Jump to content

Τι διαβάζετε;


RObiN-HoOD
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Θα σας παρακαλούσαμε, αν είναι δυνατό, να μην γράφετε κριτικές για βιβλία σε αυτό το topic, επειδή, στο topic με την πάροδο του χρόνου αυξάνονται οι σελίδες και χάνονται οι κριτικές μέσα σε αυτές.

Μπορείτε να κάνετε post τις κριτικές σας μέσα στο topic του εκάστοτε συγγραφέα/βιβλίου (αν υπάρχει), αν δεν υπάρχει, μπορείτε να φτιάξετε εσείς.

Αυτό θα βοηθούσε πολύ υποψήφιους αναγνώστες που θέλουν να διαβάσουν κάποιο βιβλίο/συγγραφέα και θέλουν να διαβάσουν κριτικές.

Recommended Posts

Ξεκίνησα κάτι γιορτινό, «Το Καταφύγιο του Βερολίνου» του James P. O'Donnell και με αυτό θα κλείσω τη χρονιά. Καλές γιορτές σε όλους!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το "Οι θησαυροί του βασιλιά Σολομώντα" του Χένρι Ράιντερ Χάγκαρντ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χριστόφορος Κολόμβος και ''Η Ανακάλυψη της Αμερικής: Ημερολόγιο Πλοίου 1492-1493''.

Edited by Δημήτρης
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χριστόφορος Κολόμβος και ''Η Ανακάλυψη της Αμερικής: Ημερολόγιο Πλοίου 1492-1493''.

 

Συνεχίζω με τον δεύτερο τόμο ''Η Ανακάλυψη της Αμερικής: Ταξιδιωτικές Αφηγήσεις 1493-1504''.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω εδώ και 2-3 μέρες το Καζίνο, του Νίκολας Πιλέτζι. Είναι πολύ ενδιαφέρον και καλογραμμένο, αλλά μια οι γιορτές, μια οι έξοδοι, η ανάγνωσή του έχει μείνει λίγο πίσω. Λογικά αύριο θα το έχω τελειώσει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά να έχουμε. Υγεία, ευτυχία και δουλειά για όλο τον κόσμο. Μία αναθεματισμένη δουλειά γιατί μόνο έτσι μπορεί να ζήσει κανείς με αξιοπρέπεια.

 

Ξεκινάω με Ωρόρα και ''Ιστορίες Φαντασίας από το Παρελθόν''.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το «Το Μονοπάτι στη Θάλασσα» του Αντώνη Σουρούνη. Καλή Χρονιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το "Η πριγκιπέσα Ιζαμπώ", του Άγγελου Τερζάκη. 

 

Το συγκεκριμένο ήθελα να το διαβάσω εδώ και πολύ καιρό αλλά το άρχισα τώρα γιατί πολύ απλά διάβασα την ενθουσιαστική κριτική της Ιρμάντα. Ελπίζω να έχει δίκιο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το Το ψάρεμα της πέστροφας στην Αμερική, του Ρίτσαρντ Μπρότιγκαν.

Link to comment
Share on other sites

Valley of Kings του Terrance Coffey. Είναι ιστορικό μυθιστόρημα αλλά και δωράκι από το goodreads. Μέχρι στιγμής καλό φαίνεται. 

Edited by Blacksword
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω την Σκληρή χώρα των θαυμάτων και το τέλος του κόσμου του Murakami. Κοντεύω στη μέση και μέχρι τώρα πάει πάρα πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

O ανεψιός του μάγου
του Κ.Σ. Λιουις 

 

Είπα να αρχίσω να διαβάζω τη σειρά της Νάρνια στον ανεψιό μου οπότε ξεκινάω από αυτό που σαν prequel θεωρείται το 1ο ενώ είναι και ταιριαστό λόγω τίτλου (ο θείος μάγος είναι αντιπαθητικός βέβαια, εγώ είμαι ο κουλ λατρεμένος θείος). 

Edited by heiron
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Κλασσικα η χρονια αρχιζει με Stephen King και την συλλογη διηγηματων Εφιαλτες και ονειροτοποι..

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει την συλλογή διηγημάτων Η σκιά στο κωδωνοστάσι, του Ρόμπερτ Μπλοχ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άρχισα το Λύκοι, σας παρακαλώ, μην κλαίτε, του Φάρλεϊ Μόατ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..