Jump to content

Sci-Fi ορμόνες από την ανάποδη (Άντρες ηθοποιοί)


Darkchilde
 Share

Recommended Posts

Εμένα δεν μου αρέσει επειδή είναι μεγαλύτερος αλλά επειδή είναι ο Jean Reno. Μην μπερδευόμαστε. :D

Αν δηλαδή ο Jean Reno ήταν ο μπακάλης της γειτονιάς σου θα είχες πέσει ξερή από έρωτα; :p

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχετε ξεφύγει με αυτά τα ξανθοξεπλυμένα δωδεκάχρονα.

 

Ίου!!! Κι εμένα μου αρέσουν οι μεγαλύτεροι, αλλά αυτός παραείναι :tease: (Βέβαια, ούτε και στα νιάτα του ήταν ωραίος! :p )

 

 

Εμένα δεν μου αρέσει επειδή είναι μεγαλύτερος αλλά επειδή είναι ο Jean Reno. Μην μπερδευόμαστε. :D

 

Εντάξει, το είχα πάρει χαμπάρι ότι είσαι κακόγουστη, αλλά αυτό παραπάειtease.gif

Link to comment
Share on other sites

Τον ένα και αυθεντικό Blondie της λατρεμένης ταινιάρας του Λεόνε, τον έχω σε αφίσα πάνω από το κρεβάτι μου, οπότε κάτω τα χέρια σας, λυσσάρες!!

Ο συγκεκριμένος Blondie είναι καθαρό mancrush και δε χωράει στο τόπικ αυτό.

 

ΥΓ: Επίσης, προς τα αρσενικά που σχολιάζουν, είναι γνωστό ότι 9/10 γυναίκες είναι κακόγουστες, μια και γουστάρουν αυτό το πλήρως απωθητικό είδος ανθρώπου που ονομάζεται άντρας :p

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Επίσης, προς τα αρσενικά που σχολιάζουν, είναι γνωστό ότι 9/10 γυναίκες είναι κακόγουστες, μια και γουστάρουν αυτό το πλήρως απωθητικό είδος ανθρώπου που ονομάζεται άντρας :p

+100!

Μερικές φορές, κι ένω αναρωτιέμαι πως, από αισθητικής πλευράς οι γυναίκες ανέχονται ακόμα και την ύπαρξη των ανδρών, η πραγματικότητα με χτυπάει (στην κυριολεξία) κάτω απ' τη ζώνη: όχι μόνο την ανέχονται, αλλά συνήθως τους αρέσει κιόλας!

Δεν είναι καθόλου καλά (αυτές) οι γυναίκες!

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Επίσης, προς τα αρσενικά που σχολιάζουν, είναι γνωστό ότι 9/10 γυναίκες είναι κακόγουστες, μια και γουστάρουν αυτό το πλήρως απωθητικό είδος ανθρώπου που ονομάζεται άντρας :p

+100!

Μερικές φορές, κι ένω αναρωτιέμαι πως, από αισθητικής πλευράς οι γυναίκες ανέχονται ακόμα και την ύπαρξη των ανδρών, η πραγματικότητα με χτυπάει (στην κυριολεξία) κάτω απ' τη ζώνη: όχι μόνο την ανέχονται, αλλά συνήθως τους αρέσει κιόλας!

Δεν είναι καθόλου καλά (αυτές) οι γυναίκες!

Για να απαντήσω επιστημονικά, νομίζω ότι είναι και θέμα interfacing

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι νομίζω ότι οι άντρες μια χαρά είναι...

Να το, Μιχάλη! Απίστευτο δεν είναι;:lol:

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ: Επίσης, προς τα αρσενικά που σχολιάζουν, είναι γνωστό ότι 9/10 γυναίκες είναι κακόγουστες, μια και γουστάρουν αυτό το πλήρως απωθητικό είδος ανθρώπου που ονομάζεται άντρας :p

+100!

Μερικές φορές, κι ένω αναρωτιέμαι πως, από αισθητικής πλευράς οι γυναίκες ανέχονται ακόμα και την ύπαρξη των ανδρών, η πραγματικότητα με χτυπάει (στην κυριολεξία) κάτω απ' τη ζώνη: όχι μόνο την ανέχονται, αλλά συνήθως τους αρέσει κιόλας!

