Jump to content

17ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: ΕΦ, Θέμα: Το Ελάττωμα


khar
 Share

Recommended Posts

Ή έναν ωραίο τίτλο. Μίσιον ιμπόσιμπλ.unsure.gif

 

post-1004-12642383873_thumb.jpg

 

"Το Κουρδιστό Ρομποτάκι Με το Στραβό Κλειδάκι Που Έκανε Μόνο Κύκλους" - τίτλος διήγημα. :baby:

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 287
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Nihilio

    22

  • DinoHajiyorgi

    29

  • Tiessa

    22

  • Drake Ramore

    23

MUST HAVE IT!

 

Δεν ξέρω, αν η κλασική Βιέννη αποτελέσει έμπνευση για ιστορία ΕΦ (χλωμό το βλέπω, αλλά επειδή προβλέπω να γίνει η μούσα για κάτι σε φάντασυ μεριά θα πάρω μαζί το laptop), θ' ακούσετε ελαττωματικές κραυγές απ' την ξενιτιά. :)

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βρέθηκε ικανοποιητική εικόνα. Τώρα θα βρεθεί και ιστορία.

 

Προσεχώς:

ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ

 

post-1534-126432886206_thumb.jpg

 

(Ελπίζω να μη γίνει ΔΕΝ ΠΡΟΦΤΑΙΝΩ...):tease:

 

Link to comment
Share on other sites

Όσο περνούν οι μέρες, τόσο πιο αμφίβολο μου φαίνεται να καταφέρω την ιδέα μου. Κι είχα μόνο μία αυτή τη φορά. Θα το παλέψω λιγάκι ακόμη, αλλά μάλλον δε θα τα καταφέρω. Καλή επιτυχία σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

18 Μέλη δήλωσαν πρόθεση να συμμετάσχουν: DinMacXanthi, cesar_cy, Nocturnal, dagoncult, kalanapathw, Waylander, SpirosK, exaraki, TheTregorian, KELAINO, Adicto, Nienor, Διγέλαδος, Tiessa, Drake Ramore, Sonya, Naroualis κι εγώ.

 

Οι 5 σήκωσαν ήδη αφίσες (DinoHajiyorgi, Nocturnal, SpirosK, Tiessa και ο Drake Ramore.)

 

Η KELAINO πάλευε τον ... τίτλο, η Naroualis είχε μόνο μία ιδέα που πάσχιζε να ολοκληρώσει, και η Sonya έβλεπε το δικό της να fantasyοφέρνει και ίσως τα κατάφερνε...

 

Οι υπόλοιποι που είστε; Τέσσερις μέρες έχουμε (με τη σημερινή)...

 

Ο aScannerDarkly εγκατέλειψε τελείως;

 

Η Cassandra Gotha τελικά θα μας κακοκαρδίσει; (Να γίνονταν οι συμμετοχές ένα στρογγυλό 20!)

 

Αν και... αν το ξανασκεφτεί κανείς ... Πολύ διάβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ ελπίζω να το τελειώσω σήμερα (θα ανεβάσω αφίσα το απογευματάκι όταν βρω και τον τίτλο). Υποσχεθείτε πως δεν θα γελάσετε όμως με το΄πόνημά μου tease.gif holiday.gif laugh.gif

Link to comment
Share on other sites

eat.gifbook.gif

 

Ο κύριος Σοκολάτας ακονίζει τα σαγόνια του και περιμένει. (Μετά την κριτική του στο "Πέρα από τη Γη των Θεών" ίσως έχω λόγο να καθυστερώ τον "Δαίμονα".) :huh:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λόγω φόρτου εργασίας το σκέφτομαι αν θα το ανεβάσω τελικά ή όχι, καθώς δεν προλαβαίνω να κάνω όσα περάσματα θα ήθελα και με όσο προσήλωση θα ήθελα...

 

Παρεπιπτόντως, οι υπόλοιποι κανόνες ποιοι είναι;

Πώς δηλώνουμε συμμετοχή;

Πώς ψηφίζουμε;;

Είναι σε κάποιο άλλο thread φαντάζομαι;

Edited by SpirosK
Link to comment
Share on other sites

Εγω το δουλευω, ειμαι κοντα στην μεση αλλα λογο εξεταστικη(η επομενη βδομαδα ειναι φορτομενη με εφαρμοσμενα και διακριτα μαθηματικα) δεν ξερω αν θα προλαβω....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το σκέφτομαι.. να το ανεβάσω ως έχει ή να το μεταφράσω στα ελληνικά πρώτα;

(επίσης δεν βρίσκω poster!)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το σκέφτομαι.. να το ανεβάσω ως έχει ή να το μεταφράσω στα ελληνικά πρώτα;

(επίσης δεν βρίσκω poster!)

