Jump to content

Game of Thrones (2011-2017, 2019)


Mort13
 Share

Recommended Posts

Sonya, δέχομαι τα επιχειρήματά σου αν και ομολογώ ότι δεν είχα καταλάβει τίποτα από τα βιβλία! Και πάλι πάντως αυτή η πρόωρη αποκάλυψη για κάτι που δεν έχει αναφερθεί με ψιλοχαλάει. Αν δεν κάνω λάθος η σχέση του Renly με την Margaery περιγράφεται στο δεύτερο βιβλίο, γίνεται σαφώς ώστε να ενωθεί η οικογένεια των Tyrell με το μελλοντικό βασιλιά και διαρκεί μόνο για δύο κεφάλαια αφού μετά ο Renly δολοφονείται. Το κατά πόσο την πηδάει ή όχι δεν μπορώ να το ξέρω, εκτός και αν ανφέρετια παρακάτω στα επόμενα βιβλία και δεν το θυμάμαι.

 

Όσο για το κατά πόσον φαίνεται γκέι ο Loras... τι να πω; Ενδεχομένως. Πάντως εμένα μου άρεσε σαν χαρακτήρας. Μου έδινε την εντύπωση του ικανού και λίγο ατσαλάκωτου πολεμιστή, ο οποίος όμως διακατεχόταν από έναν είδους σνομπισμό και σίγουρα μια απειρία από πραγματικές μάχες. Σε ότι έχει να κάνει με το γεγονός ότι γίνεται μέλος της βασιλικής φρουράς, δεν μου φαίνεται και τόσο ανεξήγητο. Αφενός γίνεται στα πλαίσια της συμμαχίας των Tyrell με τους Lannister και αφετέρου είαναι από τους καλύτερους πολεμιστές των βασιλείων. Ενδεχομένως βέβαια η αποκάλυψη ομοφυλοφιλίας από μέρους του να ήταν ένα τρόπον τινα τσαλάκωμα για την εικόνα που έχουμε ως αναγνώστες γι' αυτόν. Αν και πλέον μετά από τέτοια σκηνή στη σειρά δεν νομίζω να αποφευχθεί μια τέτοια αποκάλυψη και σε επόμενο βιβλίο. Παραδέχομαι πάντως ότι ίσως να βρισκόταν αυτό ήδη στο μυαλό του Martin και να μην έγινε χάριν της σειράς και μόνο.

Το μόνο σημείο που ενδεχομένως να υπονοείται (αλλά πολύ αμυδρά) τέτοια σχέση μεταξύ Renly και Loras είναι στο κεφάλαιο της Catelyn στο δεύτερο βιβλίο που πηγαίνει να συναντήσει το Renly εκεί που έχει στρατοπευδέσει όπου ανφέρεται ότι: "From time to time, King Renly would feed Margaery some choice morsel off the point of his dagger, or lean over to plant the lightest of kisses on her check, but it was Ser Loras who shared most of his jests and confidences"

 

Η αλήθεια πάντως είναι ότι όσο το σκέφτομαι, διαπιστώνω με συντριβή ότι μπορεί να έχεις και δίκιο!! ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • heiron

    232

  • Sonya

    78

  • wordsmith

    243

  • Eugenia Rose

    100

Πολύ ωραίο επεισόδιο και αυτό. Πάντως στο βιβλίο, όσο και να υπήρχε ο αέρας του "ομοφυλοφιλικού" ποτέ δεν το πίστεψα γιατί ο Renly με τη Margaery το έκαναν όπως λέει και ο τιτλος5, από πάνω, καθώς και από το 4ο βιβλίο

που λέει για τη σχέση Margaery - Loras, δηλαδή τι, έχασε το Renly και το γύρισε;

Τέσπα, όλα καλά, όλα ωραία και φοβερή η μονομαχία Eddard - Jaime.

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΣΠΟΪΛΕΡ!

