Jump to content

Game of Thrones (2011-2017, 2019)


Mort13
 Share

Recommended Posts

laugh.gif ενδιαφέρουσες μονομαχίες... χμμ Τύριον με τα 1000 και τα 10000000 σε όλα τα πιθανά ζεύγη/συνδυασμούς!
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • heiron

    232

  • Sonya

    78

  • wordsmith

    243

  • Eugenia Rose

    100

To μόνο σίγουρο είναι πως ο περίπατος της Καιτλιν κόντρα σε εύκολους αντιπάλους(παρααάγκα!) έφτασε στο τέλος.

Αν και με την συγκεκριμένη κυρία ποτέ δεν ξέρεις πότε έφτασε το τέλος.:mf_sherlock:

Link to comment
Share on other sites

χαχα

 

ένα συμπαθητικό ζόμπι έγινε κι αυτήν...πώς την πάτησε έτσι όμως;

 

 

μάλλον γι' αυτό την ψήφιζαν... συμφωνώ κι εγώ όμως.. μπλιάχ απ' την αρχή έπρεπε να πάει νοκ άουτ!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ Τζον ψήφισα σε εκείνο το ζευγάρι.

Πάντα τα παραπαίδια και οι απόκληροι έχουν περισσότερο ενδιαφέρον από τους καθωσπρέπει κύριους της αυλής με τα αξιώματα.

 

Στα υπόλοιπα ευθυγραμμίζομαι και πάλι με την κοινή γνώμη (βάση ψήφων) εκτός απο το ζευγάρι Ντενερυς-Αρυα. Ίσως και να ψήφιζα σε οποιοδήποτε άλλο ζευγάρι την μικρή, αλλά με την Ντενερυς δεν είχε καμία πιθανότητα. Αγαπάμε Ντενερυς, τέλος!

Edited by Drake Ramore
Link to comment
Share on other sites

Δεν την πολυβλέπω την Daenerys. Αντέ γειά την κάναμε. Arya FTW και μάλλον την έχει.

Χμμ... Tyrion-Syrio και Jon-Arya, δύσκολα ζευγάρια. Βέβαια ο Τyrion το έχει από τώρα. Η δεύτερη θέση μεταξύ Arya-Jon είναι ανοιχτή με προβάδισμα στο πρώτο. Εγώ ψηφίζω Arya ;-)

Link to comment
Share on other sites

Μα ο Μπρον στο ίδιο tier με τον Νεντ...

Ψήφισα Syrio , Tyrion , Ned, και Arya γιατί η Daenerys ενώ μου ήταν πολύ συμπαθής στην αρχή, κατέληξα να μου είναι αδιάφορη έως ενοχλητική.

Link to comment
Share on other sites

Μα ο Μπρον στο ίδιο tier με τον Νεντ...

Ψήφισα Syrio , Tyrion , Ned, και Arya γιατί η Daenerys ενώ μου ήταν πολύ συμπαθής στην αρχή, κατέληξα να μου είναι αδιάφορη έως ενοχλητική.

 

+1

Αυτό ακριβως.Αν και με το Νεντ το σκεφτηκα αρκετα.Χαζουλης μεν αλλα τον παω περισσοτερο απο τον κλασικο εφηβο ηρωα Τζον.

Link to comment
Share on other sites

Μα ο Μπρον στο ίδιο tier με τον Νεντ...

Ψήφισα Syrio , Tyrion , Ned, και Arya γιατί η Daenerys ενώ μου ήταν πολύ συμπαθής στην αρχή, κατέληξα να μου είναι αδιάφορη έως ενοχλητική.

 

 

Πόσο για κλωτσές είναι αυτός ο τύπος, που ενώ έχει τέτοιο άτομο για να κάνει παιχνίδι, την καταντάει αδιάφορη και ενοχλητική;

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη και σε αυτή την ψηφοφορία το εκλογικό σώμα είναι Γ. Τ. Π. Κ... :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Για τελικό βλέπω Tyrion-Drogo. Αν και όλοι το ξέρουμε ότι ο Tyrion τους έχει όλους...

