Jump to content

Τρεκικός Καναπές


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Το I Borg είναι ενα εξαιρετικο επεισόδειο, δεν εχει καμμία σχεση με το banalization των borg στο voyager. Οι borg σε αυτο το επεισόδειο δεν αλλαξαν σε τιποτα απλα το επεισόδειο σου δειχνει τι μπορει να γινει αν ενας borg βγει εκτος collective και τα ηθικα προβληματα που μπορουν να εμφανιστουν.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα του καναπέ δεν έχει σταθεροποιηθεί ακόμα για το φθινόπωρο.

Νομίζω πάντως ότι εκτός απροόπτου όμως θα δούμε το I Borg αύριο τη γνωστή ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα του καναπέ δεν έχει σταθεροποιηθεί ακόμα για το φθινόπωρο.

Νομίζω πάντως ότι εκτός απροόπτου όμως θα δούμε το I Borg αύριο τη γνωστή ώρα.

Ξεσκονίζω τα μαξιλάρια και αναμένω...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα του καναπέ δεν έχει σταθεροποιηθεί ακόμα για το φθινόπωρο.

Νομίζω πάντως ότι εκτός απροόπτου όμως θα δούμε το I Borg αύριο τη γνωστή ώρα.

Ξεσκονίζω τα μαξιλάρια και αναμένω...

 

Εντάξει, βλέπω να καθόμαστε να δούμε τελικά.:)

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα του καναπέ δεν έχει σταθεροποιηθεί ακόμα για το φθινόπωρο.

Νομίζω πάντως ότι εκτός απροόπτου όμως θα δούμε το I Borg αύριο τη γνωστή ώρα.

Ξεσκονίζω τα μαξιλάρια και αναμένω...

 

Εντάξει, βλέπω να καθόμαστε να δούμε τελικά.:)

I okay.

Link to comment
Share on other sites

I Borg λοιπόν, ένα καλό, δυνατό επεισόδιο.

 

 

Και θα το πω γιατί θα σκάσω: άλλο ένα και μετά ΤΟ επεισόδιο που όλοι βάζουν στη λίστα των αγαπημένων τους, The Inner Light. Έρχεται!

Link to comment
Share on other sites

Το είδαμε κι εμείς, σε λίγο διαφορετική χρονική ζώνη, λόγω μπερδέματος στο πρόγραμμα.:dazzled:

Ωραίο ήταν. Ήταν συμπαθητικό το καημένο το μποργκάκι. Ναι, είχες δίκιο σε προηγούμενο ποστ γι αυτά που έλεγες για ορκάκι σε καλάθι...

Link to comment
Share on other sites

 

Και θα το πω γιατί θα σκάσω: άλλο ένα και μετά ΤΟ επεισόδιο που όλοι βάζουν στη λίστα των αγαπημένων τους, The Inner Light. Έρχεται!

 

Ας δούμε λοιπόν το άλλο ένα πριν από το ΤΟ επεισόδιο.

Απόψε, Τhe Next Phase

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε το Next Phase.

Κλασική περιπέτεια του τύπου μου.

 

Προετοιμαζόμαστε λοιπόν για το καλύτερο μεθαύριο ίδια ώρα;

Link to comment
Share on other sites

Μου άρεσε το Next Phase.

Κλασική περιπέτεια του τύπου μου.

 

Προετοιμαζόμαστε λοιπόν για το καλύτερο μεθαύριο ίδια ώρα;

The Inner Light για Τετάρτη στις 22:00, τσεκ!

 

Και ναι, μου άρεσε το Next Phase επίσης. Και πως να μην μ'αρέσει ιστορία με Ρο Λάρεν;

 

Και όχι, δεν θα το κάνω θέμα γιατί διαπερνούσαν τοίχους αλλά δεν βυθίζονταν στο πάτωμα. :p

Link to comment
Share on other sites

 

Και όχι, δεν θα το κάνω θέμα γιατί διαπερνούσαν τοίχους αλλά δεν βυθίζονταν στο πάτωμα. :p

 

Άσε το σκέφτηκα κι εγώ, αλλά είπα να μην το πολυψάξω γιατί θα άρχιζα τις γκρίνιες.

Εκείνο όμως που είχε πλάκα ήταν ότι ενώ περνούσαν από όλους τους τοίχους, είχαν μεγάλη αγωνία να προλάβουν να μπουν μαζί με κάποιους άλλους εκεί που έκλειναν οι πόρτες...:dazzled:

Link to comment
Share on other sites

The Inner Light. Σήμερα στις 22:00.

 

Εύχομαι να μην φούσκωσα την προσμονή όσων δεν το έχουν δει, τόσο ώστε η τελική εντύπωση να λειτουργήσει αρνητικά, αν και δύσκολο. Είναι από εκείνα τα επεισόδια που δεν θα έλειπε σχεδόν από κανενός λίστα αγαπημένων του TNG.

 

Ελάτε στον καναπέ μας. Δώστε μας δικές σας εντυπώσεις μετά την θέαση του επεισοδίου, περίπου στις 23:00.

 

post-1004-0-81133400-1315999322_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

The Inner Light. Σήμερα στις 22:00.

 

[...] Είναι από εκείνα τα επεισόδια που δεν θα έλειπε σχεδόν από κανενός λίστα αγαπημένων του TNG.

 

Ελάτε στον καναπέ μας. Δώστε μας δικές σας εντυπώσεις μετά την θέαση του επεισοδίου, περίπου στις 23:00.

 

 

ΝΑΙ! Ήταν ωραίο! ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ!:thumbsup:

Γλυκό και συγκινητικό. Και καλή Ε.Φ. σε πολλά επίπεδα. 'Ηλιος που γίνεται νόβα, δημιουργία εργαλείων από κάποιον που γνωρίζει λίγο περισσότερα, εικονική με διαστολή χρόνου, από τους καλύτερους συνδυασμούς που έχουμε δει τελευταία.

 

Τι κρίμα, αυτή η κοινωνία, που φαινόταν τόσο όμορφη και ειρηνική, να χαθεί ακριβώς στο σημείο καμπής που θα της επέτρεπε να κάνει το ταξίδι στο διάστημα!:( (Σνιφ, συγκινήθηκα στ' αλήθεια). Ευτυχώς τουλάχιστον που πρόλαβαν και έστειλαν την ιστορία τους στους άλλους.

 

 

Άσχετο, αλλά το σκηνικό έξω από το σπίτι, με το παγκάκι και τα σκαλιά, δε θύμιζε λίγο Κυκλαδίτικη αυλή;

Link to comment
Share on other sites

The Inner Light.

Άσχετο, αλλά το σκηνικό έξω από το σπίτι, με το παγκάκι και τα σκαλιά, δε θύμιζε λίγο Κυκλαδίτικη αυλή;

Όντως, και όχι μόνο. Η θέα του χωριού από το βουνό θύμιζε Σαντορίνη!

 

Δεν έχω πολλά λόγια. Με συγκίνησε ξανά σε όλα τα επίπεδα. Μια ολόκληρη ζωή σε μια ματιά ήταν και είναι στοιχείο που με αγγίζει πάντοτε βαθιά. Νομίζω συμβαίνει σε όλους μας, και γίνεται δυνατότερο καθώς μεγαλώνουμε.

 

Ακολουθεί διπλό επεισόδιο.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

The Inner Light.

Άσχετο, αλλά το σκηνικό έξω από το σπίτι, με το παγκάκι και τα σκαλιά, δε θύμιζε λίγο Κυκλαδίτικη αυλή;

Όντως, και όχι μόνο. Η θέα του χωριού από το βουνό θύμιζε Σαντορίνη!

 

 

Λοιπόν, ήταν η πρώτη μου σκέψη. Η Σαντορίνη με μια εικαστική παρέμβαση, όπου ο γκρεμός αντί να πέσει απότομα στη θάλασσα, έπεφτε λίγο πιο ομαλά σ' ένα ποτάμι. Αλλά επειδή είμαι γνωστή πυροβολημένη με τη Σαντορίνη, φαντάστηκα ότι ήταν η ιδέα μου...

