Jump to content

Τι βιβλία αγοράσατε;


DinMacXanthi
 Share

Recommended Posts

Βάσω Χρήστου - Λαξευτές της Παλίρροιας

Βάσω Χρήστου - Λαξευμένο Δίχτυ

Βάσω Χρήστου - Ο Λαξευτής των Στοιχείων

AUEL JEAN ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗς ΓΗΣ 3,4,5

 

 

Τα τρία πρώτα τα διάβασα πρόσφατα και είναι πολύ ωραία, θα περάσεις καλά. Η σειρά της Auel αν δεν κάνω λάθος έχει φτάσει τα 6 βιβλία;

Link to comment
Share on other sites

Βάσω Χρήστου - Λαξευτές της Παλίρροιας

Βάσω Χρήστου - Λαξευμένο Δίχτυ

Βάσω Χρήστου - Ο Λαξευτής των Στοιχείων

AUEL JEAN ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗς ΓΗΣ 3,4,5

 

 

Τα τρία πρώτα τα διάβασα πρόσφατα και είναι πολύ ωραία, θα περάσεις καλά. Η σειρά της Auel αν δεν κάνω λάθος έχει φτάσει τα 6 βιβλία;

 

ειδα τα σχολια σου και τα πηρα. το φορματ ειναι αυτο που μου αρεσει και ειμαι σιγουρος οτι η Tiessa θα εχει κανει πολυ καλη δουλεια. τη σειρα της auel (στο 6 τελειωνει) με εβαλε η γυναικα μου να την παρω. εχεις αποψη?

Link to comment
Share on other sites

Βάσω Χρήστου - Λαξευτές της Παλίρροιας

Βάσω Χρήστου - Λαξευμένο Δίχτυ

Βάσω Χρήστου - Ο Λαξευτής των Στοιχείων

AUEL JEAN ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗς ΓΗΣ 3,4,5

 

 

Τα τρία πρώτα τα διάβασα πρόσφατα και είναι πολύ ωραία, θα περάσεις καλά. Η σειρά της Auel αν δεν κάνω λάθος έχει φτάσει τα 6 βιβλία;

 

ειδα τα σχολια σου και τα πηρα. το φορματ ειναι αυτο που μου αρεσει και ειμαι σιγουρος οτι η Tiessa θα εχει κανει πολυ καλη δουλεια. τη σειρα της auel (στο 6 τελειωνει) με εβαλε η γυναικα μου να την παρω. εχεις αποψη?

 

Από όλα τα σχόλια τα δικά μου ήταν που σε ώθησαν να τα πάρεις; Ω με κολακεύεις τώρα :lol: Η σειρά της Auel τελειώνει όντως στα έξι βιβλία, μπήκα στο site της Bell και το είδα. Έχω αγορασμένα τα τέσσερα πρώτα εδώ και πολύ καιρό, αλλά δεν τα έχω διαβάσει ακόμη. Είχα διαβάσει την υπόθεση από τα οπισθόφυλλα, μου άρεσε και τα πήρα. Νομίζω ότι τα είχα δει κάποτε σε λίστα με απαγορευμένα βιβλία, αλλά δεν είμαι σίγουρος.

Edited by Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ουτως η αλλως τα ειχα στο προγραμμα για αγορα αλλα επειδη γενικα παρακολουθω τι διαβαζουν καποιοα παιδια εδω (ε ναι εισαι κι εσυ ενας απο αυτους) ειπα να την κανω την αγορα. απαγορευμενα τα παιδια της γης? γιατι αραγε?

Link to comment
Share on other sites

ουτως η αλλως τα ειχα στο προγραμμα για αγορα αλλα επειδη γενικα παρακολουθω τι διαβαζουν καποιοα παιδια εδω (ε ναι εισαι κι εσυ ενας απο αυτους) ειπα να την κανω την αγορα. απαγορευμενα τα παιδια της γης? γιατι αραγε?

