Jump to content

22ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Σεξ


mman
 Share

Recommended Posts

  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    42

  • DinoHajiyorgi

    53

  • mman

    90

  • Eugenia Rose

    69

Top Posters In This Topic

Posted Images

Θα ήθελα πολύ να παρευρεθώ. 7/1 όμως είναι η ονομαστική γιορτή του γιού μου και θα εξαρτηθούν πολλά από το πότε θα του κάνουμε την γιορτούλα.

 

Αν τα καταφέρω πάντως να είστε σίγουροι ότι θα σας επισκεφτώ biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια κι από μένα στην Tiessa για την νίκη. Ήταν πρώτη και στη δική μουλίστα.

 

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες, που πρόσθεσανστην Βιβλιοθήκη ΕΦ άλλες 20+2 εξαιρετικές ιστορίες.

 

Ευχαριστούμε όσους διάβασαν, σχολίασαν και ψήφισαν.

 

Τέλος, συγχαρητήρια στον διοργανωτή για το όργιο πουοργάνωσε θέμα, καθώς και στον συνδιοργανωτή για το δύσκολο έργο της καταμέτρησης.

 

 

Όσον αφορά την Κλερ, είναι πολύ ευχαριστημένη με τη θέσηπου έλαβε. Με τόσο υψηλό επίπεδο ιστοριών, ακόμη και να μπορούσα να κατατάξωτον εαυτό σε οποιαδήποτε θέση, δεν θα ήταν ψηλότερα από τη βάση.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κλείνω ευχαριστώντας ιδιαίτερα τα καινούρια μέλη Soul_walker και Eugenia Rose που πήραν μέρος (με τη Eugenia μάλιστα να τσιμπάει και μία από τις 29 πρωτιές) και φυσικά τον Big Fat Pig για την εντυπωσιακή είσοδο που έκανε (τρεις πρωτιές, τρίτη θέση και, το κυριότερο, δύο πολύ ωραία διηγήματα).

 

πρωτοχρονιάτικο μυτίγκιο, το οποίο πιθανότατα θα είναι το Σάββατο 8 Ιανουαρίου στη Βύνη (αλλά κάποιο καλό μέλος να ανοίξει το σχετικό τόπικ), όπου εκτός από την πίτα για το 2011, θα δοθούν μετά μπύρας και λουκάνικων και τα βραβεία.

 

 

Ε όχι στις 8 ρε γμτ....!!!!!!!!!!!!!!! Χάθηκαν τόσες ημερομηνίες;;

 

 

Πρώτον χαίρομαι παααααρα πολύ για τα αποτελέσματα που συγκέντρωσα αλλα οφείλω να ομολογήσω πως απο τον πίνακα στατιστικών το μόνο που κατάλαβα ήταν η κατάταξη και οι πρωτιές. mIn max δεν κατάλαβα καθόλου ούτε απόκλιση, :dazzled:αλλα δεν με νοιάζει γιατι είμαι πολύ χαρούμενη και γιατι μάλλον εγώ δεν θα κάνω ποτέ :tease:

Δευτερον όχι ρε παιδία στις 8!!!! Δεν μπορώ με τίποτα! Εχει cosplay δηλαδή σε αυτό δεν πήγα αλλα και στο επόμενο? Πότε θα το δείξω τα χειρτοποίητο κουστούμι μου επιτέλους!!!???? Ε?ε?Ε? :dwarf: Παρακαλώ αν μπορείτε θα πρότεινα 9/12

Edited by Eugenia Rose
Link to comment
Share on other sites

Η απόκλιση είναι ένας αριθμός που βγαίνει απο τις θέσεις που παίρνει ένα διήγημα.

Π.χ πάρε παράδειγμα της Ευθυμίας. Την έχουν ψηφίσει για μια πρώτη θέση και έχει απο κάποιον και μια προτελευταία (σαν την χειρότερη επίδοση). Το ίδιο ακριβώς όμως έχεις και εσύ, αλλά η απόκλιση της Ευθυμίας είναι μεγαλύτερη. Για ποιον λόγο;

 

Πέρα απο την υψηλότερη θέση που πήρε απο κάποιον, και τη χαμηλότερη, υπάρχει και ο μέσος βαθμός απόκλισης.

Εσένα που είναι μικρότερος σημαίνει οτι ψηφιζόσουν πάντα σε θέσεις κοντά στον μέσο όρο που πήρες.Έίσαι 16η άρα υπολόγισε οτι οι περισσότεροι σε ψήφισαν κοντά στην θέση που είσαι. Μπορεί να πήρες αρκετές ψηφους στην 18η θέση και άλλες τόσες στην 12η θέση και κάποιες ελάχιστα πάνω ή κάτω.

