Jump to content

Τι διαβάζετε;


RObiN-HoOD
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Θα σας παρακαλούσαμε, αν είναι δυνατό, να μην γράφετε κριτικές για βιβλία σε αυτό το topic, επειδή, στο topic με την πάροδο του χρόνου αυξάνονται οι σελίδες και χάνονται οι κριτικές μέσα σε αυτές.

Μπορείτε να κάνετε post τις κριτικές σας μέσα στο topic του εκάστοτε συγγραφέα/βιβλίου (αν υπάρχει), αν δεν υπάρχει, μπορείτε να φτιάξετε εσείς.

Αυτό θα βοηθούσε πολύ υποψήφιους αναγνώστες που θέλουν να διαβάσουν κάποιο βιβλίο/συγγραφέα και θέλουν να διαβάσουν κριτικές.

Recommended Posts

Ξεκίνησα το Μεγάλο Πουθενά του Ellroy. Μέχρι τώρα, απολαυστικό!

Εχω παρει τα απαντα του Ellroy και δεν εχω αξιωθει ακομα να διαβασω ουτε ενα!Πρεπει να μπαινει σταπροσεχως σιγα σιγα!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το Μεγάλο Πουθενά του Ellroy. Μέχρι τώρα, απολαυστικό!

 

Σχόλιο στο τόπικ του συγγραφέα, παρακαλώ, όταν το τελειώσεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζουμε με το Θανατος το απομεσημερο του Χεμ (αρκετα κουραστικο...)

 

στη συνεχεια θα ...ξεπεταξουμε το Πικ του Κερουακ και μετα θα παρουμε μαζι μας στη Βουδαπεστη το Ο Ηλιος ανατελλει του Papa, να  μας συντροφευσει στις ruin pubs, με τα ατελειωτα λυτρα μπιρας που θα πιουμε και τα γκουλας που θα τρωμε στο φαταλ και το φακαναλ, εν  μεσω περιηγησης στο καστρο της βουδας και στον Δουναβη.........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει από το πρωί το Ραντεβού στη Σαμάρα, του Τζον Ο'Χάρα.

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω με την συλλογή διηγημάτων Η μοναξιά του δρομέα μεγάλων αποστάσεων, του Άλαν Σίλιτοου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η κληρωτίδα έβγαλε το Αγέννητοι Αδελφοί, του Μιχάλη Μανωλιού. Οπότε το βιβλίο του Ντίνου πάει για την επόμενη εβδομάδα! Έχοντας διαβάσει ήδη 100 σελίδες, μπορώ να πω ότι τα σπάει κανονικά! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω με το Και έβρασαν οι ιπποπόταμοι στις γούρνες τους, των Γουίλιαμ Μπάροουζ και Τζακ Κέρουακ.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα Το πεταγμα των πελαργών του Γκρανζε, μεχρι στιγμής οι 86 πυκονογραμμένες σελίδες ειναι πολύ σούπερ και καλογραμμένες, αγωνία, μυστήριο και ένα μεγάλο ταξίδι...

Edited by yanni
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα Το πεταγμα των πελαργών του Γκρανζε, μεχρι στιγμής οι 86 πυκονογραμμένες σελίδες ειναι πολύ σούπερ και καλογραμμένες, αγωνία, μυστήριο και ένα μεγάλο ταξίδι...

 

Ξέρω, γίνομαι κουραστικός, αλλά όταν το τελειώσεις ρίξε ένα σχόλιο στο τόπικ του συγγραφέα! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ήδη 100 σελίδες από το Νεκρή γραμμή, του Κωνσταντίνου Κέλλη. Αν και νωρίς ακόμα, προβλέπω πέντε αστεράκια στο Goodreads...

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα το Ματωμενο Φεγγαρι, του Σομτοου. Τελευταιο βιβλιο του τρομοπροτζεκτ! Ισως και της χρονιας!

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το ''Μυστικοί Εφιάλτες και Μικροί Φόβοι'' του Βασίλη Γιαννάκη.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινώ το 'Σκοτεινός Τόπος' της Gillian Flynn.  Εδώ και μερικές μέρες διαβάζω παράλληλα σε αγγλικά, (για να βελτιώσω την άνεση μου με την γλώσσα), το 'Five on a treasure island' της Enid Blyton.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τελειωνω την σειρα διηγηματων "Τρεμω στο αγγιγμα σου" των εκδοσεων anubis.Πολυ μετρια τα διηγηματα και μερικα ειναι πολυ κακα.Μολις τωρα τελειωσα ας πουμε "Τα σπαθια" του Robert Aickman αναθεμα με αν εβγαλα νοημα!!5 βουγια 2 μουσκαρια που λεμε και εδω στην Κρητη.Ειναι και οι μεταφρασεις λιγο προβληματικες και δενει το γλυκο(η μαλλον κοβει) το γλυκο.

 

Να σημειωθει οτι τα 2 διηγηματα των King και Barker που εχει η συλλογη δεν τα διαβασα καθως περιεχονται σε αλλα βιβλια των συγγραφεων που εχω και προτιμω να τα διαβασω απο εκει..

Edited by volyros
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..