αμα εχει κανενας αποψη για τα απραπανω ας μου στειλει beer.gif

προς το παρον με ταλαιπωρει ο Νιτσε...

Edited by Sharran
Link to comment
Share on other sites

Χτές μετά απο μία βόλτα σε Πρωτοπορία και Solaris πήρα:

The Tooth Fairy και Requiem του Graham Joyce

Ο τελευταίος μονόκερος τους Peter P.Beagle και

Το κορίτσι στην φωλιά της σφήγκας του Stieg Larsson

Ξεπαραδιάστηκα αλλά το ευχαριστήθηκα!!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα:

 

1. Planet of Slums, Miles Davies (κοινωνιολογική μελέτη για την πόλη και το φαινόμενο των παραγκουπόλεων)

2. Πολιτισμικός Υβριδισμός, Peter Burke (κοινωνιολογική μελέτη για την πολυπολιτισμικότητα).

 

Μου χάρισαν:

 

3. Reconciliation, Benazir Bhutto (πολιτικής φύσεως για την ισλαμική ζωή από την δολοφονημένη Πακιστανή)

4. Due Considerations, John Updike (essays and criticism)

5. The Art of Dramatic Writing, Lajos Egri (μου το έδωσε ο μάστερ-Στέφανος με μεγάλη απροθυμία από μέρους του):tease:

 

Δανείστηκα:

 

6. Sailing to Sarantum, Guy Gavriel Kay

7. Lord of Emperors, Guy Gavriel Kay

8. Hogfather, Terry Prachett

(αυτά τα τρία είναι δωρεά των Sonya-Jester για το bookcrossing και θα απελευθερωθούν μόλις τα διαβάσω)

 

9. The Benefactor, Susan Sontag

Edited by Eroviana
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πέτυχα ένα βιβλιοπωλείο μικρό στην Αγίου Μελετίου, με βιβλία στη μισή τιμή, και πήρα τα εξής, δίνοντας μόνο 70 ευρώ.

 

01. Στιγκ Λάρσον - Το κορίτσι με το τατουάζ(Ψυχογιός)

02. Στιγκ Λάρσον - Το κορίτσι που έπαιζε με τη φωτιά(Ψυχογιός)

03. Στιγκ Λάρσον - Το κορίτσι στη φωλιά της σφήγκας(Ψυχογιός)

04. Κλάιβ Κάσλερ - Το φονικό κύμα(Plus One)

05. Τομ Κλάνσι - Αμείλικτη καταδίωξη(Bell). Στο πρωτότυπο: The hunt for Red October.

06. Ρόμπερτ Λάντλαμ - Η κραυγή της Χάλιντον(Bell)

07. Τζέιμς Πάτερσον - Και ήρθε μια αράχνη(Bell)

08. Τζον Λε Καρέ - Ντετέκτιβ Σμάιλυ(Bell). Έχει δυο ιστορίες μέσα. Το Call for the dead και το A murder of quality.

09. Τζον Λε Καρέ - Μυστικός προσκυνητής(Bell)

10. Ντέιβιντ Μπαλντάτσι - Ο μόνος επιζών(Bell)

11. Στήβεν Κινγκ - Σάκος με κόκαλα(Bell)

12. Ντιν Κουντζ - Ο εφιάλτης παραφυλάει(Bell)

13. Κερτ Βόνεγκατ - Μητέρα νύχτα(Γνώση). Στο πρωτότυπο: Mother Night.

14. Ρότζερ Ζελάζνυ - Επιστροφή στη Γη(Έψιλον)

15. Χάρλαν Έλισον - Δεν έχω στόμα και πρέπει να ουρλιάξω(Απόπειρα)

16. Γιέρζι Κοζίνσκι - Παρουσία(Γαλαξίας). Στο πρωτότυπο: Being there.

 

Μόνο η τριλογία Millenium, ακόμα και με την έκπτωση 10%, κάνει 60 ευρώ.

 

μπράβο αγόρι μου!!!!! καλώς ήλθες σε μια νεα πόρωση...millenium !!! ; απλά απόλαυσε το!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Management

5. The Art of Dramatic Writing, Lajos Egri (μου το έδωσε ο μάστερ-Στέφανος με μεγάλη απροθυμία από μέρους του):tease:

 

 

Βλέπω το διάβασες κι 'ολας ... μπράβο (αμ πως ...:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα για έναν φίλο το The Winds of Dune από το Amazon και για να συμπληρώσω τα λεφτά και να κερδίσω free shipping πήρα για μένα τα Going Postal, Thud!, Wintersmith και The Illustrated Eric του Σερ Τέρυ. Επίσης τον τελευταίο καιρό βρέθηκαν στα χέρια μου από δώρα τα Making Money (thanks Sonya!), The Demolished Man (thanks wordsmith!), το Εκκρεμές του Φουκώ και το House of Leaves. Πολύ πράγμα ξαφνικά...

Link to comment
Share on other sites

Tattoman, την τριλογία Millenium θα την αρχίσω τον Φεβρουάριο(ή μάλλον όποτε έχω αρκετό χρόνο), και θα τη διαβάσω μονοκοπανιά. Βάζω στοίχημα ότι θα μου αρέσει.

