Jump to content

43ος Διαγωνισμός Σύντομης Ιστορίας, Κατηγορία: Fantasy, Θέμα: Φυλαχτό


Ιρμάντα
 Share

Recommended Posts

  • Replies 598
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • elgalla

    44

  • Ballerond

    51

  • WILLIAM

    97

  • Ιρμάντα

    87

Όχι, ούτε βάρδο έχει ούτε αρπιστή! Τι να σου πω, μπορεί να έχει κανέναν βάρδο της κακιάς ώρας στο μάλλον κακόφημο πανδοχείο απ' όπου ξεκινάει, αλλά δεν το αναφέρω. :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω τροβαδούρο, δεν είναι ακριβώς βάρδος αλλά θα την κάνει τη δουλειά :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Eχμ, εγώ έχω... φεγγάρι; Και, εμ, υπόνομους; 
Δεν είμαι σίγουρος πως έχουν άμεση σχέση με μουσική, απλά η συσχέτιση μου φέρνει στο μυαλό το μελοποιημένο ποίημα του Καββαδία,

"Τα ολόλευκα μα πένθιμα σχολεία των Δυτικών,

των φορτηγών οι βρώμικες σκοτεινιασμένες πλώρες
και οι κατοικίες των κοινών, χαμένων γυναικών."

Νομίζω πως το αλκοόλ και η έλλειψη ύπνου με έχει πειράξει. 
(That's what i'm referring to)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Περίεργους συνειρμούς κάνεις!

 

Εγώ ομολογώ ότι δεν έχω βάρδους και μουσική. Είναι αποστολή μακριά από τον κόσμο! αν καταφέρω να τη χωρέσω και σε 3800 λέξεις τι καλά που θα είναι!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου, το πάλεψα, αλλά δεν. Απλά δεν. Θα δείτε άλλη φορά πώς μουσκεύεται σε βρόχινο νερό ο βολβός της Μακρομούρας Ανθρωποβιολέτας.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ballerond τελικά δεν κρατήθηκες, ε;

Άντε και με το δεξί, που λένε. Καλή επιτυχία!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου, το πάλεψα, αλλά δεν. Απλά δεν. Θα δείτε άλλη φορά πώς μουσκεύεται σε βρόχινο νερό ο βολβός της Μακρομούρας Ανθρωποβιολέτας.

:o  :lmao: 

 

Εγώ φοβάμαι. Φοβάμαι για δύο λόγους, ο ένας είναι το όριο λέξεων. Πιστεύω ότι πρώτη φορά με παιδεύει τόσο και φταίω εγώ, φυσικά, δεν φταίει κανείς άλλος. Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

αααα μην μου τα γυρνάτε τώρα! Από εκεί που θα μασταν λαός στο τέλος να μην ανεβάσουν οι μισοί. Θέλουμε σφαγή να γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Λίγοι και καλοί...

---

Εγώ κάνω ό,τι μπορώ αλλά θέλει πολύ δουλειά....

Edited by jjohn
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω πρόβλημα και λέω να μην ανεβάσω :( . Μου βγαίνει λίγο μεγαλούτσικο (εν τω μεταξύ μου ήρθε χθες και άλλη ιδέα, αλλά πότε θα προλάβω να την χειριστώ; :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω κι εγώ παρέα στον Γιάννη. Αν και λίγο dark, εύχομαι να σας αρέσει..! Το διήγημα λέγεται : Δυστυχία

Edited by Mournblade
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Άδεια δωμάτια ο ένας,  δυστυχία ο άλλος

 

Θα μας ρίξετε στα προζάκ....

 

Καλή επιτυχία  και εδώ πέρα!

Edited by jjohn
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κι άλλος με συμμετοχή :p

Η Ειρήνη είχε πει έτσι κι αλλιώς ότι θα δώσει παράταση. Αν είναι να προλάβουν όλοι, προτείνω να δώσουμε και 4 και 5 μέρες. Αρκεί να έχει νόημα (δηλαδή να ασχοληθούν τα παιδιά) κι όχι απλά να περιμένουμε.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

YOSH! Έγινε η μια διόρθωση και τώρα μένει μόνο η τελική! Από 3,460 πήγε στις 3,680, οπότε είμαι χαρούμενος που άφησα χώρο σε περίπτωση που θέλω να συμπληρώσω κάτι.

Επίσης, και εγώ θα συμφωνούσα! Αν είναι θέμα χρόνου και τέτοιο, θα ήθελα πολύ να δω περισσότερες συμμετοχές! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εδώ και μέρες τελειώσει (και χωρέσει στις λέξεις), αλλά θα περιμένω τελευταία μέρα (μαζί με την παράταση) γιατί έχουμε κι ένα όνομα να διατηρήσουμε.

Κι όσοι δεν έχουν ακόμα ιστορία και γι' αυτό σκέφτονται να τα παρατήσουν, για ρωτήστε την κυρία elgalla σε πόσους διαγωνισμούς ολοκλήρωσε ιστορία τελευταία στιγμή και με καλό αποτέλεσμα (αφού, βέβαια, της απευθυνθείτε με την ευγένεια, τον σεβασμό και τον πληθυντικό που αρμόζουν στην ηλικία της).

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Εσύ να δες τι θα ακούσεις Ονειραφέντη μόις διαβάσει το μήνυμα, ειδικά το τελείωμα. 

Αλλά η Elgalla δεν πιάνεται τα γράφει σαν αστραπή, δε γράφουμε όλοι τόσο γρήγορα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εσύ να δες τι θα ακούσεις Ονειραφέντη μόις διαβάσει το μήνυμα, ειδικά το τελείωμα. 

Αλλά η Elgalla δεν πιάνεται τα γράφει σαν αστραπή, δε γράφουμε όλοι τόσο γρήγορα.

Είπε ο Κύριος ΔέκαΧιλιάδεςΛέξειςΣεΜιαΜέρα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, Κασσάνδρα. Ανέκδοτο το έχουμε κάνει πια, τον κύριο παραπάνω που τέλειωσε νανόριμο σε δέκα μέρες τον ξεχνάμε :p

Επίσης, υπερβάλετε, δεν είμαι τόσο γρήγορη, απλά είμαι αναβλητική, το οποίο φυσικά και δεν είναι καλό!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

(αφού, βέβαια, της απευθυνθείτε με την ευγένεια, τον σεβασμό και τον πληθυντικό που αρμόζουν στην ηλικία της).

 

Μορφέα, σε αγαπάω ρε φίλε :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ballerond μην την πέφτεις στον άντρα μου. Μόνο εγώ έχω δικαίωμα να του λέω τέτοια :p

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κι άλλος με συμμετοχή :p

Η Ειρήνη είχε πει έτσι κι αλλιώς ότι θα δώσει παράταση. Αν είναι να προλάβουν όλοι, προτείνω να δώσουμε και 4 και 5 μέρες. Αρκεί να έχει νόημα (δηλαδή να ασχοληθούν τα παιδιά) κι όχι απλά να περιμένουμε.

 Εμένα πάντως θα μου φαινόταν χρήσιμη μια μικρή παράταση. Ασχολούμαι, αλλά έχω ψιλομπερδευτεί με το ποιο απ' τα δυο να ασχοληθώ για να αναρτησω, οπότε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σήμερα το λάπτοπ μού κάνει νούμερα και επανεκκινεί από μόνο του, υποβάλλω τις κριτικές μου και το διήγημα της συμμετοχής μου, όσο ακόμα λειτουργεί αυτό το μαραφέτι. Καλώς να ορίσουν και οι υπόλοιποι που γράφουν ακόμα.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..