Jump to content

26ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Καλοκαιρινός, Θέμα: Αποχέτευση


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Ψηφίζω ο νικητής αυτού του κρυφού διαγωνισμού να λάβει τον τίτλο του Μεγάλου Ραβιολιού! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 434
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Oberon

    27

  • DinoHajiyorgi

    120

  • Drake Ramore

    39

  • Stanley

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

post-1004-0-85886000-1309175422_thumb.jpg

 

Ο SSSC-WX11 είναι ένας από τους συγγραφείς που έχουν σκοπό να λάβουν μέρος στον καλοκαιρινό διαγωνισμό μας. Καλώς μας ήρθες WX11, τιμή μας να σε έχουμε ανάμεσα στις κρυφές πένες του φόρουμ.

Τιμή δική μου που λαμβάνω σε έναν τόσο πρωτότυπο διαγωνισμό.

 

Ποια είναι η γνώμη σου για την ινκόγκνιτο συμμετοχές αυτού του διαγωνισμού;

Κατά τη γνώμη μου είναι ένα πολύ ενδιαφέρον πείραμα. Περισσότερο για το πόσο γρήγορα θα αναγνωρίσουμε τους συγγραφείς πίσω από τις πένες και ποιους δεν θα καταφέρουμε να αναγνωρίσουμε.

 

Το θέμα του διαγωνισμού θα παίξει ρόλο στην απόφαση σου να λάβεις μέρος;

Θα παίξει ένα μέρος αν δεν θα έχω αποφασίσει ακόμα να λάβω μέρος. Αλλά αν πραγματικά θελήσω να πάρω μέρος τότε δεν θα έχει πολύ σημασία.

 

Συνήθως ποιο είδος εκπροσωπείς;

Συνήθως επιστημονική φαντασία.

 

Θα δοκίμαζες να γράψεις κάτι διαφορετικό για να θολώσεις τα νερά;

Ναι, αλλά περισσότερο γιατί μ’ αρέσει περισσότερο να δοκιμάζω διαφορετικά θέματα παρά για να μην με αναγνωρίσουν.

 

Ανήκεις στις «μεγάλες πένες» του φόρουμ ή όχι;

Τι σημαίνει μεγάλες πένες του φόρουμ; Υπάρχει κάτι τέτοιο; Δεν νομίζω ότι υπάρχουν μεγάλες και μικρές!

Λαβαίνεις συχνά μέρος στους διαγωνισμούς του sff, ή θα προτιμούσες να μην πεις;

Όχι δεν λαμβάνω μέρος συχνά.

 

Άλλες πένες του φόρουμ που θαυμάζεις ποιες είναι;

Θαυμάζω όλα τα μέλη του φόρουμ που γράφουν. Κάθε πένα έχει και το δικό της προσωπικό της χαρακτήρα και κερδίζω πολλά από την ανάγνωσή τους.

Με την ταυτότητα σου προστατευμένη, τι θα ήθελες να πεις ελεύθερα προς τους άλλους συμμετέχοντες;

Όποιος με αναγνωρίσει να μου στείλει PM!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα, ούτε καν όμως, δεν έχω ιδέα :p

Και τα γατιά τα σπάνε :)

Link to comment
Share on other sites

SSSC-WX13 για τα καλά σου λόγια υπόσχομαι εγώ και η υπόλοιπη 7 λογαριασμοί μου, να σε ανακηρύξουν πρώτο στους επόμενους 26 διαγωνισμούς που θα λάβεις μέρος

:drinks:

:drinks:

:drinks:

:drinks:

 

(Η 7 λογαριασμοί μου με εσένα πίνουν μπύρες )

 

 

Edited by NIKANTHI
Link to comment
Share on other sites

Λίγο μετά τα μεσάνυχτα, το Θέμα του 2ου Καλοκαιρινού Διαγωνισμού θα είναι εδώ. Έσω έτοιμοι γιατί ο χρόνος συγγραφής είναι στενός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω έγκυρες πληροφορίες ότι ο διαγωνισμός για τον οποίο συζητάτε είναι στημένος από τον Μπέο! :devil2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λίγο μετά τα μεσάνυχτα, το Θέμα του 2ου Καλοκαιρινού Διαγωνισμού θα είναι εδώ. Έσω έτοιμοι γιατί ο χρόνος συγγραφής είναι στενός κορσές.

