Jump to content

Τι διαβάζετε;


RObiN-HoOD
 Share

Φάντασμα
Message added by Φάντασμα,

Θα σας παρακαλούσαμε, αν είναι δυνατό, να μην γράφετε κριτικές για βιβλία σε αυτό το topic, επειδή, στο topic με την πάροδο του χρόνου αυξάνονται οι σελίδες και χάνονται οι κριτικές μέσα σε αυτές.

Μπορείτε να κάνετε post τις κριτικές σας μέσα στο topic του εκάστοτε συγγραφέα/βιβλίου (αν υπάρχει), αν δεν υπάρχει, μπορείτε να φτιάξετε εσείς.

Αυτό θα βοηθούσε πολύ υποψήφιους αναγνώστες που θέλουν να διαβάσουν κάποιο βιβλίο/συγγραφέα και θέλουν να διαβάσουν κριτικές.

Recommended Posts

Τη "Γυφτοπούλα" του Παπαδιαμάντη. Κάποτε συζητιόταν να βγουν αυτά και σε μεταγραφή /μετάφραση/ παράφραση. Δεν ξέρω αν τελικά έγινε αλλά, τώρα που διαβάζω τη "Γυφτοπούλα", πραγματικά το απεύχομαι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα την ανθολογία ''Ιστορίες με Γυναίκες Πολεμίστριες''.

Link to comment
Share on other sites

Τελειωνω το 21 ιστοριες και το Κορακι του Edgar Allan Poe.Απιστευτα συναισθηματα!!

 

BladeRunner ασε τα καινουρια και πιασε τα παλια που εχουμε πει!! :)

Link to comment
Share on other sites

Τελειωνω το 21 ιστοριες και το Κορακι του Edgar Allan Poe.Απιστευτα συναισθηματα!!

 

BladeRunner ασε τα καινουρια και πιασε τα παλια που εχουμε πει!! :)

 

Πολύ βιάζεσαι εσύ :p Θα σου την κάνω την χάρη και μέχρι τέλη Ιανουαρίου, καλά να είμαστε, θα τα έχω διαβάσει.

Edited by BladeRunner
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Graham masterton αυτοί που ποτέ δεν κοιμούνται... Ξεκίνησε σοκαριστικα...

 

Το διάβασα φέτος για το project του τρόμου και μου άρεσε πάρα πολύ. Και το τέλος αν και δεν με ξετρέλανε, ήταν ωστόσο καλό. Όχι αφελές όπως ίσως συμβαίνει σε πολλά από τα βιβλία του Μάστερτον. Περιμένω να δω πως θα σου φανεί.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν δίκαιο να προσθέσω στα υπό ανάγνωση και τη βιβλιοθήκη του σφφ. Πρόκειται για πολυσέλιδο έργο!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω με ένα ποιοτικό και με βαθιά νοήματα ανάγνωσμα :pΣφαγή στο Μαϊάμι, του Ντον Πέντλετον.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα το τελευταίο βιβλίο της Dogsland Trilogy του J.C. McDermott, το We Leave Together. Σφίγγεται η καρδιά μου και μόνο που σκέφτομαι ότι είναι το τελευταίο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Άρχισα την συλλογή διηγημάτων Άνδρες χωρίς γυναίκες, του Έρνεστ Χέμινγουεϊ.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισα το Ένας γέρος που διάβαζε ιστορίες αγάπης, του Λουίς Σεπούλβεδα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελειωσαμε τον επικο και ανεπαναλυπτο Τροπικο του Καρκινου του Μιλλερ και αρχισαμε το κοριτσι που εξαφανιστηκε της τζιλιαν φλυν, γιατι μας τραβηξε το ενδιαφερον η ταινια...μικρο διαλειμμα και θα συνεχισουμε με παπα και τον Κηπο της Εδεμ και μετα εχουμε μπολικο πραμα... Μοπασαν, Χαξλι, Οργουελ, Σταινμπεκ, Φιτζεραλντ... καλα να μαστε να διαβαζουμε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει από χτες το Ο Ποιητής, του Μάικλ Κόνελι. Θα είναι το πρώτο βιβλίο για το 2015!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έχω αρχίσει από χτες το Ο Ποιητής, του Μάικλ Κόνελι. Θα είναι το πρώτο βιβλίο για το 2015!

Καλη αρχη θα ελεγα!!Συνεχισε ετσι!! ;)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω την χρονιά με Λάρι Νίβεν και ''Ο Κόσμος Δακτύλιος''.

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο τελευταία βιβλία του 2014 ήταν το "Ζωή και Πεπρωμένο" του Βασίλι Γκρόσμαν και ο "Αλύγιστος" της Hildenbrand. Πρώτο για το 2015 "Το φως ανάμεσα στους ωκεανούς" της Μ.Λ. Στέντμαν. Καλή Χρονιά σε όλους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..