Jump to content

Τρεκικός Καναπές


DinoHajiyorgi
 Share

Recommended Posts

Μπορείς κάλλιστα να δανείσεις τα δισκάκια στη Βάσω. ;-)

Λέτε να ξεκινήσουμε DS9 παράλληλα με TNG;

Κι εγώ από που θα τα βλέπω; :angry:

Δάνισε τα δικά σου Δημήτρη, που είσαι και πιο κοντά. :) ( :devil2: )

Link to comment
Share on other sites

 

Κι εγώ από που θα τα βλέπω; :angry:

 

 

Μάλλον δεν με έπιασες, αλλά δεν πειράζει. :good:

 

Βεβαίως και να της τα δανείσω. ;-)

 

Είμαστε μέσα για DS9;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν με έπιασες, αλλά δεν πειράζει. :good:

Oh, sorry. Yes, θα προσπαθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Επ! Καλέ, μη σκοτώνεστε για πάρτη μου!

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσει να μου τα κατεβάσει ο ίδιος φίλος που μου προμηθεύει τα original.

Stand by και ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

 

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσει να μου τα κατεβάσει ο ίδιος φίλος που μου προμηθεύει τα original.

 

 

Να σου τα δανείσει :lol:, αλλά όπως αγαπάς.

Link to comment
Share on other sites

Εν αναμονή δανείσματος ή δανείσματος, αύριο Ship in a Bottle;

 

Υ.Γ. DimitrisX - Μ' αρέσει πολύ ο τίτλος σου!

Link to comment
Share on other sites

αύριο Ship in a Bottle;

Εκτός απροόπτου θα είμαι στον καναπέ μου. Είναι ωραίο επεισόδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως. :starfleet:

 

@ Tiessa

Ευχαριστώ για το σχόλιο και να κανονίσουμε τα περί δανεισμού και τόκων. :p

Link to comment
Share on other sites

Ship in a Bottle;

 

Τέλειο! Ε.Φ. με τα όλα της. Έξυπνη υπόθεση, και τι φινάλε! Σα να έκλειναν το μάτι σε μας, τους καναπεδάκιδες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Πάρα πολύ έξυπνο! Πολύ μου άρεσε κι εμένα.

 

Ίσως δούμε και αύριο, αν δεν κατέβει ο Κώστας το απόγευμα στο κέντρο.

Τα λέμε μεσημέρι

Link to comment
Share on other sites

Σπίτι άπαντες απόψε.

 

Είμαστε για Aquiel;

 

Βεβαίως. :good:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... ενδιαφέρον το Aquiel.

Απ' όλα είχε - και εγκαταλειμμένο σταθμό, και έρευνα για φόνο, και Κλίνγκονς, και αίσθημα και ιατρικό παράδοξο και τελικά... THE THING! :cold:

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... ενδιαφέρον το Aquiel.

Απ' όλα είχε - και εγκαταλειμμένο σταθμό, και έρευνα για φόνο, και Κλίνγκονς, και αίσθημα και ιατρικό παράδοξο και τελικά... THE THING! :cold:

Χμμ, ακριβώς. Δεν το θυμόμουν αυτό το επεισόδιο. Όσο διαρκούσε το μυστήριο τα πήγαινε μια χαρά. Η εξήγηση (που έδωσε η γιατρός) έμοιαζε με βεβιασμένο σου-φου μπλα-μπλα. Και η σκηνή με τον σκύλο έριξε τον πήχη κάπως χαμηλά: Φτηνό, γρήγορο εφέ. Μια άμορφη μάζα δεν είναι και τόσο τρομακτική. Θα μπορούσε να ήταν καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι θύμισε λίγο φτηνιάρικο scifi, αλλά αυτό είναι ένα στοιχείο που μου αρέσει προσωπικά. Εφέ σαν το χέρι που βγαίνει μέσα από την κόκκινη αλοιφή τα γουστάρω τρελά.

Επίσης και ο σκυλάκος ήταν μεγάλη φάτσα πριν αποδειχθεί...The Thing, όπως είπε η Βάσω.

Παρόλα αυτά είναι ένα επεισόδιο που θα ξεχαστεί γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα δούμε το Face of the Enemy απόψε.

Ανεξαρτήτως του σημερινού, επόμενο σίγουρο ραντεβού, Δευτέρα (βοηθάει και η απεργία των ΜΜΜ).

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα δούμε το Face of the Enemy απόψε.

Εκτός απροόπτου θα είμαι στον καναπέ (με λουκάνικα και πατατάκια).

Link to comment
Share on other sites

Face of the Enemy

 

Καλό επεισόδιο από πολλές απόψεις. Λίγες οι φορές που βλέπουμε την Ρωμουλανή οπτική, και αυτή ήταν μία από τις καλές. Ήταν επίσης καλό όσον αφορά τον χαρακτήρα της Τρόι, την είδαμε να δρα δυναμικά, κάτι διαφορετικό από τα συνήθη "νιώθω" και "αισθάνομαι". Είχε και κάποια αγωνία. Και πόσο φαίνεται καμιά φορά το ότι η ιστορία τους είναι μεγαλύτερη από τον διαθέσιμο χρόνο του επεισοδίου, με επίλογους που δεν αναπνέουν ως θά'πρεπε αλλά τρέχουν για να κλείσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλό, πράγματι. Πάντα μου αρέσουν τα επεισόδια με τους Ρόμιουλανς, και αυτό το συγκεκριμένο προωθούσε και την ιστορία.

Είναι ωραία να βλέπουμε να δένουν παλιά επεισόδια με καινούργια και να υπάρχει συνέχεια.

Ωραία και η κυβερνήτρια των Ρόμιουλανς, με τις αντιρρήσεις της.

Link to comment
Share on other sites

Οι Ρωμυλιανοί δεν έχουν αναλυθεί όσο θα έπρεπε στο Star Trek. Κρίμα που τους ανατίναξε ο Abrams και μάλλον δεν θα μάθουμε και πολλά παραπάνω. :p

Το εν λόγω επεισόδιο ήταν πράγματι μια πολύ καλή περίπτωση για να παρουσιαστούν ως κάτι παραπάνω από αρχετυπικοί κακοί.

Παρόμοιες κινήσεις έγιναν και στο ST-ENT, αλλά αυτό είναι για μελλοντικό καναπέ. ;-)

Καλή και η Μαρίνα στο ρόλο της και όπως είπες, Ντίνο, επιτέλους μια διαφορετική Troi.

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα το Tapestry; Ελπίζω να μπορέσω να το συν-δούμε! Αλλά, όπως και να έχει, το θυμάμαι πολύ καλά και θα μπορώ να σχολιάσω ούτως ή άλλως!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..