Jump to content

Τι διαβάζετε;


RObiN-HoOD
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Θα σας παρακαλούσαμε, αν είναι δυνατό, να μην γράφετε κριτικές για βιβλία σε αυτό το topic, επειδή, στο topic με την πάροδο του χρόνου αυξάνονται οι σελίδες και χάνονται οι κριτικές μέσα σε αυτές.

Μπορείτε να κάνετε post τις κριτικές σας μέσα στο topic του εκάστοτε συγγραφέα/βιβλίου (αν υπάρχει), αν δεν υπάρχει, μπορείτε να φτιάξετε εσείς.

Αυτό θα βοηθούσε πολύ υποψήφιους αναγνώστες που θέλουν να διαβάσουν κάποιο βιβλίο/συγγραφέα και θέλουν να διαβάσουν κριτικές.

Recommended Posts

Έχω αρχίσει το Μισός κόσμος, του Τζο Άμπερκρομπι.

 

Πολύ δυνατό βιβλίο αυτό. Έχει ένα πολύ... ανατρεπτικό φινάλε. Αναμένω τις εντυπώσεις σου στο τέλος. 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα το Οργισμενος σαν την θάλασσα του Wilbur Smith.Πρωτο του συγγραφέα που διαβαζω!

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το Η σκιά του κυνηγού, των Τζ. Ρ. Ρ. Μάρτιν, Γκάρντνερ Ντοζουά και Ντάνιελ Άμπραχαμ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το The last coyote- Michael Connelly(Harry Bosch #4). Έτσι για να περάσει η ώρα μέχρι την Παρασκευή!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το The last coyote- Michael Connelly(Harry Bosch #4). Έτσι για να περάσει η ώρα μέχρι την Παρασκευή!

Γιατί, τι είναι την Παρασκευή; :p
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ξεκίνησα το The last coyote- Michael Connelly(Harry Bosch #4). Έτσι για να περάσει η ώρα μέχρι την Παρασκευή!

Γιατί, τι είναι την Παρασκευή; :p

 

Black friday καλε! Δεν είχατε στο χωριό σου; Θα στήσω αντίσκηνο έξω από τα πάμπλικ(not) :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ντάλτον Τράμπο και ''Ο Τζόνι πήρε το Όπλο του''. 

 

Το βρήκες τελικά;

 

Εγώ έπιασα λίγο στο λεωφορείο 

 

Το Πουλί του Θανάτου

του Χάρλαν Έλλισον

 

αν και παίζει να πιάσω κάτι άλλο το βράδυ για πιο ευχάριστο ύπνο...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ντάλτον Τράμπο και ''Ο Τζόνι πήρε το Όπλο του''. 

 

Το βρήκες τελικά;

 

Ναι από την βιβλιοθήκη και btw να ευχαριστήσω και το μέλος giorgakos για την πολύτιμη βοήθεια του  :) Πρέπει να το εμπεδώσω και να αρχίσω να κοιτάζω πλέον συστηματικά. Έχει περισσότερο υλικό απ' ότι περίμενα. Και καλό. 

Edited by Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Horror movie soundtrack στο youtube: check
βροχές, βροντές και αστραπές έξω από το παράθυρο: check
Τι σκηνικό έφτιαξα ο φούστης...  :lol:  :lol: 
Ξεκίνησα το "Η σκιά στο σπίτι"

Edited by Mictantecutli
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω την συλλογή διηγημάτων Ιστορίες της ζωής σου και άλλες ιστορίες, του Τεντ Τσιάνγκ.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω απο χτές τον '' Πότη '' του Hans Fallada! Ώς τώρα(είμαι 300 σελίδα) μπαίνει στο τοπ 3 του 2016

Link to comment
Share on other sites

To Fall of Hyperion του Dan Simmons και, διάολε, είναι ενοχλητικοί οι μικροί χαρακτήρες στο Αγγλικό paperback

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το τρίτο μέρος της τριλογίας Illuminatus!, Λεβιάθαν.

Edited by GeoVa
Link to comment
Share on other sites

A Wrinkle In Time

της Madeleine L'Engle 

 

Οκ, είναι YA κι εγώ είμαι λιγουλάκι μεγαλύτερος από το ιδανικό κοινό αλλά για βιβλίο που το συναντάω παντού σε τοπ θέσεις σε λίστες με φανταστική λογοτεχνία και γενικότερα λογοτεχνία μου μοιάζει μια μέτρια προσπάθεια με λίγα καλά στοιχεία. Ίσως στρώνει στην πορεία, πάντως τα σίκουελ δε νομίζω να τρέξω να τα πάρω...

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτάσει στην σελίδα 230 του Η σκιά στο σπίτι, του Κωνσταντίνου Κέλλη. 'Ντάξει μωρέ, καλούτσικο είναι :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Χάντερ Τόμπσον και ''Μεθυσμένο Ημερολόγιο''. 

 

Το διάβασα και ήταν καλό. 

 

Ο Πολ Κεμπ είναι ένας τύπος που επαγγέλλεται δημοσιογράφος, μονάχα όμως τέτοιος δεν είναι. Περιπλανώμενος τυχοδιώκτης, οι χαρακτηρισμοί μέθυσος και ρεμάλι μάλλον θα του ταίριαζαν καλύτερα. Πουλάει το ελάχιστο συγγραφικό του ταλέντο σε όλα τα πέρατα του κόσμου έχοντας ως κύριο στόχο την εξασφάλιση του αντιτίμου για το επόμενο ποτό. Ρούμι κατά προτίμηση  :) Τα βήματα του αυτή την φορά θα τον οδηγήσουν στο εξωτικό Πουέρτο Ρίκο, σε μία αγγλόφωνη εφημερίδα ένα βήμα πριν από την διάλυση. Οι συνάδελφοι πάνω- κάτω του ίδιου επιπέδου οπότε και δεν θα δυσκολευτεί να βρεθεί στο στοιχείο του. Αλκοόλ, καβγάδες με φίλους, περιστασιακές ερωμένες και αστυνομία. Ανώνυμοι έρωτες της μίας βραδιάς, παρακμή και αβεβαιότητα για το αύριο. Και όλα αυτά τις περισσότερες φορές κατ' επιλογή. 

 

Εν μέρει αυτοβιογραφικό, ίσως να ήταν το όλο άστατο που ώθησε μία πρωία τον συγγραφέα να τινάξει τα μυαλά του στον αέρα. Κυκλοφορεί και το ''Φόβος και Παράνοια στο Λας Βέγκας'' που επίσης έχει γίνει ταινία με τον Τζόνι Ντεπ, θα κοιτάξω να το διαβάσω και αυτό κάποια στιγμή. 

Edited by Δημήτρης
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..