Ξέχασες μια λέξη, αλλά γι' αυτό είμαστε εμείς εδώ. :mf_sherlock:

Link to comment
Share on other sites

Houston Φόρουμ, we've got a problem! Και μακάρι να κάνω λάθος...

 

Σχεδόν "έδωσα" το θέμα του διαγωνισμού πρόωρα στο φόρουμ (δεν λέω που) και δεν κουνήθηκε βλέφαρο. Πολύ φοβάμαι ότι ο εγκέφαλος των μελών θα αρνείται να το καταγράψει, θα το διαβάζουν, θα το ξαναδιαβάζουν και θα είναι σαν αόρατο. Θα πρέπει να το εικονογραφήσω εκτενώς και να είμαι έτοιμος να φάω ντομάτες.

 

Αλλά δεν υποχωρώ. Αυτό είναι το θέμα, κι ας μην διοργανώσω άλλο διαγωνισμό. I'm getting too old for this. :p

Link to comment
Share on other sites

Houston Φόρουμ, we've got a problem! Και μακάρι να κάνω λάθος...

 

Σχεδόν "έδωσα" το θέμα του διαγωνισμού πρόωρα στο φόρουμ (δεν λέω που) και δεν κουνήθηκε βλέφαρο.

 

Είχες δεν είχες, θα βάλεις όλο τον κόσμο να διαβάζει και να ξαναδιαβάζει όλο το τόπικ σήμερα το απόγευμα. :book: :dazzled:

Link to comment
Share on other sites

Houston Φόρουμ, we've got a problem! Και μακάρι να κάνω λάθος...

 

Σχεδόν "έδωσα" το θέμα του διαγωνισμού πρόωρα στο φόρουμ (δεν λέω που) και δεν κουνήθηκε βλέφαρο.

 

Είχες δεν είχες, θα βάλεις όλο τον κόσμο να διαβάζει και να ξαναδιαβάζει όλο το τόπικ σήμερα το απόγευμα. :book: :dazzled:

Μπορεί να μην το υπονόησα σε αυτό το τόπικ... :chinese:

Link to comment
Share on other sites

Τσκ τσκ τσκ... Παίζετε τα παιχνίδια του Χαλκιδαίου. "Τούμπα! Πιάσε το κουβάρι! Την ουρά τώρα, κυνήγα την ουρά!"

:tease:

Link to comment
Share on other sites

Τσκ τσκ τσκ... Παίζετε τα παιχνίδια του Χαλκιδαίου. "Τούμπα! Πιάσε το κουβάρι! Την ουρά τώρα, κυνήγα την ουρά!"

:tease:

 

 

:lol: :lol: :lol: Δίκιο έχεις!

Link to comment
Share on other sites

Houston Φόρουμ, we've got a problem! Και μακάρι να κάνω λάθος...

 

Σχεδόν "έδωσα" το θέμα του διαγωνισμού πρόωρα στο φόρουμ (δεν λέω που) και δεν κουνήθηκε βλέφαρο. Πολύ φοβάμαι ότι ο εγκέφαλος των μελών θα αρνείται να το καταγράψει, θα το διαβάζουν, θα το ξαναδιαβάζουν και θα είναι σαν αόρατο. Θα πρέπει να το εικονογραφήσω εκτενώς και να είμαι έτοιμος να φάω ντομάτες.