 

 

Μισό! Ο μόνος που νομίζει ότι ο Λόρας κανονίζει την αδερφή του είναι η Σέρσεϊ και είναι προφανές να το νομίζει, γιατί η μοναδική άλλη τέτοια σχέση αδελφών που γνωρίζει είναι της ιδίας με τον Τζέιμι! Κατά τα άλλα, αυτό που αναφέρεται είναι πως η Μαργκάερυ δεν είναι παρθένα κι ότι στην παρούσα φάση (κατά την οποία ο αδερφός της χαροπαλεύει καρβουνιασμένος, αν θυμάστε) κάποιος την φυστικώνει (γι αυτό παίρνει και το βοτάνι), όχι πως την είχε βατέψει ο Ρένλυ όταν ήταν παντρεμένοι. Σαφώς κι οι περισσότεροι θα νομίσουν αυτό, γιατί μ' αυτόν ήταν παντρεμένη, αλλά δεν αναφέρεται σαν γεγονός. Η μόνη που θα μπορούσε να το βεβαιώσει (Μαργκάερυ) δεν έχει δικό της κεφάλαιο. Καρατσεκαρισμένο αυτό. Είναι πολύ μουλωχτός και μάστορης ο Μάρτιν για να ανοίξει τέτοιο χαρτί στον αέρα.

 

Στάνταρ θα προτιμούσα κι εγώ να είχε μείνει στα υπονοούμενα, όπως στο βιβλίο (η σκηνή που την πέφτει η τρίφυλλη ντουλάπα στον λουλουδοφλώρο κι ο Ρένλυ πανιάζει ήταν μια πάρα πολύ διακριτική πινελιά για την σχέση τους), αλλά γουτουφού, δηλαδή, είμαι η μοναδική που είχε καταλάβει ότι αυτοί οι δύο ήταν νταχτιρντίδες;

 

 

Link to comment
Share on other sites

..."νταχτιρτήδες"...; Όχι, δεν είσαι η μόνη, μια χαρά τα παλλικάρια και με την ευχή μου.

Βασικά, πιο πολύ με είχε χαλάσει ο γλοιώδης τρόπος που ο σιχαμερός πορνόγερος Μάρτιν δεν έχανε ευκαιρία να σαλιαρίσει πάνω από τα δεκατριάχρονα βυζάκια της Ντενέρις. Οι νταχτιρντήδες είναι τουλάχιστον αμφότεροι ενήλικες.

 

 

Τίτλος5, δεν θεωρούμε όλοι εξ ορισμού "τσαλάκωμα της εικόνας" το να είναι κάποιος ομοφυλόφιλος.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στάνταρ θα προτιμούσα κι εγώ να είχε μείνει στα υπονοούμενα, όπως στο βιβλίο (η σκηνή που την πέφτει η τρίφυλλη ντουλάπα στον λουλουδοφλώρο κι ο Ρένλυ πανιάζει ήταν μια πάρα πολύ διακριτική πινελιά για την σχέση τους), αλλά γουτουφού, δηλαδή, είμαι η μοναδική που είχε καταλάβει ότι αυτοί οι δύο ήταν νταχτιρντίδες;

 

Υπάρχει και η περίπτωση κάποιου να καταλαβαίνει πως ο Μάρτιν υπονοεί ότι είναι νταχτιρντίδες, αλλά γενικά να μην προχωρά. Δηλαδή αν θυμάσαι πάλι στο 4ο,

τη σκηνή που λέει η "κολλητή" της Cercei ότι ήταν μια από τις κοπέλες που πήγαν το Ρένλυ στο κρεβάτι της Margaery. Δηλαδή τι, μετά παίζανε τάβλι ως το πρωί σαν άλλη Τζένυ Τζένυ;

 

Επίσης δεν θυμάμαι στο βιβλίο να είχε το Ρένλυ τόσο "φοβητσιάρη", δηλαδή να μην μπορεί να δει αίμα. Ψώνιο, "summer knight" κλπ ντάξει.

Edited by Zaratoth
Link to comment
Share on other sites

H "κολλητή" της Σέρσεϊ μπορεί να έχει τους δικούς της λόγους για να πουλήσει μουφίδι (πρώτον) και (δεύτερον) είναι προφανές πως η Μαργκάερυ θα γνώριζε τα βίτσια του αδερφούλη της και θα τον κάλυπτε σ' αυτά (δεδομένης της τόσο στενής επαφής τους), οπότε, ναι, μπορεί να παίζανε και τόμπολα στην συζυγική κλίνη.