Δεν είναι καθόλου καλά (αυτές) οι γυναίκες!

 

Ναι, αυτό το έχω σκεφτεί κι εγώ. Πόσο πιο περιποιημένες κλπ είναι οι γυναίκες σε σχέση με τους άντρες και κυρίως πόσο περισσότερο τις νοιάζει να βελτιωθούν(έστω και μόνο στην εμφάνιση οι πιο επιφανειακές) για να τραβήξουν τους άντρες. Και πόσο πιο έτοιμες να συμβιβαστούν, μετά, όταν τις έχει προσέξει επιτέλους κάποιος άντρας που δεν έχει εντελώς το χάλι του. Απλώς δεν υπάρχουν αρκετά καλοί, τι να κάνουμε... Και βλέπεις μια νέα, έξυπνη και όμορφη να αγχώνεται μήπως χάσει τον γορίλα με τον οποίο τα έχει τον τελευταίο καιρό και ο οποίος μπορεί να έχει ήδη μια άλλη στα μουλωχτά και να το παίζει δίπορτο. Ενώ για τους άντρες έχω μερικές φορές την εντύπωση ότι όσες δεν κάνουν αρκετή προσπάθεια για την εμφάνισή τους, όσες δεν αγχώνονται δεόντως και δεν είναι κοκέτες, είναι αόρατες. Σαν να μη θεωρούνται γυναίκες ένα πράγμα. Γυναίκες, ρε, είναι και οι κυράτσες που σας μαγειρεύουν και σας ξεσκακαθαρίζουν, όχι μόνο η Σκλεναρίκοβα! Χατζηγιώργης και Τζούλι Άντριους, το ταιριαστό ζευγάρι...:atongue::atongue2:

Link to comment
Share on other sites

Όταν δε σας πιάνουν τα (ανδρο)σωβινιστικά σας ("Τράβα να πλύνεις κανα πιάτο μωρή!"),

αλλά βοηθάτε εξ'ίσου στις δουλειές του σπίτιου...

Όταν δε φοράτε επί ένα μήνα την ίδια μπλούζα (άπλυτη βεβαίως-βεβαίως), επειδή, λέει, φέρνει γούρι στην ΟΜΑΔΑΡΑ,

αλλά είστε μοσχοβολιστοί από τον συνδυασμό αφρόλουτρου-aftershave-φρεσκοπλυμένων ρούχων...

Όταν δεν καρφώνεται το βλέμμα σας στις καμπύλες του οποιαδήποτε θυληκού περάσει από μπροστά σας,

αλλά κοιτάτε μες στα μάτια αυτή που έχετε ερωτευτεί...

Όταν δεν είστε άπιστοι Θωμάδες και δεν υπεκφεύγετε να πείτε το πρόβλημα που έχετε,

αλλά σέβεστε τη γυναίκα που έχετε στο πλάι σας και συζητάτε τα πάντα μαζί της...

 

Τότε, ΝΑΙ, οι άντρες είστε μια χαρά! :friends:

Edited by Lady Nina
Link to comment
Share on other sites

... δηλαδή οι άντρες είναι μια χαρά όταν δεν είναι άντρες...

 

Εγώ διαφωνώ κάθετα. Οι άντρες είναι μια χαρά έτσι όπως είναι (κι αυτή η πρόταση είναι τελείως ηλίθια επειδή ο όρος "οι άντρες" στην πραγματικότητα δεν υφίσταται, είναι μόνο μια έκφραση που έχουν επινοήσει οι ίδιοι οι άντρες για να νιώθουν άντρες).

 

Κανένας δεν είναι τέλειος και αν κάποιος ήταν δε θα υπήρχε ο όρος της τελειότητας. Προσωπικά πιστεύω πως οι γυναίκες έχουν περισσότερα προβλήματα από τους άντρες (η πλειοψηφία τους τουλάχιστον).