 

Θυμάμαι ότι είχε Χάρυ Πότερ μέσα (λόγω μαγείας;) Τομ Σόγιερ και Φύλακα στη Σίκαλη (γιατί υποτίθεται ότι σπρώχνει τα παιδιά στην ανυπακοή;) και αυτά της Auel. Τώρα γιατί ήταν και αυτά πραγματικά δεν έχω ιδέα, πρέπει να τα διαβάσουμε και να δούμε τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

θα πανε για παραλια αυτα τωρα που θα αρχισω τα μπανια. αν με αφησει ο γιος μου βεβαια!!!!:dazzled:

Link to comment
Share on other sites

01. Γιώργος Μπαλάνος - Μονοπάτια των άστρων (εκδόσεις Ωρόρα). 2 ευρώ.

02. Πάκο Ιγκνάσιο Τάιμπο ΙΙ - Μερικά σύννεφα (εκδόσεις Άγρα). 3 ευρώ.

03. Έλεν Μακίνες - Ο άνθρωπος από το Σάλτσμπουργκ Α+Β (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 2 ευρώ.

04. Έλεν Μακίνες - Η διπλή εικόνα (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 2 ευρώ.

05. Ζορζ Σιμενόν - Η στιγμή της αλήθειας (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 1 ευρώ.

06. Τζέιμς Τσέιζ - Το μεγάλο κόλπο (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 1 ευρώ.

07. Τζέι Μπένετ - Ανθρώπινο δόλωμα (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 0,50 ευρώ.

08. Τζέιμς Ελρόι - Ρέκβιεμ για τον Μπράουν (εκδόσεις Μεταίχμιο). 5 ευρώ.

09. Σκοτ Μακλιούρ - Ομάχα (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 1 ευρώ.

10. Μπ. Π. Μπόουερ - Οι εκδικητές (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 1 ευρώ.

11. Λουίς Λ'Αμούρ - Με λένε Σάκετ (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 1 ευρώ.

12. Λουίς Λ'Αμούρ - Δρόμος χωρίς γυρισμό (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 1 ευρώ.

13. Ντόναλντ Γουέστλεϊκ - Αντιός, Σεχραζάντ (εκδόσεις Άγρα). 4 ευρώ.

14. Δάφνη Ντι Μοριέ - Η ταβέρνα της Τζαμάικα (εκδόσεις Παπαδόπουλος). 4 ευρώ.

15. Ντάγκλας Κόπλαντ - Η ζωή μετά το Θεό (εκδόσεις Λιβάνη). 5,50 ευρώ. Θα διαβαστεί φέτος.

16. Ραμπιντρανάθ Ταγκόρ - Το σπίτι κι ο κόσμος (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 1 ευρώ.

17. Μαρκ Τουέιν - Ζωή στον Μισισίπι (εκδόσεις Πεχλιβανίδη). 2 ευρώ. Θα διαβαστεί φέτος.

18. Λι Στρίνγκερ - Ένας χειμώνας στη Νέα Υόρκη (εκδόσεις Πατάκη). 3 ευρώ. Θα διαβαστεί φέτος.

Edited by BladeRunner
Link to comment
Share on other sites

 

14. Δάφνη Ντι Μοριέ - Η ταβέρνα της Τζαμάικα (εκδόσεις Παπαδόπουλος). 4 ευρώ.

 

 

όταν με το καλό το διαβάσεις γράψε μας δυο λόγια γι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα διαβαστεί φέτος. Σίγουρα θ'αφήσω και μια κριτική, όπως πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Από Μικρό Μοναστηράκι:

 

01. Τζον Κρίζι - Πανικός στο Πικαντίλι (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 0,50 ευρώ.

02. Ρόμπιν Μουρ/Αλ Ντέμπσεϊ - Ο άνθρωπος από την Ιταλία (εκδόσεις Άγκυρα). 0,50 ευρώ.

03. Μπέρναρντ Μάλαμουντ - Ενοικιοστάσιο (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 1 ευρώ.