 

Το διπλό σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο δανειζόμαστε το 6ο DVD και πλην απροόπτου προγραμματίζουμε το διπλό επεισόδιο.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο δανειζόμαστε το 6ο DVD και πλην απροόπτου προγραμματίζουμε το διπλό επεισόδιο.

Time's Arrow, Κυριακή, 22:00, τσεκ! :asmile:

 

Άντε να φάμε και τον 6ο κύκλο.

 

post-1004-0-14019600-1316240555_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Αύριο δανειζόμαστε το 6ο DVD και πλην απροόπτου προγραμματίζουμε το διπλό επεισόδιο.

Time's Arrow, Κυριακή, 22:00, τσεκ! :asmile:

 

Άντε να φάμε και τον 6ο κύκλο.

 

 

Βασικά, επειδή το αύριο το έγραψα χτες, εννοούσα ότι μάλλον θα το δούμε σήμερα. :dazzled:

Μια που δεν έχουμε προγραμματίσει τίποτα για το Σαββατοκύριακό, μπορούμε βέβαια να το δούμε και Κυριακή (αλλά να ξεκινήσουμε λίγο πριν τις 22.00 γιατί όσο και να μπορώ να καθίσω αργά σε μυτίγκια και στον υπολογιστή, στην τηλεόραση μετά τις 11.00 με παίρνει συνήθως ο ύπνος) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Time's Arrow, Σήμερα Σάββατο, τσεκ! :asmile:

 

Βασικά, επειδή το αύριο το έγραψα χτες, εννοούσα ότι μάλλον θα το δούμε σήμερα. :dazzled:

Κανένα πρόβλημα. Σήμερα τότε. Θέλεις να ξεκινήσουμε 21:00;

Link to comment
Share on other sites

 

Κανένα πρόβλημα. Σήμερα τότε. Θέλεις να ξεκινήσουμε 21:00;

 

Και 21.30 καλά είναι. (Να μοιράσουμε και τη διαφορά)

Link to comment
Share on other sites

Time's Arrow

 

Δεν θα έλεγα ότι σαν διπλό επεισόδειο, και γέφυρα σε δύο κύκλους, ήταν η πιο δυνατή ιστορία. Βρήκα περίεργη και αδιάφορη την όλη ιδέα με τους εξωγήινους που τρέφονταν όπως τρέφονταν, και που έρχονταν από έναν άλλο πλανήτη για κάτι τέτοιο. Δηλαδή για πόσον καιρό επιβίωναν με αυτόν τον τρόπο; Ας μην το ψάχνουμε γιατί δεν έχει σημασία. Είναι μόνο μια δικαιολογία - μαζί με το αναγκαίο ταξίδι στον χρόνο - για να περάσουμε λίγο καλά, σπάζοντας πλάκα στο Σαβ φρανσίσκο του 19ου αιώνα.

 

Τα θετικά του Time's Arrow είναι οι χαρακτήρες και οι στιγμές τους. Ο Ντάτα, ο Μαρκ Τουέην, οι Γκάιναν και Πικάρντ. Αυτά θα θυμόμαστε, ξεχνόντας κάποια στιγμή όλα τα υπόλοιπα με τους εξωγήινους. Συνέβη σε μένα ήδη και θα ξανασυμβεί.

Edited by DinoHajiyorgi
Link to comment
Share on other sites

Time's Arrow

 

Δεν θα έλεγα ότι σαν διπλό επεισόδειο, και γέφυρα σε δύο κύκλους, ήταν η πιο δυνατή ιστορία.

 

Χμμ ναι. Τα προηγούμενα διπλά μού είχαν δημιουργήσει περισότερες προσδοκίες, αλλά δεν πειράζει.

Πάντα είναι διασκεδαστικές αυτές οι επιστροφές στο χρόνο.

 

@wordsmith: Μπα, μόνο ο τίτλος μοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..