 

 

Link to comment
Share on other sites

OK, εδώ σηκώνει αντροαπάντηση το θέμα γιατί διασυρόμεθα, κύριοι, αν δεν το καταλάβατε. :lol:

 

 

Ladies,

 

Όταν δεν σας πιάνουν τα πολύ ανασφαλή σας (Γιατί κοίταξες την περιπτερού με αυτό ακριβώς το βλέμα;)

 

αλλά καταλαβαίνετε πως επειδή ένας άντρας κοίταξε ένα άλλο θηλυκό (ακόμα και σέττερ) δεν σημαίνει πως σε μισή ώρα θα είναι στο κρεβάτι μαζί του

 

 

 

 

Όταν δεν παθαίνετε μουγκαμάρα επί τρεις μέρες για το τι σας απασχολεί και περιμένετε ο άλλος να σας κάνει τηλεπαθητικό Vulcan mind meld για να βρει τι έχετε,

 

αλλά λέτε ξεκάθαρα ποιο είναι το πρόβλημα,

 

 

 

 

Όταν δεν προσπαθείτε να αποκόψετε τον άνθρωπό σας από τους φίλους του, τις ασχολίες του και οτιδήποτε δεν έχει εσάς σαν κέντρο

 

αλλά καταλαβαίνετε πως όπως εσείς έχετε δικαίωμα να πάτε στην συγκέντρωση του φεμινιστικού σας συλλόγου, έτσι κι αυτός έχει δικαίωμα να βγει με τους άλλους Τρεκάδες/ποδοσφαιρόφιλους/whatever

 

 

 

 

Όταν δεν προσπαθείτε να του κάνετε τη ζωή μαύρη χώνοντας ατελείωτα πατάκια κάτω από τα πόδια του και σουβέρ κάτω από κάθε ποτήρι

 

αλλά καταλαβαίνετε πως το σπίτι είναι για να ζεις σ'αυτό όχι για να το φωτογραφήσεις για γυναικείο περιοδικό

 

 

 

 

Όταν δεν έχετε υποχρεωτικά γνώμη επί παντός επιστητού την οποία πρέπει να επιβάλλετε γιατί "έτσι είναι το σωστό"

 

αλλά κατανοείτε πως έχει κι ο άλλος το δικαίωμα να διαφωνήσει και να κάνει τα δικά του "λανθασμένα" πράγματα γιατί έτσι θέλει

 

 

 

 

Όταν δεν προσπαθείτε να βάλετε σε τάξη και την παραμικρή λεπτομέρεια της ζωής του δικού σας

 

αλλά δέχεστε πως και λίγο χάος μπορεί να είναι πολύ καλό

 

 

 

 

Όταν, πολύ σωστά, απαιτείτε να σας βλέπει σαν απόλυτα και καθ'όλα ίση του με κάθε ειλικρίνεια και να σας δέχεται ακριβώς όπως είστε

 

αλλά κατανοείτε πως το ίδιο ζητά κι αυτός από σας

 

 

 

 

τότε όλες οι γυναίκες είστε μια χαρά.

Edited by Oberon
Link to comment
Share on other sites

Oberon, ποτέ δεν έχω συμφωνήσει με κάποιον τόσο απόλυτα όσο συμφωνώ μαζί σου αυτή την στιγμή!!! :friends:

Edited by TheSea IsBurned
Link to comment
Share on other sites

Συγκινημένος, Oberon, προσυπογράφω!

 

(Η θείτσα σού τα ψιθύρισε; Πρέπει να είναι πολύ ξηγημένο άτομο)

Link to comment
Share on other sites

Oberon, ποτέ δεν έχω συμφωνήσει με κάποιον τόσο απόλυτα όσο συμφωνώ μαζί σου αυτή την στιγμή!!! :friends:

 