Edited by Nihilio
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, για να καταλάβω (γιατί δεν έχω ξεκινήσει ακόμα το δεύτερο βιβλίο) : αναφέρεστε στο πρώτο όταν μιλάτε για την Daenerys ή κάτι παραπάνω ξέρετε από 'μένα, επειδή έχετε διαβάσει και τα επόμενα; Γιατί αν αναφέρεστε μόνο μέχρι εκέι που τελειώνει το πρώτο... Ε τι να σας πω ρε παιδιά! Άκου εκεί, "ενοχλητική". (Εμένα μου την έσπαγε λίγο στην αρχή, το ευαίσθητο φοβισμένο κοριτσάκι, μπιαχ). Μα γιατί ενοχλητική; Γιατί, γιατί; Που όλο τα δικά της κεφάλαια περίμενα, που άντεχα τα ατελείωτα της Catelyn και του Eddard μέχρι να βρεθούμε ξανά στο Καλασάρ, που ξέρω ότι θα αντέξω τα επόμενα βιβλία χωρίς Ντρόγκο :crybaby: επειδή τουλάχιστον θα είναι αυτή εκεί. Μα πια, με τους άλλους, με τα παλάτια, τα συμβούλια και τα σχέδια, τις πλεκτάνες, μπούχτισε η ψυχή μου, και My Lady και My Lord και κρυάδες ευρωπαϊκές, άι σιχτίρ πια.

(Μόνο την Άρυα πάω, άι σιχτίρ).

Daenerys και μαύρη φωτιά να τους κάψει ΟΛΟΥΣ, ΟΛΟΥΣ, ΟΛΟΥΣ!!!! =@ ΜΟΥΑ ΑΑ ΧΑ ΧΑααα...

 

Εμ, ναι, :rolleyes: συνεχίστε.

Link to comment
Share on other sites

Η Daenerys στο 5ο μόνο είναι πραγματικά ενοχλητική με το πως τραβιέται από τα μαλλιά η πλοκή της για να μην γίνει το αυτονόητο πριν όλα μπουν στη θέση που τα θέλει ο συγγραφέας.

Link to comment
Share on other sites

Cassandra, ναι λαμβάνουμε και τα επόμενα βιβλία υπόψη για να σχηματίσουμε γνώμη για την Daenerys. Γενικά πολύ γούστο κάνω με αυτή την διχογνωμία για αυτή :lol:

Γενικά είναι από τους ενδιαφέροντες χαρακτήρες της σειράς χωρίς αμφιβολία, αλλά όπως ειπώθηκε, πράγματι σε κάποια σημεία λίγο ενοχλητική (αδιάφορη σε καμία περίπτωση ακριβώς επειδή μπορεί να είναι και ενοχλητική). Αλλά κανένας χαρακτήρας του Martin δεν αψεγάδιαστος (ναι ούτε ο Eddard ούτε ο Jon) και γι' αυτό όλοι είναι ενδιαφέροντες.

Αλλά μέχρι εκεί για την Daenerys. Όχι και βασίλισσα εννοείται... Τα έχουμε πει πολλές φορές:lol:

 

Μα πια, με τους άλλους, με τα παλάτια, τα συμβούλια και τα σχέδια, τις πλεκτάνες, μπούχτισε η ψυχή μου, και My Lady και My Lord και κρυάδες ευρωπαϊκές, άι σιχτίρ πια.

Αυτή είναι όλη η ουσία του βιβλίου για μένα. Και αυτή η προσφώνηση μεταξύ τους το καλύτερό μου

Link to comment
Share on other sites

Για τελικό βλέπω Tyrion-Drogo. Αν και όλοι το ξέρουμε ότι ο Tyrion τους έχει όλους...

 

O Drogo από τα βιβλία δεν είχε τόσο μεγάλο φαν κλαμπ αλλά η τηλεοπτική σειρά του έδωσε αρκετούς πόντους.

Link to comment
Share on other sites

^^

Για κάποιον (ανεξήγητο) λόγο, το "ξυπνάς μέσα μου το ζώο" έγραψε καλύτερα στην μικρή οθόνη.

Εγώ απορώ πώς κατάφερε να αποστηθίσει τον ρόλο του πάντως... tease.gif

 

Κι εγώ έσταξα Ντάνι, αλλά έτσουξε...