04. Αντρέα Ντε Κάρλο - Μάκνο (εκδόσεις Aquarius). 1 ευρώ.

05. Γιασούσι Ινούε - Έρωτας και εκδίκηση (εκδόσεις Καστανιώτη). 3 ευρώ.

06. Γκράχαμ Γκριν - Μονσινιόρ Κιχώτης (εκδόσεις Ψυχογιός). 2 ευρώ.

 

Από Πρωτοπορία:

 

01. Μαξ Μπάρι - Ο άνθρωπος μηχανή (εκδόσεις Καστανιώτη). Ολοκαίνουργια έκδοση. Θα διαβαστεί φέτος.

02. Ισαάκ Ασίμοφ - Θεμέλιο (εκδόσεις Anubis). Ολοκαίνουργια και ωραία έκδοση. Θα διαβαστεί φέτος.

 

 

Από Πολιτεία:

 

Με 16 ευρώ.

 

01. Σέζαρ Άιρα - Βαράμο (εκδόσεις Καστανιώτη).

02. Αρτούρο Πέρεθ - Ρεβέρτε - Ο Ήλιος της Μπρέντα (εκδόσεις Πατάκη).

03. Αρτούρο Πέρεθ - Ρεβέρτε - Το χρυσάφι του βασιλιά (εκδόσεις Πατάκη).

Link to comment
Share on other sites

Απιστευτο Σαβ/κο. Βρεθηκε το Διηγηματα Τρομου της Ωρορα με 1€. Πολυ τσαλακωμενο αλλα πληρες και καθαρο. Και παρα πολλες Ωρορες απο τη γνωστη αριθμημενη σειρα. Χιλια ευχαριστω BlackCatGirl για την ιδεα που μου εδωσες στο PM !!

Link to comment
Share on other sites

My pleasure.. happy.gif

 

Εγώ βρήκα & αγόρασα τα "Χρήσιμα αντικείμενα" από Stephen King στα 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καρδιές στην Ατλαντίδα - Stephen King

Dragonlance Chronicles:Δράκοι στη Χειμωνιάτικη Νύχτα - Tracy Hickman, Margaret Weis

Και ζήτησα και το Καμπάλ του Μπάρκερ!!

Link to comment
Share on other sites

Σχεδιο Φρακταλ του Κωστα Χαριτου,που οπως διαπιστωσα ειναι και συμφορουμιτης(και ειναι και απο την Αρτα :drinks:).

Η Οψη του Σκοτους του Μαικλ Γκρεγκοριο, το οποιο βρηκα με εκπτωση 50%(αρχικη τιμη 23).

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Ενάντια στη Μέρα του Πύνσον από εκδόσεις Καστανιώτης, τούβλο από τα λίγα. Ήταν σε προσφορά 5,90 ευρώ από την Πρωτοπορία και να ευχαριστήσω την πανμέγιστη wordsmith που είχε την καλοσύνη να μου το επισημάνει :friends: Με την αγορά μου έδωσαν και ένα φυλλάδιο με διάφορες προσφορές που κάνει κατά καιρούς η Πρωτοπορία. Μπορεί κανείς να δώσει παλιά βιβλία που δεν θέλει, κερδίζοντας έτσι επιπλέον έκπτωση για μελλοντικές του αγορές. Αν κάποιος αγοράσει μία συγκεκριμένη κατηγορία βιβλίων (δεν διευκρινίζεται όμως ποια είναι αυτά) και τα διαβάσει μέσα σε 25 μέρες από την ημερομηνία αγοράς τους, μπορεί να τα επιστρέψει και να πάρει πίσω τα μισά του χρήματα. Και επίσης έχουν φτιάξει τμήμα μεταχειρισμένων με χαμηλότερες τιμές. Όλα αυτά για το κατάστημα της Θεσσαλονίκης, δεν ξέρω αν ισχύουν και για Αθήνα.

 

 

Και από το ψιλικατζίδικο της γειτονιάς μου, πήρα το φρεσκοτυπωμένο Ο βασιλιάς των αρουραίων, του Τζέιμς Κλάβελ (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ Anubis).