Thank you, my dear. :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ με τη μικρή, συμφωνώ με τους άλλους δύο. Αυτή είναι η αισιόδοξη προσέγγιση του θέματος και ευτυχώς υπάρχουν πια αρκετοί άντρες όπως τους περιγράφει η νεραϊδούλα και γυναίκες όπως τις περιγράφει ο Oberon. Αλλά αυτή είναι απλώς η αρχή της λύσης του προβλήματος. Το κύριο αίτιο είναι ότι οι γυναίκες ανατρέφονται (έστω ανατρέφονταν)έτσι ώστε να μην έχουν αυτοπεποίθηση (εξ ου και οι ανασφάλειες και η καταπίεση των κεκτημένων για να μην τα χάσουν) ενώ οι άντρες ανατρέφονται (-ονταν ελπίζω)έτσι ώστε να έχουν πολλή. Είναι πολύ πιο συχνό, νομίζω, ένας άντρας ψώνιο/επαρμένος, παρά μια γυναίκα. Από την άλλη, σε μερικούς άντρες θαυμάζω τα επιτεύγματα της αυτοπεποίθησης σε έναν άνθρωπο, πόσο πιο ενδιαφέροντες χαρακτήρες έχουν γίνει κάποιοι λόγω μεγαλύτερης εμπιστοσύνης στον εαυτό τους. Άλλο τόσο λυπάμαι κάποιες γυναίκες που έχουν ένα σωρό αξιοθαύμαστα χαρακτηριστικά, όμορφες, ικανές, έξυπνες, ταλαντουχες και θεωρούν τον εαυτό τους σχεδόν σκουπίδι, επειδή έχουν συνηθίσει στην ιδέα "γυναίκα είναι, τι περιμένεις". Αυτά πρέπει να καταλάβουν και οι δύο πλευρές, για να δούμε άσπρη μέρα.

Όσο για σένα, μικρή, δε συμφωνώ ότι άντρας σημαίνει οπωσδήποτε λέτσος-μαμόθρεφτος-γαϊδούρι αδιαφορίας. Είπαμε αυτοπεποίθηση, αλλά από ένα σημείο και ύστερα η υπερβολή της σε κάνει ψώνιο. Μερικοί άντρες διατηρούν για πάντα μερικά παιδικά χαρακτηριστικά, αλλά δεν είναι όλα γοητευτικά. Ο αυθορμητισμός και η ανεμελιά είναι, αλλά η ανευθυνότητα και η επιπολαιότητα δεν είναι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είπα ποτέ ότι άντρας σημαίνει λέτσος-μαμόθρεφτος-γαϊδούρι αδιαφορίας! Κι ούτε θα έκανα ποτέ ΄σχέση με κάποιον με αυτά τα χαρακτηριστικά (αν μιλάμε για τον τύπο στη φωτο παραπάνω, όπως είπα και στο Χατζηγιώργη, μιλάω τελείως θεωρητικά, ότι δλδ είναι σέξι σα χαρακτήρας ταινίας και μέχρι εκεί).

 

Αυτό που είπα είναι ότι συμφωνώ με τον Oberon σχετικά με το πώς πρέπει να φέρονται οι γυναίκες στους άντρες τους. Από εκεί ξεκινάει και η "γαϊδουριά" του άντρα. Αν τον φροντίζεις κι έχεις ως σκοπό να είναι ευτυχισμένος, τότε θα είναι ευτυχισμένος και θα σε φροντίζει κι αυτός και δε θα φτάσετε κάποια στιγμή να μισείτε ο ένας τον άλλο. Αυτό λέω κι αυτό πιστεύω ακράδαντα. Αν ο σκοπός σου δεν είναι ο παραπάνω αλλά είναι το να έχεις το τραπεζάκι καθαρό, το να τον έχεις κατ' αποκλειστικότητα (και δεν εννοώ να τον μοιράζεσαι με άλλες γυναίκες, είπαμε, εννοώ για τις παρέες του που αναφέρει ο Oberon) ή να κοιτάζει αποκλειστικά και μόνο εσένα (λες κι εμείς οι γυναίκες δεν κοιτάμε άλλους στο δρόμο να πούμε "πωπω, κούκλος είναι αυτός) τότε δεν τον αγαπάς και κακώς τον παντρεύτηκες και θα 'στε κι οι δυο δυστυχισμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Κέλλυ, είσαι πολύ λάθος. Για μένα η μαλακία έγκειται στις γυναίκες πολύ περισσότερο απ' ότι στους άντρες. Γιατί κάθονται και προσπαθούν να γίνουν κάτι που δεν είναι, στοκάρουν τη μάπα τους λες κι είναι πρόσοψη πολυκατοικίας, ξέρω 'γω, βάζουν 666 διαφορετικές κρέμες γιατί αν φανεί μια ρυτίδα ή κυταρρίτιδα θα έρθει και το τέλος της σεξουαλικής τους ζωής, αντί να αποδεχτούν τον εαυτό τους όπως είναι απ' έξω (όπως κάνουν κι οι περισσότεροι άντρες και γι αυτό είναι κουλ και στα @@ τους) και να νοιαστούν λίγο περισσότερο για το από μέσα τους (ναι, πάνε αντριστρόφως ανάλογα-δυστυχώς). Η αυτοπεποίθηση πηγάζει από μέσα, όχι απ' έξω. Ναι, έχω δει μπάζα τρισμέγιστα να κυκλοφορούν κάτι δίμετρες θεές (κυρίως γιατί έχουν λεφτά αισθήματα), αλλά έχω δει και κάτι πατσαβούρες να τυλίγουν κάτι άντρακλες στα δαχτυλάκια τους. Και τα δύο αυτά πιθανά ζεύγη μου είναι εξίσου εμετικά, προφανώς.