 

Ως έχει. Πες τον τίτλο και θα σου βρούμε εμείς :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ λόγω φόρτου εργασίας το σκέφτομαι αν θα το ανεβάσω τελικά ή όχι, καθώς δεν προλαβαίνω να κάνω όσα περάσματα θα ήθελα και με όσο προσήλωση θα ήθελα...

 

Παρεπιπτόντως, οι υπόλοιποι κανόνες ποιοι είναι;

Πώς δηλώνουμε συμμετοχή;

Πώς ψηφίζουμε;;

Είναι σε κάποιο άλλο thread φαντάζομαι;

 

Σπύρο, είναι απλό. Ανεβάζεις την ιστορία σου όπως και σε κάθε άλλη περίπτωση σε δικό της τόπικ στην βιβλιοθήκη Ε.Φ (Στην περιγραφή, γράψε ότι είναι για το διαγωνισμό).

Μετά κάνεις ένα ποστ και βάζεις ένα link από αυτό το τόπικ στο κείμενό σου.

Περισσότερες οδηγίες, ανεβαίνουν πληροφορίες την κατάλληλη στιγμή.

Επίσης μπορείς να κοιτάξεις στους προηγούμενους διαγωνισμούς.

Edited by Tiessa
Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να κοιτάξεις στους προηγούμενους διαγωνισμούς.

 

Μπορώ, αλλά καλό και ηθικό :) είναι να είναι όλα συγκεντρωμένα στο post που προκηρύσσει το διαγωνισμό και να μην ψάχνουμε για τις διαδικασίες εδώ κι εκεί.

Όπως έγινε π.χ. με τον πρόσφατο διαγωνισμό Φ, που όλη η διαδικασία ήταν στο αρχικό post.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός, SpirosK, -η σούμα, δηλαδή, όλως των συμμετοχών-, γίνεται όταν λήξει ο διαγωνισμός και μαζευτούν οι συμμετοχές. Το αναλαμβάνει ο εκάστοτε διοργανωτής.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο κύριος Σοκολάτας ακονίζει τα σαγόνια του και περιμένει. (Μετά την κριτική του στο "Πέρα από τη Γη των Θεών" ίσως έχω λόγο να καθυστερώ τον "Δαίμονα".) huh.gif

 

Off-topic, αλλά δεν νομίζω ότι ο Solonor πρέπει να είναι δυσαρεστημένος με την κριτική μου. Ίσα-ίσα που δήλωσα ξεκάθαρα ότι το βιβλίο μού άρεσε.

Όσο για τα δοντάκια μου δεν τα ακονίζω καθόλου. Απ' το πολύ μάσα-κόψε-σφάξε-θάψε είναι μονίμως μυτερά.devil2.gif

Και για να το κάνουμε πιο ενδιαφέρον, ορίστε: Δεσμεύομαι να διαβάσω και να σχολιάσω όλα τα διηγήματα του διαγωνισμού. Και φυσικά να ψηφίσω. Αλήθεια η ψηφοφορία αρχίζει Κυριακή 31/1, αλλά πότε λήγει;

 

Υ.Γ.: Ντίνο, πώς το καταφέρνεις κάθε φορά να κάνεις τόσο εύκολα τον συνομιλητή σου άνω ποτάμών; laugh.gif Δεν ξέρω τι με προσβάλει περισσότερο: Το "κύριος" ή το να με βαφτίζεις με τον τίτλο ενός πατάτα διηγήματός μου;biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για τη διαδικασία συμμετοχής, όχι τη σούμα των διηγημάτων.... (προφανώς)

Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ.: Ντίνο, πώς το καταφέρνεις κάθε φορά να κάνεις τόσο εύκολα τον συνομιλητή σου άνω ποτάμών; laugh.gif Δεν ξέρω τι με προσβάλει περισσότερο: Το "κύριος" ή το να με βαφτίζεις με τον τίτλο ενός πατάτα διηγήματός μου;biggrin.gif

 

Που να 'λεγε "εκείνο το Τέρας" αντί για "Μr. Chocolate" δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Που να 'λεγε "εκείνο το Τέρας" αντί για "Μr. Chocolate" δηλαδή...

 

Πάλι θα χρησιμοποιούσε τον τίτλο ενός από τα όχι και πολύ καλά του...

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για τη διαδικασία συμμετοχής, όχι τη σούμα των διηγημάτων.... (προφανώς)

 

 

Οκ. Δεν το έπιασα έτσι.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ο aScannerDarkly εγκατέλειψε τελείως;

 

 

Εγώ δήλωσα ότι δυστυχώς δε με βλέπω να καταφέρνω να συμμετάσχω... και μάλλον θα μείνω πιστός στην εξαγγελία μου.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο holiday.gif

 

"The Ascent of Man, and Selection in Relation to Sex" του DinMacXanthi

 

 

31006848_efc2b8b840.jpg

 

σύντομα κοντά σας happy.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..