 

Ας αφήσουμε λίγο χώρο στον Μάρτιν να αναπνεύσει και θα μας φανερώσει το μεγάλο του σχέδιο. Πάντως είμαι οριζόντια και κάθετη πως δεν θα άφηνε να του σοδομίσουν τα βιβλία του, κυρίως αφού δεν έχει δείξει καμία τέτοια πρόθεση μέχρι εδώ και είναι και παραγωγός στην σειρά. Για να πηδά ο λουλουδοφλώρος τον άλλο τον φλούφλη, σημαίνει πως ο Μάρτιν έτσι το σκεφτόταν ιν δε φερστ πλέις.

Edited by RObiN-HoOD
bad lang
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απλά υπόνοια, πάρα πολλοί πετάνε σπόντες γι' αυτή τη σχέση στα επόμενα βιβλία - όπως π.χ. ότι όλες οι κοπέλες που τους τρέχουν τα σάλια για τον Λόρας δεν ξέρουν ότι "μόνο λουλούδια θα πάρουν απ' αυτόν", ή όταν λέει ότι ο Ρένλυ "χαλάει για ρούχα περισσότερα απ' ό,τι όλες οι κυρίες της αυλής" ή ο Τζέιμι όταν συζητά με τον ίδιο τον Λόρας και του λέει κάτι του στιλ "ο Ρένλυ προτιμούσε βιβλία με πρόστυχες εικόνες" (ή κάτι τέτοιο) - χώρια στο τέταρτο βιβλίο, όπου ο Τζέιμι λέει στη Σέρσεϊ ότι ο Λόρας είναι περισσότερο άντρας από άλλους ιππότες παρά τις προτιμήσεις του. Από την αρχή είχα την εντύπωση ότι είναι περίπτωση "ο κόσμος το χει τούμπανο" - και όχι απλά αυτό, ότι είναι περισσότερο πηγή κουτσομπολιού στην αυλή παρά οτιδήποτε άλλο. Απλά εδώ το έδειξαν ανοιχτά, κάτι που, πέρα απ' όλα τα άλλα, νομίζω εξηγεί πολύ καλύτερα απ' ό,τι στο βιβλίο γιατί οι Ταϊρέλ συμμάχησαν με τον Ρένλυ και γιατί ο Ρένλυ έκανε αυτά που έκανε...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η σχέση του Renly με την Margaery περιγράφεται στο δεύτερο βιβλίο, γίνεται σαφώς ώστε να ενωθεί η οικογένεια των Tyrell με το μελλοντικό βασιλιά και διαρκεί μόνο για δύο κεφάλαια αφού μετά ο Renly δολοφονείται.

 

ρε παιδια προσοχη με τα σποιλερ!!!

Link to comment
Share on other sites

KELAINO το παίρνεις στραβά! Σε μια μεσαιωνικού τύπου κοινωνία, όπως αυτή που περιγράφεται στον κόσμο του Martin, μια τέτοια κατάσταση είναι τσαλάκωμα για έναν ιππότη. Αν δεν θεωρείτο κάτι τέτοιο για ποιό λόγο ο συγγραφέας να το υποννοεί χωρίς να το λέει καθαρά και οι διάφοροι χαρακτήρες να πετάνε σπόντες στον Loras (όπως αναφέρεται σε άλλα post, σπόντες που δεν είχα εντοπίσει προσωπικά) και αυτός γιατί να το κρατάει κρυφό; Μην βγάζεις γενικά συμπεράσματα από μια λέξη και επίσης ο Martin γενικά αφήνει ένα κρυφό στοιχείο για τους χαρακήρες του, το οποίο αποκαλύπτει σιγά σιγά, υπό την έννοια ότι στην κοινωνία που περιγράφει είναι κάτι που θα έπρεπε να μένει κρυφό. Το ίδιο θα μπορούσε να πει κανέις και για την Margaery αλλά και για τον Oberyn (εξαιρετικός ήρωας κατά τη γνώμη μου), για τον οποίο αφήνει ξεκάθαρα στοιχεία ότι πήγαινε και με άντρες, αλλά και για πολλούς ακόμη χαακτήρες!

