Jump to content

25ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Φάντασυ, Θέμα: Όραση


wordsmith
 Share

Recommended Posts

Υπάρχει και το ατάτσ σε πμ και γλιτώνεις και την αναμονή μέχρι το ξεκλείδωμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αν ανεβάσουμε κι ένα Word όταν ξεκλειδωθεί το Topic, έτσι;

Αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις το αρχείο .doc σε pm και θα το προσθέσω εγώ στο αρχικό ποστ.

Θα συμπεριλάβεις μαζί και μια Υπεύθυνη Δήλωση του νόμου 1599/1986 ότι πρόκειται για την ίδια ιστορία, χωρίς αλλαγές :lol:

Link to comment
Share on other sites

1) Την διάβασα ήδη :)

 

2) Μόνο μία μου μένει να διαβάσω ακόμα...

 

1) ο.Ο Κιόλας βρε θηρίο; :)

 

2) Κι εμένα το ίδιο! Προς το παρόν...

Link to comment
Share on other sites

1) Την διάβασα ήδη :)

 

2) Μόνο μία μου μένει να διαβάσω ακόμα...

 

1) ο.Ο Κιόλας βρε θηρίο; :)

 

2) Κι εμένα το ίδιο! Προς το παρόν...

 

Νομίζω οτι μου πήρε δέκα λεπτά, έκανες λίγη ώρα να ανεβάσεις το link :) Διαβάζω γρήγορα γενικά, και ήταν μικρότερη απο τις περισσότερες άλλες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα αν ανεβάσουμε κι ένα Word όταν ξεκλειδωθεί το Topic, έτσι;

Αν θέλεις μπορείς να μου στείλεις το αρχείο .doc σε pm και θα το προσθέσω εγώ στο αρχικό ποστ.

Θα συμπεριλάβεις μαζί και μια Υπεύθυνη Δήλωση του νόμου 1599/1986 ότι πρόκειται για την ίδια ιστορία, χωρίς αλλαγές :lol:

 

:huh: Μα έχω κάνει αλλαγές. Έχω αφαιρέσει από ένα διάλογο ένα ερωτηματικό και έχω προσθέσει σε έναν άλλο ερωτηματικό. :D

Link to comment
Share on other sites

Να πω εδώ, ότι δεν θα πάρω μέρος τελικά σε αυτόν το διαγωνισμό, για δύο λόγους.

 

1) Φυσικά και ξενέρωσα με αυτό το κλίμα.

 

2) Έχω πρόβλημα με τα αρχεία pdf τελευταία, και κάποιες ιστορίες δεν θα μπορέσω να τις διαβάσω, αφού είναι ανεβασμένες μόνο σε pdf (γιατί δεν κάνετε ένα copy-paste και στο τόπικ; Δεν θα το καταλάβω ποτέ αυτό).

 

Έτσι, ούτε θα γράψω ούτε, δυστυχώς, θα ψηφίσω σε αυτόν το διαγωνισμό. Θα διαβάσω, όμως, όσες μπορέσω ( Lady Nina, το είδα το word σου, και σ' ευχαριστώ πολύ ).

 

Καλή διασκέδαση!

 

Άννα μου, δε θα πάρεις μέρος στον αγαπημένο σου διαγωνισμό; Μα γιατί;

 

Θέλω να πω, καταλαβαίνω ότι χαλάστηκες με όλα αυτά που λέγονται και γίνονται σε αυτό τον διαγωνισμό -κι εγώ θα είχα χαλαστεί αν χθες δεν ήταν η γιορτή μου και δεν ήμουν μες στην τρελή χαρά- αλλά είναι στ'αλήθεια αυτό λόγος να χάσεις το πραγματικό πανηγύρι των σχολίων και της ψηφοφορίας; Σίγουρα κάτι τρέχει με αυτό το διαγωνισμό. (Μήπως, Κέλλυ, λείπει πολύ η γάτα και χορεύουν πολύ τα ποντίκια; :p Σε πειράζω! Μάλλον ήταν να συμβεί και συνέβη απλώς τώρα...) Αν όμως λείψουν συμμετοχές που αλήθεια αγαπούν το είδος, τότε θα βγει ακρωτηριασμένος ο διαγωνισμός, λειψό το πάρτυ... Όσον αφορά τα pdf, απ'ότι διάβασα και παραπάνω, δεν τίθεται θέμα πλέον. Επομένως... Γράψε και λάβε μέρος, πλιιιιιιιιιζ!! :)

 

(Παρακαλώ για το word, δεν ήταν κόπος!)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι μου πήρε δέκα λεπτά, έκανες λίγη ώρα να ανεβάσεις το link :) Διαβάζω γρήγορα γενικά, και ήταν μικρότερη απο τις περισσότερες άλλες.

 

Ναι, έκανα περίπου 4 λεπτά να ανεβάσω το link -ήμουν χθες σε μια κατάσταση τρέλας και πανικού (με την καλή έννοια): να προλάβω να ετοιμαστώ, να απαντήσω στα τηλέφωνα, να κάνω τις τελευταίες διορθώσεις και να ανεβάσω την ιστορία... Σταματώ προτού βγω εντελώς off topic!