Οι εκδόσεις Ιωλκός, έχουν έκπτωση 50% σε όλα τα βιβλία που έχουν εκδοθεί το 2008 και πριν, και έτσι δεν μπορούσα να αντισταθώ και τσίμπησα με 35 ευρώ, τρία βιβλία από τη σειρά με τα ιστορικά ντοκουμέντα που έχει. Πήρα το O Ξεχασμένος Στρατιώτης, του Guy Sajer, το Πέντε χρόνια πολέμου με τη Βέρμαχτ, του Georg Grossjohann, και το Waffen SS και επιχείρηση "Nordwind", του Wolf Zoepf. Αυτά τα τρία βιβλία προστίθενται στην συλλογή που προσπαθώ να φτιάξω με βιβλία γραμμένα από ανθρώπους που έλαβαν μέρος στα πολεμικά πεδία. Από τη γερμανική μεριά έχω αυτά τα τρία, και από την αμερικάνικη μεριά έχω μέχρι στιγμής το Οι σημαίες των προγόνων μας, των Bradley και Powers και ψάχνω το Στην πρώτη γραμμή, του Ambrose. Έχετε να προτείνετε κάποια άλλα βιβλία με τέτοιο θέμα;

Link to comment
Share on other sites

στην συλλογή που προσπαθώ να φτιάξω με βιβλία γραμμένα από ανθρώπους που έλαβαν μέρος στα πολεμικά πεδία. Έχετε να προτείνετε κάποια άλλα βιβλία με τέτοιο θέμα;

 

Χμμμ:hmm: δεν είμαι σίγουρος πως το βιβλίο που θα αναφέρω υπόκειται ακριβώς στην κατηγορία που ρώτησες, αλλά μιας και είναι εφάμιλλο ίσως να σ' ενδιαφέρει: ''Το Άουσβιτς με τα Μάτια των SS'' εκδόσεις Γνώση, ν. 3 στη σειρά Μαρτυρίες. Δεν το έχω πιάσει ακόμη, αλλά όταν με το καλό το κάνω είμαι σίγουρος ότι θα επρόκειτο για μία πολύ αντικειμενική ματιά :D . Επίσης ίσως να σ' ενδιαφέρει και αυτό. Και Bladerunner δεν μπορώ παρά να σε συγχαρώ που τρέφεις ενδιαφέρον για τέτοια είδους βιβλία, εκτός από την φανταστική λογοτεχνία. Μου αρέσει και εμένα η στρατιωτική ιστορία, με τον Β' ΠΠ όμως να έρχεται δεύτερος στις προτιμήσεις μου. Προηγείται αυτός της Κορέας.

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη πάντα είχα ένα "κόλλημα" με τα ιστορικά βιβλία(ευτυχώς το σχολείο δεν κατάφερε να με κάνει να μισήσω την ιστορία), και προσπαθώ να φτιάξω μια συλλογή με πολεμικά ιστορικά βιβλία, είτε μαρτυρίες είτε έρευνες. Αυτό του Irving πάντα μου έκανε κλικ, αλλά είναι λίγο ακριβό. Είναι έκδοση του 2004. Υπάρχει πιθανότητα να είναι στο παζάρι βιβλίου; Λίγο δύσκολο, ε; Στις δικές μου προτιμήσεις είναι ο πόλεμος στο Βιετνάμ, αλλά και της Κορέας. Γενικά, ενδιαφέρομαι για εκείνη την πλευρά της Γης. Μπορείς να μου προτείνεις κάποια βιβλία που είναι μεταφρασμένα στα ελληνικά και αφορούν το Βιετνάμ, τη Κορέα και λοιπά;

Link to comment
Share on other sites

Ok, ας τα πάρουμε με τη σειρά. Πρώτα απ' όλα ούτε που μου είχε περάσει από το μυαλό ότι υπάρχουν τέτοιου είδους βιβλία. Μαρτυρίες δηλαδή ανθρώπων που βρέθηκαν στα πεδία της μάχης. Νόμιζα πως ότι βιβλιογραφία αφορούσε την πολεμική ιστορία, είχε να κάνει με βιβλία- έρευνες. Να λοιπόν που έμαθα κάτι καινούργιο, thanks :thmbup: Η ''Δίκη της Νυρεμβέργης'' που σου είπα είναι όντως ακριβό, αλλά είναι επίσης και βιβλίο- must για τον Β'ΠΠ. Εικάζω, μιας και δεν το έχω διαβάσει. Τώρα αν θα υπάρχει στο παζάρι, δεν έχω ιδέα. Μακάρι να υπάρχει και να είναι φθηνό, για να το χτυπήσω και εγώ. Τώρα όσο για το αν έχω τίτλους να σου προτείνω για Κορέα και Βιετνάμ, δυστυχώς θα σε απογοητέυσω. Δεν την έχω πολυψάξει την δουλειά για να σου πω την αλήθεια, αλλά κάτι μου λέει πως δεν έχουν μεταφραστεί στα Ελληνικά πολλά βιβλία αυτού του στυλ. Αν πάντως σου λέει κάτι αυτό, εννιά στις δέκα φορές τα non fiction βιβλία, είναι πιο εύκολα να διαβαστούν στο πρωτότυπο από τα μυθιστορήματα. Για 'μένα τουλάχιστον αυτό ισχύει. Τέλος αυτό που έχεις να κάνεις είναι να ρωτήσεις στα βιβλιοπωλεία για πολεμική ιστορία. Σε βιβλιοπωλείο στη Θεσσαλονίκη είδα να υπάρχει ξεχωριστό ράφι για αυτή την ενότητα, και ίσως να έχουν και αυτά της Αθήνας. Μπορεί εκεί να βρεις αυτό που ψάχνεις.

Edited by Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω. Σε Πρωτοπορία και Πολιτεία, υπάρχουν τέτοια ράφια. Θα κοιτάξω και βιβλία στα αγγλικά, και το πολύ-πολύ να έχω και ένα λεξικό δίπλα μου.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση.

 

Το book depository εχει δωρεαν αποστολη στην Ελλαδα ανεξαρτητου κοστους παραγγελιας?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..