Jump to content

25ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Όραση


wordsmith
 Share

Recommended Posts

Ααααχ! Το τιζεράκι σου μου προκάλεσε ρίγη ανησυχίας, Ευθυμία.

Ελπίζω να μη γράφουμε το ίδιο πράγμα! :cold:

 

Εγώ, αν προλάβω, σας υπόσχομαι ένα ΜΕΤΕΙΚΑΣΜΑ.

 

Αν κρίνω από τον τίτλο σου, σίγουρα όχι. Αν όμως τα μεγάλα πνεύματα συναντήθηκαν και στη γιορτή θα φοράμε το ίδιο συνολάκι, ε, τότε το δικό μου θα έχει και πτι πιμάν. Πώς το λένε, λίγο γέλιο, βρε παιδί μου. chinese.gif

Link to comment
Share on other sites

Τις έχω τελειώσει όλες τις ιστορίες σας, εκτός φυσικά από της Κασσάνδρας. Σήμερα το βραδάκι θα πάρει σειρά, μαζί με όσες ανέβουν ακόμα μέχρι τότε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σας δίνω μια παράταση 3 ημερών, ως το βράδυ της Τετάρτης 25 τρέχοντος. Με βολεύει κι εμένα να είναι μέση της βδομάδας αντί Κυριακή. Και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όλες τις μέχρι στιγμής συμμετοχές, τις σχολίασα, τις κατέταξα και έτοιμος να ψηφίσω. Μουαχαχά. :devil2:

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος κι εγώ, θα του περάσω ένα τελικό πέρασμα σήμερα το βράδυ και το "Ο.Δ." έρχεται κάποια στιγμή μέσα στη διορία.(περίπου 2780, το μεγαλύτερο που έχω γράψει για διαγωνισμό ever :p).

 

BTW, ελπίζω να σας κάνει να γελάσετε λίγο, είναι fun fantasy :)

 

ΥΓ: ΒΙάστηκες κ. Χατζηγιώργη!!

Edited by SpirosK
Link to comment
Share on other sites

Και 'γω κάνω κάποιες τελευταίες διορθώσεις σήμερα, και θα ανεβάσω την ιστορία μου αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία :)

 

Μάλλον θα ανεβάσει και η Naroualis, οπότε μαζεύτηκαν πολλά, αλλά ευτυχώς τα διάβαζα καθώς ανέβαιναν.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ! Το τιζεράκι σου μου προκάλεσε ρίγη ανησυχίας, Ευθυμία.

Ελπίζω να μη γράφουμε το ίδιο πράγμα! :cold:

 

Εγώ, αν προλάβω, σας υπόσχομαι ένα ΜΕΤΕΙΚΑΣΜΑ.

 

Αν κρίνω από τον τίτλο σου, σίγουρα όχι. Αν όμως τα μεγάλα πνεύματα συναντήθηκαν και στη γιορτή θα φοράμε το ίδιο συνολάκι, ε, τότε το δικό μου θα έχει και πτι πιμάν. Πώς το λένε, λίγο γέλιο, βρε παιδί μου. chinese.gif

 

Λοιπόν, επειδή η συγγραφική διαδικασία είναι ένα δυναμικό κι όχι στατικό φαινόμενο, το γέλιο εξαλείφθηκε από την ιστορία μου κι ο τίτλος επίσης άλλαξε. Πάντως η εικόνα για το ιλουστρέισιον μένει η ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Ααααχ! Το τιζεράκι σου μου προκάλεσε ρίγη ανησυχίας, Ευθυμία.

Ελπίζω να μη γράφουμε το ίδιο πράγμα! :cold:

 

Εγώ, αν προλάβω, σας υπόσχομαι ένα ΜΕΤΕΙΚΑΣΜΑ.