Link to comment
Share on other sites

@ Sonya απολύτως πειστικά τα επιχειρήματά σου, απλώς φαίνεται πως έγω δεν το είχα πάρει χαμπάρι, παρόλο που και κάποιους φίλους που ρώτησα κι αυτοί δεν το είχαν ψυλιαστεί. Πάντως να αποκλύπτεται τόσο νωρίς ένα στοιχείο που δεν δίνεται στα βιβλία εξακολουθεί να μου φαίνεται λάθος. Αφενός γιατί αποκλαύπτεται ένα σημείο της πλοκής που δεν είχε ξεκαθαριστεί μέχρι τώρα (για όσους δεν το είχαν κααλάβει ή δεν ήταν βέβαιοι) και αφετέρου γιατί πλέον θα διαβάζουμε τα βιβλία και θα το θεωρούμε δεδομένο, εκλείπει δηλαδή το στοιχείο της έκπληξης.

 

@oremiou έχεις απόλυτο δίκιο!!! Θα είμαι πιο προσεκτικός στο μέλλον!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα λαμπάκια άναψαν στην Rainbow Guard :lol: Πάντως ο ίδιος ο Martin λέει: “I never meant to make it a mystery. I like to handle things subtly. I couldn’t ever actually say, ‘such-and-such is gay,’ because, as I’m sure you know, the word wasn’t invented until the 60s. And I’m talking medieval times… But I thought it was pretty clear in context.”

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω κι εγώ για λίγη προσοχή με τα spoiler. Έχουμε και ανθρώπους που κατά δήλωσή τους δεν έχουν διαβάσει ούτε το πρώτο βιβλίο, οπότε δεν ξέρουν καν τι θα συμβεί στο επόμενο επεισόδιο.

 

Κατά τα άλλα, για όσους έχουν ήδη δει το 5ο επεισόδιο, αντιγράφω από συνέντευξη που έδωσε ο Martin το 2002:

 

 

The Knight of Flowers is based, in part, on Piers Gaveston, there are certainly similarities but there are also differences, which are just as important as the similarities. He is a fictional character and not a real one.

Who is Pierce Gaveston?

He is a real life Gascon Knight {interviewer’s note: also known as Piers de Gaveston, Earl of Cornwall, died 1312} during the reign of King Edward II who was the King’s favourite and some claim his lover. He was hated by the lords and ultimately killed. He was one of the causes of Edward II’s downfall, but he was also one of the greatest knights of his day — victorious in many tournaments, etc.

 

Link to comment
Share on other sites

αλλά γουτουφού, δηλαδή, είμαι η μοναδική που είχε καταλάβει ότι αυτοί οι δύο ήταν νταχτιρντίδες;

Ο Λόρας έκανε μπαμ από την αρχή-αρχή, ο άλλος όμως μου είχε ξεφύγει. Μόνο όταν τον είδα στο 3ο επεισόδιο το κατάλαβα, τον είχα απλά για μπον βιβέρ και πιο επικοινωνιακό από τον αδερφό του (αλλά μιλάμε τώρα για τον Stannis Baratheon οπότε δεν είναι και δύσκολο)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μιας και έκανα μία γερή επανάληψη στο πρώτο βιβλίο για την ανατύπωση, έχω πλέον την υποψία ότι

 

 

και ο Μελανιχθύς είναι πολύ ύποπτος για το ίδιο "παράπτωμα"

 

 

 

 

Δεν ξέρω αν το έχουμε ξαναναφέρει κάπου, αλλά έιναι κάτι που μου είχε ξεφύγει στην πρώτη ανάγνωση.

Edited by trillian
Link to comment
Share on other sites

Ο θείος; Δε μου 'χε δώσει τέτοια εικόνα, αλλά θα το ξαναδιαβάσω για παν ενδεχόμενο. :Ρ

 

 

Edited by Sonya
Link to comment
Share on other sites

Μου χτύπησε γιατί

 

 

πέρα από τις συνεχείς σπόντες που δεν ήθελε να παντρευτεί, έχει ένα σημείο όπου ρωτάει επακριβώς ο αδελφός του:

 

"[...] παντρεύτηκε καμιά... κοπέλα;" (έτσι ακριβώς, με τα αποσιωποιητικά και τα πλάγια)

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι κάποιος Γιάννενα, πάντως απόψε στο Θυμωμένο Πορτραίτο (ένα cafe είναι) θα μιλήσουμε για τα βιβλία του Martin και θα δείξουμε το πρώτο επεισόδιο της σειράς (και αν υπάρχει διάθεση και δεύτερο και τρίτο).