 

Επιπλέον, το τι κοιτάει ο καθένας, τι αρέσει στον καθένα, τι ζητάει ο καθένας, είναι ένα τόσο μπλεγμένο ζήτημα που οι τραβηγμένες γενικεύσεις γίνονται ανέκδοτα.

 

Κι εγώ έπρεπε να είχα γεννηθεί άντρας. Σοβαρά, νομίζω ότι θα έριχνα πολλές γκόμενες αν είχα γεννηθεί με Γιαννούκο ανάμεσα στα σκέλια. Θα πήδαγα κατά μέσο όρο δυο την εβδομάδα. Γιατί είμαστε πολύ ηλίθιες σαν είδος και νομίζουμε ότι η προσωπικότητά μας κρέμεται απ' το μπραζίλιαν μπικίνι μας.

 

Σοβαρευτείτε. Η μόνη που μιλάει σαν ώριμη γυναίκα εδώ, είναι μια κοπελίτσα ετών 16.

 

Σάντυ, αν ήμουν άντρας θα στην έπεφτα. Με σοβαρό σκοπό.

Link to comment
Share on other sites

Σάντυ, αν ήμουν άντρας θα στην έπεφτα. Με σοβαρό σκοπό.

 

 

:yahoo: :yahoo: :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά πάντως, αν και , όσα ανέφερα πιο πάνω, υπάρχουν πολλές γυναίκες που τα κάνουν (και μερικά και άντρες) συμφωνώ με τη Χριστίνα αλλά και με την Κέλλυ. Δεν μπορεί να αμφισβητηθεί πως η βιομηχανία της "ομορφιάς" απευθύνεται και σήμερα πολύ περισσότερο σε γυναίκες. Δεν νομίζω όμως πως είναι μόνο οι γυναίκες που μεγαλώνουν με λιγότερη αυτοπεποίθηση. Συχνά, είναι και οι άντρες. Εξ άλλου το "φέρσου σαν άντρας" και το "αντρισμός" είναι καθαρά σεξιστικές έννοιες που αφορούν άντρες. Και τα δύο φύλα μπορεί να μεγαλώνουν, ανάλογα και με την κοινωνία που ζουν, με συγκεκριμένες απαιτήσεις και ρόλους που πρέπει να εκπληρώσουν. Μερικοί ρόλοι είναι βιολογικοί. Οι πιο πολλοί όμως, για μένα, είναι καθαρά κοινωνικά επιβεβλημένοι.

