Jump to content

17ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Το Ελάττωμα


khar
 Share

Recommended Posts

Συγχαρητήρια στον νικητή!! Αν και δεν ψήφισα (:sheep: λυπαμαι αλλα δεν προλαβα να διαβασω κάποιες ιστορίες, δεν βρήκα το χρόνο), αυτή την ιστορία θα την έβαζα κι εγώ πρώτη... Μπράβο ήταν πολύ ωραία!!!

 

Και μακάρι να έχω την έμπνευση στον τρόμου, θέλω πολύ!!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    22

  • DinoHajiyorgi

    29

  • Tiessa

    22

  • Drake Ramore

    23

Συγχαρητήρια στον khar για την άψογη οργάνωση.

Συγχαρητήρια στον κύριο mman για τη νίκη του. Ελπίζω για δώρο να μην πάρει (ακόμα) ένα αντίτυπο του "... και το τέρας"!

Ευχαριστούμε το Nihilio για τη βοήθεια στην οργάνωση και τα στατιστικά και όλους όσους συμμετείχαν και ψήφισαν.

 

Ένα ειδικό μπράβο στον Adicto. Το διήγημά του αν και 6ο με βάση τον μέσο όρο του, ήταν το διήγημα που απέσπασε τις περισσότερες πρωτιές (5) μετά, βέβαια, από το πρώτο, του κυρίου mman (με 6 πρωτιές) και είχε την πρωτιά ως την πιο συνηθισμένη βαθμολογία του. Adicto, κάποιοι... εθίστηκαν στο διήγημά σου. Γρήγορα μια subgroup analysis, για να βρούμε ποιοι είναι! Οι άντρες, οι γυναίκες, οι κρυφο-φαντασάδες, ποιοι; Για αυτούς πρέπει να γράφεις!

 

Κι επειδή το υπαγορεύει ανωτέρα βία: παρατηρήσατε ότι στην κατάταξη δεν υπάρχει τέταρτος; Καλά το καταλάβατε, there can be only one!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια στο νικητη κ. Mman, στους διοργανωτες και ολους οσοι πηραν μερος!!!!Παντα τετοια παιδια! Ραντεβου στον επομενο διαγωνισμο τωρα!

Τέταρτε ευχαριστω για το ειδικο μπραβο! Πρεπει να βρουμε τους εθισμενους!laugh.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους, και εκ μέρους του Κέισυ, για την τιμή και τα καλά σας λόγια. Ήταν μεγάλη ευχαρίστηση τόσο το γράψιμο όσο και η ανάγνωση και ο σχολιάσμός αυτού του διαγωνισμού κι αυτό δεν το λέω τυπικά -θυμίζω ότι τελειώσα το σχολιασμό πρώτος-πρώτος σαν μικρό παιδάκι που του έχουν πει να κάνει το μάθημά του- αφού υπήρχαν ιστορίες με ενδιαφέρουσες ιδέες και πολύ ανταγωνιστικό γράψιμο. (Ομολογώ ότι ήμουν ένας από τους... addicted.) Πολύ όμορφη και η παρέα που μου κάνουν στη βαθμολογία τρεις κυρίες. Είναι πάντα ευχάριστο να στριμώχνονται κοντά σου τόσες γυναίκες.:lol:

Ιδιαίτερα ευχαριστώ στον Nihilio για τη βοήθεια και φυσικά στον διοργανωτή khar που με το θέμα του κατάφερε να κάνει το κατάλληλο κλικ στα κεφάλια μας. Ήδη έχω αγχωθεί για το πώς θα μπορέσω να ανταγωνιστώ το "ελάττωμά" του και την "αθανασία" του DinMcXanthi.

 

A, πρόσεξα ότι, πάνω στην προφανή χαρά μου, αρκετοί κύριοι εκμεταλλευόνται την κατάσταση για να χτυπήσουν εκεί που ξέρουν ότι με πονάει. Ας είναι -για μία και μόνη φορά όμως.:D

 

 

Edit - edit! Μόλις έλαβα αυτό.

Edited by mman
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα με μάτια πρησμένα απ' τον ύπνο (χθες πέρασα ένα βράδυ... εχμ, απερίγραπτο :dazzled: :lol: ) και κατάλαβα ότι κάτι έχει γίνει στο sff.

Βρε, έχουμε αποτελέσματα!

 

Τώρα που ξύπνησα, να δώσω κι εγώ τα συγχαρητήριά μου στον mman για την αναμενόμενη πρώτη θέση, και να σας πω ότι πέρασα πολύ ωραία και σ' αυτό το διαγωνισμό. Πολλές διαφορετικές ιστορίες, πολλή τροφή για σκέψη.

 

Πάντα τέτοια! :beer:

Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους και ειδικά στον νικητή (καλέ μου κύριε... devil2.gif ) Επιφυλάσσομαι για τα σχόλιά μου εντός της εβδομάδας.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον mman με το "αγωνιστικό" του διήγημα! Cheers mate!:beerchug:

Συγχαρητήρια και στους υπόλοιπους!

Αλλά κυριώς θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε αυτόν/αυτήν που μου έδωσε 12 πόντους!

Γιατί μου στέρησες τη τελευταία θέση?:(:tongue:

Ίσως δοκιμάσω την τύχη μου στον επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον Μιχάλη για τους χρόνους του, και στις 3 κυρίες που κατέλαβαν το υπόλοιπο πόντιουμ (ποιος στη χάρη σου ρε Μιχαήλ!)

Μπράβο και στα υπόλοιπα μέλη για τις ΕΦάνταστες πένες τους (Ugh...teh punz...)

Μπράβο σε Κώστα και Μιχάλη για το τρέξιμο του διαγωνισμού, για ελατωματικό διαγωνισμό, εγώ τον βρήκα αψεγάδιαστο. holiday.gif

Ντροπή και όνειδος σε εμέ, γι'αυτόν τον κοπρόλιθο που σας έβαλα να διαβάσετε, tease.gif

Μετά τα αστράκια που είδαμε dazzled.gif λοιπόν... ώρα να δούμε εφιάλτες devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον mman και σε όλους τους υπόλοιπους για την δουλειά που κάνατε!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο νικητή για το εμπνευσμένο και πλήρες διήγημα, αλλά, και σε όλους τους διαγωνιζόμενους για το πραγματικά υψηλό επίπεδο μυθοπλασίας!

post-1153-126617184688_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου συγχαρητήρια στον mman για την ιστορία του, σε όσους έγραψαν και στους Khar, Nihilio για την οργάνωση.

 

The Tregorian... παίζει και να ήμουν εγώ... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..