Και θα περιμένουμε με ανυπομονησία να βγει το 6ο.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν πίστευα πως θα μπορούσε μια σκηνή να με σοκάρει και να με παγώσει, αλλά το φινάλε του 6ου επεισοδίου τα κατάφερε. Πρώτη φορά ένοιωσα τέτοια φρίκη κι έμεινα, ειλικρινά, με το στόμα ανοιχτό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω για να πω την αμαρτία μου δεν ξέρω απο φαντασοβιβλία ούτε και τον συγγραφέα τους (μην βαρατε!) και ούτε έχω και σκοπό να τα διαβάσω κάποια στιγμή, οπότε κρίνω την τηλεοπτική σειρά απο αυτά που βλέπω και μόνο.

 

Η αλήθεια είναι οτι με έχει καθηλώσει και περιμένω κάθε φορά το επόμενο επεισόδιο με ανυπομονησία. Πολύ καλή παραγωγή και ερμηνείες!

 

Αλλά ρε παιδιά, το πιστευετε οτι τόσο καιρό αναρωτιόμουν γιατί δεν έχει ανοίξει νημα για το Game of Thrones;

Τυχαία μπήκα εδώ γιατί λέω θα είναι κάποια καινούρια σειρά που δεν πήρα χαμπάρι οτι βγήκε. Για να δω τι παίζει.Και μετά είδα τα τρεηλεράκια της σειράς...

Ξερω οτι μεταξύ σας τα ξέρετε καλά, αλλά ο τίτλος του νηματος δεν δείχνει προς την σειρά που πάιζεται στην τηλεόραση, αλλά προς τα βιβλία (πιθανόν...εικάζω). Οπότε κάποιος που ψάχνει το νημα της τηλεοπτικής σειράς game of thrones και είναι άσχετος με το φάντασυ, μονο απο σπόντα θα το βρει. Βάλτε εκει σε μια παρένθεση τον τίτλο της σειράςwink.gif

 

Υ.Γ Γ***μένοι Λάνιστερ!paladin.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο βιβλίο περίμενα πως και πως

το θάνατο του Βιζέρυς

και μου φάνηκε πως άργησε κιόλας. Στη σειρά όμως ήθελα και άλλο. Ο ηθοποιός απλά τα έσπαγε.

Link to comment
Share on other sites

Το προχθεσινό επεισόδιο τα έσπασε. Παρά το ότι ήξερα τι θα γίνει, σοκαρίστηκα απίστευτα με την σκηνή και με το μεταλλικό 'τσονγκ' που έκανε πέφτοντας στο πάτωμα ψόφιος. Αν και τον Βισέρυς τον μισούσα (παρά το ότι είμαι Ταργκαρυανή τίγκα), τον ηθοποιό τον λατρεύω, τα σπάει απίστευτα! Και παρά το μικρό ρόλο, ερμήνευσε στο μέγιστο την προσωπικότητα του Βισέρυς. Καρδούλες.

 

Καρδούλες και στην ατάκα "if you don't shut up, I'll honour you again." Είχα πατήσει παύση για κανα τέταρτο και γέλαγα σα να μην υπάρχει αύριο. :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να χρειαστηκε να περιμενουμε 5 καλα αλλα φλυαρα επεισοδια, αλλα επιτελους η μεγαλοφυια της σειρας ξεδιπλωθηκε μπροστα μας στο 6ο επεισοδιο!! Απιστευτες οι ιντριγκες και οι κοντρες των ηρωων (σταρκ- λανιστερ, η μονομαχια στη δικη του Τυριον και η φιλονικια του Βισερις με τον Ντρογκο).

 

 

αν καταλαβα καλα, ο τζοφρυ ειναι γονος της αιμομιξιας του τζαιμι και της Κιρκης; και επειδη το καταλαβε το παλιο χερι τον σκοτωσαν τα δυο αδερφια λανιστερ;

 

 

Οι μηχανορραφιες και η διαφθορα πλεκονται με εναν σατανικο τροπο και φαινεται οτι θα δουμε ωραια πραγματα στη συνεχεια!