 

That said, οι γυναίκες είναι κάπως πιο controlling από τους άντρες, τουλάχιστον η δική μου πείρα και προσωπικά και με φίλους αυτό μου έχει δείξει. Π.χ. δεν έχω γνωρίσει κανέναν φίλο που να απαίτησε η φιλενάδα/αρραβωνιαστικιά/σύζυγος του να σταματήσει να μαζεύει γούνινα ζωάκια, η μπιμπελό, ή κρύσταλλα Βοημίας ή κόμικς ή βιβλία ή ο,τιδήποτε άλλο θέλει. Έχω γνωρίσει όμως ζευγάρια στα οποία η "κυρία" σιγά-σιγά απαίτησε από τον άντρα ή να σταματήσει τις "παιδιάστικες" ασχολίες, ή να βάλει τα βιβλία που εκείνη δεν ενέκρινε, στο πατάρι, ή - αν ήταν λιγότερο control freak - να τα βάλει στο υπόγειο και να ασχολείται μαζί τους μία ώρα κάθε βράδι, αρκεί να μην φαίνονται πουθενά σε όλο το υπόλοιπο σπίτι.

 

Ξέρω πως ίσως είναι ακραίες οι παραπάνω περιπτώσεις και να αφορούν και συγκεκριμένους τύπους γυναικών, συγκεκριμένης νοοτροπίας ή και μόρφωσης. Αλλά είναι γεγονότα.

Edited by Oberon
Link to comment
Share on other sites

Δεν το αποκλείω ;-)

 

 

 

Συν 300 (+300) για τον Ζαν Ρενό τώρα ανέβηκές πααααρα πολύ στα μάτια μου! Αγαπημένη ταινία LEON! :wub:

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πως όσο πάει η κουβέντα σοβαρεύει, κι ας ξεκίνησε από κάτι που είπα σχεδόν χαριτολογώντας...

Το κύριο αίτιο είναι ότι οι γυναίκες ανατρέφονται (έστω ανατρέφονταν)έτσι ώστε να μην έχουν αυτοπεποίθηση (εξ ου και οι ανασφάλειες και η καταπίεση των κεκτημένων για να μην τα χάσουν) ενώ οι άντρες ανατρέφονται (-ονταν ελπίζω)έτσι ώστε να έχουν πολλή. Είναι πολύ πιο συχνό, νομίζω, ένας άντρας ψώνιο/επαρμένος, παρά μια γυναίκα. Από την άλλη, σε μερικούς άντρες θαυμάζω τα επιτεύγματα της αυτοπεποίθησης σε έναν άνθρωπο, πόσο πιο ενδιαφέροντες χαρακτήρες έχουν γίνει κάποιοι λόγω μεγαλύτερης εμπιστοσύνης στον εαυτό τους. Άλλο τόσο λυπάμαι κάποιες γυναίκες που έχουν ένα σωρό αξιοθαύμαστα χαρακτηριστικά, όμορφες, ικανές, έξυπνες, ταλαντουχες και θεωρούν τον εαυτό τους σχεδόν σκουπίδι, επειδή έχουν συνηθίσει στην ιδέα "γυναίκα είναι, τι περιμένεις". Αυτά πρέπει να καταλάβουν και οι δύο πλευρές, για να δούμε άσπρη μέρα.

Το θέμα, Κέλλυ, δεν είναι ακριβώς αυτό. Μπορεί μια γυναίκα να έχει τα αξιοθαύμαστα χαρακτηριστικά που προανέφερες συν την απαραίτητη αυτοπεποίθηση, αλλά να τη μειώνει ο σύντροφός της, που τυχαίνει να μην έχει τίποτα από τα παραπάνω και το κυριότερο, αυτοπεποίθηση.

 

Αν τον φροντίζεις κι έχεις ως σκοπό να είναι ευτυχισμένος, τότε θα είναι ευτυχισμένος και θα σε φροντίζει κι αυτός και δε θα φτάσετε κάποια στιγμή να μισείτε ο ένας τον άλλο. Αυτό λέω κι αυτό πιστεύω ακράδαντα.

Θα σου πω κάτι από την πείρα μου, όποια κι αν είναι αυτή, για να μην πονέσεις πολύ κάποια στιγμή στο μέλλον. Αυτό που λες, καθαρά και ξεκάθαρα, δεν ισχύει. Όσες καλές προθέσεις κι αν έχεις εσύ, αν δεν έχει τις ίδιες κι ο άλλος, την έχεις πατήσει. Και δυστυχώς, αυτό είναι θέμα τύχης.

