Jump to content

Game of Thrones (2011-2017, 2019)


Mort13
 Share

Recommended Posts

 

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα ανάμεσα σε Stark και Targaryen. Άνετα υποστηρίζεις και τους δύο οίκους. Το πρόβλημα έρχεται όταν συνειδητοποιείς πόσο σου αρέσουν οι Lannister! :chinese:

 

Μονο ο Tyrion είναι συμπαθής.

Αλλά αυτός -με κάποιον μη ρεαλιστικό τρόπο- δεν μου μοιάζει για Λάννιστερ...

Κι όμως είναι ο πιο Λάννιστερ από τα τρία αδέρφια.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • heiron

    232

  • Sonya

    78

  • wordsmith

    243

  • Eugenia Rose

    100

Μην λες μεγάλα λόγια! Η γραφή του γερό Martin είναι όλο εκπλήξεις ;-)!!

 

Έχω ένα κακό (μεταξύ άλλων). Συμπαθώ ή αντιπαθώ για πάντα.

 

 

 

 

Δεν είναι απίθανο να δεις πόσο ισχύει το «για πάντα» :)

Link to comment
Share on other sites

"Ααα, το σπρωξε το παιδάκι από το παράθυρο, που να του κουλαθεί το χέρι του βρωμιάρη!" MotherMacXanthi στο τέλος του 1ου επεισοδίου του game of thrones για τον Jaime Lannister.

Κλαίω... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

"Ααα, το σπρωξε το παιδάκι από το παράθυρο, που να του κουλαθεί το χέρι του βρωμιάρη!" MotherMacXanthi στο τέλος του 1ου επεισοδίου του game of thrones για τον Jaime Lannister.

Κλαίω... :rofl:

XAXAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

Respect στην μαμαπιπινοξάνθη!!!

 

Που να του το φάει κατσίκα να του το φάει!

Link to comment
Share on other sites

Ε,και κατσικα να του το φαει θα το αντικαταστησει με ενα ολοκαινουργιο χρυσο χερι οπως αλλοι βαζουν χρυσα δοντια.Λεφτα εχουν οι Λανιστερηδες,δεν μασανε απο τετοιες καταρες...:8):

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσα κι εγω τη σειρα σημερα και 1 πραγμα ειναι σιγουρο!Θα την ξαναδω στα καπακια τωρα που εχω μια ιδεα του τι τρεχει (αφου δεν εχω διαβασει-ακομα-τα βιβλια),ωστε να μπορεσω συγκεντρωθω στις λεπτομερειες!Παντως,καθε επεισοδιο με απορροφουσε σε τετοιο βαθμο,που δεν καταλαβαινα πως περνουσαν τα 55 λεπτα καθε φορα!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η σειρά απέκτησε την "Πεντάμορφη" της. Πρόκειται για την Αγγλίδα ηθοποιό Gwendoline Christie που θα υποδυθεί την Brienne of Tarth. Έχει το look και κυριότερα, έχει το ύψος (είναι 1.92).

 

http://pics.livejournal.com/grrm/pic/000gx6d3

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχοντας ολοκληρωσει τον πρωτο κυκλο εχω να δηλωσω οτι το westeros ειναι ενας περιεργος κοσμος... καθε φορα που πας να ριξεις ενα μονολογο - ντελιριο - ξεσπασμα καπου διπλα σου υπαρχει κατι απο τα παρακάτω:

 

α. ενας κολος ( γυναικως )

β. δυο κολοι ( γναικών )

γ. ενας φλορος ιπποτης που θελει να σου παρει ειδη καπνιστου

δ. μια γυναικα που θελει να κανει ( η εχει μολις κανει ) σεξ μαζι σου.

ε. ενας στρατιωτης ενοχλημενος απο τα παραπανω που μουρμουραει βρειτε ενα γ****μενο δωματιο και αποχωρει αγανακτησμενος

 

για να δουμε τωρα που τον πουλήσαμε το δευτερο κυκλο και ερχεται και ο χειμωνας θα αρχισει ο κοσμος να ντυνεται και λιγο...

