Jump to content

25ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Όραση


wordsmith
 Share

Recommended Posts

 

Άντε και θα το πιάσουμε το δεκαπεντάρι! FORZA JUVENTUS!

 

Εγώ λέω ότι μέχρι τα μεσάνυχτα μπορεί να χτυπήσουμε και εικοσάδα.

Q: Τι κερδίζω αν πέσω σωστά;

A: Μερικά διηγήματα παραπάνω για διάβασμα. :book:

Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται, μήπως, να ρώτησω αν είμαι ο μόνος που έχει βρει πάνω από μια ιστορίες που μοιάζουν off-topic όσον αφορά την όραση; Σόρρυ κιόλας :)

Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται, μήπως, να ρώτησω αν είμαι ο μόνος που έχει βρει πάνω από μια ιστορίες που μοιάζουν off-topic όσον αφορά την όραση; Σόρρυ κιόλας :)

Αν το πιστεύεις για κάποιες ιστορίες ανάλογα να τις κρίνεις, να τις σχολιάσεις και να τις κατατάξεις στην ψήφο σου.

Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται, μήπως, να ρώτησω αν είμαι ο μόνος που έχει βρει πάνω από μια ιστορίες που μοιάζουν off-topic όσον αφορά την όραση; Σόρρυ κιόλας :)

Αν το πιστεύεις για κάποιες ιστορίες ανάλογα να τις κρίνεις, να τις σχολιάσεις και να τις κατατάξεις στην ψήφο σου.

 

Ω, θα το κάνω, απλά δεν ήμουν σίγουρος για το αν επιτρέπεται να γίνει τέτοιο σχόλιο πριν την έναρξη της ψηφοφορίας. Ευχαριστώ.

Edited by Howard Crease
Link to comment
Share on other sites

Δες λίγες σελίδες πριν, αυτό μόνο γινόταν και δεν έχει νόημα να ξαναγίνει τώρα :) Ένα διήγημα αποσύρθηκε γι αυτό το λόγο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγες σελίδες πριν, αυτό μόνο γινόταν και δεν έχει νόημα να ξαναγίνει τώρα :) Ένα διήγημα αποσύρθηκε γι αυτό το λόγο.

 

 

 

 

Ναι είδα τί είχε συμβεί, μόνο που δε σκοπεύω να κατονομάσω ιστορίες για να αποσυρθούν ούτε τίποτε άλλο. Δε με ενοχλεί η προσέγγιση του καθενός σε ένα θέμα. Κάποιος του οποίου την ιστορία θεωρώ off-topic μπορεί να βρίσκει δέκα φορές off τη δική μου. Κανένα πρόβλημα. Εδώ μέσα ήρθα για να μάθω, όχι για να δείχνω με το δάχτυλο.

Τώρα που το σκέφτομαι, δεν έπρεπε να κάνω την παραπάνω δήλωση.

Λάθος μου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το topic έχει φτάσει αισίως τις 25 σελίδες, λίγες ώρες πριν ανοίξουν οι κάλπες (Χατζηνικολάου mode on).

 

Φυσικά οι γνωστές συζητήσεις βοήθησαν σημαντικά σε αυτό.

 

Θυμίζω ότι στον προηγούμενο διαγωνισμό Φάντασυ με θέμα το "μυστικό", είχαμε συνολικά 34 σελίδες, όσες και στον διαγωνισμό Ε.Φ. με θέμα το "σεξ". Στον διαγωνισμό τρόμου με θέμα "πείνα" πέσαμε στις 25 (όσες έχει μέχρι στιγμής ο τρέχων), για να κλείσει η κατηφόρα στον γενικό με θέμα "πόλη" που σταμάτησε στις 18.

 

Το φάντασυ ξανά προς τη δόξα τραβά! tease.gif

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω ότι στον προηγούμενο διαγωνισμό Φάντασυ με θέμα το "μυστικό", είχαμε συνολικά 34 σελίδες, όσες και στον διαγωνισμό Ε.Φ. με θέμα το "σεξ". Στον διαγωνισμό τρόμου με θέμα "πείνα" πέσαμε στις 25 (όσες έχει μέχρι στιγμής ο τρέχων), για να κλείσει η κατηφόρα στον γενικό με θέμα "πόλη" που σταμάτησε στις 18.

Αχ, πικρό κεφάλαιο για τον διοργανωτή.

 

Η ιστορία που αποσύρθηκε ήταν εντός θέματος. Αλλά ήταν εκτός είδους.

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμη κι εγώ. :)

 

Κάθε τι έντονο αφήνει ένα Μετείκασμα.

Αλλά όταν έχουμε μαγική όραση, έχει κάτι φανταστικό και το Μετείκασμα.

 

 

post-1534-0-77314400-1306341164_thumb.jpg

 

ΟΚ. Το ποστεράκι φαίνεται να μην έχει σχέση με τον τίτλο, αλλά έχει άμεση σχέση με το θέμα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τελειώνω σε λίγο την δική μου, αλλά όσο την διαβάζω, τόσο εκτός θέματος μου φαίνεται. :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο; Οι χορροράδες (DinMacXanthi, Nihilio, northerain) δε γράψατε ούτε στον τρόμου, ούτε στον γενικό και γράφετε στον φάντασυ... Άβυσσος η ψυχή του τερατογράφου...;-)

 

 

Μα τί πίνεις και δε μας δίνεις ρε Καλλιόπη;

 

:doh:Τις έχουμε αυτές τις στιγμές αφηρημάδας εμείς οι μεγάλοι (γκουχ) καλλιτέχνες... Πού να καταλάβετε εσείς οι κοινοί θνητοί...πφφφ! <_<:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τελειώνω σε λίγο την δική μου, αλλά όσο την διαβάζω, τόσο εκτός θέματος μου φαίνεται. :Ρ

Δηλαδή, βγάζει μάτι; :)

Link to comment
Share on other sites

Στην εξιλεωση, δεν ανοιγει το λινκ. Αν μπορει καποιος ας το διορθωσει

Link to comment
Share on other sites

Εξαιτείας γεγονώτων που δεν μπορούσα να επηρεάσω (μου πήραν τις πινακίδες και ήμουν πυρ και μανία), ζητώ να την ανεβάσω το μεσημέρι, στις 12 η ώρα, αν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω πολυ για μια ωρα παραταση...

 

Μα εσύ δεν έλεγες ότι δε θα γράψεις τελικά; Νομίζω πως, αν γράψεις τόσο βιαστικά, δε θα βγει κάτι καλό και ο σκοπός του διαγωνισμού δεν είναι ακριβώς "γράφτε και ό,τι βγει", είναι "σας δίνουμε μια αφορμή για να γράψετε". Εγώ θα έλεγα να μην αγχώνεσαι, να γράψεις με την ησυχία σου το διήγημα και να το ανεβάσεις εκτός διαγωνισμού. Δε χρειάζεται οπωσδήποτε να διαγωνιστείς. Relax.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο διαγωνισμός θα μείνει στην ιστορία τελικά...rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Εξαιτείας γεγονώτων που δεν μπορούσα να επηρεάσω (μου πήραν τις πινακίδες και ήμουν πυρ και μανία), ζητώ να την ανεβάσω το μεσημέρι, στις 12 η ώρα, αν γίνεται.

 

(Αχ, δεν έπρεπε να ξαναμπώ, έπρεπε να πέσω για ύπνο κατευθείαν) Την έχεις δηλαδή έτοιμη, Μηνά; Και γιατί δεν την ανεβάζεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Σε 30 λεπτα ειναι ετοιμη ....

Edited by NIKANTHI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..