 

Για μένα η μαλακία έγκειται στις γυναίκες πολύ περισσότερο απ' ότι στους άντρες. Γιατί κάθονται και προσπαθούν να γίνουν κάτι που δεν είναι, στοκάρουν τη μάπα τους λες κι είναι πρόσοψη πολυκατοικίας, ξέρω 'γω, βάζουν 666 διαφορετικές κρέμες γιατί αν φανεί μια ρυτίδα ή κυταρρίτιδα θα έρθει και το τέλος της σεξουαλικής τους ζωής, αντί να αποδεχτούν τον εαυτό τους όπως είναι απ' έξω (όπως κάνουν κι οι περισσότεροι άντρες και γι αυτό είναι κουλ και στα @@ τους) και να νοιαστούν λίγο περισσότερο για το από μέσα τους (ναι, πάνε αντριστρόφως ανάλογα-δυστυχώς). Η αυτοπεποίθηση πηγάζει από μέσα, όχι απ' έξω.

Σ'αυτό που λες έχει δίκιο. Θα έπρεπε κι εμείς να ήμασταν ο εαυτός μας. Όμως, πες μου, από πού πηγάζει όλη αυτή η ανασφάλεια των γυναικών; Μήπως από την πεποίθηση που έχει καλλιεργηθεί από τους άντρες πως αν γεράσουν (aka πατήσουν τα 30, 40...) δε θα είναι αρκετά ωραίες και οι άντρες τους θα αποταθούν στις μικρούλες; ΟΚ, μπορεί να μοιάζει με αμερικάνικη σειρά ή ταινία, αλλά ποιος μας λέει ότι δεν απορρέουν από κάτι τέτοιο. Συνεπώς συμφωνώ, αλλά διαφωνώ κιόλας ταυτόχρονα...

Κι εγώ έπρεπε να είχα γεννηθεί άντρας. Σοβαρά, νομίζω ότι θα έριχνα πολλές γκόμενες αν είχα γεννηθεί με Γιαννούκο ανάμεσα στα σκέλια. Θα πήδαγα κατά μέσο όρο δυο την εβδομάδα. Γιατί είμαστε πολύ ηλίθιες σαν είδος και νομίζουμε ότι η προσωπικότητά μας κρέμεται απ' το μπραζίλιαν μπικίνι μας.

Κάτσε, κάτσε... Κατά την επίσημη ονοματοδοσία, Χρηστάκο δεν έπρεπε να πεις; :p

Edited by Lady Nina
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι λέμε κάτι διαφορετικό, Χριστίνα. Απλά αυτό το άγχος των γυναικών με την εμφάνιση εσύ το αποδίδεις στις γυναικες αποκλειστικά, ενώ εγώ νομίζω ότι το σπρώχνουν και λίγο οι άντρες που, αν κάποια δεν είναι κοκέτα, δε γυρίζουν να την κοιτάξουν. Οκ, μάλλον οι γυναίκες αγχώνονται με την εμφάνιση περισσότερο από όσο δικαιολογεί η σημασία που δίνουν οι άντρες στην εμφάνιση των γυναικών, αλλά φταίνε και οι δύο, μη βγάζεις τους άντρες απ' έξω. Αν οι γυναίκες έβλεπαν το θέμα εμφάνιση όπως οι άντρες και ασχολούνταν μόνο με το μέσα και καθόλου με το έξω, νομίζω ότι οι άντρες δε θα το έπαιρναν και πολύ καλά αυτό. Γενικά δε νομίζω ότι έχει κανένας από τους δύο απόλυτο δίκιο - θα έπρεπε και οι δύο να μοιάσουν ο ένας στον άλλον σε κάποια σημεία...