Edited by Αλχημιστής
Link to comment
Share on other sites

  • Management

Το τέλος του 6ου επεισοδίου …. απλά σοκαρίστηκα! :good:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω για να πω την αμαρτία μου δεν ξέρω απο φαντασοβιβλία ούτε και τον συγγραφέα τους (μην βαρατε!) και ούτε έχω και σκοπό να τα διαβάσω κάποια στιγμή, οπότε κρίνω την τηλεοπτική σειρά απο αυτά που βλέπω και μόνο.

 

Η αλήθεια είναι οτι με έχει καθηλώσει και περιμένω κάθε φορά το επόμενο επεισόδιο με ανυπομονησία. Πολύ καλή παραγωγή και ερμηνείες!

 

Αλλά ρε παιδιά, το πιστευετε οτι τόσο καιρό αναρωτιόμουν γιατί δεν έχει ανοίξει νημα για το Game of Thrones;

Τυχαία μπήκα εδώ γιατί λέω θα είναι κάποια καινούρια σειρά που δεν πήρα χαμπάρι οτι βγήκε. Για να δω τι παίζει.Και μετά είδα τα τρεηλεράκια της σειράς...

Ξερω οτι μεταξύ σας τα ξέρετε καλά, αλλά ο τίτλος του νηματος δεν δείχνει προς την σειρά που πάιζεται στην τηλεόραση, αλλά προς τα βιβλία (πιθανόν...εικάζω). Οπότε κάποιος που ψάχνει το νημα της τηλεοπτικής σειράς game of thrones και είναι άσχετος με το φάντασυ, μονο απο σπόντα θα το βρει. Βάλτε εκει σε μια παρένθεση τον τίτλο της σειράςwink.gif

 

Υ.Γ Γ***μένοι Λάνιστερ!paladin.gif

 

Φταίει που το νήμα είναι αρκετά παλιό, πριν ακόμα ανακοινωθεί το όνομα της τηλεοπτικής σειράς. Αλήθεια, θα μετονομαστεί όταν ξεκινήσει να δείχνει γεγονότα από το 2ο βιβλίο;

 

Ούτε εγώ έχω πιάσει τα βιβλία, μάλλον επειδή απογοητεύτηκα απο τις πολυλογίες - sagas όταν διάβαζα το wheel of time. Η σειρά όμως είναι must see! Καιρό είχα να σηκωθώ και να φωνάξω από χαρά βλέποντας τηλεοπτική σειρά (από τα χρόνια του Β5) και το game of thrones με κατάφερε να το κάνω και στο τέλος του έκτου (παρτα ρε @#$στη!), αλλά και σε προηγούμενο επεισόδιο με τη σύλληψη του Τίριον.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να πω οτι με χάλασε πολύ η σκηνή με τον λόρας και τον ρένλυ και πιστευω οτι δεν είχε κανέναν απολυτος λόγο υπαρξης περαν του οτι καποιος με τις ίδιες προτιμήσεις απο την παραγωγή ηθελε μια τέτοια σκηνή στην ταινία, στα βιβλία νομίζω οτι φένεται οτι αφ ενος η θεση που παρνει ο λορας στη φρουρα ειναι κίνηση που γίνεται για να ερθουν οι τυρελ ποιο κοντα στο στέμα ( και στους λάνιστερ ) και οτι η υποστηριξη του λόρας( και των τυλερ ) στο ρένλυ ειναι καθαρα για να προοθηθουν τα συμφέροντα της οικογενείας.

 

Επίσεις θυμάμαι πολύ εντονα οτι ο λόρας δεν "επαιζε" και καμια δεν θα έπαιρνε παρα μονο λουλουδια απο αυτον γιατι η μανα του σκοπευε να τον παντρεψει αυστηρα και μονο για να προοθησει την θεση της οικογένειας πολιτικά (οπως και την αδερφη του λορας αλωστε ), η αισθηση που είχα για τα 4 -5 υπονοουμενα που ειχαν παιχτει ειναι οτι ηταν κακοήθειες κατα του λόρας ( που ηταν οραιος, πολεμισταρας, πλουσιος αν και φλωρος ).

 

τελος παντων και αν παιζαν τα υπονουμενα και τα είχα αγνοησει, θεωρω τη σκηνη που ξυριζει το "γαμπρο" και το βουλγουμε μετα πολυ ακομψη και ανουσια για την πλοκή...

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Game of Thrones (2011-2017, 2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..