 

 

Επίσης περπάταγα δύο ώρες σε όλο το κέντρο για να βρω αυτό το βιβλίο. Πήγα σε όλα τα βιβλιοπωλεία που ήταν ανοικτά χωρίς όμως αποτέλεσμα. Άργησα να πάρω πρέφα ότι εκδόθηκε γιατί δεν είχα δει το post του Bladerunner. Και παρ' όλο που μπαίνω κάθε μέρα στην σελίδα της Anubis, δεν την είχαν ενημερώσει παρά μόνο στην ενότητα των ΒΙΠΕΡ. Κακώς κατά την άποψη μου. Η απορία που έχω είναι η εξής: Είναι δυνατόν ένα βιβλίο να έχει εξαντληθεί μόλις δύο μήνες μετά από την κυκλοφορία του; Καλά, σε πόσα αντίτυπα βγήκε; Και το κυριότερο, πως θα το βρω τώρα που το θέλω σαν τρελός; :mf_sherlock:

Edited by Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε σε ψιλικατζίδικα που φέρνουν βιβλία Bell κλπ. Μπορεί να υπάρχει εκεί. Αλλιώς πάρε τηλέφωνο στις εκδόσεις. Στα βιβλιοπωλεία δεν κυκλοφορούν (όχι ακόμα τουλάχιστον).

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε σε ψιλικατζίδικα που φέρνουν βιβλία Bell κλπ. Μπορεί να υπάρχει εκεί. Αλλιώς πάρε τηλέφωνο στις εκδόσεις. Στα βιβλιοπωλεία δεν κυκλοφορούν (όχι ακόμα τουλάχιστον).

 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ να κάνω. Μέχρι την Κυριακή λοιπόν θα ψάξω σε περιοχές κοντά στη δική μου και αν δεν το βρω, θα τηλεφωνήσω στην Anubis από βδομάδα. Το βιβλίο υποψιάζομαι ότι θα είναι πολύ καλό και δεν πρέπει να χαθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε σε ψιλικατζίδικα που φέρνουν βιβλία Bell κλπ. Μπορεί να υπάρχει εκεί. Αλλιώς πάρε τηλέφωνο στις εκδόσεις. Στα βιβλιοπωλεία δεν κυκλοφορούν (όχι ακόμα τουλάχιστον).

 

Αυτό σκέφτηκα και εγώ να κάνω. Μέχρι την Κυριακή λοιπόν θα ψάξω σε περιοχές κοντά στη δική μου και αν δεν το βρω, θα τηλεφωνήσω στην Anubis από βδομάδα. Το βιβλίο υποψιάζομαι ότι θα είναι πολύ καλό και δεν πρέπει να χαθεί.

 

Το βρήκα τελικά! Πήγα στο ψιλικατζίδικο της γειτονιάς μου να πάρω ένα περιοδικό, έριξα μία ματιά στα Βίπερ και ήταν εκεί! Εννοείται ότι το άρπαξα αμέσως. Και επειδή έχουμε κράξει συχνά την Anubis για το σύστημα της να σπάει τα βιβλία, αυτή την φορά να επικροτήσω την κίνηση να βγάλει το βιβλίο σε Βίπερ. Θα μπορούσαν να το είχαν κάνει και αυτό μεγάλο με π.χ. μεγάλη γραμματοσειρά και να το χρεώσουν αναλόγως αλλά όχι, το έβγαλαν φθηνό και μικρό. Και μπορεί επειδή έγινε έτσι, να έψαξα αρκετά για να το βρω, αλλά οπωσδήποτε άξιζε τον κόπο. Ένας Clavell θα διαβαστεί σίγουρα φέτος. Τώρα αν θα είναι το ''Σογκούν'' ή ''Ο Βασιλιάς των Αρουραίων'' θα δω, δεν έχω αποφασίσει ακόμη. Και μακάρι αυτό να είναι η αρχή στο να μεταφραστούν όλα τα βιβλία του (λίγα έχει γράψει ούτως ή άλλως) στα Ελληνικά.

Edited by Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Με λίγο ψάξιμο στα παλαιοβιβλιοπωλεία μπορείς να βρεις Τάι Παν και Το σπίτι των ευγενών (εκδόσεις Καρρέ και τα δυο). Είναι από δυο τόμοι το καθένα.

 

Εγώ πήρα τα παρακάτω, με αφορμή την νέα κυκλοφορία βιβλίου του Έλμορ Λέοναρντ:

 

Από παλαιοβιβλιοπωλείο, με 15 ευρώ συνολικά:

 

01. Τζακ Γουίλιαμσον - Οι λύκοι του σκότους (εκδόσεις Γαβριηλίδης)

02. Τζον Μπάνβιλ - Μεφίστο (εκδόσεις Εστία). Πρέπει να είναι ξεχωριστό βιβλίο.

03. Διαμαντής Φλωράκης - Ο εχθρός (εκδόσεις Άπειρον)

04. Διαμαντής Φλωράκης - Πέρα από την έρημο του μίσους (εκδόσεις Άπειρον)

05. Ακίρα Κουροσάβα - Ο καταδικασμένος (εκδόσεις Αιγόκερως)

06. Μαζάκο Τογκάουα - Κυνηγός γυναικών (εκδόσεις Δελφίνι). Αυτό το έψαχνα πολύ καιρό.

07. Γκρέγκορι Μακντόναλντ - Ο γενναίος (εκδόσεις Καστανιώτη). Έχει γίνει και ταινία με τον Τζόνι Ντεπ. Έχω και το Φλετς του ίδιου, από εκδόσεις Καρρέ.

08. Τζακ Κέρουακ - Σατόρι στο Παρίσι (εκδόσεις Πλέθρον)

09. Γουίλ Χίκοκ - Η γη των νεκρών (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). Δυο γουέστερν του Χίκοκ είχα, τα διάβασα και μου άρεσαν, έτσι πήρα και αυτό.

 

Από Πολιτεία:

 

01. Έλμορ Λέοναρντ - Ο καπάτσος (εκδόσεις Άγρα)

02. Γουίλιαμ Μπάροουζ - Γυμνό γεύμα (εκδόσεις Απόπειρα). 7,67 ευρώ.

03. Γουίλιαμ Μπάροουζ - Ο τόπος των νεκρών δρόμων (εκδόσεις Απόπειρα). 5,96 ευρώ.

04. Γουίλιαμ Μπάροουζ - Τα άγρια αγόρια (εκδόσεις Απόπειρα). 5,11 ευρώ.

Edited by BladeRunner
Link to comment
Share on other sites

 

Με λίγο ψάξιμο στα παλαιοβιβλιοπωλεία μπορείς να βρεις Τάι Παν και Το σπίτι των ευγενών (εκδόσεις Καρρέ και τα δυο). Είναι από δυο τόμοι το καθένα.

 

 

Α ναι το ξέρω ότι έχουν βγει και αυτά, αλλά το είχα ξεχάσει. Μάλιστα είχα πετύχει μία φορά το Τάι Παν σε περίπτερο, αλλά μόνο τον ένα τόμο και δεν το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

ριστό βιβλίο.

03. Διαμαντής Φλωράκης - Ο εχθρός (εκδόσεις Άπειρον)

04. Διαμαντής Φλωράκης - Πέρα από την έρημο του μίσους (εκδόσεις Άπειρον)

Αλλα αντύτυπα αυτών των δύο έπαιζαν στο μαγαζί;

Link to comment
Share on other sites

Καρδιές στην Ατλαντίδα - Stephen King

Dragonlance Chronicles:Δράκοι στη Χειμωνιάτικη Νύχτα - Tracy Hickman, Margaret Weis

Και ζήτησα και το Καμπάλ του Μπάρκερ!!

