Jump to content

43ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Fantasy, Θέμα: Φυλαχτό


Ιρμάντα
 Share

Recommended Posts

  • Replies 598
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • elgalla

    44

  • Ballerond

    51

  • WILLIAM

    97

  • Ιρμάντα

    87

 

Εσύ να δες τι θα ακούσεις Ονειραφέντη μόις διαβάσει το μήνυμα, ειδικά το τελείωμα. 

Αλλά η Elgalla δεν πιάνεται τα γράφει σαν αστραπή, δε γράφουμε όλοι τόσο γρήγορα.

Είπε ο Κύριος ΔέκαΧιλιάδεςΛέξειςΣεΜιαΜέρα...

 

Ποιος εγώ; Αυτό είναι σπάνιο, δεν καταφέρνω τέτοια σκορ συνήθως.

Αλήθεια πόσοι γράφουμε ακόμα; 

Link to comment
Share on other sites

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:   :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  

Μην πυροβολάτε τον άμαχο πληθυσμό

Τέσπα. Εχθές που έπαιζα Phoenix Wright μου ήρθε τρομερή ιδέα για διήγημα:

 

Ο Ηρακλής κάνει μήνυση στην Δηιάνειρα γιατί το χιτώνιο που του έπλεξε ήτανε  κάπως ...προβληματικό.

 

Όχι ακριβώς φυλακτό, αλλά  αν ψαχνόμουν θα θυμόμουν κάτι που να' χε και φυλακτό μέσα.

Edited by jjohn
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αμα σε πιάσω εσένα.... Άκου προβληματικό... Ρε γελάω και με κοιτάνε οι υπόλοιποι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα  ξέρω  πού θα δώσω την πρωτιά μου  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

O.T.

Άσχετο: ποιος θα μου εξηγήσει πώς βάζουμε εξωτερικό λινκ χωρίς να κάνουμε copy+paste όλο το λινκ, όπως εδώ ο Γγιάννης;
Link to comment
Share on other sites

Ρε Γγιάννη, πού τα βρίσκεις; Και το βίντεο ανέβηκε χθες, που σημαίνει ότι είναι μέσα στην προθεσμία, πάλι καλά που δεν παίζουμε και με βίντεο γιατί θα μας είχε πάρει τα σώβρακα η "αοιδός" :p

 

Κι όσο για τις εκδηλώσεις αγάπης,

@Γιάννη, τι έχουμε πει; Αυτά μόνο στο πιμί μας, μην ξεχνιέσαι, σεπαρακαλώπολύεγωθαταακούσωπάλι.

@Αγαπημένη, τι να κάνω ο καψερός, εγώ φταίω που έχω έντονη προσωπικότητα κι όλοι με ποθούν; :p

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

50 ώρες περίπου πριν την λήξη της προθεσμίας πως τα πάτε οι υπόλοιποι διαγωνιζόμενοι εκτός εκείνων που ήδη μας έδειξαν τις ιστορίες τους;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπει επιτέλους σε έναν ρυθμό, (σήμερα γράφω απ' το πρωί) αλλά θέλω οπωσδήποτε (αν γίνεται)  μια-δυο μέρες παράταση! Δεν με βλέπω να προλαβαίνω να τη διορθώσω αλλιώς! (Συνεχώς άλλαζα ιδέες, το προηγούμενο sword and sorcery το βαρέθηκα και ενώ το είχα γράψει σιγά-σιγά, όταν έβαλα να το διορθώσω στον υπολογιστή δε με πόρωνε και τελικά ασχολήθηκα με πιο απλή ιδέα, άσ' τα)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το αίσχος με την παράταση πρέπει να σταματήσει. Ακούς εκεί να πρέπει να τη ζητάμε κάθε φορά. Πρέπει να θεσπιστεί ώστε να γίνεται μόνη της. :p

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Προς τη ροδοδάκτυλη, κροκόπεπλη, μενεξεδένια και λιοπερίχυτη Πυργοδέσποινα.

(γλυψ, γλυψ, γλυψ).

Παίζει παράταση; Έστω και με χαρτί γιατρού; (Παιδίατρου).

Μια βδομάδα είναι έτοιμο το ρημάδι μέσα στο κεφάλι και δεν μπορούν να ανοίξουν τα πορτοπαράθυρα

του μυαλού για να βγει στο κομπιούτερ. 

Edited by tzaspy
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, λοιπόν. Επειδή σας εγκατέλειψα το τελευταίο διήμερο και επειδή είμαι και στις καλές μου....πείτε μου, ευχαριστημένοι είστε με μία παράταση ως την Τετάρτη, 28/09 δώδεκα το βράδυ;

Τι λέτε;

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

 

Τώρα  ξέρω  πού θα δώσω την πρωτιά μου  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

O.T.

