Jump to content

22ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Σεξ


mman
 Share

Recommended Posts

 

Πως είναι δυνατόν να ξεπεραστεί ποτέ αυτό το όργιο;

 

Ο διοργανωτής του επόμενου διαγωνισμού έχει ακατόρθωτο άθλο μπροστά του...

 

Εύγε στο Μμαν, στη νικήτρια που σαρώνει τους διαγωνισμούς :first: ωσάν οδοστρωτήρας (ΑΞΙΑ!!!!), στο Νιχίλιο, σε μας, σε σας αναγνώσται, ηρωικοί ψηφοφόροι και απλοί ματάκηδες.

 

(που είναι τα τσιγάρα μου; )

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    42

  • DinoHajiyorgi

    53

  • mman

    90

  • Eugenia Rose

    69

Top Posters In This Topic

Posted Images

Εγώ πήγα περίπου όπως περίμενα. Ευχαριστώ όλους τους διαβάσαντες και ψηφίσαντες! Συμφωνώ πως αυτός ο διαγωνισμός έβγαλε πολλές καλές ιστορίες! Το επίπεδο του φόρουμ ανεβαίνει.

Μπράβο στον Αντώνη, που αποδεικνύεται ώριμος συγγραφέας.

Μπράβο στον Big Fat Pig, που αποτέλεσε το φαβορί-outsider.

 

Πως είναι δυνατόν να ξεπεραστεί ποτέ αυτό το όργιο;

 

Ο διοργανωτής του επόμενου διαγωνισμού (=η Βάσω) έχει ακατόρθωτο άθλο μπροστά του...

 

 

Link to comment
Share on other sites

:eek:

 

:dazzled:

:stretcher:

:bounce8:

 

Σας ευχαριστώ πολύ. Όλους! Όλους-όλους!

 

Δεν θα αρνηθώ ότι περίμενα μια καλή θέση. Αλλά, όχι, την πρώτη δεν την περίμενα!

 

Συγχαρητήρια στον Solonor και στον Big Fat Pig που βρίσκονταν στις δικές μου πρώτες επιλογές.

 

Συγχαρητήρια στον Nihilio για την τόσο αποτελεσματική παρουσία του στη διάρκεια του διαγωνισμού.

 

Ε, και φυσικά, συγχαρητήρια στον mman, που διοργάνωσε αυτόν τον διαγωνισμό με τόσο κέφι και χαρά ώστε μας έκανε όλους να βάλουμε τα δυνατά μας για το καλύτερο. :flowers:

 

Μια που τα έχω ψιλοχαμένα, λέω να σταματήσω εδώ γι απόψε. (Έχω γράψει κι έχω σβήσει τα τελευταία δέκα λεπτά ό,τι βλακεία μπορεί να βάλει ο νους σας)

Ελπίζω να λέω λιγότερες ασυναρτησίες αύριο που θα απαντήσω ορισμένα πράγματα στο τόπικ.

 

Να είστε καλά παιδιά. Μακριά από μετανυδρίτες απόψε.... :devil2:

 

Link to comment
Share on other sites

Μα, τι έγινε; Νόμιζα είχαμε συμφωνήσει να μπει η δική μου λίστα ψηφοφορίας! Τσάμπα ο τραπεζικός;....

 

 

Μπράβο Βάσω μας!!! Τ' αξίζεις (αν και σε είχα για 2η, η "Συναινετική" ήταν το δικό μου φαβορί), μάλλον τ' αξίζει η ιστορία σου και φαίνεται κι απ' τον ενθουσιασμό μας στα σχόλια που σου αφήσαμε :-)

 

Αυτός ο διαγωνισμός... με εξόργισε! Τόσο διάβασμα! Τόση κούραση. Και σχόλια μαζί. Ωιμέ!

 

Συνειδητοποίησα μιαν εμμονή με τα spoiler tags (συννενοημένοι ήσασταν;). Άλλοι τα έβαζαν για τις κακές λεξούλες, άλλοι για να μην προδώσουν καίρια σημεία κι άλλοι πάλι τα έβαζαν αβέρτα. Μυστήριο...

 

Θυμήθηκα γιατί έχω λάβει μέρος μόνο άλλη μία φορά μέρος σε διαγωνισμό (εκτός του ότι δε με βγάζετε πρώτη, μα έλεος!). Πρέπει να τσεκάρω τις συμμετοχές πριν ποστάρω άλλη φορά...