Και ναι, αυτό που περιγράφει ο Oberon είναι καταπιεστικό, από γυναίκες που έμαθαν να θεωρούν την τέτοιου είδους καταπίεση φυσιολογική. Ευτυχώς, τελευταία ευδοκιμεί και στις γυναίκες το είδος παραχαϊδεμένο παιδί, σαν και μένα που δεν ξέρω να μαγειρεύω και είμαι ακατάστατη και δεν πρόκειται ποτέ να γκρινιάξω για κάτι τέτοιο σε άλλον... Όπως και στους άντρες υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, χαμηλής αυτοπεποίθησης, με τρανταχτό παράδειγμα τον Κάφκα (αν και νομίζω πως αν ήταν γυναίκα θα ήταν ακόμα πιο κουμπωμένη και δε θα στρωνόταν καν να γράψει, όχι όπως αυτός που απλώς ζήτησε να κάψουν τα έργα του όταν πέθαινε).

Edited by wordsmith
Link to comment
Share on other sites

Μην μπούμε τώρα στο τριπάκι της εποχής που ρίχνει όλο το βάρος στην επιφάνεια προσπαθώντας να εκμηδενίσει οποιαδήποτε πιθανότητα βάθους! Γιατί για κάθε κοσμοπόλιταν κυκλοφορεί κι ένα μαξ και μέσα έχει κάτι αηδίες που με κάνουν να ντρέπομαι για το ανθρώπινο είδος. Ζελεδάκια και αφροί και κρέμες και γιατί σας κερατώνει και πώς θα μάθετε αν είναι ο κατάλληλος για σένα κι αν ο ωροσκόπος στον παρθένο ταιριάζει με την Αφροδίτη στον ζυγό και ποιες είναι οι καλύτερες δέκα ατάκες για να την ρίξετε στο κρεβάτι. Σίχαμα. Αλλά είναι εξίσου επιφανειακό και για τα δύο φύλα. Θυμάμαι μια φορά είνα ένα γκόμενο (για πολύ λίγο για προφανείς λόγους) που με ρώταγε να βάλει το άσπρο παντελόνι με το κόκκινο πουκάμισο και τα κόκκινα παπούτσια ή το κόκκινο παντελόνι με το άσπρο πουκάμισο με τα κόκκινα παπούτσια κι έπρεπε πριν φύγουμε να βάλει αφρό και ζελέ στο μαλί και κρέμα με άρωμα μανταρίνι για να μην κάνει σακούλες κάτω απ' τα μάτια κι εγώ είχα ετοιμαστεί μέσα σε 5 λεπτά κι είχα κάνει ένα πακέτο τσιγάρα περιμένοντας. Τον έκραζα ότι κάνει σαν γκόμενα. Μετά τον χώρισα.

 

Γενικά, αυτά τα πράγματα δεν τα καταλαβαίνω. Πολλά που αφορούν τις ανθρώπινες σχέσεις δεν τα καταλαβαίνω. Για μένα είναι πολύ απλά τα πράγματα. 1. Ταιριάζουν τα χνώτα, 2. Ταιριάζει η σεξουαλική ζωή, 3. Υπάρχει ένα βάθρο 5-10 σημείων αναφοράς (σεβασμός, εμπιστοσύνη κλπ) 4. Υπάρχει επικοινωνία και ειλικρίνια. Τα υπόλοιπα δεν τα καταλαβαίνω, αλήθεια. Α, διευκρινίζω ότι μιλάμε για σχέση, όχι για μονόβραδο.

 

εδίτιον το συμπληρωματικόν: συνεχίζω να πιστεύω ότι φταίνε οι γκόμενες. Εγώ από σπάνια έως ποτέ καλλωπιζόμουν και ποτέ δε μ' ένοιαξε. Αλλά πάντα τα είχα τα τυχερά μου.

Edited by Sonya
Link to comment
Share on other sites

Και για να μην ξεχνιόμαστε... Πάρτε κι έναν κούκλο Steven Seagal, αφού μου θέλετε μελαχρινούς! ;-)

 

post-2500-0-13243300-1312579908_thumb.jpg

Edited by Lady Nina
Link to comment
Share on other sites

  • Φάντασμα changed the title to Sci-Fi ορμόνες από την ανάποδη (Άντρες ηθοποιοί)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

You agree to the Terms of Use, Privacy Policy and Guidelines. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue..