Jump to content

Game of Thrones (2011-2017, 2019)


Mort13
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • heiron

    232

  • Sonya

    78

  • wordsmith

    243

  • Eugenia Rose

    100

Τουλάχιστον έιναι φυσική kissed by fire!

 

αααχ έχω καιρό να διαβάσω Martin, μελαγχόλησα τώρα... :(

Link to comment
Share on other sites

http://insidetv.ew.c...es-rose-leslie/

Η αλήθεια είναι ότι ήλπιζα σε πιο όμορφη Ύγκριτε αλλά φαίνεται καλή επιλογή και η κοπέλα έχει ταλέντο.

 

Καμία σχέση με την εικόνα που είχα εγώ στο μυαλό μου... Τολμώ να πω πως δε μ'αρεσει καθόλου. Όμως θα δούμε πως θα εμφανιστεί στη σειρά! Ίσως να είναι πολύ καλύτερη στην πραγματικότητα απ' ότι δείχνει στη φωτογραφία!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τι να πω κι εγώ τώρα; Να πρωτοτυπίσω; Ε ναι, winter is coming και τα μυαλά στα κάγκελα. :worshippy:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θυμηθείτε με, η Maisie όταν μεγαλώσει θα γίνει άσχημη (από κουκλίτσα που είναι τώρα), αλλά τρομερή ηθοποιός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Στις 21 Ιανουαρίου 2012, αποκλειστικά στο Novacinema1 & HD, κάνει πρεμιέρα η πολύ-αναμενόμενη και βραβευμένη με 2 Emmy Awards, νέα σειρά της HBO, Game of Thrones!

http://www.youtube.com/watch?v=mF9Um0OvolY&feature=player_embedded

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

384828_10150480346262734_74133697733_8957702_1379039744_n.jpg

Eλπιζω να μην ειναι πρωταπριλιατικο αστειο!Ευτυχως οι φημες βγαινουν αληθινες και θα ξαναρχισει κανα 2 βδομαδες νωριτερα απο περσι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Νικολή, σε αγκάλιασα αλλά δυστυχώς για να φτάσουμε μέχρι εκεί έχουμε ακόμα... χμμμ... ΔΥΟ μήνες!!! Αργκ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ πάλι μόλις είδα την πρώτη σεζόν και είμαι απόλυτα και 100% βεβαιος ότι θα συμβούν τα εξής: (ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ EINAI SPOILERS, ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ)

 

-Όλοι οι Σταρκ θα πεθάνουν (όλοι όμως) επειδή τους πάμε και επειδή ο Μάρτιν δεν έχει ψυχή.

 

-Ο πρίγκηπας Τζόφφρι θα κερδίσει τα πάντα για πάντα (βλέπε πρόβλεψη ένα, όσο αφορά σε Μάρτιν)

 

-Οι White Walkers Θα σκοτώσουν τους πάντες

 

-Η Δράκαινα δε θα καταφέρει να σώσει κανένα.

 

Αυτή είναι η ρεαλιστική αντιμετώπιση που έχω για τη σειρά. Αν από την άλλη θεωρήσουμε ότι υπάρχει δικαιοσύνη:

 

-Οι Σταρκ θα πεθάνουν σώζοντας τον κόσμο από τους WHite Walkers

 

-'Ολοι οι Lannisters πεθαίνουν και ο Πρίγκιπας Τζόφφρι σοδομίζεται με παλούκια

 

-Ο ευνούχος και ο γέρος είναι η πραγματική δύναμη πίσω από τον θρόνο (u mad, great houses?) και στο τέλος όλοι καταλαβαίνουν ότι η γαμημένη καρέκλα δεν αξίζει τον κόπο

 

-Η Ντενέρυς κάνει ντου και όλοι συνασπίζονται για να τη σκοτώσουν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μόλις είδα την πρώτη σεζόν και είμαι απόλυτα και 100% βεβαιος ότι θα συμβούν τα εξής: (ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ EINAI SPOILERS, ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ)

 

-Όλοι οι Σταρκ θα πεθάνουν (όλοι όμως) επειδή τους πάμε και επειδή ο Μάρτιν δεν έχει ψυχή.

 

-Ο πρίγκηπας Τζόφφρι θα κερδίσει τα πάντα για πάντα (βλέπε πρόβλεψη ένα, όσο αφορά σε Μάρτιν)

 

-Οι White Walkers Θα σκοτώσουν τους πάντες

 

-Η Δράκαινα δε θα καταφέρει να σώσει κανένα.

 

Αυτή είναι η ρεαλιστική αντιμετώπιση που έχω για τη σειρά. Αν από την άλλη θεωρήσουμε ότι υπάρχει δικαιοσύνη:

 

-Οι Σταρκ θα πεθάνουν σώζοντας τον κόσμο από τους WHite Walkers

 

-'Ολοι οι Lannisters πεθαίνουν και ο Πρίγκιπας Τζόφφρι σοδομίζεται με παλούκια

 

-Ο ευνούχος και ο γέρος είναι η πραγματική δύναμη πίσω από τον θρόνο (u mad, great houses?) και στο τέλος όλοι καταλαβαίνουν ότι η γαμημένη καρέκλα δεν αξίζει τον κόπο

 

-Η Ντενέρυς κάνει ντου και όλοι συνασπίζονται για να τη σκοτώσουν

 

Καλέ ρε, για όλα τα υπόλοιπα καταλαβαίνω γιατί αισθάνεσαι έτσι και δείχνει και λογικό, αλλά γιατί? γιατίιιιι να θέλουν να φάνε τη Ντάνυ???? (πράγμα για το οποίο δε μας έχει ενημερώσει ο Μάρτιν ακόμα έτσι κι αλλιώς :p)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την Danerys πράγματι δεν το έχει διευκρινίσει ο Martin αλλά είναι πολύ πιθανόν πράγματι ένα μεγάλο μέρος του Westeros να στραφεί εναντίον της εάν φτάσει. Νομίζω είναι ένας τρόπος να την παρουσιάσει o Martin να αμφιβάλλει για τις επιλογές της, για τις εμμονές της, για τα χρόνια που έχασε κυνηγώντας ένα όνειρο που ίσως ποτέ να μην ήταν πράγματι δικό της. Θα είναι μια ενδιαφέρουσα σεναριακή τροπή. Και εντελώς ανεξάρτητη από το πώς μπορεί τελικά αν καταλήξουν τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Να και κάτι που δεν περίμενα. Ο Ned Stark χάνει με χίλιους ψήφους διαφορά από το Τζον... Dafuq?

Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι που δεν περίμενα. Ο Ned Stark χάνει με χίλιους ψήφους διαφορά από το Τζον... Dafuq?

 

Σοβαρά τώρα. Εγώ έλεγα για τους επόμενους γύρους:

 

Drogo-Tyrion = Tyrion

 

Ned-Daenerys= Ned

 

και

 

Tyrion - Ned= Tyrion

 

 

Βλέποντας τα αποτελέσματα βέβαια, φαίνεται πως δεν θα είναι έτσι.Still, θεωρώ τον Tyrion το γκανιάν της κούρσας.

Edited by DinMacXanthi
Link to comment
Share on other sites

Να και κάτι που δεν περίμενα. Ο Ned Stark χάνει με χίλιους ψήφους διαφορά από το Τζον... Dafuq?

Εμένα δε με εξέπληξε. Χωρίς κανένα δισταγμό, σε αυτό το ζευγάρι ψήφισα Τζον. Ο χαρακτήρας του Νεντ, και μιλάω μόνο για την τηλεοπτική σειρά καθότι τα βιβλία δεν τα έχω διαβάσει, μου φάνηκε λίγο χλιαρός και αδιάφορος.

 

 

Πιο πολύ με δυσκόλεψε το ζευγάρι Arya - Daenerys. Τελικά, η ψήφος μου πήγε στη δεύτερη.

Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Game of Thrones (2011-2017, 2019)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..