 

Ορκίζομαι να μην ξανακούσω το Μιχάλη (οκ, υπερβάλλω)! Άκου εκεί, γράψε; Άσε ρε, κι απ' τον πάγκο τον αναπληρωματικών μια χαρά ήμασταν τόσο καιρό :chinese:

 

 

Συγχαρητήρια σε όλους μας λοιπόν. Παραδέχομαι, διασκέδασα!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εγώ δεν μπορώ παρά να αναμασήσω τα λόγια των προηγούμενων...

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον διοργανωτή mman για το... πικάντικο θέμα!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στον συγκαταμετρητή Nihilio, γιατί ακόμα θα περιμέναμε τα αποτελέσματα! :tongue:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στη νικήτρια Tiessa για την άξια ανταπόκρισή της στο θέμα! (Σου είπα και χθες από κοντά πόσο μου άρεσε!) :lol:

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όσους έλαβαν μέρος σε αυτό το όργιο τον διαγωνισμό! Όλες οι ιστορίες ήταν πραγματικά υπέροχες, τις χάρηκα και παρ'ότι κοιτάζοντας τις περισσότερες από χαμηλά (εκεί στη 12η θέση) μπορώ να πω πως είμαι (σχετικά) ικανοποιημένη, καθ'ότι ήταν και η πρώτη μου απόπειρα για διήγημα επιστημονικής φαντασίας! Και τέλος,

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στους ματάκηδες σε αυτούς που έκριναν την τελική κατάταξη, με τη συνεισφορά τους σε σχόλια και ψήφους, παρ'όλο που δεν είχαν καμία υποχρέωση να διαβάσουν αυτό το τεράαααστιο... βουνό (μα, τί νομίσατε καλέ; :tongue: ) από 21 ιστορίες!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε ΟΛΟΥΣ!!!! Χαίρομαι πολύ που πήρα μέρος και αν για πρώτο διήγημα είμαι πολύ ευχαριστημένη! Και εγώ πρέπει να έπιασα την πρώτη τριάδα απο ότι θυμάμαι.

ΒΑΣΩ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! :thmbup::D

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε mrs Tiessa? Δε σου έφτανε το fantasy?? :) Ήρθες κι εδώ να σαρώσεις;;; :) :) :)

Συγχαρητήρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Και κάποια δοκιμή για να δούμε τι θα γινόταν αν ψήφιζαν μόνο οι κυρίες ή μόνο οι κύριοι:

 

Οι κυρίες:

1)Solonor - Συναινεση 209

2)khar - Έρωτας, Αγάπη, Σεξ 190

3)Tiessa - Ο Χορός των Μετανυδριτών 179

4)dagoncult - Sexy Species 179

5)aScannerDarkly - Η Γιούμικο των Κόσμων 165

6)Big Fat Pig - Σημείο Εισόδου 161

7)wordsmith - Μάτια από Σκοτάδι 156

8)Cassandra Gotha - Ανάκαμψη 133

9)DinoHajiyorgi - Οι Πόρνες του Καστελάν 132

10)Mesmer - Ακαταμάχητη 120

11)Lady Nina - Το Κορίτσι της Τριπλανητίας 116

12)Sonya - Urban Legend 102

13)KELAINO - Αιθέρια Ύπαρξη 100

14)Naroualis - Το Σχέδιο "Πραξαγόρα" 99

15)Eroviana - Οδηγός του Σεξ για Πρωτάρηδες 95

16)lizbeth_covenant - Παράταιρη Συμπεριφορά 90

17)TheTregorian - Μετά το Χαμόγελο 77

18)Eugenia Rose - ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ 75

19)Stanley - Το Ψάρι της Τελευταίας Ώρας 59

20)Soul_walker - Υγρό Άσπρο Χρώμα 50

Συμπεραίνουμε λοιπόν ότι οι κυρίες θέλουν αγριάδα και πολλά τσιρότα

 

Οι κύριοι τώρα:

Tiessa - Ο Χορός των Μετανυδριτών 339

Big Fat Pig - Σημείο Εισόδου 308

Solonor - Συναινεση 294

wordsmith - Μάτια από Σκοτάδι 284

dagoncult - Sexy Species 263

khar - Έρωτας, Αγάπη, Σεξ 254

Naroualis - Το Σχέδιο "Πραξαγόρα" 247

aScannerDarkly - Η Γιούμικο των Κόσμων 231

Cassandra Gotha - Ανάκαμψη 222

DinoHajiyorgi - Οι Πόρνες του Καστελάν 222

Eroviana - Οδηγός του Σεξ για Πρωτάρηδες 217

Lady Nina - Το Κορίτσι της Τριπλανητίας 194

KELAINO - Αιθέρια Ύπαρξη 192

Stanley - Το Ψάρι της Τελευταίας Ώρας 176

Eugenia Rose - ΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΝ 172

Mesmer - Ακαταμάχητη 168

Sonya - Urban Legend 150

lizbeth_covenant - Παράταιρη Συμπεριφορά 149

Martin Ocelotl - HERMA (The Martians) 108

TheTregorian - Μετά το Χαμόγελο 104

Soul_walker - Υγρό Άσπρο Χρώμα 95

 

