Jump to content

Τι βιβλία αγοράσατε;


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

Θέμα τύχης είναι. Και γω είχα δώσει 30 ευρώ για το Ενάντια στη μέρα, του Πίντσον, και τώρα στην πολιτεία το παίρνεις με 5 ευρώ! Εγώ θέλω επιτέλους να βρω το Σπίτι από φύλλα, όσο και να κάνει το άτιμο!

Link to comment
Share on other sites

Διημερη εξορμηση στη Θεσ/νικη και συγκεκριμενα...

Στο Παρε-Δωσε:

 

  1. Μανιτου - Μαστερτον (Σιμωσι) 3€
  2. Οι Δαιμονες Της Νορμανδιας - Μαστερτον (Σιμωσι) 3€
  3. Γυριστε το Γαλαξια Με Ωτοστοπ - Ανταμς (Παρα Πεντε) 7€
  4. Το ρεστοράν στο Τέλος του Σύμπαντος - Ανταμς (Παρα Πεντε) 7€

 

Στην Τοσιτσα, απεναντι απο τον μυστηριο τυπο με το παλαιοβιβλιοπωλειο που ειναι παντα κλειστος:

 

  1. Σκοταδι Συγκεντρωσου - Λαιμπερ ( In Orbit) 0.5€ !!!
  2. Η Μερα της Συγχωρεσης - Λε Γκεν ( In Orbit) 0.5€ !!!
  3. Το Ρομποτ και Αυτη που Αγαπας - Μαντοξ/Ζελαζνυ/Σεκλευ/Κατνερ ( In Orbit) 0.5€ !!!
  4. Ελπιζω Να Φτασω Συντομα - Φιλιπ Ντικ ( In Orbit) 0.5€ !!!
  5. Πταθ - Βαν Βογκτ ( Βιπερ) 0,5€

 

Στο υπογειο παλαιοπωλειο διπλα στο ξενοδοχειο Πελλα:

 

  1. Το Σπιτι της Αβυσσου yahoo.gifyahoo.gifyahoo.gif- Hodgson ( Ωρορα) 1€
  2. Το Τζιν - Μαστερτον (Σιμωσι) 1€
  3. Το Σπερμα του Σατανα - Σερμαν (Σιμωσι) 1€
  4. Τα Μαγικα Ταξιδια yahoo.gifyahoo.gifyahoo.gif - Κ.Α.Σμιθ (Terra Nova) 1€
  5. Ξιφοι Και Μαγοι (Terra Nova) 1€
  6. Θαυμαστες Ιστοριες - Γουελς (Terra Nova) 1€
  7. Παραξενο (Terra Nova) 1€
  8. Το Σκυλι των Μπασκερβιλ - Ντοϋλ (Ελευθεροτυπια) 1€
  9. Εγκλημα και Τιμωρια Τομος Α' (Ελευθεροτυπια) 1€
  10. Εγκλημα και Τιμωρια Τομος Β' (Ελευθεροτυπια) 1€
  11. Το Φαντασμα Της Οπερας (Ελευθεροτυπια) 1€
  12. Οι Ονειροτοποι της Γης - Μπαλανος (Ωρορα) 1€
  13. Μονοπατια Των Αστρων - Μπαλανος (Ωρορα) 1€
  14. Στενες Επαφες Τριτου Τυπου - Σπηλμπεργκ (Ωρορα) 1€

 

Στην Βιβλιοβαρδια:

 

  1. Οι Μυστικες Ιστοριες Των Θεων - Ντανσανυ (Terra Nova) 3€
  2. Μην Το Διαβασετε Νυχτα (Terra Nova) 4€

 

Απο Παλαιοβιβλιοθηκη:

 

  1. Κοναν Ο Κατακτητης - Χαουαρντ ( Space) 5€

 

Και αμα ειχε ανοιξει εκεινος ο παραξενος στην Τοσιτσα (Λεξεις και Εικονες μου φαινεται λεγεται) θα ειχα παρει και αλλα.......