 

 

μιχαλη απο που το πηρες αυτο?εχω φαει ολο τον κοσμο και δεν το εχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

Καρδιές στην Ατλαντίδα - Stephen King

Dragonlance Chronicles:Δράκοι στη Χειμωνιάτικη Νύχτα - Tracy Hickman, Margaret Weis

Και ζήτησα και το Καμπάλ του Μπάρκερ!!

 

 

μιχαλη απο που το πηρες αυτο?εχω φαει ολο τον κοσμο και δεν το εχω βρει.

 

Απο το emarket.gr.Το βρήκα τυχαία!!

Link to comment
Share on other sites

01. Σάμουελ Ντιλέινι - Βαβέλ 17 (εκδόσεις Ars Longa). 2 ευρώ. Το είχα ήδη, αλλά σε κακή κατάσταση, και τώρα το βρήκα σε άριστη μόνο με 2 ευρώ. Όποιος ενδιαφέρεται για το βιβλίο, ας μου στείλει pm (δεν είναι και σε τόσο κακή κατάσταση, αλλά εγώ είμαι και λίγο ψείρας).

02. Διονύσης Παπαδόπουλος - Φάκελος Βαμπίρ (εκδόσεις Δελφίνι). 1 ευρώ. Κάπου, κάποιος από δω μέσα το είχε αναφέρει και μου φάνηκε ενδιαφέρον.

03. Νάιο Μαρς - Τα ίχνη οδηγούν στον ουρανό (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 0,50 ευρώ.

04. Ντέιν Χάρτμαν - Μια σφαίρα για τον Κάλαχαν (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 0,50 ευρώ. Ωραία! Έχω άλλο ένα αδιάβαστο και δυο διαβασμένα από την σειρά αυτή.

05. Μίλντρεντ Ντέιβις - Η φωνή στο τηλέφωνο (εκδόσεις Γαλαξία). 0,50 ευρώ.

06. Πίτερ Ο'Ντόνελ - Μόντεστι Μπλέιζ: Σαλαμάντρα 4 (εκδόσεις Άγκυρα). 0,50 ευρώ.

07. Πίτερ Ο'Ντόνελ - Μόντεστι Μπλέιζ: Ο σαδιστής (εκδόσεις Άγκυρα). 0,50 ευρώ.

08. Ρόμπιν Μουρ/Αλ Ντέμπσεϊ - Το ζευγάρι των δολοφόνων (εκδόσεις Άγκυρα). 0,50 ευρώ. Το πρώτο της σειράς Πούλσαρ, έχω και το δεύτερο.

09. Λουίς Λ'Αμούρ - Το πέρασμα των Καϊόβα (εκδόσεις ΒΙΠΕΡ). 1 ευρώ.

10. Γουίλιαμ Φώκνερ - Άγρια φοινικόδεντρα (εκδόσεις Γράμματα). 1 ευρώ.

11. Μάρτιν Έιμις - Νυχτερινό τρένο (εκδόσεις Πατάκη). 1 ευρώ. Το έψαχνα αρκετό καιρό.

12. Μάριο Βάργκας Γιόσα - Το όνειρο του Κέλτη (εκδόσεις Καστανιώτη). 6 ευρώ. Ολοκαίνουργια έκδοση, σε τέλεια κατάσταση, σ'αυτήν την τρομερή τιμή.

13. Μπρετ Ίστον Έλις - Αυτοκρατορικές απολαύσεις (εκδόσεις Κέδρος). 4 ευρώ. Τα ίδια.

14. Βλάντιμιρ Ναμπόκοφ - Χλομή φωτιά (εκδόσεις Καστανιώτη). 6 ευρώ. Εξαιρετική τιμή!

15. Τσαρλς Μπουκόφσκι - Hollywood (εκδόσεις Απόπειρα). 3 ευρώ.

16. Γουόλι Λαμπ - Μια ζωή άνω κάτω (εκδόσεις Πατάκη). 6 ευρώ. Το έψαχνα καιρό.

Edited by BladeRunner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..