Παρατηρείτε νομίζω όλοι πόσο πιο ψηλά είναι η ιστορία εκείνη αναφορικά με το υποχρεωτικό σεξ με μία εξωγηίνη, έτσι δεν είναι; Κατά βάθος οι κύριοι φαίνεται να γουστάρουμε 'μπάζωμα' με το ζόρι...

Edited by RObiN-HoOD
updated solonor story title
Link to comment
Share on other sites

Το άλλο εντυπωσιακό είναι το εξής: Όχι, οι κυρίες δεν ερωτεύτηκαν παράφορα τον Τιερί, ώστε να τον ψηφίσουν σωρηδόν. Μάλλον οι κύριοι τον ζήλεψαν και τον έβαλαν ψηλά στις προτιμήσεις τους...

Link to comment
Share on other sites

A, ρε γαμώτο... είχα πάρει θέση για να παρακολουθήσω live την τελική ευθεία αλλά τελικά τό 'χασα...

 

Μετανυδρίτες είναι αυτοί! Σαρώνουν!

Μπράβο Βάσω!

Συγχαρητήρια! Άξια! Άξια! friends.gif

 

Κι εγώ δεν έβλεπα άλλο τόσο σίγουρο φαβορί πάντως.

 

Α! Και φυσικά ευχαριστώ όσους βοήθησαν (και παραμυθιάστηκαν από) τον σαχλαμάρα ήρωά μου ώστε να πάρει το χάλκινο! yeah.gif

 

Είναι ο πρώτος διαγωνισμός που παρακολουθώ από την αρχή (και φυσικά εκ των έσω) κι έχω να πω ότι είχε τεράστια πλάκα.

 

Thanks my (m)man, άξια βάραγες το ντέφι party.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο διαγωνισμός. Πλάκα είχε. Ένα μεγάλο όργιο – να το ξανακάνουμε. :D

 

Συγχαρητήρια στον Χορός των Μετανυδριτών. Όταν κάτι είναι καλό φαίνεται :clap:

 

Και συγχαρητήρια σε όλους μας φυσικά. Ήταν πολλά τα άτιμα.

Τελικά το Σεξ αποδίδει ποιοτικά και ποσοτικά. :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Βάσω. Συγχαρητήρια και σε όσους συμμετείχαν, αλλά και σε όσους ψήφισαν (πραγματικός άθλος). Να το πώ τώρα ή να μην το πώ; Άντε θα το πώ. Οι Μετανυδρίτες έχουν μεγάλη δυναμική. Εύκολα τη βγάζουν την τριλογία:D

Link to comment
Share on other sites

Ήταν ο πρώτος διαγωνισμός που διάβασα σε πραγματικό χρόνο, άσχετα αν δεν ποστάρισα τις απόψεις μου για κάθε μία ιστορία...

Θέλω να πω τα πολλά και θερμά μου συγχαρητήρια πρώτα από όλα στον διοργανωτή mman για το κουράγιο του, αλλά και την διάθεση του να "τρέξει" τον διαγωνισμό.

Στην συνέχεια πολλά-πολλά (και με κεφαλαία γράμματα) ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στη νικήτρια Tiessa για την υπέροχη ιστορία της!

Φυσικά πολλά συγχαρητήρια σε όσους έλαβαν μέρος στον διαγωνισμό! Όλες οι ιστορίες ήταν πραγματικά υπέροχες και μπορώ να πω ότι η κάθε μία από αυτές μου έδωσε και κάτι! Αισθάνομαι τυχερός που έκατσα και τις διάβασα όλες μία προς μία μέσα στο Σαββατοκύριακο που μας πέρασε, κρατώντας μάλιστα τις απαραίτητες σημειώσεις μου!

Τέλος, ένα μεγάλο μπράβο σε όσους πήραν μέρος στην ψηφοφορία, στηρίζοντας τόσο τον διαγωνισμό, όσο και τους συμμετέχοντες σε αυτόν.

