Jump to content

25ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Όραση


wordsmith
 Share

Recommended Posts

Ναι mister. Γράφω. :) Αν θα προλάβω, άλλη υπόθεση....

 

17;!

 

Δεν το κάνεις καλα! Κοίτα να μαθαίνεις...

 

uncle+sam+wants+you.jpg

 

DINOS WANTS YOU!!!

 

ΕΣΥ ΓΡΑΦΕΙΣ;!!

Μπράβο Ευγενία!:)

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν το κάνεις καλα! Κοίτα να μαθαίνεις...

 

uncle+sam+wants+you.jpg

 

DINOS WANTS YOU!!!

 

ΕΣΥ ΓΡΑΦΕΙΣ;!!

Μπράβο Ευγενία!:)

 

 

Είμαι στο τσακ να κάνω photoshop και να βάλω τη φάτσα του Ντίνου... αλλά άστο γιατί μας βλέπει και κόσμος :) :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την προηγούμενη φορά που πήγα να γράψω φάντασυ μου βγήκε τρόμος. Επιπλέον λαμβάνω υπόψη τα προηγούμενα αποτελέσματα στους διαγωνισμούς και μπλοκάρω. Και 3ο με τέτοιες πένες δεν με βλέπω και πολύ καλά..οπότε άστο καλύτερα:D

Link to comment
Share on other sites

Α ρε τι πάθαμε με τα κουβαδάκια μας... Σε λίγο θα παίζουμε κατά μόνας.

 

Για το θέμα, εγώ σήμερα θα αρχίσω γράψιμο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την προηγούμενη φορά που πήγα να γράψω φάντασυ μου βγήκε τρόμος.

 

Ε πάνε να γράψεις τρόμο μπας και σε βγει φάντασυ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα. Μου ήρθε μια ιδέα χθες αλλά κάτι μου θυμίζει και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί μέσα στο φόρουμ. Γι' αυτό θέλω να μου πείτε αν έχετε ξανακούσει τη λέξη "ζυρκούδι" (ή και με γιώτα). Η ιστορία μου έχει αρχίσει, τώρα αν θα τελειώσει... ο κύριος ξέρειtease.gif

Link to comment
Share on other sites

Soon...

Εύχομαι Drake ο τίτλος του διηγήματος σου να μην βγει κυριολεκτικός, για το αν θα δούμε δηλαδή συμμετοχή από σένα ή όχι. Σε θέλουμε ανάμεσα μας.

 

Και ... με τέτοιες πένες δεν με βλέπω και πολύ καλά..οπότε άστο καλύτερα:D

Με τέτοιο σκεπτικό, αν θα το βάζεις κάθε φορά στα πόδια, πως θα εξελιχθείς; Άσχετα με αυτά που λέμε, για το τζέρτζελο και μόνο, σαν ιππότες, διαγωνιζόμαστε όλοι ίσοι σε στρογγυλή τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Ανεκπλήρωτες Υποσχέσεις

by Drake Ramore

Female-ghost-passing-through-the-corridor.jpg

Soon...

 

Δεν ξέρω αν επέλεξες τον τίτλο για τον λόγο που λέει ο Χατζηγιώργης, αλλά είναι λίγο τετριμμένος και παλιομοδίτικος. Αρχίζω τα σχόλια από τώρα εγώ, αμ πώς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα. Μου ήρθε μια ιδέα χθες αλλά κάτι μου θυμίζει και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί μέσα στο φόρουμ. Γι' αυτό θέλω να μου πείτε αν έχετε ξανακούσει τη λέξη "ζυρκούδι" (ή και με γιώτα). Η ιστορία μου έχει αρχίσει, τώρα αν θα τελειώσει... ο κύριος ξέρειtease.gif

 

 

Θυμίζει κάτι μεταξύ ζιρκόνιου/κορούνδιου/ζυγουριού, πέραν του οφθαλμοφανούς ζαρκάδι/αρκούδι, αλλά όχι, δεν την έχω ακούσει.

Link to comment
Share on other sites

[...] Γι' αυτό θέλω να μου πείτε αν έχετε ξανακούσει τη λέξη "ζυρκούδι" (ή και με γιώτα).