 

Η απόκλιση της Ευθυμίας σημαίνει οτι οι ψηφοφόροι ή που γούσταραν πολύ την ιστορία στέλνοντας την πολύ ψηλότερα απο την θέση που πήρε (τον μέσο όρο) ή που δεν την γούσταραν καθόλου και την έριξαν πολύ κάτω απο το μέσο όρο.

 

Σε πιο απλά λόγια.

Μπορείς να βγεις 10ος σε έναν διαγωνισμό με 20 άτομα αν όλοι σε ψηφίσουν για 10ο, αλλά θα έχεις μηδενική απόκλιση στον μέσο όρο, και μπορείς να βγεις επίσης 10ος αν σε ψηφίσουν οι μισοί για πρώτο και οι άλλοι μισοί για τελευταίο. Εκεί όμως έχεις τεράστια απόκλιση απο τον μέσο όρο. Και φυσικά υπάρχουν και όλες οι ενδιάμεσες καταστάσεις έτσι;

 

Εγώ προτιμώ πάντως τις μεγάλες αποκλίσεις στις δικές μου ιστορίες (αλλά και ως ανθρωπος). Καλό είναι αυτοί που σε γουσταρουν να σε γουσταρουν πολύ και οι υπόλοιποι καθόλου, παρά να περνάς ως άχρωμος, άοσμος και χλιαρός στο σύνολο των ανθρώπων.

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλους

 

 

 

Η ιστορίες που είναι για να διαβαστούν? δεν της βρήκα κάπου συγκεκριμένα. H είναι μέσα στην βιβλιοθήκη? Η σε συγκεκριμένο θέμα όλες μαζί?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορίες που είναι για να διαβαστούν? δεν της βρήκα κάπου συγκεκριμένα. H είναι μέσα στην βιβλιοθήκη? Η σε συγκεκριμένο θέμα όλες μαζί?

 

Στην Βιβλιοθήκη Ιστοριών ΕΦ. Με υπότιτλο: "για το 3ο/22ο διαγωνισμό ΕΦ σεξ" ή κάτι σχετικό. Ενναλακτικά links στο αρχικό post του thread.

 

Και με την ευκαιρία, καλωσήλθες Νίκο!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο ποστ αυτού του τόπικ, σε λινκ από τον τίτλο της η καθεμία...:doh:Γράψε και σχόλια.

 

edit: με πρόλαβε το γουρουνάκι...

Edited by wordsmith
Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο ποστ αυτού του τόπικ, σε λινκ από τον τίτλο της η καθεμία...:doh:Γράψε και σχόλια.

 

Φάε τη σκόνη μου!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απορία:

[...] τον Big Fat Pig για [...] τρεις πρωτιές [...]

ΟΚ, η πρώτη θα μπορούσα να υποθέσω ότι είναι η πιο υψηλή θέση πρώτης συμμετοχής (αν είναι). Οι άλλες δύο τι μπορεί να είναι; hmm.gif

Να ξέρω δηλαδής...

 

 

 

[...]Επιπλεόν λόγος για να είναι ο τρίτος Big Fat Pig εκεί, είναι βέβαια για να τον γνωρίσουμε και από κοντά.[...]

Αν προσπαθείς να με κάνεις να νιώσω... γουρούνι που δεν έχω παρευρεθεί στις δύο τελευταίες συνευρέσεις, είσαι σε πολύ καλό δρόμο :)

Πέρα από την πλάκα όμως, υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να λείπω απ' την Αθήνα από τις 4-5 έως και τις 8-9 του μήνα.

Και εννοείται κι εγώ θέλω να σας γνωρίσω από κοντά.

 

 

[...]Και επειδή ξέρω ότι για τον Αντώνη είναι δύσκολο, βάλτε όλοι μαζί ένα χεράκι να τον φέρουμε στο φιλότιμο να κατεβεί Αθήνα.[...]

Εγώ το βάζω, να: Έλα Αντώνη, έλα. Ο mman κερνάει μπύρες και λουκάνικα!

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τότε, η σκυτάλη στον DinMacXanthi για τον διαγωνισμό τρόμου,

Don't bet on it :tease:

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τότε, η σκυτάλη στον DinMacXanthi για τον διαγωνισμό τρόμου,

Don't bet on it :tease:

Μια μικρή ανακοίνωση:

Μου ζητήθηκε η τιμή να παρουσιάσω τον επόμενο διαγωνισμό, εκείνον του Τρόμου. Αφού δέχτηκα, πρώτη μου απόφαση είναι να μην χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο για να βρω τρόπο να ξεπεράσω τον διαγωνισμό που διοργάνωσε ο mman.

