Jump to content

Τι διαβάζετε;


RObiN-HoOD
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Θα σας παρακαλούσαμε, αν είναι δυνατό, να μην γράφετε κριτικές για βιβλία σε αυτό το topic, επειδή, στο topic με την πάροδο του χρόνου αυξάνονται οι σελίδες και χάνονται οι κριτικές μέσα σε αυτές.

Μπορείτε να κάνετε post τις κριτικές σας μέσα στο topic του εκάστοτε συγγραφέα/βιβλίου (αν υπάρχει), αν δεν υπάρχει, μπορείτε να φτιάξετε εσείς.

Αυτό θα βοηθούσε πολύ υποψήφιους αναγνώστες που θέλουν να διαβάσουν κάποιο βιβλίο/συγγραφέα και θέλουν να διαβάσουν κριτικές.

Recommended Posts

Άρχισα το Hunter's Run από τους George R. R. Martin, Gardner Dozois και Daniel Abraham.

Link to comment
Share on other sites

 

Διαβαζω τον Ματοβαμμενο μεσημβρινο του Μακ Καρθι. Ειμαι στην σελιδα 170 και ζοριζομαι ΠΟΛΥ για να μην το παρατησω.. Εχω διαβασει απο ολους αποθεωτικα σχολια, αλλα δεν την παλευω καστανο.

πρέπει να είμαστε οι μόνοι που δεν τους άρεσε.... Τραγικό και απίστευτα βαρετό
Δεν είναι εύκολο και ακόμα κι εμένα που μου άρεσε πολύ με κούρασε. Αλλά σε αυτό το "κουραστικό" βρίσκεται ή γοητεία του βιβλίου
Link to comment
Share on other sites

 

 

Διαβαζω τον Ματοβαμμενο μεσημβρινο του Μακ Καρθι. Ειμαι στην σελιδα 170 και ζοριζομαι ΠΟΛΥ για να μην το παρατησω.. Εχω διαβασει απο ολους αποθεωτικα σχολια, αλλα δεν την παλευω καστανο.

πρέπει να είμαστε οι μόνοι που δεν τους άρεσε.... Τραγικό και απίστευτα βαρετό
Δεν είναι εύκολο και ακόμα κι εμένα που μου άρεσε πολύ με κούρασε. Αλλά σε αυτό το "κουραστικό" βρίσκεται ή γοητεία του βιβλίου
αυτό που με ζορισε είναι ότι πέρα από τις πολύ βίαιες σκηνές δεν ένοιωθα να το πηγαίνει κάπου...απλά περιγραφή με βία...δεν έβρισκα ζητούμενο
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω πολλά βιβλία μαζί αυτόν τον Αύγουστο (συμβαίνει καμιά φορά, ε; ) αλλά σήμερα διαβάζω μόνο ένα: Fahrenheit 451, Ray Bradbury. Και έχω πάθει την πλάκα μου για τα καλά και πέρα για πέρα...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Fahrenheit 451, Ray Bradbury. Και έχω πάθει την πλάκα μου για τα καλά και πέρα για πέρα...

 

Δεν ξέρω αν το τελείωσες, αλλά τότε να μας πεις…

(Από τα καλύτερα βιβλία ΕΦ που έχω διαβάσει αν και μερικοί εδώ μέσα δεν θα το θεωρούν ΕΦ επειδή δεν έχει διαστημόπλοια κλπ κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το Οι φύλακες της πύλης, του Μάικλ Σκοτ.

Link to comment
Share on other sites

Αφηνω στην ακρη το Παουλα, γιατι μου επεσε λιγο καταθλιπτικο για την εποχη (αν και δεν ειναι ασχημο) και ελπιζω να το βγαλω σε δοσεις μεχρι το τελους του ετους.

 

Ξεκινησα -για να στανιαρω- το Κερασφορος, του Τζο Χιλ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Διαβαζω τον Ματοβαμμενο μεσημβρινο του Μακ Καρθι. Ειμαι στην σελιδα 170 και ζοριζομαι ΠΟΛΥ για να μην το παρατησω.. Εχω διαβασει απο ολους αποθεωτικα σχολια, αλλα δεν την παλευω καστανο.

πρέπει να είμαστε οι μόνοι που δεν τους άρεσε.... Τραγικό και απίστευτα βαρετό

 

 

Δεν είστε οι μόνοι. Και 'γω όταν το διάβασα πριν από χρόνια το είχα βρει δύσκολο και βαρετό. Με αρκέτη προσπάθεια πάντως μπόρεσα και το τελείωσα.

 

Πολλες φορες δεν ειμαστε και στην καταλληλη διαθεση για να διαβασουμε ενα βιβλίο, χωρίς να σημαινει αυτό πως το βιβλίο ειναι κακό. Εγώ στο παρελθον εχω αφησει στη μεση Ντοστογιεφσκι, Καφκα κα, γιατί τα εβρισκα βαρετα

 

Διαβαζω τα Αγρια Φοινικοδεντρα- Φωκνερ και ειμαι σε φαση να το παρατησω, δεν ξερω αν ειμαι "λιγος" για το βιβλιο, αν ειναι κακη η μεταφραση ή αν δεν ειμαι σε Mood, παντως δεν την παλευω κ βαρεθηκα

Edited by Anwrimos23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν φύγω από το χωριό έπιασα το 

 

A Deepness In The Sky

του Vernor Vinge

 

αν και έχω εδώ στην πόλη κάποια που τα έχω αφήσει στη μέση οπότε δεν ξέρω πότε θα το συνεχίσω. Είναι και μεγάλο. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το Οι Βιολέτες του Μάρτη, του Φίλιπ Κερ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει το Alien: Ο επιβάτης του διαστήματος, του Άλαν Ντιν Φόστερ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..