 

Πράγματι είναι μια απ'τις μικρότερες συμμετοχές, η πρώτη φορά που δεν εξάντλησα το όριο των λέξεων! :lol: Παρ'όλα αυτά και πάλι: "βρε θηρίο!" :p :)

Link to comment
Share on other sites

:blush: :bag: :blush-anim-cl: ...:mf_surrender:

 

Κάπως έτσι με κάνατε να νιώσω με τα λόγια σας. (Έλαβα και δυο μυνήματα, πολύ συγκινητικά). Τι να πω; Ευχαριστώ (μα, στ' αλήθεια, θα κάνετε τον κόπο να ασχοληθείτε με τον τύπο αρχείου για να τα διαβάσω εγώ; ).

 

Επειδή πραγματικά με συγκινήσατε (ξέρω, γίνομαι μελό), θα προσπαθήσω να το τελειώσω εντός προθεσμίας. (Χτες έχασα όλη τη μέρα, που έλεγα ότι θα γράψω πολύ).

 

Φιλιά ρε "αλάνια", που λέει και ο Howard Crease.

 

:drinks:

Link to comment
Share on other sites

Crease has finished it , baby.

 

Για να δούμε τί θα δούμε ρε παιδιά... Κυριολεκτικά! :p

 

Edit: Να σημειώσω πως έχω ενδοιασμούς για το αν θα μπορείτε να ανοίξετε το αρχείο, γιατί ήταν τύπου .odt (OpenOffice) και το έκανα τύπου Word, που είναι πιο διαδεδομένο. Ο πρώτος που θα το κατεβάσει, παρακαλώ, να μου στείλει μήνυμα για να με καθησυχάσει για το αν φαίνεται εντάξει το κείμενο.

Edited by Howard Crease
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω διαβάσει ούτε μία ακόμη. Ίσα που πρόλαβα να τελειώσω αυτήν που έγραψα, αλλά μου βγήκε λίγο μεγάλη. Το όριο είναι 3850 ή 3500? Στους κανόνες λέει 3850 αλλά σε κάποια ποστ έλεγε για 3500.

Link to comment
Share on other sites

3850 βάση κανόνων νομίζω. Αλλά θα μας διαφωτίσει καλύτερα η Wordsmith...

Link to comment
Share on other sites

Απορώ πάντως πώς κάθεστε και γράφετε 3500+ λέξεις για έναν διαγωνισμό :)

 

Στους διαγωνισμούς εκτός SFF συνήθως το όριο είναι 2000 λέξεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3. Μέγεθος: Το ελάχιστο όριο των ιστοριών είναι οι 1.650 λέξεις και το μέγιστο οι 3.850 λέξεις.

 

 

Μέχρι τον προηγούμενο διαγωνισμό το όριο ήταν 3500, αλλά ο DinMacXanthi το μεγάλωσε και μάλλον κάποιοι δεν το έχουν συνηθίσει ακόμα. 3850 είναι και κάποιοι δυσκολεύονται να το τηρήσουν και αυτό, αγαπητέ Iwannh.

Άντε να μαζευόμαστε κι άλλοι συμμετέχοντες!

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα τελευταία ψειρίσματα, αποφάσισα να σταματήσω να την ψειρίζω άλλο :p

 

Να και η δική μου συμμετοχή... Άρετ

Edited by Mesmer
Link to comment
Share on other sites

Όλε.

Συμπληρώσαμε την πρώτη δεκάδα.

Πάμε γερά...

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω διαβάσει και τα δέκαααααα.....!!!!!!;-)

Link to comment
Share on other sites

Σα να πήρα κι εγώ μπροστά. Προλαβαίνω γιατρέ μου;

Link to comment
Share on other sites

Προλαβαίνεις, προλαβαίνεις.

Πάμε μαζί! Θα τελειώσουμε, λες, απόψε;

Link to comment
Share on other sites

Σα να πήρα κι εγώ μπροστά. Προλαβαίνω γιατρέ μου;

 

Ναι, ΝΑΙ, ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Απόψε όχι, γιατί μόλις ξεκίνησα με φρέσκια ιδέα. Αλλά θα είμαι εντός προθεσμίας, το ξέρω. Άστα λα βικτόρια σιέμπρε. Και μία και μοναδική φορά, θα σας δώσω και τίζερ.

 

Κοντά... ή μακριά;

post-532-0-43066100-1306096860_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και του Άγγελου.

 

Πάλι ένα μου μένει, ή μάλλον μισό :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Απόψε όχι, γιατί μόλις ξεκίνησα με φρέσκια ιδέα. Αλλά θα είμαι εντός προθεσμίας, το ξέρω. Άστα λα βικτόρια σιέμπρε. Και μία και μοναδική φορά, θα σας δώσω και τίζερ.

 

Κοντά... ή μακριά;

post-532-0-43066100-1306096860_thumb.jpg

 

Ααααχ! Το τιζεράκι σου μου προκάλεσε ρίγη ανησυχίας, Ευθυμία.

Ελπίζω να μη γράφουμε το ίδιο πράγμα! :cold:

 

Εγώ, αν προλάβω, σας υπόσχομαι ένα ΜΕΤΕΙΚΑΣΜΑ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη διαβάσει και κρατήσει σημειώσεις για πέντε (5) από τις ιστορίες, και το βραδάκι θα περιλάβω και τις υπόλοιπες. Θα είμαι κακός κι απαισιόδοξος αν πως πως νομίζω ότι έχω ήδη βρει το νικητή;

Παίζει τρελό ενδιαφέρον με τις προσεγγίσεις του καθενός στο θέμα του διαγωνισμού. Ανυπομονώ να ξεκινήσει η ψηφοφορία.

 

Καλή λευτεριά αδέρφια!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..