Jump to content

17ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Το Ελάττωμα


khar
 Share

Recommended Posts

Εντάξει, μην το πλατειάσουμε τόσο.

Απλά μου έκανε εντύπωση μια ιστορία να έχει ψήφους στην πρώτη ή δεύτερη θέση και η ψαλίδα να ανοίγει (για την ίδια ιστορία) εως την τελευταία ή προτελευταία θέση. Σίγουρα υπάρχουν υποκειμενικά κριτήρια, αλλά δεν μπορεί να ανοίγουν τόσο πολύ την ψαλίδα.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    22

  • DinoHajiyorgi

    29

  • Tiessa

    22

  • Drake Ramore

    23

Δύο συγγραφείς δεν έχουν ψηφίσει ακόμα. Τους απομένουν έξι ώρες (για να ψηφίσουν εννοείται. Μην πάει ο νους σας στο κακό).

 

Καλώς εχόντων των πραγμάτων θα βγάλω τα αποτελέσματα μέχρι τις μία με μιάμιση. Ειδάλλως αύριο το πρωί.Μην ξενυχτήσετε περιμένοντας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς και για πρώτη φορά στα χρονικά, δεν προλαβαίνω να ψηφίσω. Έχω ακόμη αρκετές αδιάβαστες ιστορίες και δεν υπάρχει χρόνος ούτε για δείγμα. Είναι ανήκουστο για μένα, αλλά να που συνέβη...dazzled.gif

 

Πάντως, σχετικά με αυτό που λέει ο Νιχίλιο, προσωπικά, όσο καλή κι αν είναι μια ιστορία, αν είναι εντελώς εκτός θέματος θα την ψηφίσω τελευταία. Τουλάχιστον αυτός είναι ο δικός μου τρόπος (κι η δική μου δικαιολογία, που το έκανα κάποια στιγμή σε παλαιότερο διαγωνισμό).

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο διοργανωτή, όλους τους συμμετέχοντες και ΚΥΡΙΩΣ στον ΚΥΡΙΟ mman.

 

Μερικά ποστ πιο κάτω θα έχετε περισσότερα στατιστικά για να χαρείτε οι αριθμολάγνοι και να χτυπιέται ο Χατζηγιώργης.

Link to comment
Share on other sites

Θερμά και πολλά συγχάρητήρια, μέσα στις ιαχές του πλήθους, για το νικητή της Laguna Seca, που σβήνοντας τη μηχανή του την κατάλληλη στιγμή μάς πρόσφερε αυτή την καταπληκτική ιστορία:winner_first_h4h:!

Link to comment
Share on other sites

πολλά συγχαρητήρια στον νικητή, που μας χάρισε με αυτή την απίστευτη ιστορία! καθώς επίσης θέλω να ευχαριστήσω ολούς τους συμφορουμήτες για τα σχόλια τα οποία έκαναν στην ιστορία μου.

Πιστεύω οτι στον επόμενο διαγωνισμό που είναι τρόμου,(αν θυμάμαι καλά) να καταφέρω να ξεπατώσω.(Μίας και έχω έμφυτη την μαυρίλα στα γραπτά μου, έχοντας σκοτώσει δύο στους δύο ήρωες μέχρι στιγμής!)

Link to comment
Share on other sites

Οι ιστορίες που κατατάχθηκαν πρώτες παίρνουν 15 βαθμούς και αυτές που κατατάχθηκαν τελευταίες 1

ΘΕΣΗ & ΣΥΝΟΛΟ δε χρειάζονται εξηγήσεις

ΠΡΩΤΙΕΣ είναι πόσες φορές μια ιστορία βγήκε πρώτη και ΆΣΣΟΙ πόσες φορές βγήκε τελευταία (μαζί με τη ψήφο των ίδιων των συγγραφέων)

ΨΗΛ. ΒΑΘ, ΧΑΜ. ΒΑΘ., ΠΙΟ ΣΥΧΝ. ΒΑΘ. είναι αντίστοιχα η υψηλότερη, η χαμηλότερη και η πιο συχνή βαθμολογία

ΔΙΑΜ. είναι η Διάμεσος των βαθμολογιών, Μ.Ο. ο Μέσος όρος της βαθμολογίας και Τ. Α. η τυπική απόκλιση.

 

Η παρουσιάση είναι λίγο φτωχή αλλά δεν έκατσα να φτιάξω αναλυτικά διαγράμματα. Όσοι ενδιαφέρεστε μελετήστε λίγο τα αποτελέσματα και βγάλετε τα συμπεράσματά σας.

post-54-126610623843_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια και από την μεριά μου στο νικητή:thmbup: με τις κουκλάρες μηχανές του και σε όλους όσους λάβανε μέρος...

Χρωστάω μερικά ακόμη σχόλια τα οποία όμως υπόσχομαι να τα κάνω στο κοντινό μέλλον....

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια βεβαίως στον νικητή. Άξια η νίκη του και είμαι σίγουρος Μιχάλη ότι αυτό το διήγημα έχει πορεία ακόμα εκεί έξω. Το περιμένει καριέρα. :thmbup:

 

15 διηγήματα δεν ήταν και λίγα. Και το κάθε ένα είχε να προσφέρει μια "άλλη" οπτική. Έδωσαν όλοι τον καλύτερο δυνατό τους εαυτό. Συγχαρητήρια στους συμμετέχοντες, συγχαρητήρια και στην διοργάνωση.

 

 

Και τώρα... ραντεβού τον Μάρτιο!

post-1004-126611206721_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα... ραντεβού τον Μάρτιο!

post-1004-126611206721_thumb.jpg

Θες να πεις ραντεβού αύριο, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Ένα ευχαριστώ στους διοργανωτές για τα κόπια τους, στους υπόλοιπους συμμετέχοντες για την άμιλλα, και στο φιλοθεάμον που σχολίασε και ψήφισε!

 

Μμαν, πάντα άξιος!

 

Και καλά να περάσΕΤΕ στον τρόμου!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο νικητή, σε όσους συμμετείχαν, κι ευχαριστίες για τις ιστορίες. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για τα στατιστικά, Νιχίλιε.

 

Και καλά να περάσΕΤΕ στον τρόμου!

 

ΑΚΡΙΒΩΣ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι, μιας κι απέφυγα τα ζαρζαβατικά και τ' αυγά στην πρώτη ΕΦ προσπάθεια, λέω να προκαλέσω την τύχη μου και στον τρόμο. :Ρ

 

Κύριε Μανωλιέ, πολλά συχαρήκια (σου το 'πα, δεν σου το 'πα; Να μ' ακούς άλλη φορά :Ρ)

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο νικητή και μπράβο στους διοργανωτές για την επεξεργασία των αποτελεσμάτων με κάθε τρόπο!!! Άντε καλά να περάσετε στου τρόμου, εκεί δεν το 'χω! :thmbup:

 

 

πειτε μου τώρα ποίος μου έβαλε 11 να τον κεράσω μπύρα!!

 

Παρομοίως!!!:tease:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..