Άσχετο: ποιος θα μου εξηγήσει πώς βάζουμε εξωτερικό λινκ χωρίς να κάνουμε copy+paste όλο το λινκ, όπως εδώ ο Γγιάννης;

 

 

Γράφεις το κείμενο που θέλεις, επιλέγεις/μαρκάρεις τις λέξεις που θέλεις να περιέχουν το link, πατάς το κουμπάκι Link (αυτό με την αλυσιδίτσα και το +) και στο παραθυράκι που ανοίγει κάνεις copy-paste τη διεύθυνση του link. Ελπίζω να είναι κατανοητό.  :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 

 

Τώρα  ξέρω  πού θα δώσω την πρωτιά μου  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

O.T.

Άσχετο: ποιος θα μου εξηγήσει πώς βάζουμε εξωτερικό λινκ χωρίς να κάνουμε copy+paste όλο το λινκ, όπως εδώ ο Γγιάννης;

 

 

Γράφεις το κείμενο που θέλεις, επιλέγεις/μαρκάρεις τις λέξεις που θέλεις να περιέχουν το link, πατάς το κουμπάκι Link (αυτό με την αλυσιδίτσα και το +) και στο παραθυράκι που ανοίγει κάνεις copy-paste τη διεύθυνση του link. Ελπίζω να είναι κατανοητό.  :p

 

Να μια πληροφορία που έψαχνα, Mesmer!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω μπει επιτέλους σε έναν ρυθμό, (σήμερα γράφω απ' το πρωί) αλλά θέλω οπωσδήποτε (αν γίνεται)  μια-δυο μέρες παράταση! Δεν με βλέπω να προλαβαίνω να τη διορθώσω αλλιώς! (Συνεχώς άλλαζα ιδέες, το προηγούμενο sword and sorcery το βαρέθηκα και ενώ το είχα γράψει σιγά-σιγά, όταν έβαλα να το διορθώσω στον υπολογιστή δε με πόρωνε και τελικά ασχολήθηκα με πιο απλή ιδέα, άσ' τα)

 

Α μην ανησυχείς καθόλου, το ίδιο κάνω και' γω και έχω στο ενδιάμεσο και άλλα λίγα πραγματάκια που γράφω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας ζηλεύω! Εγώ δυστυχώς δεν κατάφερα να βρω χρόνο και διάθεση για να συνεχίσω το δικό μου, οι τελευταίες δύο εβδομάδες ήταν ιδιαίτερα κουραστικές. Μακάρι να καταφέρω να το τελειώσω, αλλά οι πιθανότητες είναι συντριπτικά αντίθετες. Ελπίζω τουλάχιστον να καταφέρω να σας διαβάσω όλους και να σας σχολιάσω. :(

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δούμε τον Έντι όμως αλίμονό σου, θα σου γράψω μια ιστορία που θα περάσεις πολύ χειρότερα από αυτά που σου έχει κάνει ο Καλαματιανός μας φίλος!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Α δεν παίζω! Θέλω την ιστορία μου! Κανόνισε να την διαβάσουμε Σπύρο, έστω και αν αργήσει!

 

Φίλε μου William, σε προκαλώ να του κάνεις ΠΟΛΥ χειρότερα! Give...him...your best shot! :lol:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έχω ολοκληρωμένη ιστορία κι εγώ. Θέλω να σκεφτώ κάποια πράγματα πριν ανεβάσω, όμως, και να δω μήπως χρειάζονται μερικές διορθώσεις ακόμα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ανεβάσω αύριο, μόλις τελειώσω με τις λεπτομέρειες! Άντε και καλή μας τύχη!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, πρέπει να το πω, έφτασε η ώρα: τα έχω παρατήσει. Κατάλαβα σε κάποια φάση ότι δεν υπήρχε περίπτωση να ολοκληρώσω το διήγημα σε 3.850 λέξεις. Με τίποτα. Περίμενα, δεν ξέρω για τι, αλλά δεν ήθελα να βάλω οριστική ταμπέλα στην προσπάθεια. Συγνώμη, πραγματικά το ήθελα και το προσπάθησα, αλλά δεν γίνεται. (Κρίμα ο τίτλος, που σου άρεσε, Ειρήνη :( ). Θα διαβάσω τις δικές σας, όμως, θα σχολιάσω και θα ψηφίσω.

 

Εδώ και κάτι χρόνια πάω και διαλέγω όλο ιστορίες που χρειάζονται πολλές λέξεις. Έχω χάσει την ικανότητά μου για κάτι απλό (την είχα ποτέ; ).

 

Όσο πρόλαβα (εκτός συναγωνισμού, φυσικά )

Edited by Cassandra Gotha
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά...παιδιά.

Τι συμβαίνει εδώ; Ένας -ένας μου λιποψυχάτε; Τέσσερις ιστορίες μονάχα; Τέσσερις; Μέχρι Τετάρτη μεσάνυχτα, ανασκουμπωθείτε....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..