 

 

 

 

EDIT: Ακομα αναζητω :

  1. Σκιες (Ωρορα)
  2. Διηγηματα Τρομου (Ωρορα)
  3. Αγνωστοι Τρομοι (Terra Nova)

Στην Αθηνα υποθετω θα τα εβρισκα αργα ή γρηγορα. Στην Θεσ/νικη εδω και κανα χρονο δεν τα εχω πετυχει

Edited by Mr. R.Carter
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω μια ερώτηση εδώ: Έχει διαβάσει κανείς το Μονοπάτια των άστρων, του Μπαλάνου; Είναι καλό;

Link to comment
Share on other sites

Στην Τοσιτσα, απεναντι απο τον μυστηριο τυπο με το παλαιοβιβλιοπωλειο που ειναι παντα κλειστος:

 

Στο υπογειο παλαιοπωλειο διπλα στο ξενοδοχειο Πελλα

 

EDIT: Ακομα αναζητω :

 

  1. Σκιες (Ωρορα)
  2. Διηγηματα Τρομου (Ωρορα)
  3. Αγνωστοι Τρομοι (Terra Nova)

Στην Αθηνα υποθετω θα τα εβρισκα αργα ή γρηγορα. Στην Θεσ/νικη εδω και κανα χρονο δεν τα εχω πετυχει

 

 

Αυτό με το παλαιοβιβλιοπωλείο στην Τοσίτσα το έχω προσέξει και εγώ, πήγα δύο- τρεις φορές και ήταν κλειστό. Σε ερώτη- ση που έκανα σε διπλανό κατάστημα μου είπαν ότι δεν έχει σταθερό ωράριο. Όταν λοιπόν μία φορά τον πέτυχα, μου έδωσε το κινητό του έτσι ώστε προτού πάω, να τον παίρνω για να μου λέει ποιες ώρες θα είναι εκεί. Αν και δεν έχει μεγάλη ποικι- λία από φανταστικά βιβλία, είναι ωστόσο πολύ ωραίος τύπος και κάνει πάντα διευκολύνσεις στις τιμές. Το υπόγειο δίπλα στο ξενοδοχείο έχει πραγματικά πάααααρα πολύ πράμα. Είναι όμως τόσο ακατάστατα, που πραγματικά δεν γίνεται με τί- ποτα να ψάξει κανείς εκεί. Τέλος, τα βιβλία που θέλεις συνέχισε να τα ψάχνεις. Τα έχω διαβάσει και τα τρία, και είναι όλα τους πολύ καλά.

Edited by Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω μια ερώτηση εδώ: Έχει διαβάσει κανείς το Μονοπάτια των άστρων, του Μπαλάνου; Είναι καλό;

 

Είχα ξεκινήσει να το διαβάζω παλαιότερα (πάνω από 10 χρόνια πριν) και μου είχε φανεί απίστευτα βαρετό στις πρώτες του 20 σελίδες. Τώρα δεν ξέρω πώς θα μου φαινόταν.

Link to comment
Share on other sites

Αν ανέβω καμιά φορά Θεσσαλονίκη, το πρώτο πράγμα που θα κάνω, είναι να πάω στο υπόγειο που λες Δημήτρη laugh.gif. Εγώ δεν έχω πρόβλημα, ψάχνω... όσο ακατάστατα και αν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Αν ανέβω καμιά φορά Θεσσαλονίκη, το πρώτο πράγμα που θα κάνω, είναι να πάω στο υπόγειο που λες Δημήτρη laugh.gif. Εγώ δεν έχω πρόβλημα, ψάχνω... όσο ακατάστατα και αν είναι.

 

Σε πιστεύω, μόνο που αυτό θα είναι πραγματικά ότι πιο ακατάστατο θα συναντήσεις ποτέ σου, ρώτα και την wordsmith αν δεν με πιστεύεις ;-) (Για την ακρίβεια δεν είναι βιβλιοπωλείο, αλλά παιχνιδάδικο). Το λέω αυτό επειδή έχω πάει δις και σε Μοναστηράκι και είδα τι παίζει και εκεί. Φαντάσου στοίβες με βιβλία να εξέχουν δεξιά και αριστερά, με αποτέλεσμα να μην μπορείς να τα κοιτάξεις. Επίσης διαδρόμους πολύ στενούς, τόσο ώστε να μην μπορείς να κινηθείς. Πολύ μεγάλο μέρος πραγματικά, που όλο και κάποιο ποντικάκι θα συναντήσεις :lol: Και πάνω απ' όλα έναν πωλητή έτοιμο να σου πιει το αίμα, όπως άλλωστε έκανε και στον γραφών. Σαν καλύτερο μέρος για αγορά τόσο από άποψη τιμών, όσο και οργάνωσης και αφθονίας υλικού, θα προτείνω την Παλαιοβιβλιοθήκη.

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Ακομα αναζητω :

  1. Σκιες (Ωρορα)
  2. Διηγηματα Τρομου (Ωρορα)
  3. Αγνωστοι Τρομοι (Terra Nova)

Στην Αθηνα υποθετω θα τα εβρισκα αργα ή γρηγορα. Στην Θεσ/νικη εδω και κανα χρονο δεν τα εχω πετυχει

Στην Αθήνα είχα πετύχει από μία φορά τα δύο από Ωρόρα (τις Σκιές τις πήρα, το άλλο το άφησα), αλλά Άγνωστοι Τρόμοι... τρέχα γύρευε...

Link to comment
Share on other sites

Στην Τοσιτσα, απεναντι απο τον μυστηριο τυπο με το παλαιοβιβλιοπωλειο που ειναι παντα κλειστος:

 

Στο υπογειο παλαιοπωλειο διπλα στο ξενοδοχειο Πελλα

 

EDIT: Ακομα αναζητω :

 

  1. Σκιες (Ωρορα)
  2. Διηγηματα Τρομου (Ωρορα)
  3. Αγνωστοι Τρομοι (Terra Nova)

Στην Αθηνα υποθετω θα τα εβρισκα αργα ή γρηγορα. Στην Θεσ/νικη εδω και κανα χρονο δεν τα εχω πετυχει

 

 

Αυτό με το παλαιοβιβλιοπωλείο στην Τοσίτσα το έχω προσέξει και εγώ, πήγα δύο- τρεις φορές και ήταν κλειστό. Σε ερώτη- ση που έκανα σε διπλανό κατάστημα μου είπαν ότι δεν έχει σταθερό ωράριο. Όταν λοιπόν μία φορά τον πέτυχα, μου έδωσε το κινητό του έτσι ώστε προτού πάω, να τον παίρνω για να μου λέει ποιες ώρες θα είναι εκεί. Αν και δεν έχει μεγάλη ποικι- λία από φανταστικά βιβλία, είναι ωστόσο πολύ ωραίος τύπος και κάνει πάντα διευκολύνσεις στις τιμές. Το υπόγειο δίπλα στο ξενοδοχείο έχει πραγματικά πάααααρα πολύ πράμα. Είναι όμως τόσο ακατάστατα, που πραγματικά δεν γίνεται με τί- ποτα να ψάξει κανείς εκεί. Τέλος, τα βιβλία που θέλεις συνέχισε να τα ψάχνεις. Τα έχω διαβάσει και τα τρία, και είναι όλα τους πολύ καλά.

 

Στην Τοσιτσα τον εχω πετυχει 2 φορες ανοικτο και αλλες 6 κλειστο. Εναι καλο παιδι και εκανε και σε μενα εκπτωση. Αλλα.......Μου ειχε πει πως εχει καποια βιβλια που θελω σε κουτες στο υπογειο και πως θα τα ανεβαζε σε 2 βδομαδες, αλλα απο τοτε περασαν αρκετοι μηνες και ακομα περιμενω...hmm.gifhmm.gif

 

Το αλλο διπλα στο Πελλα ειναι πολυ φθηνο, ολα τα δινει 1 € εκαστο. Αμα πας νωρις θα τα βρεις τακτοποιημενα (σχετικα). Μια φορα που πηγα πρωτος(καθημερινη κατα τις 11) ηταν ολα τα τρομου/φαντασιας/αστυνομικα στιβαγμενα αναλογα με εκδοτικο οικο,ενω και ο ηλικιωμενος πωλητης ηταν πολυ ομιλιτικος και εξυπηρετικος Με τα Βιπερ ομως αποκλειεται να βγαλεις ακρη και να βρεις αυτο που ψαχνεις. Ειναι τοσα πολλα και στριμωγμενα που μονο κατα τυχη αμα πεσει το ματι πανω σε καποιο συγκεκριμενο. Δεν εχω παει να του πουλησω καποιο βιβλιο, οποτε δεν ξερω αμα κρυβει κανα βρυκολακα που σου πινει το αιμα. Αλλα για να τα πουλαει τοσο φτηνα και να βγαζει κερδος, τοτε εχεις σιγουρα δικιο.

 

 

EDIT: Ακομα αναζητω :

  1. Σκιες (Ωρορα)
  2. Διηγηματα Τρομου (Ωρορα)
  3. Αγνωστοι Τρομοι (Terra Nova)

Στην Αθηνα υποθετω θα τα εβρισκα αργα ή γρηγορα. Στην Θεσ/νικη εδω και κανα χρονο δεν τα εχω πετυχει

Στην Αθήνα είχα πετύχει από μία φορά τα δύο από Ωρόρα (τις Σκιές τις πήρα, το άλλο το άφησα), αλλά Άγνωστοι Τρόμοι... τρέχα γύρευε...

 

Πετυχες και το Διηγηματα Τρομου και δεν το πηρες? Ελπιζω να μην το μετανιωσες... Αυτο που συμβαινει με το Αγνωστοι Τρομοι ειναι περιεργο. Το κυκλοφορησαν σε περιορισμενα αντιτυπα, οπως τα 2 βιβλια του Γιαννουλακη? Ποιο το νοημα να βγαζεις φτηνο βιβλιο τσεπης του πιο δημοφιλους συγγραφεα και να το κοβεις σε λιγα κομματια?

 

 

Σημερα πηρα μεταχ/να με 3€ εκαστο:

 

  1. Η Σιωπη των Αμνων - Thomas Harris ( Bell)
  2. Στοιχειωμενο - James Herbert (Βell)
  3. Συνεντευξη με το Βαμπιρ - Anne Rice (Bell)

ολα σε πολυ καλη κατασταση αν και πολυ παλια και αφησα στο καλαθι λογω μετριας/κακης καταστασης για τα 3€ που ζητουσε τα:

 

  1. Oι Ρυθμιστες - Κινγκ (Bell) - Παλια εκδοση που εγραφε Bachman στο εξωφυλλο αντι για Κινγκ
  2. Ο Εφιαλτης Παραφυλαει - Κουντζ ( Bell). Μπηκα σε πειρασμο να το παρω παρα την μετρια κατασταση, αλλα τωρα που διαβασα την κριτικη του Nihilio στο συγκεκριμενο, λεω ευτυχως που δεν το εκανα.

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Ακομα αναζητω :

  1. Σκιες (Ωρορα)
  2. Διηγηματα Τρομου (Ωρορα)
  3. Αγνωστοι Τρομοι (Terra Nova)

Στην Αθηνα υποθετω θα τα εβρισκα αργα ή γρηγορα. Στην Θεσ/νικη εδω και κανα χρονο δεν τα εχω πετυχει

Στην Αθήνα είχα πετύχει από μία φορά τα δύο από Ωρόρα (τις Σκιές τις πήρα, το άλλο το άφησα), αλλά Άγνωστοι Τρόμοι... τρέχα γύρευε...

 

Aν ποτέ σας φέρει ο δρόμος σας στο βιβλιοπωλείο Κοραής στο Χαλάνδρι ρίχτε μια ματιά. Το Άγνωστοι Τρόμοι πρέπει να είναι ακόμα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Ακομα αναζητω :

  1. Σκιες (Ωρορα)
  2. Διηγηματα Τρομου (Ωρορα)
  3. Αγνωστοι Τρομοι (Terra Nova)

Στην Αθηνα υποθετω θα τα εβρισκα αργα ή γρηγορα. Στην Θεσ/νικη εδω και κανα χρονο δεν τα εχω πετυχει

Στην Αθήνα είχα πετύχει από μία φορά τα δύο από Ωρόρα (τις Σκιές τις πήρα, το άλλο το άφησα), αλλά Άγνωστοι Τρόμοι... τρέχα γύρευε...

 

Aν ποτέ σας φέρει ο δρόμος σας στο βιβλιοπωλείο Κοραής στο Χαλάνδρι ρίχτε μια ματιά. Το Άγνωστοι Τρόμοι πρέπει να είναι ακόμα εκεί.

 

Στο site τους φαινεται εξαντλημενο απο τον εκδοτη. Εχεις δει αντιτυπο στα ραφια? Ευτυχως δεν μενω μακρυα και μπορω να πεταχτω. Μονο 750 χιλιομετρα με χωριζουν ...crybaby.gifcray.gifcray.gif

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Ακομα αναζητω :

  1. Σκιες (Ωρορα)
  2. Διηγηματα Τρομου (Ωρορα)
  3. Αγνωστοι Τρομοι (Terra Nova)

Στην Αθηνα υποθετω θα τα εβρισκα αργα ή γρηγορα. Στην Θεσ/νικη εδω και κανα χρονο δεν τα εχω πετυχει

Στην Αθήνα είχα πετύχει από μία φορά τα δύο από Ωρόρα (τις Σκιές τις πήρα, το άλλο το άφησα), αλλά Άγνωστοι Τρόμοι... τρέχα γύρευε...

 

Aν ποτέ σας φέρει ο δρόμος σας στο βιβλιοπωλείο Κοραής στο Χαλάνδρι ρίχτε μια ματιά. Το Άγνωστοι Τρόμοι πρέπει να είναι ακόμα εκεί.

 

Στο site τους φαινεται εξαντλημενο απο τον εκδοτη. Εχεις δει αντιτυπο στα ραφια? Ευτυχως δεν μενω μακρυα και μπορω να πεταχτω. Μονο 750 χιλιομετρα με χωριζουν ...crybaby.gifcray.gifcray.gif

 

Έχω δει αντίτυπο. Και έχει και κάποια ακόμα της Terra Nova. Βέβαια η απόσταση που σε χωρίζει από το βιβλιοπωλείο είναι απαγορευτική :-)

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Ακομα αναζητω :

  1. Σκιες (Ωρορα)
  2. Διηγηματα Τρομου (Ωρορα)
  3. Αγνωστοι Τρομοι (Terra Nova)

Στην Αθηνα υποθετω θα τα εβρισκα αργα ή γρηγορα. Στην Θεσ/νικη εδω και κανα χρονο δεν τα εχω πετυχει

Στην Αθήνα είχα πετύχει από μία φορά τα δύο από Ωρόρα (τις Σκιές τις πήρα, το άλλο το άφησα), αλλά Άγνωστοι Τρόμοι... τρέχα γύρευε...

 

Aν ποτέ σας φέρει ο δρόμος σας στο βιβλιοπωλείο Κοραής στο Χαλάνδρι ρίχτε μια ματιά. Το Άγνωστοι Τρόμοι πρέπει να είναι ακόμα εκεί.

 

Στο site τους φαινεται εξαντλημενο απο τον εκδοτη. Εχεις δει αντιτυπο στα ραφια? Ευτυχως δεν μενω μακρυα και μπορω να πεταχτω. Μονο 750 χιλιομετρα με χωριζουν ...crybaby.gifcray.gifcray.gif

 

Έχω δει αντίτυπο. Και έχει και κάποια ακόμα της Terra Nova. Βέβαια η απόσταση που σε χωρίζει από το βιβλιοπωλείο είναι απαγορευτική :-)

 

Πηρα τηλεφωνο το πρωι στο βιβλιοπωλειο και δεν το βρηκε ο υπαλληλος. Ετσι και υπηρχε και δεν το ειδε, τοτε να πεσουν επανω του οι χιλιες μαυρες καταρες Αυτων-Που-Ψιθυριζουν-Στο-Σκοταδι-Και-Δεν-Τολμαει-Ουτε-Ο-Ιουδαιος-Θεος-Να-Πει-Το-Ονομα-Τους....

 

Την τυχη μου μεσα... badmood.gif crybaby.gif aggressive.gifbomb.gif

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο το πρωι στο βιβλιοπωλειο και δεν το βρηκε ο υπαλληλος. Ετσι και υπηρχε και δεν το ειδε, τοτε να πεσουν επανω του οι χιλιες μαυρες καταρες Αυτων-Που-Ψιθυριζουν-Στο-Σκοταδι-Και-Δεν-Τολμαει-Ουτε-Ο-Ιουδαιος-Θεος-Να-Πει-Το-Ονομα-Τους....

 

Την τυχη μου μεσα... badmood.gif crybaby.gif aggressive.gifbomb.gif

 

Μάλλον κάποιος θα το τσίμπησε. Πάει και αρκετός καιρός που το είχε πάρει το μάτι μου. Από την άλλη, μπορεί και να φρόντισαν να εξαφανιστεί Εκείνοι Που Δεν Επιτρέπεται Να Ονομαστούν :-)

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο το πρωι στο βιβλιοπωλειο και δεν το βρηκε ο υπαλληλος. Ετσι και υπηρχε και δεν το ειδε, τοτε να πεσουν επανω του οι χιλιες μαυρες καταρες Αυτων-Που-Ψιθυριζουν-Στο-Σκοταδι-Και-Δεν-Τολμαει-Ουτε-Ο-Ιουδαιος-Θεος-Να-Πει-Το-Ονομα-Τους....

 

Την τυχη μου μεσα... badmood.gif crybaby.gif aggressive.gifbomb.gif

 

Μην υποτιμάτε τη βλακεία-αδιαφορία των διαφόρων τέτοιου είδους υπαλλήλων. Ασφαλώς και είναι πιθανό να υπήρχε και να μην το είδε. Πάντα έχω μια απορία γιατί στα βιβλιοπωλεία δε δουλεύουν πάντα βιβλιόφιλοι.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Πάντα έχω μια απορία γιατί στα βιβλιοπωλεία δε δουλεύουν πάντα βιβλιόφιλοι.

 

Έλα μου ντε, είχα πάει μια φορά σε ένα και όποιο συγγραφέα κι αν του έλεγα δεν ήξερε κανέναν.Σε ένα άλλο μου έλεγαν ότι ο King επειδή είναι παλιός δε βγαίνουν πια βιβλία του από κανένα εκδοτικό οίκο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα έχω μια απορία γιατί στα βιβλιοπωλεία δε δουλεύουν πάντα βιβλιόφιλοι.

 

Έλα μου ντε, είχα πάει μια φορά σε ένα και όποιο συγγραφέα κι αν του έλεγα δεν ήξερε κανέναν.Σε ένα άλλο μου έλεγαν ότι ο King επειδή είναι παλιός δε βγαίνουν πια βιβλία του από κανένα εκδοτικό οίκο.

 

Χμμμ, εγώ θα έλεγα ότι αυτοί που είναι πολύ εξοικειωμένοι με τα βιβλία και το διάβασμα συνήθως καταφέρνουν να κάνουν σπουδές με τις οποίες βρίσκουν δουλειές καλύτερες από του υπαλλήλου σε βιβλιοπωλείο - μη μου πείτε όσοι δουλεύετε σε βιβλιοπωλεία ότι σας ζήτησαν πτυχίο για να σας προσλάβουν. Βέβαια είναι λίγο κοινωνικώς ρατσιστικό αυτό και επίσης σήμερα με την κρίση και την ανεργία δε θα μπορούσε να ισχύει απολύτως, αλλά ίσως είναι μια πιθανότητα. Αν είχε καλύτερο ωράριο και λεφτά θα ήταν η δουλειά των ονείρων μου, πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο το πρωι στο βιβλιοπωλειο και δεν το βρηκε ο υπαλληλος. Ετσι και υπηρχε και δεν το ειδε, τοτε να πεσουν επανω του οι χιλιες μαυρες καταρες Αυτων-Που-Ψιθυριζουν-Στο-Σκοταδι-Και-Δεν-Τολμαει-Ουτε-Ο-Ιουδαιος-Θεος-Να-Πει-Το-Ονομα-Τους....

 

Την τυχη μου μεσα... badmood.gif crybaby.gif aggressive.gifbomb.gif

 

Μην υποτιμάτε τη βλακεία-αδιαφορία των διαφόρων τέτοιου είδους υπαλλήλων. Ασφαλώς και είναι πιθανό να υπήρχε και να μην το είδε. Πάντα έχω μια απορία γιατί στα βιβλιοπωλεία δε δουλεύουν πάντα βιβλιόφιλοι.

 

Πραγματικα ελπιζω να μην εγινε κατι τετοιο, αν και αυτη η σκεψη δεν μπορει να βγει ευκολα απο το μυαλο μου. Μακαρι να μην υπηρχε οντως και να το πηρε κανα παιδι απο εδω μεσα το βιβλιο.

 

Το Σαββατο παντως ξαναπηγαινω Θεσ/νικη για επαγγελματικους λογους τους οποιους μολις ολοληρωθουν νωρις το μεσημερι, θα μετατρεψω σε προσωπικους και θα ξεκινησω νεο σαφαρι στα γνωστα παλαιοπωλεια της πολης.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν ξαναπάω Χαλάνδρι θα το ψάξω, αν και δε νομίζω να το βρω. Παρόλα αυτά, αν μπορέσεις να μου βρεις τις δύο ιστορίες από αυτό που μου λείπουν στα Αγγλικά (The Dark Brotherhood και The Tree on the Hill), το αντίτυπό μου είναι δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

good.gif

Θα περασω απο Αγνωστη Κανταθ που εχει καποια αγγλικα paperback του ΧΦΛ αν και την τελευταια φορα δεν ειχε τις ιστοριες που εγραψε σαν ghost writer.

 

Ποιες ιστοριες εχει το Αγνωστοι Τρομοι? Ξερω σιγουρα πως εχει το Medousa's Coil και το The Mount.

 

Αν βγαινουμε Off-topic, μπορεις να μεταφερεις αλλου το μηνυμα μου.

Link to comment
Share on other sites

good.gif

Θα περασω απο Αγνωστη Κανταθ που εχει καποια αγγλικα paperback του ΧΦΛ αν και την τελευταια φορα δεν ειχε τις ιστοριες που εγραψε σαν ghost writer.

 

Ποιες ιστοριες εχει το Αγνωστοι Τρομοι? Ξερω σιγουρα πως εχει το Medousa's Coil και το The Mount.

 

Αν βγαινουμε Off-topic, μπορεις να μεταφερεις αλλου το μηνυμα μου.

Αυτές που έγραψε ως ghostwriter τις έχω.

 

Οι Άγνωστοι τρόμοι είχαν τα: The Mount, The Terror from the middle arch(;) (με Darleth), Crawling Chaos, From out of Aeons, Medusa's Coil, The Tree on the Hill, The Dark Brotherhood (με Darleth), Winged Death, The Watchers Out of Time(;) (με Darleth).

Link to comment
Share on other sites

τα πιο προσφατα που αγορασα ειναι:

 

I.Asimov - Γαλαξιακη Αυτοκρατορια 5

China Mieville - Perdido Street Station

Jonathan Lethem - Gun, with ocassional music

Niven / Lerner - Fleet of Worlds

Link to comment
Share on other sites

Yay! Βρήκα 2 από τις ωρόρες που έψαχνα...

  • Ιστορίες μυστηρίου και τρόμου cold.gif
  • Ιστορίες αίματος και πάθους devil2.gif

 

Επίσης, δώρο από το φίλο μου, το βιβλίο "Μαύρο φιλί" του Μ. Σακελλαρόπουλου.

Link to comment
Share on other sites

Yay! Βρήκα 2 από τις ωρόρες που έψαχνα...

  • Ιστορίες μυστηρίου και τρόμου cold.gif
  • Ιστορίες αίματος και πάθους devil2.gif

 

Επίσης, δώρο από το φίλο μου, το βιβλίο "Μαύρο φιλί" του Μ. Σακελλαρόπουλου.

 

Πολυ καλες και οι 2! Που τις βρηκες? Ειχε και αλλες?

Link to comment
Share on other sites

Βάσω Χρήστου - Λαξευτές της Παλίρροιας

Βάσω Χρήστου - Λαξευμένο Δίχτυ

Βάσω Χρήστου - Ο Λαξευτής των Στοιχείων

AUEL JEAN ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗς ΓΗΣ 3,4,5

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..