 

οσο για τον τζον

 

γιος του Ραέγκαρ Ταργκάρυεν και της αδερφής του Νεντ Σταρκ. Αυτό το "promise me, Ned" μου βαράει καμπανάκια από μίλια μακριά

 

γιατι οχι γιος του ρομπερτ και της αδερφής? μαυρα μαλακια εχει, ο σπορος δυνατος ειναι...

Edited by Celestial
Link to comment
Share on other sites

"Ααα, το σπρωξε το παιδάκι από το παράθυρο, που να του κουλαθεί το χέρι του βρωμιάρη!" MotherMacXanthi στο τέλος του 1ου επεισοδίου του game of thrones για τον Jaime Lannister.

Κλαίω... :rofl:

 

Να ειδοποιείτε βρε παιδιά. :rofl:Αυτά δεν πρέπει να διαβάζονται στη δουλειά. Ποιός θα καθαρίσει το πληκτρολόγιο (και λιγάκι την οθόνη) από τους καφέδες τώρα;

Μήπως η MotherMacXanthi έχει προβλέψει και τίποτε άλλο;

Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι γιος του ρομπερτ και της αδερφής? μαυρα μαλακια εχει, ο σπορος δυνατος ειναι...

 

Βασικα ο Τζον εχει κλασικα χαρακτηριστικα Σταρκ.Μοιαζουν βεβαια οι Σταρκ με τους Μπαραθεοναιους καπως αλλα νομιζω ειναι προφανες οτι προκειται για παιδι της αδερφης του Νεντ-που του εμοιαζε εξαλλου.Απο εκει και περα το πιο πιθανο ειναι να προκειται για γιο του δρακοπριγκηπα,παρα του Ρομπερτ.Βεβαια παραειναι προφανες,κι ισως παιζει κατι αλλο.

Edited by heiron
Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι γιος του ρομπερτ και της αδερφής? μαυρα μαλακια εχει, ο σπορος δυνατος ειναι...

 

Βασικα ο Τζον εχει κλασικα χαρακτηριστικα Σταρκ.Μοιαζουν βεβαια οι Σταρκ με τους Μπαραθεοναιους καπως αλλα νομιζω ειναι προφανες οτι προκειται για παιδι της αδερφης του Νεντ-που του εμοιαζε εξαλλου.Απο εκει και περα το πιο πιθανο ειναι να προκειται για γιο του δρακοπριγκηπα,παρα του Ρομπερτ.Βεβαια παραειναι προφανες,κι ισως παιζει κατι αλλο.

 

Ξαναδιαβάζοντας το Feast και γω καταλήγω οτί παίζει κάτι άλλο αντί για R+L=J . Ο Rhaegar ήξερε για την προφητεία και ίσως η απαγωγή της Lyanna να έχει άμεση σχέση με το πόλεμο ανάμεσα στο Fire and Ice.

Link to comment
Share on other sites

Ουάααααααχαχαχαχαχαχαχαχα, πανισχυρότητα!!!!!! Θεΐλα!!!!!!! PURE AWSOMENESS!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πάντως αν προσέξετε απο την σειρά ξεχώρισε κάπως ο μισθοφόρος Μπρόν, ένας δευτερευων χαρακτήρας του βιβλίου. Ελπίζω μετα απο αυτό στα επόμενα βιβλία να αποκτήσει περισσότερο έδαφος.

 

ο bro που δεν εχει διαβάσει τα βιβλία με έλεγε ότι θα ήταν γαμάτο να έβγαινε ξεχωριστή σειρά πρίκουελ με τον μισθοφόρο Μπρόν.

 

1308853348600.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην είμαι Φαντασάς, αλλά έχω φτιάξει κόσμο (5 άτομα and counting) με το Game of Thrones.

Δεν έχετε παράπονο;;; :devil2:

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Game of Thrones (2011-2017, 2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..