Βουρ για τον επόμενο λοιπόν! :D

Edited by antonisjk
Link to comment
Share on other sites

Μμμ, εξαιρετικά ενδιαφέροντα τα επί μέρους αποτελέσματα (αντρών-γυναικών), Nihilio. Thanks.

 

Τι παρατηρώ; Ψήφισα για τις πρώτες θέσεις όπως οι κύριοι.

Με μια διαφορά, όμως: Εγώ, ρε παιδιά, αυτή την ιστορία που βγήκε πρώτη (ξέρετε αυτή με τα πλάσματα που είχαν το περίεργο όνομα και έμοιαζαν με πέτρες...) την είχα βάλει τελευταία. :lol:

Edited by Tiessa
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσες οι κατά φύλο βαθμολογίες. Νομίζω ότι οι πιο χτυπητές διαφορές είναι οι εξής:

 

Οι κυρίες:

[...]

6)Big Fat Pig - Σημείο Εισόδου 161

7)wordsmith - Μάτια από Σκοτάδι 156

[...]

14)Naroualis - Το Σχέδιο "Πραξαγόρα" 99

 

Οι κύριοι τώρα:

[...]

2) Big Fat Pig - Σημείο Εισόδου 308

[...]

4) wordsmith - Μάτια από Σκοτάδι 284

[...]

7) Naroualis - Το Σχέδιο "Πραξαγόρα" 247

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...:devil2::chinese:

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή, (παραφράζω) τα τρία απολαυστικότερα πράγματα είναι ένα πικάντικο θέμα πριν και ένας πίνακας στατιστικών μετά, το μαγαζί προσφέρει το full package:

 

post-1396-0-86945500-1292835205_thumb.jpg

 

Με κόκκινα μερικά ενδιαφέροντα ή ακραία στοιχεία.

Όπου φαίνεται ότι οι ιστορίες που "δίχασαν" πιο πολύ ήταν της Naroualis και του Solonor, ενώ Tiessa και Solonor σάρωσαν στις πρωτιές.

 

Edit: Κάποια στιγμή αργότερα ακολουθεί το signing off από την Εμου Μεγαλειότητα τον Διοργανωτή.

Edited by mman
Link to comment
Share on other sites

Τελικά διακρίνω οτι τα γούστα εκτός απο υποκειμενικά, έχουν ουσιαστικές διαφορές απο τον έναν αναγνώστη στον άλλον.

10 ιστορίες πήραν πρωτιά απο διαφορετικούς αναγνώστες. Ο αριθμός αυτός μεγαλώνει αν υπολογίσουμε τις ιστορίες που ψηφίστηκαν στις πρώτες θέσεις απο τους αναγνώστες. Εκεί διακρίνουμε οτι 15 ιστορίες τοποθετήθηκαν απο κάποιους στην πρώτη τριάδα (όσες έχουν έσω και μια ψήφο απο 19 βαθμούς και πάνω).

 

Το ιδιο παρατηρούμε βέβαια και στις προτίμησεις κάποιων αναγνωστων στις κατώτερες θέσεις. 18 ιστορίες (μεταξύ των οποίων και κάποιες της πρώτης πεντάδας) έπαιξαν στις τέσσερις τελευταίες θέσεις για ορισμένους αναγνώστες.

 

Πολύ ενδιαφέροντα τα στατιστικά!mf_sherlock.gif

 

 

Υ.Γ Δύσκολη πάντως η διαδικασία αξιολόγησης για 21 διηγήματα. Δεν ξέρω αν θα το ξαναέκανα, και σκέφτομαι τι επικρατεί σε διαγωνισμούς άλλων φορέων που έχουν να αξιολογήσουν 200 και πάνω διηγηματα.dazzled.gif

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή, (παραφράζω) τα τρία απολαυστικότερα πράγματα είναι ένα πικάντικο θέμα πριν και ένας πίνακας στατιστικών μετά, το μαγαζί προσφέρει το full package:

 

 

 

Ευχαριστούμε, ευχαριστούμε! :rose:

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή, (παραφράζω) τα τρία απολαυστικότερα πράγματα είναι ένα πικάντικο θέμα πριν και ένας πίνακας στατιστικών μετά, το μαγαζί προσφέρει το full package:

Ευχαριστούμε, ευχαριστούμε! :rose:

 

Όντως. Διαγράμματα δεν ε΄χει;; :) :)

Link to comment
Share on other sites

Και τα δικά μου συγχαρητήρια στην Tiessa για την ιστορία της first.gif, σε όσους έγραψαν και στους mman και Nihilio για την οργάνωση. Ευχαριστίες σε όσους διιάβασαν/σχολίασαν/ψήφισαν. thmbup.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στη Βάσω, άξια πρωτιά, όπως δείχνουν και τα στατιστικά, μπράβο στο Χοντρογούρουνο, αλλά και σε όλους τους συμμετέχοντες!