 

Αν κρίνω από τον τίτλο σου, σίγουρα όχι. Αν όμως τα μεγάλα πνεύματα συναντήθηκαν και στη γιορτή θα φοράμε το ίδιο συνολάκι, ε, τότε το δικό μου θα έχει και πτι πιμάν. Πώς το λένε, λίγο γέλιο, βρε παιδί μου. chinese.gif

 

Λοιπόν, επειδή η συγγραφική διαδικασία είναι ένα δυναμικό κι όχι στατικό φαινόμενο, το γέλιο εξαλείφθηκε από την ιστορία μου κι ο τίτλος επίσης άλλαξε. Πάντως η εικόνα για το ιλουστρέισιον μένει η ίδια.

 

Κι ό,τι σκεφτόμουνα να γράψω ότι η δική μου μόνο γέλιο δεν έχει...

Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ, ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ...

 

 

 

...ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ...

 

 

 

post-1004-0-15453100-1306306463_thumb.jpg

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

ΣΗΜΕΡΑ, ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ...

 

 

 

...ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ...

 

 

 

post-1004-0-15453100-1306306463_thumb.jpg

 

 

 

 

Επιτέλους :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Περιμένετε άλλες τρεις, να υπενθυμίσω... :Ρ Αν όλα πάνε καλά, τσίμα τσίμα λίγο πριν την λήξη, θα έχετε και την δική μου ιστορία.

Link to comment
Share on other sites

Aπόψε τα μεσάνυχτα;! ΦΑΑΑΚ!

Αν δεν είχα τις κωλοεξετάσεις δεν θα ήμουν υποχρεωμένος να γυρίσω αύριο το μεσημέρι σπίτι μου, να ανοίξω το pc, και να δω στην ιστορία μου ένα βουνό σχολίων ΝΑ!

Όχι σιέστα αύριο, λοιπόν... Πολύ ενθουσιασμένος είμαι βρε παιδιά :D

Link to comment
Share on other sites

Θυμίζω ότι:

- απόψε τα μεσάνυχτα τελειώνει η προθεσμία υποβολής διηγημάτων. Όσες/όσοι γράφετε ακόμα, speed it up.

-ξεκλειδώνονται τα διηγήματα, πα να πει μπορούν να αρχίσουν τα σχόλια. Οι συγγραφείς μη σχολιάζετε τη δική σας ιστορία πριν τελειώσει η ψηφοφορία

-η οποία θα αρχίσει επίσης απόψε τα μεσάνυχτα και θα κρατήσει, αν μου επιτρέπετε, μέχρι τα μεσάνυχτα της 9ης Ιουνίου, αντί 8ης που είχαμε πει ως τώρα, γιατί 8/6 είναι η γιορτή μου (Καλλιόπη) και θέλω να έχω το βράδυ ελεύθερο από καταμετρήσεις, μήπως κάνω τίποτα πιο εορταστικό. Moderators, γράψτε το και στο αρχικό ποστ αν μπορείτε, πορ φαβόρ.

-Τις ψήφους σας τις στέλνετε σε μένα και στον Deus Misereatur.

-Για τους καινούριους, η ψήφος είναι ένα πμ που όπου θα γράψετε έναν κατάλογο με τα διηγήματα του διαγωνισμού (όνομα συγγραφέα+τίτλο) κατά σειρά αξιολογική κατά τη γνώμη σας, δηλαδή πρώτο αυτό που θεωρείτε καλύτερο, δεύτερο το δεύτερο καλύτερο κ.ο.κ. Πχ:

1)DinMacXanthi - Κεφάλαιο Ωμέγα

2) Eugenia Rose - Rainbow Eyes

κλπ (τυχαία δείγματα, μη βαράτε)

 

Τι άλλο; Οι χορροράδες (Nihilio, northerain) δε γράψατε ούτε στον τρόμου, ούτε στον γενικό και γράφετε στον φάντασυ... Άβυσσος η ψυχή του τερατογράφου...;-)

 

Άντε και θα το πιάσουμε το δεκαπεντάρι! FORZA JUVENTUS!

Edited by wordsmith
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλο; Οι χορροράδες (DinMacXanthi, Nihilio, northerain) δε γράψατε ούτε στον τρόμου, ούτε στον γενικό και γράφετε στον φάντασυ... Άβυσσος η ψυχή του τερατογράφου...;-)

 

 

Μα τί πίνεις και δε μας δίνεις ρε Καλλιόπη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..