 

Θέμα του διαγωνισμού Τρόμου δεν θα είναι το "Σεξ" και ελπίζω να συμφωνείτε μαζί μου. Το θέμα που έχω σκεφτεί όμως (κλασσικό θέμα τρόμου) σας προσφέρει νομίζω την ευκαιρία να βάλετε καλό σεξ ή όποια άλλη διαστροφή επιθυμείτε.

 

Σας έχω και έπαθλο.

Link to comment
Share on other sites

1) Απορία: ΟΚ, η πρώτη θα μπορούσα να υποθέσω ότι είναι η πιο υψηλή θέση πρώτης συμμετοχής (αν είναι). Οι άλλες δύο τι μπορεί να είναι; hmm.gif

Να ξέρω δηλαδής...

 

2) Πέρα από την πλάκα όμως, υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανότητα να λείπω απ' την Αθήνα από τις 4-5 έως και τις 8-9 του μήνα.

1) Τρεις αναγνώστες έβαλαν την ιστορία σου πρώτη στην προτίμησή τους. Δες τα στατιστικά στη στήλη "Πρωτιές".

 

2) Να σου πω, το καταλαβαίνεις και μόνος σου ότι αυτό δεν παίζει σαν πιθανότητα, ε; Πες το ξεκάθαρα, δεν είναι ντροπή: "Ναι, ΜΜιχάλη, φέρνω αντιρρήσεις απλώς και μόνο για την τιμή των όπλων, αλλά κατά βάθος ξέρω ότι θα είμαι εκεί γιατί το θέλω πραγματικά πολύ."

(Και όχι επειδή και ο τρίτος θα πάρει βραβείο! Ορίστε τώρα! Είδες τι έκανες; )

 

 

Και τέλος, δεν θ' αντέξω να μην σκαλίσω λίγο το παρόν τόπικ! Νομίζω ότι αξίζει τον κόπο. Απολαύστε:

 

Tiessa

[...]

 

Tiessa πιθανότατα out.

 

Μόλις ανακάλυψε ότι στον πλανήτη όπου ήταν να διαδραματιστεί η ιστορία της επιβλήθηκε πλήρης απαγόρευση του σεξ.

Δια τούτο και η συμμετοχή θεωρείται άκρως επισφαλής.

 

Mman!!! Η Tiessa μας την κάνει με μικρά πηδηματάκια!! Do something!! :shout:

 

Ντίνο, η Tiessa πραγματικά ζορίζεται αυτή τη στιγμή.

Υποσχεται όμως ότι, αν ανακάμψει, θα επανέλθει με ένα μεγάλο πήδημα (υπερδιαστατικά μιλώντας πάντοτε, ε; Μην πάει αλλού το μυαλό σας, καλέ!) :lol:

 

Ντίνο, σ' ευχαριστώ για την ετοιμότητα αντάξια του τίτλου του επίσημου σαλαγητή του διαγωνισμού, αλλά δυστυχώς η πρώην Πνευματική έχει όντως από χθες το βράδυ ειδική άδεια να μην συμμετάσχει. Κάτι σαν την ειδική άδεια της wordsmith να μην πίνει ένα πράγμα. Μόλις ανακληθεί η μία (I'm working on it) θα ανακληθεί και η άλλη.

Απ' όπου συμνπεραίνουμε ότι η νικήτρια κατάφερε να γράψει μόλις της δόθηκε και επίσημα η άδεια να μην το κάνει... 'Άβυσσος...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω και έπαθλο.

 

Μη μου πεις... οι 3εις πρώτοι θα έχουν τη χαρά να θυσιαστούν τελετουργικά στον Κ; laugh.giflaugh.giflaugh.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω και έπαθλο.

 

Μη μου πεις... οι 3εις πρώτοι θα έχουν τη χαρά να θυσιαστούν τελετουργικά στον Κ; laugh.giflaugh.giflaugh.gif

 

Από το ψευδώνυμό σου περίμενα να έλεγες στον Δ. :mf_sherlock:

Link to comment
Share on other sites

 

Θέμα του διαγωνισμού Τρόμου δεν θα είναι το "Σεξ" και ελπίζω να συμφωνείτε μαζί μου. Το θέμα που έχω σκεφτεί όμως (κλασσικό θέμα τρόμου) σας προσφέρει νομίζω την ευκαιρία να βάλετε καλό σεξ ή όποια άλλη διαστροφή επιθυμείτε.