 

laugh.giflaugh.giflaugh.gifrofl.gifrofl.gif είσαι μεγάλη... η φράση θα γίνει σύνθημα μεταξύ των μαρτινόφιλων της παρέας! χαχαχαα

Edited by Σουσαμένια Άνοιξη
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πέρα από την πλάκα, εγώ και τη σειρά να μην είχα δει, είμαι σίγουρη ότι πάλι θα είχα ξεχωρίσει αυτή την ιστορία. Της Ντάνυ εννοώ. Και του Ντρόγκο, γιατί πέρα από τον πανέμορφο απίστευτο θεό παιδαρά ("ανεξήγητος" λόγος, Σουσαμένια; :huh: γουάτ δε φακ, γούμαν; ) στην οθόνη, ο "ήλιος κι αστέρια" είναι ωραίος χαρακτήρας, πώς να το κάνουμε. Φυσικά λίγο πιο διακριτικά εμφανιζόμενος στο βιβλίο, αλλά και πάλι θα τους είχα συμπαθήσει αυτούς τους δυο.

Link to comment
Share on other sites

^^^

Όχι βρε μισαντερστάντινγκ! Εννοείται υποστηρίζω τον γη-παίδαρο που ενσάρκωσε τον τίμιο και βάρβαρο Καλrolleyes.gif

 

Κι εμένα ήταν απ' τα αγαπημένα μου στορυλάινς απ' την αρχή του.. καθώς διαβάζεις την εξέλιξη ρε παιδί μου, γίνεται να μη σκεφτείς "Έμπαινε Ντάνυ, έμπαινε!"tongue.gif Απ' την άλλη δεν ξέρω αν θα διάλεγα Νταινέρυς ή Άρυα τελικά (μιας και η συζήτηση προέκυψε λόγω της σύγκρισης αυτού του ζεύγους).. Μάλλον και οι 2 μ' αρέσουν εξίσου...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πραγματικά. Άρυα και Ντάνυ είναι κορυφή. Επίσης δεν ξέρω αν πρέπει να αγαπήσω ή να μισήσω τον Τύριον (εξαιρετικός είναι ο άτιμος). Έχω την εντύπωση ότι είναι ικανός για τα καλύτερα και τα χειρότερα, αλλά αυτό θα το δούμε στη συνέχεια (εγώ, δηλαδή, μια και οι πιο πολλοί ξέρετε).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιζει να ειμαστε το μοναδικο-τουλαχιστον εν Ελλαδι-φορουμ,στο οποιο δεν εχουν ξεκινησει ακομα οι συζητησεις για την 2η σαιζον.Τι διαολο,κανενας δεν το εχει δει ακομα το 1ο επεισοδιο;Το εχετε δει και εχετε παθει πλακα(θετικα ή αρνητικα);Το σιγουρο ειναι οτι κατι δεν παει καλα!:tease:

 

Και για να σας προλαβω ισως,εγω σκεφτομαι να τα δω ολα μαζεμενα,οποτε ισως να μην ξανανοιξω το συγκεκριμενο topic.:dazzled:

Ομως μου φανηκε περιεργο που δεν εχει γραψει κανεις κατι,γι'αυτο ειπα να σας τσιγκλησω!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, όντως!!!

 

Πάντως κι εγώ σκέφτομαι να κάνω όπως κι εσύ. Περιμένω να βγουν όλα και μετά να τα δω μαζεμένα.

 

 

ΥΓ

Εκτός κι αν δεν μπορέσω να αντισταθώ στον πειρασμό... rolleyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι που με φοβιζει κι εμενα.Δεν θα μπορεσω να αντισταθω.Ολοι γυρω θα μιλανε γι'αυτο κι εγω θα πρεπει να κανω τον κινεζο.

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να ειμαστε το μοναδικο-τουλαχιστον εν Ελλαδι-φορουμ,στο οποιο δεν εχουν ξεκινησει ακομα οι συζητησεις για την 2η σαιζον.Τι διαολο,κανενας δεν το εχει δει ακομα το 1ο επεισοδιο;Το εχετε δει και εχετε παθει πλακα(θετικα ή αρνητικα);Το σιγουρο ειναι οτι κατι δεν παει καλα!:tease:

 

Και για να σας προλαβω ισως,εγω σκεφτομαι να τα δω ολα μαζεμενα,οποτε ισως να μην ξανανοιξω το συγκεκριμενο topic.:dazzled:

Ομως μου φανηκε περιεργο που δεν εχει γραψει κανεις κατι,γι'αυτο ειπα να σας τσιγκλησω!:lol:

Παίζει το 60% των μελών να το έχει διαβάσει. Προσωπικά 3 επεισόδια είδα και τα άφησα για να "μαζευτούν"

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Game of Thrones (2011-2017, 2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..