Jump to content

25ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Όραση


wordsmith
 Share

Recommended Posts

Συλλογίζομαι το binary της υπόθεσης. Είτε κάποιος δεν βλέπει αρκετά, είτε βλέπει πάρα πολλά. Μόνο αυτές οι κατευθύνσεις υπάρχουν. Και δεν ξέρω ποια να διαλέξω.

 

Ε...όχι απαραίτητα!whistling.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ησυχία έπεσε...έλα να ξυπνάμε σιγά σιγά!

Τι διαγωνισμός είναι αυτός;

Ούτε μεγαλόστομες δηλώσεις, ούτε προκλήσεις, ούτε πονηρά στοιχήματα...ΑΙΣΧΟΣ!

Η Κέλλυ έβαλε το καράβι στον αυτόματο πιλότο και την έκανε για άλλα. Τσκ-τσκ-τσκ...

 

Στο σχετικοάσχετο: Καθώς το ΦΕΦΕ φαντάζει ολοένα και περισότερο χαμένη υπόθεση, σκεφτόμουν νοσταλγικά εκείνα τα 500άρια, διηγήματα επιστημονικής φαντασίας, των 500 λέξεων. Νομίζω ότι αν κάναμε εδώ έναν τέτοιο διαγωνισμό, όσες και να ήταν οι συμμετοχές, δεν θα παραπονιόταν κανείς για τον αριθμό διηγημάτων που θα είχε να διαβάσει. Το αληθινό μανίκι θα ήταν η συγγραφή. Ας το είχαμε υπ'όψη, έτσι, για κάτι πιθανό έκτακτο στο μέλλον.

 

Και σχετικά:

 

11 ΑΚΟΜΑ ΜΕΡΕΣ ΣΥΓΓΡΑΦΗΣ!

 

ΤΟ ΒΟΥΚΙΝΟ ΣΑΛΠΙΣΕ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΙΣΑΞΙΑ!

 

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΜΩΣ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ...

post-1004-0-38045000-1305118936_thumb.jpg

 

ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.

post-1004-0-68153500-1305118962_thumb.jpg

 

ΕΣΥ ΣΕ ΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΗΚΕΙΣ;!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΙΣΤΕΣ.

post-1004-0-68153500-1305118962_thumb.jpg

 

ΕΣΥ ΣΕ ΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΗΚΕΙΣ;!

 

ΑΧ! Το δεύτερο τι γλυκούλι!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ενώ ο πρώτος τύπος με το λεοπάρ κολάν... μάλλον overcompensate κάνει.devil2.gif

Link to comment
Share on other sites

Της ΧΕΝΑ σαφώς! Θα αναδεικνύουν τα... προσόντα σου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άτιμη!! :lol: Αν μου αποκαλύψεις το μυστικό της Χριστίνας, θα έρθω του χρόνου σε κάποιο cosplay ντυμένη Warrior Princess! ;-)

Link to comment
Share on other sites

Χμμ... Έχω αρχίσει να υποψιάζομαι ότι μπροστά σ' αυτά που αποκαλύπτει η Όραση

 

post-1534-0-03570900-1305127903_thumb.jpg

 

ο δικός μου πολεμιστής

 

post-1534-0-75151100-1305128014_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άτιμη!! :lol: Αν μου αποκαλύψεις το μυστικό της Χριστίνας, θα έρθω του χρόνου σε κάποιο cosplay ντυμένη Warrior Princess! ;-)

 

Καλή διατροφή. Περιμένουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλή διατροφή. Περιμένουμε :)

 

Κοίτα να δεις που κατάλαβε τι εννοούσα... :p Μην ακούσεις cosplay εσύ!! :p

Link to comment
Share on other sites

Διαιτολόγος, ντήαρ. Εβδομήντα ευρόπουλα το μήνα, σιδηρά πειθαρχία στο μενού, άσκηση (ποδήλατο, περπάτημα, βάρη και προσχώς κολύμπι) και υπομονή. Τώρα, θέλω κι εγώ να σε δω ντυμένη Ζήνα. :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Καλή διατροφή. Περιμένουμε :)

 

Κοίτα να δεις που κατάλαβε τι εννοούσα... :p Μην ακούσεις cosplay εσύ!! :p

 

Εννοείς μην ακούσω Xena :p

Link to comment
Share on other sites

Διαιτολόγος, ντήαρ. Εβδομήντα ευρόπουλα το μήνα, σιδηρά πειθαρχία στο μενού, άσκηση (ποδήλατο, περπάτημα, βάρη και προσχώς κολύμπι) και υπομονή. Τώρα, θέλω κι εγώ να σε δω ντυμένη Ζήνα. :Ρ

 

Οι διαιτολόγοι είναι το πιο άχρηστο επάγγελμα στον κόσμο: τους πληρώνεις για να σου πουν αυτό που ήδη ξέρεις, απλώς για να έχεις έναν χωροφύλακα ψυχολογικό πάνω από το κεφάλι σου, ίσως και πάνω από την μπάκα σου. Ποτέ δεν θα μπορέσω να καταπιώ πως θησαυρίζουν αυτοί οι άνθρωποι.

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλά ΟΧΙ. Δεν θα στο αναλύσω αυτή τη στιγμή, γιατί πιο οφ τόπικ δεν γίνεται, αλλά από κοντά και με πολλά επιχειρήματα, γιατί αν είχες λίγο περισσότερο άδικο, θα κατέληγες να έχεις δίκιο.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά από αυτό το "Γκίλι-Γκίλι Ντάιετ-Ταχντίρι" break, επιστρέφουμε στον διαγωνισμό μας... :8):

Link to comment
Share on other sites

Και μετά από αυτό το "Γκίλι-Γκίλι Ντάιετ-Ταχντίρι" break, επιστρέφουμε στον διαγωνισμό μας... :8):

 

Χχαχαχαχααααααα... Πες τα χρυσόστομε! Ότι θα έφτανε ο Χατζηγιώργης να είναι ο στυλοβάτης του Φορουμ! :huh:

Link to comment
Share on other sites

 

Τέλειωσα με τις πρώτες 2 διορθώσεις. Το εκτύπωσα για να το ξαναδώ.