 

Αλλά δεν υποχωρώ. Αυτό είναι το θέμα, κι ας μην διοργανώσω άλλο διαγωνισμό. I'm getting too old for this. :p

Εγώ ιστορία με θέμα τον Στάνλεϋ δε γράφω πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Houston Φόρουμ, we've got a problem! Και μακάρι να κάνω λάθος...

 

Σχεδόν "έδωσα" το θέμα του διαγωνισμού πρόωρα στο φόρουμ (δεν λέω που) και δεν κουνήθηκε βλέφαρο. Πολύ φοβάμαι ότι ο εγκέφαλος των μελών θα αρνείται να το καταγράψει, θα το διαβάζουν, θα το ξαναδιαβάζουν και θα είναι σαν αόρατο. Θα πρέπει να το εικονογραφήσω εκτενώς και να είμαι έτοιμος να φάω ντομάτες.

 

Αλλά δεν υποχωρώ. Αυτό είναι το θέμα, κι ας μην διοργανώσω άλλο διαγωνισμό. I'm getting too old for this. :p

Εγώ ιστορία με θέμα τον Στάνλεϋ δε γράφω πάντως!

 

rofl.gifrofl.gif

 

Ούτε εγώ, να είστε σίγουροι!

Link to comment
Share on other sites

Houston Φόρουμ, we've got a problem! Και μακάρι να κάνω λάθος...

 

Σχεδόν "έδωσα" το θέμα του διαγωνισμού πρόωρα στο φόρουμ (δεν λέω που) και δεν κουνήθηκε βλέφαρο. Πολύ φοβάμαι ότι ο εγκέφαλος των μελών θα αρνείται να το καταγράψει, θα το διαβάζουν, θα το ξαναδιαβάζουν και θα είναι σαν αόρατο. Θα πρέπει να το εικονογραφήσω εκτενώς και να είμαι έτοιμος να φάω ντομάτες.

 

Αλλά δεν υποχωρώ. Αυτό είναι το θέμα, κι ας μην διοργανώσω άλλο διαγωνισμό. I'm getting too old for this. :p

 

 

 

Θα έλεγα οτι έχει διττή ερμηνεία το θέμα όπως το έδωσες.

Περιμένω να δω αν θα είναι έτσι μετέωρη (όπως την εκλάβει ο καθένας δηλαδή) ή αν στην αναρτηση του θα συγκεκριμενοποιήσεις την κατεύθυνση του θέματος.

 

Υ.Γ Ολα αυτά βέβαια αν "έπιασα" το σωστό ποστάρισμα...dirol.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Houston Φόρουμ, we've got a problem! Και μακάρι να κάνω λάθος...

 

Σχεδόν "έδωσα" το θέμα του διαγωνισμού πρόωρα στο φόρουμ (δεν λέω που) και δεν κουνήθηκε βλέφαρο. Πολύ φοβάμαι ότι ο εγκέφαλος των μελών θα αρνείται να το καταγράψει, θα το διαβάζουν, θα το ξαναδιαβάζουν και θα είναι σαν αόρατο. Θα πρέπει να το εικονογραφήσω εκτενώς και να είμαι έτοιμος να φάω ντομάτες.

 

Αλλά δεν υποχωρώ. Αυτό είναι το θέμα, κι ας μην διοργανώσω άλλο διαγωνισμό. I'm getting too old for this. :p

 

 

 

Θα έλεγα οτι έχει διττή ερμηνεία το θέμα όπως το έδωσες.

Περιμένω να δω αν θα είναι έτσι μετέωρη (όπως την εκλάβει ο καθένας δηλαδή) ή αν στην αναρτηση του θα συγκεκριμενοποιήσεις την κατεύθυνση του θέματος.

 

Υ.Γ Ολα αυτά βέβαια αν "έπιασα" το σωστό ποστάρισμα...dirol.gif

 

 

 

 

Εγώ ένα είδα, που ζητούσε οδηγίες για τη Βύνη, άρα μάλλον το θέμα είναι "οδήγηση" ή "αποπροσανατολισμός"

Link to comment
Share on other sites

Χεχε, δεν είναι σε νήμα!