 

Εμένα πάντως δε μου θυμίζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να μου πείτε αν έχετε ξανακούσει τη λέξη "ζυρκούδι" (ή και με γιώτα).

 

πέραν του οφθαλμοφανούς ζαρκάδι/αρκούδι...

 

 

1335a581-7859-48ec-85b4-ef1212dcf4df.jpg

 

Το διαβόητο "Ζυρκούδι" (Ursus Satanicus Cervidae ) σε όλη του τη μεγαλοπρέπεια...

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

Αργά σαν το σκουλήκι σέρνομαι κι εγώ στη γραμμή εκκίνησης.

 

εδιτ: το ζυρκούδι του Ντιν τα σπάει laugh.giflaugh.giflaugh.giflaugh.gif

Edited by dagoncult
Link to comment
Share on other sites

Ανεκπλήρωτες Υποσχέσεις

by Drake Ramore

Female-ghost-passing-through-the-corridor.jpg

Soon...

 

Δεν ξέρω αν επέλεξες τον τίτλο για τον λόγο που λέει ο Χατζηγιώργης, αλλά είναι λίγο τετριμμένος και παλιομοδίτικος. Αρχίζω τα σχόλια από τώρα εγώ, αμ πώς.

 

Θέλω να πιάσω και ένα μεγαλύτερο κοινό. Τα μπαρμπάδια του sff που δεν τσιμπάνε απο μοντερνιές.tease.gif

 

 

Εύχομαι Drake ο τίτλος του διηγήματος σου να μην βγει κυριολεκτικός, για το αν θα δούμε δηλαδή συμμετοχή από σένα ή όχι. Σε θέλουμε ανάμεσα μας.

laugh.giflaugh.giflaugh.gif

 

Ντίνο χθες το βράδυ τελείωσα το διήγημα, και σήμερα το πρωί το διαβασα και μου φάνηκε πολύ μάπα!

Ετσι το έσωσα και το αποθήκευσα κάπου για να υπάρχει ως ιδέα και βλέπουμε....

Μετά εκεί που καθόμουν στην δουλειά, μου ήρθε τρελή ιδέα την οποία και ολοκλήρωσα λίγο πριν βάλω το ποστεράκι. Αλλο διηγημα αυτό...

Κοινώς, το διήγημα είναι έτοιμο!devil2.gif

Θα λάβω τελικά μέρος και αν δεν προλάβω να τα διαβάσω όλα και να βγω εκτός so be it...dirol.gif

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την προηγούμενη φορά που πήγα να γράψω φάντασυ μου βγήκε τρόμος. Επιπλέον λαμβάνω υπόψη τα προηγούμενα αποτελέσματα στους διαγωνισμούς και μπλοκάρω. Και 3ο με τέτοιες πένες δεν με βλέπω και πολύ καλά..οπότε άστο καλύτερα:D

 

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα κο Τουίτι: μην τα παρατάς. Αφού βελτιώνεσαι. Ο σκοπός δεν είναι οπωσδήποτε να κερδίσεις, αλλά να σου δοθεί μια αφορμή να γράψεις και να εξασκηθείς. Τώρα, γιατί έρχεσαι τελευταίος... Θα έλεγα πως είσαι ο πιο μικρός και με τη λιγότερη εξάσκηση ίσως εδώ μέσα. Αλλά αυτό δε θα το ξεπεράσεις σταματώντας να ασχολείσαι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την προηγούμενη φορά που πήγα να γράψω φάντασυ μου βγήκε τρόμος. Επιπλέον λαμβάνω υπόψη τα προηγούμενα αποτελέσματα στους διαγωνισμούς και μπλοκάρω. Και 3ο με τέτοιες πένες δεν με βλέπω και πολύ καλά..οπότε άστο καλύτερα:D

 

Έλα βρε Tatto! Γράψε! Άντε, μπορεί να γράψω κι εγώ τελικά, να σου κάνω παρέα! :D

 

Με ψήνετε, βρε αλάνια, με ψήνετε! Όχι τίποτα άλλο, αλλά έχω και τη διπλωματική κι ένα σωρό μαθήματα... ΑΧ!

 

Αλλά είχα μια ιδέα πριν ακόμα ανακοινωθεί το θέμα του διαγωνισμού που ταιριάζει και μ'αρέσει και για μια φορά θα είναι, πιστεύω, μες στα όρια!