Link to comment
Share on other sites

Πωπω στον επομενο εφ διαγωνισμό θα παραμείνω αναγνώστρια!! :bag: :bangin:

 

:lol: Όχι, διασκέδασα πολύ με αυτό τον διαγωνισμό!! Νομίζω ότι και λόγω θέματος ήταν ο πιο :bounce8: διαγωνισμός και τον χάρηκα!!!

 

Πολλά μπράβο σε όλους όσους έγραψαν και φυσικά στην νικήτρια Tiessa!!!! :thumbsup: Καλά η δική μου λίστα διέφερε αρκετά απ'τα τελικά αποτελέσματα αλλά απ'ότι βλέπω τα γούστα μας εδώ μέσα είναι γενικά αρκετά διαφορετικά!!

 

Αντε καλός τρόμος τώρα λοιπον!!! :scared:

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε και λέμε:

 

Κλείνω ευχαριστώντας ιδιαίτερα τα καινούρια μέλη Soul_walker και Eugenia Rose που πήραν μέρος (με τη Eugenia μάλιστα να τσιμπάει και μία από τις 29 πρωτιές) και φυσικά τον Big Fat Pig για την εντυπωσιακή είσοδο που έκανε (τρεις πρωτιές, τρίτη θέση και, το κυριότερο, δύο πολύ ωραία διηγήματα).

 

Ευχαριστώ επίσης, όλους εκείνους που ξέρω ότι έκαναν πραγματική υπέρβαση από πλευράς χρόνου και προσπάθειας είτε για να γράψουν (άσχετα αν τέλικα συμμετείχαν ή όχι) είτε για να διαβάσουν και/ή να ψηφίσουν -και ξέρω ότι δεν ήταν λίγοι.

 

Οι Tiessa και Solonor παρακαλούνται να διαλέξουν το ρολογάκι τους, και μπορούν να κάνουν τα εξής: Να ανακοινώσουν την επιλογή τους εδώ (διακινδυνεύοντας πιθανή καζούρα), να μην την ανακοινώσουν (βυθίζοντας το λαό σε μια καταπράσινη περιέργεια) ή να την κρατήσουν μυστική μέχρι την απονομή (βλ. παρακάτω). Σε κάθε περίπτωση, πρέπει να διαλέξουν γρήγορα, ώστε να κάνω τις παραγγελίες!

Ο διαγωνισμός θα κλείσει με τον καλύτερο τρόπο αν και οι τρεις πρώτοι είναι παρόντες στο καθιερωμένο πρωτοχρονιάτικο μυτίγκιο, το οποίο πιθανότατα θα είναι το Σάββατο 8 Ιανουαρίου στη Βύνη (αλλά κάποιο καλό μέλος να ανοίξει το σχετικό τόπικ), όπου εκτός από την πίτα για το 2011, θα δοθούν μετά μπύρας και λουκάνικων και τα βραβεία.

Επιπλεόν λόγος για να είναι ο τρίτος Big Fat Pig εκεί, είναι βέβαια για να τον γνωρίσουμε και από κοντά.

Και επειδή ξέρω ότι για τον Αντώνη είναι δύσκολο, βάλτε όλοι μαζί ένα χεράκι να τον φέρουμε στο φιλότιμο να κατεβεί Αθήνα.

Αντώνη, στο λέω δεκαεννιά μέρες πριν! Και τέλος πάντων, δεν φταίει κανένας άλλος! Ας μην έγραφες τόσο καλή ιστορία!

 

 

Μη λείψει κανείς από αυτό το μυτίγκιο. Η διοργάνωση, τιμώντας το θέμα του διαγωνισμού αλλά και τη νικητήρια ιστορία, έχει ήδη εξασφαλίσει δύο μετανυδρίτες!laugh.gif Φρέσκους βέβαια.devil2.gifΕ, ρε γλέντια!

 

 

Μέχρι τότε, η σκυτάλη στον DinMacXanthi για τον διαγωνισμό τρόμου,

 

Η Ε.Μ. ο Διοργανωτής

 

signing off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..