Είναι πονηρός ο Χαλκιδαίος!laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

post-1004-0-28752700-1309464814_thumb.jpeg

 

Τσα! Σας το έσκασα λίγο πιο νωρίς. Η καταπακτή άνοιξε κάτω από τα άσπιλα γοβάκια σας. Και το θέμα είναι ήδη στο αρχικό ποστ!

 

post-1004-0-08107300-1309464889_thumb.jpg

post-1004-0-11198500-1309464910_thumb.jpg

 

Είχα αναφέρει στο τελευταίο μου status ότι το θέμα του διαγωνισμού είναι “Ο Πάτος”. Πάτος… απόπατος… στην ίδια γειτονιά είναι.

 

Με την χορηγία κι έμπνευση του

Κυρίου Κων/νου Κατακουζηνού

(Επίκουρου Καθηγητή Βυζαντινολογίας)

post-1004-0-79799900-1309464974_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι θα δούμε Ε.Φ συμμετοχές.

Επίσης κάτι μου λέει οτι το θέμα είναι αρκετά βολικό και για ιστορίες τρόμου.

 

Αλλά, θα ήθελα πράγματι να δω ιστορία φάντασυ με αποχέτευση. Ειδικά φάντασυ όπως έχει διαμορφωθεί ο ορισμός του εδω.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά, θα ήθελα πράγματι να δω ιστορία φάντασυ με αποχέτευση. Ειδικά φάντασυ όπως έχει διαμορφωθεί ο ορισμός του εδω.

Δύο εικόνες προς έμπνευση:

post-1004-0-32472200-1309465674_thumb.jpg

 

post-1004-0-19096300-1309465693_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος οτι θα δούμε Ε.Φ συμμετοχές.

Επίσης κάτι μου λέει οτι το θέμα είναι αρκετά βολικό και για ιστορίες τρόμου.

 

Αλλά, θα ήθελα πράγματι να δω ιστορία φάντασυ με αποχέτευση. Ειδικά φάντασυ όπως έχει διαμορφωθεί ο ορισμός του εδω.

 

(must not reply.... must not reply... :p )

Link to comment
Share on other sites

Εικόνα Α:

Είστε ξαπλωμένοι στην αναπαυτική πολυθρόνα βεράντας με το παγωμένο τσάι δίπλα. Επειδή είστε μερακλήδες, έχετε και χάρτινη ομπρελίτσα στο ποτήρι. Λέτε να ανοίξετε στο λάπτοπ τον διαγωνισμό του sff και να διαβάσετε καμιά ιστορία. Και ξαφνικά σας μυρίζει βοθρίλα...

 

Εικόνα Β:

Είστε ξαπλωμένοι στην παραλία και ανοίγετε το λάπτοπ (γιατί έχετε βαρεθεί να σφίγγετε τους κοιλιακούς και λέτε να καθίσετε λίγο μπρούμυτα). Ανοίγετε το τόπικ του διαγωνισμού και ξαφνικά... μυρίζει βοθρίλα.

 

Εικόνα Γ:

Ζείτε μόνιμα σε μέρος όπου οι Αθηναίοι φίλοι σας επισκέπτονται για διακοπές το καλοκαίρι. Το πρώτο βράδυ, με τα ουζάκια, ένας σάς ρωτάει "Και πώς περνάς τελευταία;" Τους λέτε για τον καλοκαιρινό διαγωνισμό διηγήματος που πήρατε μέρος και... μαντέψτε. Μυρίζει βοθρίλα.

 

Ε, καιρός ήταν να φτιαχτεί και μία αποχέτευση! :rofl:

Link to comment
Share on other sites

post-1004-0-19096300-1309465693_thumb.jpg

 

Dino Γιατί μου θυμίζει αυτή η ζωγραφιά ένα διήγημα τρόμου που είχες γράψει; Σκώληξ νομίζω;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..