 

 

 

 

"Οι Ήλιοι έσβηναν πάνω από τον κόσμο. Το τέλος είχε φτάσει. Μα εκείνοι ακόμη πολεμούσαν..."

After_the_Battle.jpg

Κεφάλαιο Ωμέγα

 

 

Σε λίγες μέρες κοντά σας.

Link to comment
Share on other sites

Πώς το'χει αυτό ο διαγωνισμός να βγαίνουμε συνέχεια off-topic...! Συγγνώμη γι'αυτό το τελευταίο, γιατί σαν να'βαλα κι εγώ λίγο το ματάκι μου χεράκι μου...

Για να παραμείνουμε on-topic λοιπόν, έχω να πω πως :balance: ...

 

Από τη μία, έχω το αγγελάκι που μου φωνάζει να αφοσιωθώ στο διάβασμα της σχολής... Από την άλλη, έχω το διαβολάκι της συγγραφής που μου γνέφει πονηρά...

 

Δεν ξέρω τι θα επικρατήσει στο τέλος, αλλά έχω μια ιδέα κι έχω αρχίσει να τη γράφω...

 

Ποιός είναι ο τίτλος; Ε, μη ζητάτε πολλά! :p

 

Edit: Sonya, thanks! ;-)

Edited by Lady Nina
Link to comment
Share on other sites

«Το Γεράκι» … «Εμένα, εσένα, για την Αλμυρή;» … «Ο Δράκος και το Άστρο» … «Έχεις μόνο μία ευκαιρία» … «Το Τραγούδι από το Σακούλι» … «Εξιλέωση» … «Ο Κύβος και η Ζυγαριά» …

 

Επτά τίτλοι … επτά διηγήματα fantasy που κέρδισαν μια θέση στην mman’s SFF.gr List of Fame και άρα στη φορουμική Ιστορία!

 

Θα μπορούσες να είσαι εσύ ο συγγραφέας του επόμενου κειμένου που θα κέρδιζε αυτή την τιμή. Γι αυτό… Πάψε να κλαίγεσαι. Σταμάτα να πλάθεις δικαιολογίες.

ΓΡΑΦΕ!

 

10 ΜΕΡΕΣ ΣΥΓΓΡΑΦΗΣ ΑΠΕΜΕΙΝΑΝ.

Link to comment
Share on other sites

«Το Γεράκι» … «Εμένα, εσένα, για την Αλμυρή;» … «Ο Δράκος και το Άστρο» … «Έχεις μόνο μία ευκαιρία» … «Το Τραγούδι από το Σακούλι» … «Εξιλέωση» … «Ο Κύβος και η Ζυγαριά» …

 

Επτά τίτλοι … επτά διηγήματα fantasy που κέρδισαν μια θέση στην mman’s SFF.gr List of Fame και άρα στη φορουμική Ιστορία!

 

Θα μπορούσες να είσαι εσύ ο συγγραφέας του επόμενου κειμένου που θα κέρδιζε αυτή την τιμή. Γι αυτό… Πάψε να κλαίγεσαι. Σταμάτα να πλάθεις δικαιολογίες.

ΓΡΑΦΕ!

 

10 ΜΕΡΕΣ ΣΥΓΓΡΑΦΗΣ ΑΠΕΜΕΙΝΑΝ.

 

rofl.giflaugh.gif

 

Τέτοια προπαγάνδα ούτε ο Γκέμπελς, δηλαδή ήμαρτον! Άμα βάλετε και για έπαθλο κανένα τσουρέκι με γέμιση

αγριογούρουνο

, μπορεί να ψηθώ κι εγώ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

«Το Γεράκι» … «Εμένα, εσένα, για την Αλμυρή;» … «Ο Δράκος και το Άστρο» … «Έχεις μόνο μία ευκαιρία» … «Το Τραγούδι από το Σακούλι» … «Εξιλέωση» … «Ο Κύβος και η Ζυγαριά» …

 

Επτά τίτλοι … επτά διηγήματα fantasy που κέρδισαν μια θέση στην mman’s SFF.gr List of Fame και άρα στη φορουμική Ιστορία!

 

Θα μπορούσες να είσαι εσύ ο συγγραφέας του επόμενου κειμένου που θα κέρδιζε αυτή την τιμή. Γι αυτό… Πάψε να κλαίγεσαι. Σταμάτα να πλάθεις δικαιολογίες.

ΓΡΑΦΕ!

 

10 ΜΕΡΕΣ ΣΥΓΓΡΑΦΗΣ ΑΠΕΜΕΙΝΑΝ.

 

Τώρα αυτό όντως πάει σε μένα ή κατά τύχη έκανες reply στο post μου, επειδή ήταν το τελευταίο όταν σχολίασες; :p

Link to comment
Share on other sites

Κι αν βάλεις και τις 2 μέρες παράτασης που θα μπούνε (όπως πάντα)... Σε 12 μέρες βγάζεις 20,000 νανοριμολέξεις! Σαν να λέμε 6,7 διηγήματα στο νερό. Απλά πράγματα dirol.gif. (Εκτός αν είσαι όπως ο Nihilio, οπότε σβήσε το 1 από το 12 ;-) )

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..