 

Σας έχω και έπαθλο.

 

"Και ποιό είναι αυτό το θέμα?????" ρώτησε η πάντα ανυπόμονη Ευγενία.... :devil2:

Link to comment
Share on other sites

 

Θέμα του διαγωνισμού Τρόμου δεν θα είναι το "Σεξ" και ελπίζω να συμφωνείτε μαζί μου. Το θέμα που έχω σκεφτεί όμως (κλασσικό θέμα τρόμου) σας προσφέρει νομίζω την ευκαιρία να βάλετε καλό σεξ ή όποια άλλη διαστροφή επιθυμείτε.

 

Σας έχω και έπαθλο.

 

"Και ποιό είναι αυτό το θέμα?????" ρώτησε η πάντα ανυπόμονη Ευγενία.... :devil2:

"Υπομονή ή δωροδόκισε κατάλληλα," είπε μια φωνή από το υπερπέραν.

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω και έπαθλο.

 

Μη μου πεις... οι 3εις πρώτοι θα έχουν τη χαρά να θυσιαστούν τελετουργικά στον Κ; laugh.giflaugh.giflaugh.gif

 

Από το ψευδώνυμό σου περίμενα να έλεγες στον Δ. :mf_sherlock:

 

It's all about C. biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

 

"Υπομονή ή δωροδόκισε κατάλληλα," είπε μια φωνή από το υπερπέραν.

 

"Name your price φωνη!! " απάντησε η ατρόμιτη Ευγενία! :D

Link to comment
Share on other sites

 

"Υπομονή ή δωροδόκισε κατάλληλα," είπε μια φωνή από το υπερπέραν.

 

"Name your price φωνη!! " απάντησε η ατρόμιτη Ευγενία! :D

"Το σωστό άτομο," συμπλήρωσε η φωνή.

 

(ναι, στον επόμενο θα συμμετάσχω)

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που βρήκα λίγο χρόνο, ας πω και τα υπόλοιπα. Για εμένα ήταν από τους πιο ποιοτικούς διαγωνισμούς του SFF. Ακόμα και το τελευταίο διήγημα ήταν καλά γραμμένο. Τον βάζω άνετα στο τοπ-3 των επιλογών μου. Οπότε αξίζουν διπλά συγχαρητήρια στο διοργανωτή για το θέμα. Να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω και το συνδιοργανωτή που μάλλον κινδυνεύει να αποκτήσει «μονιμότητα» στη θέση. Χαίρομαι που και άλλοι είχαν το ίδιο πρόβλημα με την πρώτη θέση (το 11-6 είναι χαρακτηριστικό αυτής της δυσκολίας). Καλή συνέχεια σε όσους περιμένουν τον τρόμο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

[...] Απ' όπου συμνπεραίνουμε ότι η νικήτρια κατάφερε να γράψει μόλις της δόθηκε και επίσημα η άδεια να μην το κάνει... 'Άβυσσος...:lol:

 

Χφμ! Μπαίνω στον πειρασμό να σου υπενθυμίσω ότι υπάρχουν πολλά βίτσια στον κόσμο, αλλά την αλήθεια του πράγματος την έχω δηλώσει εδώ:

 

[...] Ένα ευχαριστώ στη Sonya, που δεν ξέρει ακόμα γιατί, αλλά που εξαιτίας της μου προέκυψε η βασική έμπνευση, γύρω από την οποία πλέχτηκε η ιδέα της ιστορίας.

 

Η Sonya βέβαια τώρα ξέρει -όχι σιγά που θα έμενε με την απορία :lol:.

Ναι, καλή μου κυρία, εξαιρετική συγκυρία η επίσκεψή μας σ' εκείνο το ναό του πνεύματος, μεσούντος του διαγωνισμού! Με το τσουβάλι οι εμπνεύσεις μετά. :Lighten:

 

 

------------------

Αλλαγή θέματος:

 

Α, ώστε ο διαγωνισμός του Τρόμου αντί να μπει από τον έναν Ντίνο θα μπει από τον άλλον, ε;

Πάντως και τους επόμενους διαγωνισμούς (Γενικό, Φάντασυ, εποχιακό) Ντίνοι τους έχουνε κερδίσει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και τους επόμενους διαγωνισμούς (Γενικό, Φάντασυ, εποχιακό) Ντίνοι τους έχουνε κερδίσει.

Είμαστε Δυναστεία! :king:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..