 

Απλά δεν ξέρω αν θα καταφέρω να τις σχολιάσω όλες τις συμμετοχές, αυτό είναι το κακό...

Link to comment
Share on other sites

north- thanks που με είπες τατού και όχι Τατο!!:lol:

 

Για να σας πω την αλήθεια κάτι αρχίζει αν τρεμοπαίζει στον ορίζοντα...και μάλιστα κάτι καλο σαν ιδέα...το θέμα βέβαια είναι το τι θα βγεί στο χαρτί...Ίδωμεν για το άν θα γράψω....

Edited by Tattoman
Link to comment
Share on other sites

Σωστά το είπα?

 

σύμφωνα με το πως το έχω γράψει σαν nickname στο site όχι....αλλά σύμφωνα με το πως θα ήθελα να το γράψω ναι;-)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την προηγούμενη φορά που πήγα να γράψω φάντασυ μου βγήκε τρόμος. Επιπλέον λαμβάνω υπόψη τα προηγούμενα αποτελέσματα στους διαγωνισμούς και μπλοκάρω. Και 3ο με τέτοιες πένες δεν με βλέπω και πολύ καλά..οπότε άστο καλύτερα:D

 

 

 

Μόνο όταν δεν δίνεις σημασία σε αυτά θα γράψεις καλά. Δεν ξέρω αν θα είναι καλά συμφωνα με την γνώμη των άλλων, αλλά σιγουρα θα είναι καλά για εσένα επειδή θα το διασκεδάζεις. Με τόση κωλόσφιξη πάντως σίγουρα δεν γράφεις για εσένα, αλλά για να κυνηγήσεις τις "μεγάλες πένες".

 

Τώρα για τις μεγάλες πένες, είπε μια κουβέντα ο Χατζηγιώργης και την κάνατε λάστιχο!dirol.gif

Αν ήταν μεγάλες θα τις ήξεραν και παραέξω απο την παρέα μας εδώ. Μην τσιμπάς, να χαίρεσαι που είσαι τόσο μικρός και έχεις ακομη χρόνια μπροστά σου για να γίνεις πραγματική μεγάλη πένα.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

θέλω να μου πείτε αν έχετε ξανακούσει τη λέξη "ζυρκούδι" (ή και με γιώτα).

 

πέραν του οφθαλμοφανούς ζαρκάδι/αρκούδι...

 

 

1335a581-7859-48ec-85b4-ef1212dcf4df.jpg

 

Το διαβόητο "Ζυρκούδι" (Ursus Satanicus Cervidae ) σε όλη του τη μεγαλοπρέπεια...

 

με σκότωσες ρε άνθρωπε! tease.gif

όχι τίποτα άλλο, επηρεάζεις και τον κόσμο, ζυρκούδι θε διαβάζουν το υβρίδιό σου θα φαντάζονται!

 

Ευχαριστώ όσους απάντησαν σοβαρά!friends.gif

Link to comment
Share on other sites

UP!!!

 

Πολύ ησυχία έπεσε...έλα να ξυπνάμε σιγά σιγά!

Τι διαγωνισμός είναι αυτός;

Ούτε μεγαλόστομες δηλώσεις, ούτε προκλήσεις, ούτε πονηρά στοιχήματα...ΑΙΣΧΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Συλλογίζομαι το binary της υπόθεσης. Είτε κάποιος δεν βλέπει αρκετά, είτε βλέπει πάρα πολλά. Μόνο αυτές οι κατευθύνσεις υπάρχουν. Και δεν ξέρω ποια να διαλέξω.

Link to comment
Share on other sites

Συλλογίζομαι το binary της υπόθεσης. Είτε κάποιος δεν βλέπει αρκετά, είτε βλέπει πάρα πολλά. Μόνο αυτές οι κατευθύνσεις υπάρχουν. Και δεν ξέρω ποια να διαλέξω.

 

Διάλεξε και τα δύο. Ενα μάτι έτσι και ένα αλλιώς :tease: Εγώ έχω και μια άλλη ιδέα που πάλι μου ήρθε καθυστερημένα αλλά ίσως να την γράψω έτσι και αλλίως με την ησυχία μου. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..